/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fcf29aedb-87f1-4aee-99a9-1000477c4b07.jpeg)
Підвищення пенсій з 1 липня: хто з українців залишиться без надбавок
Як і обіцяли в уряді, вже у липні багато українців отримають збільшені пенсії. Саме в цьому місяці буде підвищено прожитковий мінімум.
Тому, за законом, саме слідом за підвищенням прожиткового мінімуму будуть підвищені мінімальна і максимальна пенсії. Ці виплати прив'язані до прожиткового мінімуму, пише today.
Хоча також повідомляється, що не всі пенсіонери зможуть отримати надбавку до пенсії вже влітку, адже декому доведеться чекати її аж до осені.
Що обіцяли в Кабміні
Варто додати, що в Кабінеті міністрів обіцяли підвищити пенсії громадянам, вік яких від 75 до 80 років. Мінімальна надбавка цим пенсіонерам повинна становити 400 гривень. Але тепер в уряді кажуть, що переносять підвищення пенсій цим категоріям аж на жовтень. Тобто, замість липня цим пенсіонерам потрібно буде ще три місяці чекати надбавки до пенсії.
А ось пенсіонерам, яким 80 років і більше, будуть нараховувати надбавки до пенсій, як і раніше за графіком.
Кому "світять" надбавки
Також повідомляється, що вже з 1 липня збільшать надбавки за понаднормовий стаж, адже ця категорія виплат також прив'язана до прожиткового мінімуму. На підвищені надбавки також слід розраховувати особам з інвалідністю, яку вони отримали на війні. Крім того, на надбавки можуть розраховувати ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Стрічка новин України та світу - в нашому Viber!
Мінімальна пенсія
Сьогодні в Україні мінімальна пенсія становить 1769 гривень, що дорівнює одному прожитковому мінімуму. У свою чергу максимальна пенсія обмежується десяти прожитковим мінімумам, а тому дорівнює 17690 гривень. В липні прожитковий мінімум підвищать до 1854 гривень. Тому і мінімальна пенсія зросте на 85 гривень, а ті, хто отримують максимальну пенсію, отримають надбавки по 850 гривень. Так що щасливчики, які отримують максималку, кожен місяць зможуть розраховувати майже на 18500 гривень щомісячних виплат.
Накопичувальна система пенсій
Принципи накопичувальної системи:
2% з сплачених людиною податків йдуть на особистий пенсійний рахунок;
також на цей рахунок потрапляє ще 2% від ЄСВ, який платить роботодавець;
Всі новини України та новини соціальної політики - в нашому Telegram!
людина сама зможе вибирати пенсійний фонд, який далі інвестуватиме кошти;
інвестиції можуть відбуватися тільки в надійні, але не ризиковані фінансові інструменти;
українці, які виходять на пенсію, зможуть вибирати: забрати всі накопичені кошти відразу, отримувати виплати рівними частинами, і навіть залишити частину своїх виплат у спадок.
Нагадаємо, раніше портал MY.UA повідомляв, що змінилося для українців з 1 квітня. Це стосується газу, призову та пенсій. Більше - в матеріалі.
Також портал MY.UA писав, чого чекати від пенсій в Україні, як збираються трансформувати пенсійну систему.
Не пропустіть наші новини на каналі в Twitter та читайте нас у Flipboard!