/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F36ea070b3255931e2b25c18ffcf41433.jpg)
З липня в Україні почнуть працювати мобільні команди з психіатричної допомоги
З липня в Україні розпочнуть працювати мобільні команди з надання психіатричної допомоги.
Як повідомила прес-служба Національної служби здоров’я, за роботу однієї такої команди НСЗУ платитиме медичному закладу 50 тис. 535 грн на місяць.
Щоб отримати послуги за цим пакетом, необхідно мати направлення сімейного лікаря, педіатра, з якими підписано декларацію, або ж направлення лікаря-психіатра чи лікаря-психіатра дитячого.
Безоплатними для пацієнтів будуть такі медичні послуги:
психіатричний огляд та допомога, розробка індивідуального плану лікування і реабілітації - із залученням самого пацієнта або його законного представника, проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміці, контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.
Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки могтимуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.
Мобільна команда також визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, за потреби, направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.
Щоб укласти договір на надання мобільної психіатричної допомоги, заклад має відповідати певним вимогам. Насамперед, мати ліцензію на медичну практику за спеціальністю “Психіатрія” або “Дитяча психіатрія”.
Вас також можуть зацікавити новини
- З психлікарень України хочуть виселити тисячі безпорадних пацієнтів, яким нікуди піти (відео)
- У МОЗ занепокоїлися станом фінансування психлікарень
- Степанов розповів, яка доля очікує психіатричні лікарні в Україні
- В Одесі помер відомий вчений-психіатр Валерій Бітенський
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Леся Лещенко