Вчені з Оклендського університету провели дослідження, які підтвердили, що більше 80% власників собак помічають здатність тварин відчувати ревнощі. Про це повідомило видання "Дейлі Сайенс".
Науковці досліджують подібні емоції в тварин, так як їхні прояви тісно пов'язані з самосвідомістю. В експерименті взяли участь 18 собак та їхні власники, реалістичний штучний пес і флісовий циліндр. Циліндр мав забезпечувати контроль, а фейкова собака створювала видимість конкуренції за увагу.
Під час експерименту науковці спостерігали, як реагують собаки на різноманітні дії свого хазяїна — за тим, як він взаємодіє з штучним собакою і з флісовим циліндром. Коли хазяїн погладив фейкового пса, перед твариною встановлювали бар'єр, який закривав видимість. В такому разі, собака починав ревнувати до потенційного конкурента і тягнути повідок, намагаючись підійти до свого хазяїна. На аналогічний експеримент з флісовим циліндром, тварини діяли спокійніше.
Вчені зробили висновок, що реакція собак була прямим наслідком контакту хазяїна і фейкової тварини, а не лише присутності конкурента поруч. За словами Амалії Бастос, провідної авторки дослідження: "Ще рано говорити про те, чи відчувають собаки ревнощі так само, як і ми. Але тепер зрозуміло, що вони реагують на ситуації, які викликають ревнощі, навіть якщо вони відбуваються поза зоною видимості."
Дивіться також: В Україні волонтери врятували рожевих пеліканів та збираються повернути їх у дику природу.