/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc640e17c6050abe7d34750fa5b952f5b.jpg)
Швидше, ніж через 30 років: президент Литви спрогнозував, коли Україна може вступити до ЄС
Президент Литви Ґітанас Науседа спрогнозував, коли Україна стане повноправним членом ЄС.
Про це Науседа розповів в інтерв’ю "Європейській правді".
За його словами, це може статися не раніше, ніж через 10 років, але й швидше, ніж через 30 років.
Політик зазначив, що Україна стати членом ЄС до того, як журналіст, який брав у нього інтерв’ю, вийде на пенсію. Водночас, стати членом ЄС до його власного виходу на пенсію, через 9 років, Україна не встигне.
Після уточнення, що йдеться про перспективу 18 років, Ґітанас Науседа відповів: "що за такий період це цілком реально зробити".
Він назвав важливими для зближення України з ЄС 2025-й, 2027-й та 2028 роки. Саме тоді у Раді ЄС головуватимуть дружні до України Польща, Литва та Латвія.
"Коли ми отримаємо важелі головування в ЄС, це може дуже допомогти. Ми — пострадянські країни — добре розуміємо одна одну. Ми використаємо всі інструменти, які даватиме наше майбутнє головування в ЄС, щоби допомогти українським друзям досягти стратегічної мети членства", — пообіцяв Науседа.
Президент Литви вважає, що ЄС має надсилати своїм асоційованим партнерам – не тільки Україні, а й Молдові та Грузії дуже чіткі сигнали, щоби мотивувати їх рухатися вперед до членства.
"Отримання перспективи — це часом навіть важливіше, ніж остаточне досягнення мети. Бо чим чіткішою є перспектива — тим вища мотивація. І саме тому ми кажемо: важливим є надання Україні перспективи членства та дуже чіткого графіка зближення з ЄС. І це – завдання також для самого ЄС", — сказав політик і закликав Україну продовжити реформи, бо це є найголовнішою умовою для вступу до Євросоюзу.
Раніше президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що "безвідповідально" перезавантажувати відносини між ЄС і РФ, допоки на Сході гинуть люди, а також назвав Путіна вбивцею.
Відео "Крим - це Україна": у Верховній Раді виступив президент Литви Ґітанас Науседа
Литовський президент підтримав створення Кримської платформи, а також прагнення України до європейської та євроатлантичної інтеграції. Він також закликав Україну не купувати електроенергію Білоруської АЕС. Деталі в сюжеті. Повні випуски дивіться на 1+1 video
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Дмитро Гулійчук