Експерти Дослідницького інституту Чан Сун-Шіонг в Ель-Сегундо, штат Каліфорнія, перевіряють, чи може серія капсул працювати так само або навіть краще, ніж наявні вакцини проти коронавірусу.
Про це у п'ятницю, 9 квітня, повідомляє CBS.
"Оральна вакцина є частиною експериментального протоколу, що тестується на здорових добровольцях. Та оскільки досі не відомо, чи можуть самі лише таблетки запобігти передачі вірусу, дослідники тестують чотири різні підходи", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що деяким учасникам роблять ін’єкцію, деяким - ні. Іншим доброволяцям вводять одну дозу вакцини і двічі дають таблетки.
Те, що препарат має вигляд капсули, не єдина відмінність цієї вакцини від інших. У той час як наявні вакцини допомагають створювати антитіла до білка-шипа на поверхні коронавірусу, Т-клітинна вакцина ImmunityBio націлена на ядро вірусу — частину, яка, за словами вчених, менш схильна до мутацій.
За словами засновника і виконавчого глави ImmunityBio доктора Патріка Сун-Шіонга, ідейного натхненника створення вакцини, "цінність цього в тому, що ми генеруємо Т-клітини-вбивці".
Дослідники ImmunityBio припускають, що вони можуть створити довгостроковий захист від вірусу, генеруючи як Т-клітини-вбивці, так і антитіла.
На думку Сун-Шіонга, є підстави для оптимізму щодо довготривалого захисту, хоча вакцина-кандидат все ще на експериментальній стадії, а її безпечність і ефективність ще потрібно довести.
"Ми знаємо з попереднього досвіду з SARS-CоV-1 у 2003 році, що в інфікованих потім з’явилися Т-клітини, які зберігалися протягом 17 років", — сказав він.
Що стосується перорального прийому вакцини, річ не лише в тому, щоб уникнути уколу. Сун-Шіонг вважає, що комбінація цих двох чинників може бути ключем.
"Уколом ми сподіваємося розвинути Т-клітини в усьому вашому тілі. І при пероральному застосуванні ми захищаємо слизові оболонки, кишківник і, сподіваємося, ніс і рот, тому що саме так потрапляє вірус (в організм - ред.). Він не потрапляє через вашу кров", — каже Сун-Шіонг.
У дослідженні беруть участь здорові дорослі віком до 55 років, які не хворіли на COVID-19.
Тим часом, два центри вакцинації в Північній Кароліні та Колорадо тимчасово закрилися, після того, як деякі американці відчули несприятливі наслідки після отримання уколу Johnson & Johnson.
Відео Новини України: коли українців будуть прищеплювати китайською вакциною "Короновак"
Щеплювати китайською вакциною "Короновак" українців почнуть після 10 квітня. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. На складах лежить 215 тисяч доз: вакцина зараз ще не пройшла сертифікації в Україні. За словами міністра, до 10 квітня лабораторний контроль препарату буде завершено. Наразі щеплення відбувається тільки "АстраЗенекою".
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Олена Вус