Антимонопольний комітет України розпочав перевірку двох компаній через імовірну змови на ринку цукру, що могло призвести до необґрунтованому підвищення цін на продукт.
Про це повідомила пресслужба Комітету.
В АМКУ стверджують, що компанії від вересня 2020 року підвищували оптово-відпускні ціни. І протягом вересня-листопада вартість цукру зросла в середньому на 48 %. У Комітеті не вбачають об’єктивних причин для такої динаміки, адже, як кажуть, браку цукру в країні не було з огляду на перехідні запаси, обсяги імпорту й тенденцію до зниження внутрішнього споживання.
"Цукристість буряків торік у цілому по Україні знизилась на 1,7 %, врожайність – на 7,8 %, відповідні посівні площі скоротилися на 2,7%. Обсяги виробництва цукру у 2020-му скоротилися на 22,3 %, порівняно із попереднім періодом", - йдеться в повідомленні.
Крім того, за даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого стрімкого підвищення. Також у цей час не відбулося значних коливань на валютних ринках чи зростання податків.
"АМКУ вбачає, що група "Астарта" та ТОВ "Радехівський цукор" є у різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку, та отримали можливість підвищувати ціни понад конкурентний рівень", - вважають у Комітеті.
Нагадаємо, цукор, яйця та олія стали рекордсменами у річному зростанні цін.Так, цукор та яйця в Україні за рік подорожчали на понад 50% (цукор — 54,7%, яйця — 52,3%), вартість олії зросла на 25,6%.
Відео Цукор чи цукрозамінник: чим шкідливі і корисні сучасні добавки
Дедалі більше людей використовують різні солодкі добавки замість цукру. Бо у них нібито менше калорій і вони не впливають на рівень цукру у крові. Виробники ж пропонують чималий вибір - з натуральних чи штучних складників, у вигляді пігулок чи сиропів. Та які із них краще вживати - у сюжеті.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Віра Хмельницька