Великдень, або Світле Христове Воскресіння – найголовніше свято у православному календарі. Цьогоріч його святкуватимуть 2 травня.
До цього радісного свята зазвичай готуються заздалегідь. Звісно, основним у підготовці до Великодня є фарбування та розписування яєць, випікання смачних пасок. Адже саме вони є незмінними атрибутами свята.
Аби створити у своїй оселі більш великодню атмосферу, деякі сім’ї також прикрашають будинки і квартири тематичним декором. Із простих матеріалів за мінімуму зусиль можна створити чудові вибори до свята.
Великоднє яйце із ниток
Для виготовлення такого яйця знадобиться повітряна куля, клей ПВА та пластиковий стаканчик, а також різноманітні елементи для прикрашання.
Спочатку треба надути кулю (краще брати продовгуватої форми) до потрібного розміру й добре зав’язати стрічкою, щоб не проходило повітря.
Внизу пластикового стаканчика слід зробити наскрізний отвір товстою голкою, протягнути крізь нього нитку й налити туди клею. Просоченими клеєм нитками обмотати кульку хрест-навхрест.
Обмотана кулька має добре висохнути, можна, наприклад, залишити на ніч. Коли нитки висохнуть, кульку проколюють за допомогою голки й акуратно витягують її через отвір.
Прикрасити таку кулю можна на власний розсуд: стрічками, намистинами, ґудзиками, іграшками чи іншими елементами.
Великодній кролик
Щоб зробити таку прикрасу потрібна паперова тарілочка, кольоровий папір та ґудзики.
Тарілочку для стійкості слід зігнути й закріпити. З кольорового паперу зробити вушка та вусики. Прикріпити їх до тарілочки за допомогою клею. Також за допомогою клею прикріпити очі-ґудзики. А чорним фломастером слід домалювати ротик.
Великодня курочка з фетру
Для створення такого виробу треба фетрова тканина 3-х кольорів (зеленого, оранжевого й жовтого), нитки, голки, синтепон (або вата), клей, ножиці, бісер.
Насамперед на аркуші паперу треба зробити викрійку для виробу.
Використовуючи її, вирізати з фетру заготовки: з жовтого – тіло курочки, з оранжевого – гребінь, хвіст і ніс, а із зеленого – 10 крапочок, щоб прикрасити курочку.
Всі деталі зшиваються за допомогою нитки оранжевого кольору, при цьому всередину поміщається синтепон, який буде надавати обсяг.
Зшивши курочку, її слід прикрасити. Чорні намистинки стануть гарними оченятами, а кружечки зеленого кольору треба приклеїти до самої курочки (5 з одного боку, ще 5 – з іншого).
Яйця із солоного тіста
Слід узяти борошно, сіль та воду, а також гуаш або харчовими барвниками для прикрашання виробу.
Потрібно замісити тісто, змішавши півсклянки борошна та півсклянки солі. Потім розбавити все це невеликою кількістю води так, щоб вийшло тісто, як на пельмені. Покласти тісто на 2 години в холодильник.
Розкачати тісто й вирізаємо з нього яйця, використовуючи форму. Зробити в кожному яйці отвір, використовуючи трубочку для коктейлю або паличку.
Далі тісто потрібно висохнути. Сушити їх можна за кімнатної температури або за слабкої температури в духовці.
Тепер залишилося розфарбувати заготовки гуашшю або харчовими барвниками. А в отвори всунути мотузочки або атласні стрічки. У результаті виходять чарівні великодні підвіски.
Вас також може зацікавити:
- Травневі свята 2021: як відпочиватимуть українці в третій місяць весни
- Коли Вербна неділя 2021: дата свята та звідки походить його назва
- Лазарева субота 2021: що за свято, якого числа відзначають, традиції та повір’я
- Великдень 2021: якого числа, історія, значення та традиції святкування
- День матері 2021: коли відзначаємо, історія та традиції свята
Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram
Автор: Аліна Вишневська