Поточна програма МВФ Stand-by може бути продовжена як мінімум на шість місяців, проте шансів досягти конструктиву було б більше, якби місія МВФ відбувалася офлайн, а не онлайн.
Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, повідомляє ЛІГА.
"На порядку денному енергетичні питання: ринки газу та електрики, далі - антикорупційна політика, судова реформа. У частині компетенції Мінфіну є дискусії щодо бюджетного балансу на 2022-23 роки: МВФ бачить необхідність зниження дефіциту до 3,5% ВВП. Ми хотіли б пом'якшити цей рух, адже щороку скорочувати дефіцит бюджету на 2% - це політично складне завдання для будь-якого міністра фінансів", - заявив Марченко.
"Ми змогли домовитися, що після зміни програми минулого року, яку запропонував сам Фонд враховуючи коронакризу, з порядку денного пішло близько шести позицій, тобто ми зменшили кількість структурних маяків. Але таке буває вкрай рідко. Більш того, у нас виникає відкат із зобов'язаннями, виконаними в рамках попередніх програм і в МВФ резонно поставили питання про це", - додав Марченко.
За його словами, шансів досягти конструктиву було б більше, якби місія МВФ відбувалася офлайн, а не онлайн.
"Коли ми сидимо за столом, донести позицію легше і швидше, ніж через відеозв'язок. Під час останньої місії ми кілька днів обмінювалися певною статистичною інформацією, зокрема, щодо фіскальної частини. Але це - нюанси. МВФ треба розуміти, що ми рухаємося достатніми темпами до виконання взятих зобов'язань. В умовах офлайн-місії нам було б простіше показати прогрес і готовність виконувати зобов'язання", - пояснив він.
"Нам вже некомфортно (без грошей МВФ - ред). У нас немає можливості отримати доходи з іншого джерела. Програма МВФ - наш базовий сценарій".
Що цьому передувало
- 9 червня 2020 року Рада директорів МВФ прийняла 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько 5 млрд доларів), спрямовану на допомогу Україні в подоланні наслідків пандемії COVID-19.
- 12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ в рамках нової програми співпраці в розмірі 2,1 млрд доларів.
- Наприкінці листопада Міністерство фінансів повідомило про успішне завершення переговорів з МВФ щодо основних параметрів проекту держбюджету на 2021 рік, що було однією з головних передумов для початку першого перегляду спільної з МВФ програми stand-by для України.
- Місія Міжнародного валютного фонду з перегляду програми stand-by працювала в Україні з 11 січня по 12 лютого 2021 року. Робота місія завершилася без прийняття рішення про перегляд програми stand-by.
- 29 березня 2021 року міністр фінансів України Сергій Марченко заявив про те, що МВФ не дає грошей Україні через те, що наша країна не виконала деякі зобов'язання.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Олена Коваленко