Україна зможе постачати питну воду до окупованого Росією Криму «цистернами та діжками», якщо міжнародні місії зафіксують гуманітарну загрозу для українців, які живуть на півострові.
Про це заявив міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.
«Цистернами, діжками, як завгодно. Три КПВВ є – Каланчак, Чонгар, Чаплинка, дороги є, повеземо. Забезпечимо Червоний хрест – під їхнім прапором, не проблема. Людей напоїмо. Якщо дійсно моніторингова місія, міжнародна гуманітарна місія скаже: «Люди, треба допомагати» — Олексій Резніков, віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Нагадаємо, в окупованому Криму масово зникають річки, сохнуть водосховища та міліють озера. У травні 2020 пересохли верхів’я Білогірського водосховища, а у липні обміліло Чорноріченське водосховище – головне джерело водопостачання Севастополя. Загалом 7 із 12 головних кримських водосховищ вичерпані, вода в них досягла так званої позначки мертвого об’єму.
У вересні 2020 року окупаційні війська в Криму для водопостачання Сімферополя осушили річку Біюк-Карасу. Із 7 вересня у Сімферополі, Бахчисарайському та Сімферопольському районах окупованого Криму через посуху і обміління водоймищ почався третій, найжорсткіший етап обмежень подачі води. Окупанти нещодавно визнали, що води для Сімферополя вистачить лише на 140 днів.
Також восени стало відомо, що в окупованому Криму пересох один з найвищих водоспадів Європи – Учан-Су, розташований на південному схилі гори Ай-Петрі. А у січні обмілів водоспад Срібні струмені, який був туристичною перлиною півострова.
Україна притягне РФ до відповідальності за екологічні злодіяння в окупованому Криму. Збитки для довкілля півострова, завдані державою-окупантом, планують прив’язати до воєнних злочинів у міжнародних судах.