MY.UAНовини
Анастасія Іванців, Lb.ua: «Якщо журналіст не читає книжок, це зазвичай не дуже хороший журналіст»
Анастасія Іванців, Lb.ua: «Якщо журналіст не читає книжок, це зазвичай не дуже хороший журналіст»

Анастасія Іванців, Lb.ua: «Якщо журналіст не читає книжок, це зазвичай не дуже хороший журналіст»

Вже рік соціальна журналістка видання Lb.ua Анастасія Іванців системно пише про пандемію коронавірусу. Згадує: на початку пандемії панував такий хаос, що дуже складно було добитися відповіді на свій запит від посадовців. «Зараз, звісно, трохи легше. Є не те щоби втома від цієї теми, є втома від скандалів, пов’язаних із цією темою. Ледь не кожне питання, яке стосується ковіду, супроводжується резонансними викриттями. Буквально щойно я прочитала у фейсбуці пост про те, що люди вірять, що вакцину "Пфайзер" продають за 7 тисяч гривень у приватних клініках. Знаєте, якщо емоційне вигорання настає, то через такі пости», — каже моя співрозмовниця.

Настя народилась у Ніжині. Вчилась у Школі соціальної роботи НаУКМА (2012–2016) та у Школі журналістики та комунікацій УКУ (2016–2018). У 2015 році навчалась у Школі журналістики «Української правди», яку вів Павло Шеремет. Проходила практику в Lb.ua, пізніше, вже після закінчення УКУ, повернулася до редакції цього видання як SMM-редакторка й до літа минулого року поєднувала роботу із SMM із написанням текстів для рубрики «Суспільство». У 2020 році в рамках журналістського конкурсу «Честь професії-2019» отримала спецприз у номінації «Надія журналістики». Як журналістка Lb.ua шукає теми для своїх матеріалів? Чи відстежує розвиток тем, про які писала раніше? Наскільки «кричущим» може бути заголовок для публікації на соціальну тематику? Що дає мотивацію працювати саме у соціальній журналістиці? Про це й не тільки — в інтерв’ю Анастасії Іванців для «Детектора медіа».

— Настя, 6 квітня Lb.ua видало ексклюзивну новину, яку підготували ви. Йшлося про те, що у «Феофанії» проводили масову вакцинацію від ковіду, при цьому в документах вказували вакцинованих як працівників лікарні. На які наслідки ви сподівалися, публікуючи цей матеріал, і чи ви зазвичай відстежуєте, які результати має ваша публікація?

— Я би хотіла, щоби вакцинація відбувалася за правилами. Є дорожня карта вакцинації, є пріоритетні групи, є список очікування цих пріоритетних груп. Мене дуже дивує, коли люди, які мають більше ресурсу і, зокрема, більше можливостей вакцинуватися, знаходять через фейсбук якийсь телефончик, кудись передзвонюють і стають у чергу. Я би не хотіла, щоб так було з вакцинацією. Я вважаю, що перш за все мають вакцинуватися люди із пріоритетних груп, а не журналісти, громадські діячі. Я відстежую тему, пов’язану із «Феофанією». І до, й після публікації ми контактували із представниками ДУС (Державне управління справами. — Ред.), вони зараз розбираються з цим питанням. Я би хотіла зрозуміти, яка мотивація була у «Феофанії», тому що за вакцинацію вони не брали грошей, відповідно корупційної складової тут немає. Чому вони так робили — для мене загадка. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пообіцяв, що вони зроблять комісію, яка дослідить ситуацію, я буду дізнаватися результати роботи цієї комісії.

— Хочу уточнити: Віктор Ляшко ухвалив рішення про створення комісії під вашим впливом чи незалежно від вас і вашої журналістської роботи?

Я не знаю. Я не можу оцінити, наскільки я вплинула на рішення Віктора Ляшка, він є посадовою особою й може ухвалювати власні рішення. Але якщо мені вдалося донести інформацію, якою вони не володіли, я дуже рада.

— У своїй публікації ви не називаєте імен тих двох немедиків, які, за вашою інформацією, були вакциновані саме в результаті цієї «схеми» у «Феофанії». Чому ви не взяли коментарів у цих людей?

Із тих двох, про яких ми знали, що вони отримали вакцину, лише один був блогером. Ті, хто долучений до розслідування ситуації, знають про цих двох осіб. Я би не хотіла, щоб обговорення новини завершилося обговоренням персоналій цих людей. Так зазвичай буває, коли люди, які про це навіть не знають, опиняються в центрі якогось скандалу, й обговорення зводиться до того, якими є фігуранти скандалу, а не в чому, власне, полягає проблема.

Навіщо ще більше роздмухувати вогонь? Тим паче, що соцмережі роблять це за мене. До речі, там же було не тільки двоє сторонніх людей, які отримали вакцину, думаючи, що їх вакцинують залишками. Після того, як ми опублікували новину, я дізналась і про інших людей, які пройшли вакцинацію у «Феофанії». Думаю, вони мені написали, тому що побачили, що я не опублікувала жодних імен.

— Наскільки я зрозуміла з вашого тексту, постачальником інформації, яка лягла в основу ексклюзивної новини, став регіональний координатор із вакцинації в місті Києві Василь Животенюк. Чи це так?

Він відповідає за вакцинацію, я вирішила уточнити в нього, що відбувається, чому у «Феофанії» черги людей і що це за люди. Говорити, що я сама нарила цю інформацію — це надто гучно сказано. Мені просто трапилась у фейсбуці інформація про те, що, виявляється, можна вакцинуватися у «Феофанії». Цю інформацію я перевірила в розмові з Василем Животенюком. Це для мене просто журналістська робота, рутинна, я би сказала, — подзвонити й дізнатися, що відбувається.

— Вже рік ви пишете про коронавірус. У вас немає емоційного вигорання чи тотальної втоми від цієї теми?

Ви так питаєте, наче щось знаєте (сміється). На початку були тривога, нерозуміння, що відбувається. Було дуже складно працювати, тому що посадові особи не відповідали на мої журналістські запити, і, думаю, не тільки на мої. Серед чиновників на початку пандемії був просто хаос, через це я не могла робити свою роботу добре. При цьому ти не можеш вийти з квартири, поїхати кудись і особисто спитати, як це було б у нормальній ситуації. Зараз, звісно, трохи легше.

Є не те щоби втома від цієї теми, є втома від скандалів, пов’язаних із цією темою. Ледь не кожне питання, яке стосується ковіду, супроводжується резонансними викриттями. Буквально щойно я прочитала у фейсбуці пост про те, що люди вірять, що вакцину «Пфайзер» продають за 7 тисяч гривень у приватних клініках. Знаєте, якщо емоційне вигорання настає, то через такі пости.

Коли ти ставишся до журналістики як до ремесла, стає набагато простіше. Ти розумієш, що в тебе просто така функція — дзвонити й питати.

— Як давно ви працюєте у Lb.ua?

Я прийшла на практику в Lb.ua, коли вчилася на другому курсі магістратури в Школі журналістики та комунікацій УКУ. Ми зазвичай тоді проходили виробничу практику в медіа протягом цілого місяця. Я вирішила, що піду в Lb.ua, тоді тут працювала Маргарита Тулуп, яка є також випускницею Школи журналістики УКУ. Lb.ua мені здавалося суперкльовим виданням, яке багато хто читає, яке не боїться складних тем, котрі потребують для підготовки багато часу. Коли я туди прийшла, я зрозуміла, що потрапила туди, куди треба. В мене були якісь теми заготовлені, й редакторка Вікторія Герасимчук досить критично до них поставилась, і тоді я зрозуміла, що це те, що мені потрібно, — щоб до мене критично ставилися. Ми на початку затвердили основну тему, над якою я довго працювала, — це була тема про жінок, які мали рак грудей. Багатьом із них робили операцію з видалення молочних залоз. Як живуть ці жінки? Під час роботи завдяки й редакторці, й Маргариті, яка тоді працювала журналісткою, я зрозуміла, що ця тема є набагато глибшою, й нам вдалося, як на мене, зробити класний матеріал. До речі, в 2019році я подавала його на «Честь професії» в номінації «Надія журналістики», й він неочікувано для мене прорвався в п’ятірку найкращих. А це ж був матеріал, який я, ще будучи студенткою, написала на практиці. Правда, в результаті він не виграв.

Після практики в Lb.ua я повернулася в УКУ й писала диплом, потім настав момент пошуку роботи, вакансії журналіста тоді не було в Lb.ua, але була вакансія SMM-редактора, і я пішла на цю вакансію. І ще два роки я працювала як SMM-редакторка і паралельно дописувала тексти. Так тривало до літа 2020 року, відтоді я не займаюся SMM і лише пишу тексти. Поки я була SMM-ницею, я також дописувала у видання Medialab, Reporters.

— Як шукаєте теми для своїх публікацій? Як вирішуєте, яка тема «ваша», а яка — ні? За які теми беретеся охочіше?

Я не шукаю. Я просто прокидаюся — й на мене вивалюються ці теми. «Суспільство» — обширна рубрика. Насамперед я допомагаю з медичною тематикою: ковід, вакцинація тощо. Далі у мене є коло моїх інтересів: це правозахисні теми, гендерна тематика, освіта. Як я бачу, що це моя тема? Це важко пояснити, я це відчуваю. Інший варіант: коли я сама придумала тему й починаю шукати під неї героїв, експертів і так далі. Це дуже складний шлях, чесно кажучи.

— Чи відстежуєте теми, про які писали раніше?

Звісно. Це не те, що я роблю регулярно, тому що я вже написала багато матеріалів і мене на все не вистачає. Але я знаю, що в мене є редакторка, яка відстежує продовження деяких історій. Наприклад, я продовжую комунікувати з тими жінками, про яких я писала три роки тому, причому вони вже для мене не героїні, а експертки, тому що вони створили свій благодійний фонд і самі допомагають онкопацієнтам. Стосовно тієї новини, про яку ми говорили на початку, можна ще пару днів почекати й далі з’ясовувати результати роботи комісії, яка має дослідити ситуацію у «Феофанії». Або, скажімо, в мене був матеріал про пожежу у психіатричній лікарні в Одесі. Я не робила матеріал, коли пожежа сталася, але за рік після цього я робила матеріал про те, як же розвивається розслідування. Для мене це також відстежування теми.

Взагалі ключове для мене, мій стрижень — це книжки. Чим більше журналіст читає книжок, тим йому чи їй потім набагато легше бачити суть, глибину тем. Я точно знаю: якщо журналіст не читає книжок, це зазвичай не дуже хороший журналіст.

— Хто з редакторів працює з вашими текстами? Останнє слово за редактором чи бувало й по-іншому?

Моя редакторка — Вікторія Герасимчук, вона читає мої тексти, каже, де мені їх редагувати, і я іду редагую. Але це стосунки, вибудувані на довірі. Я довіряю цій редакторці, бо вважаю її реально компетентною і розумною для того, щоб редагувати мій текст. З іншими редакторами в мене складаються переважно саме такі стосунки, тому що я довіряю редакторам. З іншого боку, я не працюю з редакторами, яким я не довіряю.

Чи останнє слово за редактором? Звісно, що ні. Я не розумію взагалі концепт «останнього слова», тому що, як на мене, хороший матеріал з’являється там, де редактор довіряє журналісту, а журналіст — редактору. Ви просто працюєте в одній площині, ви припускаєте, що журналіст і редактор мають кожен свій досвід. Коли ці досвіди об’єднуються і працюють у конструктивному руслі, виходить хороший текст. Коли починається якась «битва за слова», дуже складно потім зібратися докупи і знайти реальну суть матеріалу. Коли я тільки починала писати тексти, я могла сильно задиратися з редакторами, хоч я не вважаю це задиранням, для мене це робота. Зараз я спокійніше ставлюся до правок, але можу робити зауваження, якщо я не згодна з якоюсь правкою.

— Чи бувають у вас із редактором дискусії щодо заголовків? Чи завжди заголовок — це те, що впливає на кількість заходів на статтю?

Не завжди. Мені здається, що часто впливає не лише заголовок, але й суть матеріалу. Соцмережі є важливим способом донести до аудиторії, про що цей матеріал, і коли люди про це дізнаються, вони клікають, і не важливо, що там написано у заголовку. Звичайно, моя редакторка зі мною не погодиться і скаже, що заголовок — це суперважливо. Я люблю інколи бавитись в заголовки, вони часто можуть бути незрозумілими, вони короткі або часто це якась гра слів, яка потребує пояснення. Знаєте оці заголовки з двокрапкою, після якої «чому бла-бла-бла». Я таке не дуже люблю, хоча часто цим грішу. Мені подобається, коли у заголовку 2-3 слова, такий красивий художній заголовок.

— За вашими уявленнями, наскільки «кричущим» може бути заголовок? Чи ви готові використовувати такі заголовки?

Я готова! (Сміється.) У мене якось вийшов матеріал із заголовком «Я уб’ю твого сина — й потім побачимо, чи зможеш ти дихати». Я вважаю, що це дуже кричущий заголовок. Цей матеріал, до речі, виграв «Честь професії» в номінації «Надія журналістики», але я його ще подавала в номінацію «Найкращий репортаж» і він увійшов в п’ятірку найкращих. Коли на церемонії нагородження цей заголовок зачитали в мікрофон, я просто почала сміятися — настільки цей заголовок жахливий!

— Наскільки робота у Lb.ua схожа на роботу вашої мрії? Тим паче тепер, коли стало більше дистанційної роботи, чи вам комфортно це?

Я би не сказала, що я часто бувала в редакції ще до того, як почалась епідемія. Для мене дистанційка — цілком комфортний режим. Зараз мені не вистачає подій і спонтанності рішень. Коли щось відбувається, і треба поїхати в інше місто, треба думати про це із поправкою на пандемію: думати, як обмежити контакти під час подорожі, купити респіратори, а не маски, а якщо ти їдеш кудись на суд, то це ще й закрите приміщення і треба буде там довго сидіти, це теж не дуже безпечно. Оце дуже сильно дратує.

Питання про те, чи виглядає для мене робота у Lb.ua як робота моєї мрії, — це питання, чи виглядає журналістика як робота мрії. Журналістика — це не робота мрії, але я її дуже люблю. Я люблю писати тексти, я люблю вирішувати питання, знаходити відповіді. Спілкуватися з цікавими людьми я полюбила не так давно. Що я не люблю в журналістиці? Дзвонити. Спілкуватися з державними органами? Та не тільки з ними, для мене в принципі будь-який дзвінок — це довге домовляння з собою.

— Яке значення мало для вас навчання у Школі соціальної роботи Могилянки?

Навчання на соціальній роботі допомогло мені краще бачити теми, про які я пишу. Не з емоційної точки зору, а з точки зору того, як формуються соціальні політики, що таке інклюзивність, що таке правозахист. Звісно, за якоюсь великою системною проблемою стоять історії людей, і соціальні журналісти інколи про це забувають, фокусуючись переважно на індивідуальній історії.

— У 2015-му ви навчалися у Школі журналістики «Української правди». Чим корисний був цей досвід у вашому професійному становленні?

Цю Школу вів Павло Шеремет, і це був мій перший досвід спілкування з відомими українськими журналістами. Я була таким неофітом, який приходив на лекції і сидів із відкритим ротом. Павла Шеремета вбили якраз тоді, коли я прийшла на якийсь черговий екзамен для вступу на магістратуру. Після цього я зрозуміла глибину професії. Що це не лише про історії, не лише про цікаве спілкування, що це також відповідальність і небезпечне. Якби я тоді не була у цій Школі, я б до цього розуміння йшла ще довго. Знаєте, це емоційно резонує, коли ти знаєш особисто того, кого вбивають.

Для мене, можливо, перебування у цій Школі стало ключовим фактором. До речі, я також брала участь у Школі культурної журналістики в рамках Гогольфесту. Формат був такий же: лекції, майстер-класи. І це сумарно допомогло мені зрозуміти сферу моїх інтересів.

— Розкажіть про своє стажування у «Gazeta Wyborcza» у 2017 році.

Це було ознайомче стажування протягом двох тижнів. Рівень моєї польської мови ледь добігав до А1, така сама ситуація була у моєї одногрупниці, з якою я їздила у Варшаву. Ми були не лише в «Gazeta Wyborcza», а також у редакції журналу «Wysokie Obcasy», це інтелектуальний жіночий журнал. До речі, я не впевнена, що зараз в Україні є щось подібне, але на той момент точно не було видання, яке б охоплювало жіночий досвід і водночас не розглядало його на рівні макіяжу та суто зовнішніх атрибутів. Вони нам розповідали, як працюють над обкладинками. У них на одній з обкладинок була Меріл Стріп без макіяжу і ретуші, й це тоді, у 2017 році, був інноваційний підхід. Ми також побували в редакції журналу «Newsweek», там тоді працював репортером Павел Решка. Він щойно закінчив роботу над своєю першою репортажною книжкою про те, як функціонує медична система в Польщі. Він два тижні працював в лікарні в ролі санітара і у книжці розповів інсайд. Коли ми з ним спілкувалися в редакції, він розповідав про свою ідею зробити таке саме дослідження про релігійну систему в Польщі. Я не знаю, чи перевдягався він для цього священником, але знаю, що книжка вже вийшла, я її просто не читала.

Що мені дав цей досвід? Передусім контакти з людьми, нам вдалося поспілкуватися з багатьма класними редакторами і журналістами. Все, що стосується закордонного досвіду, вражає. Ти бачиш, що люди живуть та працюють зовсім не так, як ти собі це уявляв. А якщо ми зробимо так, як у них, але в Україні? Знайомство із закордонним досвідом збагачує і дає поштовх до того, щоб бажати більшого.

— Чи можете ви сказати, що продовжуєте вчитися? Чого саме ви навчилися нещодавно?

Чесно кажучи, останнім часом я не відчуваю, що продовжую вчитися і це прекрасно. Я — адепт концепції long life education. Останнім часом я зрозуміла, що втомилася від того, що треба вчитися. Мені потрібна пауза. Але якщо говорити глобальніше, як про набуття досвіду, то це відбувається постійно. Наприклад, зараз я більше почала працювати з матеріалами на судову тематику. Ця тематика для мене terra incognita. Моє завдання як журналістки — розібратися і донести це простими словами. Я вчусь читати судові ухвали. Я не уявляю, якою була б моя робота, якби я не вчилася постійно.

— Що вас мотивує займатися саме соціальною журналістикою?

Рано чи пізно мені доведеться піти в лікарню, віддавати свою дитину в садочок, і мені хотілося б, щоб коли цей момент настане, все нормально працювало. Це утопічна мрія, мені здається, хоча є багато речей, які змінюються на краще. Я хочу, щоб люди обходились без того, щоб дзвонити журналістам і плакати їм в трубку, що їх десь не прийняли в лікарні або що хтось десь не заплатив за їхнє лікування, або що десь вкрадені гроші. Я б дуже сильно хотіла, щоб цих історій не було. І, можливо, це і є мотивацією.

— В інтернеті можна знайти ваше поетичне, щемке та іронічне есе про Ніжин, місто, в якому ви народилися. Ви відчуваєте зв’язок зі своєю малою батьківщиною?

Я прожила у Ніжині 17 років. Це мій бекґраунд. Ви чуєте, як я розмовляю? Оце Ніжин. (Сміється.) Я — прихильниця того, щоб ми всі усвідомлювали свої досвіди і не відштовхували їх, якими б вони не були. Конкретно це есе, яке ви згадали, — це був матеріал в межах проєкту про міста, його вели три моїх колишніх одногрупниці, й вони шукали амбасадорів міст, зокрема невеликих міст. Вони вважали, що я цілком підхожу на роль амбасадорки Ніжина. Це був цікавий досвід рефлексії на своє минуле, на те, в якому середовищі я росла. Я відчуваю зв’язок із Ніжином, і я його дуже люблю.

— Коли йдеться про Ніжин, першою чергою згадують про легендарні огірки…

Це сумно. З іншого боку, огірки — частина української гастрокультури, це теж важливо. Я розумію ці стереотипи. Коли я вперше приїхала до Львова, я теж думала, що це місто кави і пляцків, але зараз, коли я там пожила протягом двох років, я так не думаю. Треба пожити в Ніжині, щоб мати із ним глибший, ніж огірки, зв’язок.

Фото — з особистого архіву Анастасії Іванців

Теги за темою
Суспільство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Українці отримуватимуть рахунки за газ у новому форматі: для кого зміняться правила оплати
Знай
2025-07-18T05:06:59Z
Майже втричі дорожче, ніж торік: скільки коштують яблука нового врожаю
ZN UA
2025-07-18T05:03:50Z
Панікувати не варто: як зміниться курс долара в кінці липня
24tv
2025-07-18T05:03:21Z
Аграрії проситимуть Зеленського накласти вето на закон про мито на сою та ріпак
AgroPortal
2025-07-18T05:00:18Z
Субсидії для пенсіонерів у Кривому Розі: як самостійно розрахувати суму допомоги
Политека
2025-07-18T04:30:25Z
"Ми впораємося" – в Індії запевнили, що зможуть "задовольнити свої потреби" без російської нафти
24tv
2025-07-18T04:06:57Z
Чорний експорт зерна: як змінити правила гри для дрібних фермерів
AgroPortal
2025-07-18T04:00:02Z
На заправках України знову зміни: скільки доведеться заплатити водіям за пальне
Хвиля
2025-07-18T03:51:46Z
Пенсія стане більшою: українцям дозволили “стерти” невигідні періоди стажу
Знай
2025-07-18T03:06:51Z
Словаччина розблокує 18-й пакет санкцій проти росії – Фіцо
iPress
2025-07-18T05:10:26Z
Однопартієць Фаріон пояснив, чому у часи Януковича її не переслідували
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T05:09:51Z
США не підтримують авіудари Ізраїлю по Сирії – Держдеп
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T05:09:39Z
Серед непристойних привітань Епштейну виявили лист Трампа — CNN
TSN
2025-07-18T05:03:24Z
Військові втрачають право на безплатне житло? У Раді пояснили тонкощі реформи для українців
Telegraf
2025-07-18T05:00:07Z
Світ допускає спробу Росії атакувати НАТО: чому нова війна може початися з Білорусі
24tv
2025-07-18T04:51:55Z
Пекін заявив про спроби крадіжки рідкісних металів іноземними агентами
Gazeta UA
2025-07-18T04:51:06Z
Степногірськ: окупанти скинули бомбу на житлову забудову, є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T04:39:41Z
Трамп зібрався судитися з одним із провідних ЗМІ США. В чому причина
Telegraf
2025-07-18T04:36:52Z
Бджолина отрута допомагає побороти рак грудей: важливе відкриття
24tv
2025-07-18T04:18:49Z
Туберкульоз минулого місяця зареєстрували у понад 1300 людей
Gazeta UA
2025-07-18T04:12:43Z
У червні туберкульоз зареєстрували у 1306 людей - ЦГЗ
УкраинФорм
2025-07-17T23:36:59Z
Чекайте на неперевершений урожай помідорів: як доглядати за ними у липні
24tv
2025-07-17T21:24:27Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T20:12:23Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:02Z
Харчове отруєння: причини, симптоми та коли варто звертатися до лікаря
24tv
2025-07-17T19:03:26Z
Чим зняти зубний біль?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:27:49Z
Як часто та правильно поливати перець: секрети рясного врожаю
TSN
2025-07-17T16:36:28Z
Майже 1200 окупантів, РСЗВ та 3 танки: втрати ворога станом на 18 липня
24tv
2025-07-18T05:03:28Z
Де, коли і як довго в Україні будуть сильні дощі, грози та град
24tv
2025-07-18T05:03:08Z
Безкоштовне житло для ВПО у Львівській області: нові варіанти тимчасового прихистку для тих, хто цього потребує
Политека
2025-07-18T05:01:47Z
На Донеччині росіяни окупували ще одне село і просунулися до адмінкордону у трьох точках — DeepState
ZN UA
2025-07-18T05:00:41Z
ЗСУ мали успіх на найгарячішій ділянці фронту — ISW
ZN UA
2025-07-18T05:00:27Z
Йому було лише 35: у Черкасах попрощалися з поліцейським Юрієм Бузьком, який загинув на фронті
24tv
2025-07-18T04:42:28Z
Росія атакувала "шахедами" передмістя Запоріжжя і вгатила по Чугуєву: є поранені
Лига
2025-07-18T04:00:55Z
Купівля квартири для оренди в Києві: ключові критерії вибору
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T03:57:11Z
На Житомирщині викрили посадовця, який організував схему ухилення від мобілізації
УкраинФорм
2025-07-18T03:54:52Z
У Європи немає часу. Війна вже поруч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T05:09:50Z
Які споруди можна будувати на власній ділянці, не отримуючи дозволів
24tv
2025-07-18T05:03:06Z
Найрозумніші моделі штучного інтелекту не склали українське ЗНО, - дослідження
InternetUA
2025-07-18T05:01:16Z
Які професії будуть найбільш затребуваними після закінчення війни
TSN
2025-07-18T04:51:15Z
Власникам будинків загрожують солідні штрафи: яка помилка може коштувати до 900 тисяч
Хвиля
2025-07-18T04:42:38Z
Стаж 33 роки: яку пенсію може отримувати українець
24tv
2025-07-18T04:39:17Z
Адміністратора Telegram-каналу судили за вимагання
InternetUA
2025-07-18T04:28:47Z
Скільки коштував борщ 100 років тому - історик провів порівняння, результат здивує
GlavRed
2025-07-18T04:27:16Z
Україна запропонувала тестувати іноземну зброю на фронті – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T04:18:49Z
Disney оприлюднив новий трейлер до фільму "Трон: Арес": про що буде кінострічка
Фокус
2025-07-18T05:03:18Z
У Фінляндії викрали дві бронзові скульптури вартістю майже €140 тисяч
УкраинФорм
2025-07-18T04:00:57Z
Після чотирьох розлучень: Дженніфер Лопес зробила жорстку заяву
GlavRed
2025-07-17T23:27:20Z
Джессіка Альба через півроку після розлучення закрутила роман із молодим актором - деталі
GlavRed
2025-07-17T23:27:02Z
"Усі були нажахані": Памела Андерсон приголомшила зізнанням про свою політику "без макіяжу"
GlavRed
2025-07-17T21:27:52Z
Вже підкорюють глядачів: 3 нові цікаві фільми 2025 для вечірнього перегляду
24tv
2025-07-17T21:03:37Z
Жив 150 млн років тому: на аукціоні продали цілий скелет динозавра за астрономічну суму
Фокус
2025-07-17T20:30:17Z
Відібрав у тата корону: у Мережі в захваті від миловида Гаррі Галкіна
GlavRed
2025-07-17T20:27:10Z
"Супермама" виводить на чисту воду: до кого "прийшли" після показу шоу
GlavRed
2025-07-17T19:57:45Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 18 липня 2025 року
Фокус
2025-07-18T05:00:40Z
Простий тест, який покаже чи маєте пересушене волосся
Знай
2025-07-18T04:51:54Z
У них вірять досі: головні заборони й прикмети, які діють у період Ретроградного Меркурія
24tv
2025-07-18T04:36:44Z
Гороскоп Таро на серпень 2025: Овнам - завершення, Тельцям - прибуток, Близнюкам - зміни
GlavRed
2025-07-18T03:27:54Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 13 секунд знайти птаха
GlavRed
2025-07-18T03:27:48Z
Про пастки можна забути: один продукт змусить мишей тікати якнайдалі від будинку
GlavRed
2025-07-18T03:27:31Z
Чому не можна казати слово "виглядати": вчителька закликала уникати помилки
GlavRed
2025-07-18T03:27:16Z
Суперголоволомка: знайдіть 3 відмінності на картинках зі сплячим котом за 23 с
GlavRed
2025-07-18T03:27:15Z
Це краще за суші: готуємо японську закуску гункан з Ектором
24tv
2025-07-18T03:09:35Z
Росіяни вдарили по Дніпропетровській області дронами: в ОВА розповіли про жертви і пожежі
ZN UA
2025-07-18T05:10:38Z
На Херсонщині за добу через російські удари загинула людина, дев'ятеро - поранені
УкраинФорм
2025-07-18T05:09:12Z
На Дніпропетровщині дрони РФ пошкодили транспортне підприємство - загинув чоловік, двоє постраждалих
УкраинФорм
2025-07-18T05:03:01Z
Росіяни минулої доби завдали 490 ударів по Запорізькій області
УкраинФорм
2025-07-18T04:21:38Z
Через атаку дронів у Запорізькому районі спалахнули пожежі, одна людина постраждала — ОВА
ZN UA
2025-07-18T04:18:12Z
Підмосков'я атакували дрони: там лунали вибухи, в аеропортах вводили режим "Килим"
24tv
2025-07-18T03:57:35Z
Безпілотники летіли прямо над головами. Росіяни атакували Запоріжжя, виникли пожежі
Telegraf
2025-07-18T03:30:42Z
Ворог атакував Запорізький район щонайменше 9 «Шахедами», є руйнування та пожежі
УкраинФорм
2025-07-18T02:09:05Z
На Кіровоградщині знищили термобаричну частину дрона РФ
УкраинФорм
2025-07-18T01:48:01Z
Визначилися суперники українських клубів у Лізі конференцій
24tv
2025-07-18T05:09:04Z
Олександрія зіграє з Партизаном в другому раунді відбору Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-18T04:21:41Z
Ціль для Усика та Дюбуа: що означає звання "абсолютний чемпіон світу з боксу"
24tv
2025-07-18T04:12:02Z
Українська бійчиня ММА відверто висловилась про зміну громадянства
24tv
2025-07-18T04:06:48Z
Мав туберкульоз і нокаутував футболіста: як Усик прийшов у бокс після низки випробувань
24tv
2025-07-18T02:06:47Z
Стрибав зі стратосфери: всесвітньовідомий екстремал загинув під час польоту на параплані
Фокус
2025-07-18T01:15:33Z
Визначилися стартові суперники двох українських клубів у Лізі конференцій
ZN UA
2025-07-17T22:27:57Z
Збірна Англії вийшла до 1/2 фіналу жіночого Євро-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-17T21:57:53Z
Лунін дав свою згоду на трансфер у Вільярреал – ЗМІ
Football.ua
2025-07-17T21:40:33Z
Новий ChatGPT зможе створювати та редагувати офісні файли прямо в чаті
InternetUA
2025-07-18T04:04:14Z
Маск додає аніме-дівчат до свого ШІ-помічника Grok — Techcrunch
InternetUA
2025-07-18T03:03:25Z
FPS у іграх відчутно збільшиться: NVIDIA почала тестувати нову технологію
Знай
2025-07-18T02:51:43Z
Старі версії Apple Watch не отримають головну фішку watchOS 26
InternetUA
2025-07-18T02:01:57Z
CBS закриває одне з найпопулярніших вечірніх шоу зі Стівеном Колбером
УкраинФорм
2025-07-18T01:21:31Z
OpenAI запустила агента ChatGPT: що він вміє
InternetUA
2025-07-17T22:51:12Z
Вчені виявили древній рельєф під льодами Антарктиди
Gazeta UA
2025-07-17T22:42:38Z
Свіжа атмосфера: як доглядати за кондиціонером у спеку
ZN UA
2025-07-17T22:24:24Z
У США можуть заборонити iPhone з китайськими дисплеями через звинувачення у промисловому шпигунстві
InternetUA
2025-07-17T21:33:38Z
Найважливіші попереджувальні сигнали в автомобілі: як розпізнати проблему вчасно
24tv
2025-07-18T04:00:41Z
Хтось запропонував 70 тисяч доларів за спалену Dodge, ніби вона проїхала крізь пекло
Топ Жир
2025-07-18T01:18:41Z
Uber та Lucid уклали угоду на постачання тисяч безпілотних таксі
Топ Жир
2025-07-18T00:33:13Z
Нова модель Subaru — це повністю електрична версія Crosstrek
Топ Жир
2025-07-18T00:03:24Z
Ця потужна рамка була створена спеціально для однієї відомої та надзвичайно великої людини
Топ Жир
2025-07-18T00:03:14Z
Новий концепт Cupra вражає своєю рельєфною структурою
Топ Жир
2025-07-17T23:18:23Z
Stellantis відновила популярні емблеми, які дилери хочуть знову реалізовувати
Топ Жир
2025-07-17T22:33:42Z
Забудьте про Cadillac XT6: найрозкішніший кросовер від GM саме цей
Топ Жир
2025-07-17T22:03:50Z
Водіям Volvo рекомендується утриматися від використання цього режиму до встановлення критичного оновлення
Топ Жир
2025-07-17T21:18:05Z