![У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca](https://thumbor.my.ua/RlNmhdKDjlAb85xpmr0Fz6cn2go=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc7768a0d5c7b83f9258080406a01a04a.jpg)
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Об'єднаний комітет з вакцинації та імунізації (JCVI) рекомендує, щоб у Великій Британії здоровим людям молодше 30 років робили щеплення іншою вакциною замість препарату AstraZenecaчерез повідомлення про рідкісні випадки утворення тромбів.
Про це повідомляє BBC.
Згідно з даними Агентства з регулювання лікарських засобів Британії (MHRA), до кінця березня 79 осіб в країні постраждали від утворення тромбів після вакцинації, 19 з яких померли. Майже дві третини рідкісних випадків згустків крові спостерігались у жінок.
Професор Вей Шень Лім з JCVI заявив, що цей крок робиться "з максимальної обережності", а не з якихось серйозних занепокоєнь.
Люди, які отримали першу дозу вакцини AstraZeneca, все одно повинні отримати другу дозу, зазначили в MHRA. Однак ті, хто мав тромбоемболічні ускладнення після першої дози, не повинні проходити подальшу вакцинацію.
Люди, які страждають на захворювання крові, що загрожує її згортанню, повинні обговорити переваги та ризики вакцинації зі своїм лікарем перед тим, як піти на щеплення.
Нагадаємо, комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) дійшов висновку, що між вакциною від коронавірусу AstraZeneca тарідкими випадками утворення тромбів можливий зв'язок. Ризик виникнення тромбів радять внести до списку дуже рідкісних побічних ефектів вакцини.
Відео Новини світу: європейські чиновники показали на своєму прикладі безпечність "АстраЗенеки"
Показали на власному прикладі. Британський та французький прем'єр-міністри вакцинувалися "АстраЗенекою". Її безпечність цього тижня підтвердило Європейське медичне агенство. Свою дозу "АстраЗенеки" отримав й очільник Словенії - Борут Пахор. Разом із ним вакцинувався прем'єр та інші посадовці. В Україні ж щеплення роблять препаратом "Ковішилд", виготовленим за ліцензією тієї ж таки британської "AstraZeneca". Свої перші дози станом на сьогодні вже встигли отримати більше 103 тисяч людей, а 1 особа устигла вакцинуватимся двічі.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Лінда Хурані