/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F077135e9-553c-48a7-8e7e-b1a91a5544fd.jpeg)
Український винахідник підкорив світ неймовірним пристосуванням
В 2021 році Україна вперше взяла участь у Міжнародній виставці інновацій у Женеві. Українські винахідники одразу завоювали перші місця.
10-14 березня відбулася Міжнародна виставка інновацій у Женеві. Цього року участь у ній взяли 25 країн світу.
Українці Сергій Лисін та Станіслав Скоробогатов завоювали перше та друге місце.
Новини світу технологій шукайте на агрегаторі MY.UA.
Про цю подію повідомила прес-служба Малої академії наук України на сторінці у соціальній мережі Facebook.
«Є такі речі, якими можна насолоджуватись вічно!», - написали в пості.Раді бачити Вас на наших каналах Telegram та Viber!
Що винайшли українці
Пристрій, який рахує калорії у страві, винайдений українцем Сергієм Лисіним, отримав золоту медаль на міжнародній виставці інновацій у Женеві.
Свій винахід хлопець назвав «Nutis». Він складається з самих окулярів, накладок на них та спеціального мобільного додатку.
Система працює дуже просто. Потрібно подивитися на їжу через накладки, сфотографувати її. Далі інформація потрапляє на сервер, де і відбуваються розрахунки. Результати приходять в додаток на смартфоні.
Також керувати процесом можна за допомогою голосових команд.
У систему вбудований трекер, який може слідкувати за руховою активністю людини. Можна надати доступ до даних особистому тренеру і він зможе віддалено слідкувати за підопічним.
Цікавим пристрій буде і для тих, хто стежить за фігурою, і для тих, хто має серйозні хвороби. З його допомогою можна контролювати добовий раціон – які продукти та скільки було з’їдено, що з продуктів варто виключити з раціону діабетикам чи алергікам.
Пристрій може рахувати отримані калорії та витрачені протягом дня. Можна з допомогою «Nutis» рахувати кількість випитої води та навіть шукати рецепти страв у інтернеті.
Над проектом Сергій почав працювати ще коли навчався у школі. Спочатку це була його розробка для участі у конкурсі Малої академії наук. Зараз він навчається в Нідерландах та активно популяризує свої окуляри.
Срібну медаль виставки здобув Станіслав Скоробогатов. Він запропонував механізм використання елемента Пельтьє для одержання додаткового джерела живлення в гібридних автомобілях.
Таким чином завдяки наявності додаткового джерела енергії можна економити паливо.
Чим цікава Україна в науковому світі
Україна входить до 5-ки країн світу за кількістю людей, що мають вищу освіту. Українці є однією з найосвіченіших націй на планеті та зробили неабиякий внесок у світові скарбницю винаходів, що змінили світ на краще.
Так, Ігор Сікорський створив перший у світі гелікоптер у 1908 році. Двоє українських аптекарів зі Львова Ян Зех та Ігнатій Лукасевич винайшли гасову лампу, що стала вагомою інновацією.
Перший політ у космос не був би можливим без участі українського конструктора Сергія Корольова. Український механік-винахідник Йосип Тимченко є творцем першого у світі кіноапарату. За 14 років до винаходу Рентгена українець Іван Пулюй створив спеціальну трубку та досліджував х-промені.
Раніше сайт новин MY.UA писав, що школяр із Західної України винайшов генератор-устілку.
Останні новини технологій можна знайти на MY.UA.
Читайте нас також в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard