MY.UAНовини
«Я – голова правління НСТУ. І це мої перші кроки»
«Я – голова правління НСТУ. І це мої перші кроки»

«Я – голова правління НСТУ. І це мої перші кроки»

Щоби зрозуміти, що чекає на Національну суспільну телерадіокомпанію України відразу після зміни керівництва, «Детектор суспільного мовлення» запитав у кандидатів на посаду голови правління, з чого вони почнуть свою роботу в разі перемоги в конкурсі.

Ми поставили їм лише одне запитання: «Якщо вас оберуть головою правління НСТУ, яким буде ваше перше рішення, перші кроки?»

Майже всі наші співрозмовники говорили про потребу виробництва власного контенту, кадрову політику, брак фахівців і необхідність розвитку регіонального мовлення. Із 13 кандидатів троє не взяли участі в опитуванні: Віталій Докаленко та Олександр Зирін відмовилися розмовляти з «Детектором», не вдалося отримати відповіді і від Лілії Дутки.

Олександр Бабуров: «Тупо всіх звільняти не збираюся»

Перше рішення буде таким: надати можливість усім членам попереднього правління представити свої «напрацювання» за минулі роки роботи. Також надати таку можливість керівникам підрозділів. Безумовно, своя думка щодо політики НСТУ «першого созиву» в мене є. І все ж хотілось би поспілкуватися про це. Час на виконання цього «першого скликання»  максимум тиждень. Тупо всіх звільняти не збираюся.

Я не можу зараз говорити про контент і структуру. Моя колишня посада  головний редактор регіонального радіо. «Новини» про роботу керівництва НСТУ були не дуже обширні. Але я точно знаю, що буду в разі перемоги повертати на екрани та в радіоефіри повноцінного регіонального мовника. І я точно знаю, що це необхідно! Зебри та носороги  це теж непогано, але події та люди в регіонах набагато важливіші. Питання одне: хто працює на ТБ та радіо в регіонах? Кажу відверто: справжніх професіоналів мало. Треба їх знаходити або повертати.

Олександр Бутко: «Хотів би, щоб журналісти повернулися у філії та реалізували себе»

Є дві больові точки. Перше завдання  увиразнити й персоніфікувати контент, зробити яскраві бренди передач, які підкуповували би глядачів, змінити контентну політику. Друге — надати більше самостійності регіональним компаніям. Політика виструнчилась, уніфікувалася настільки, що регіональні компанії втратили свою самобутність, а отже яскравим журналістам там нецікаво працювати, вони звільняються.

Мені кілька років довелося бути головою фестивалю «Калинові острови», де всі регіональні компанії надсилали свої роботи. Було дуже складно вибрати переможців, настільки яскраві журналісти присилали свої програми. Тепер вони покинули журналістику. Хотів би, щоб журналісти повернулися у філії. Треба наповнити сильними кадрами і «UA: Перший», і регіональні компанії. Журналісти, які пішли з філій, готові повернутися в команду, але якщо це буде цікаво. Для них на першому місці не зарплати, а атмосфера в колективі, можливість реалізації. Мені хотілося б, щоби ці люди реалізувалися.

У НСТУ є люди, які виробляють цікаві програми, але знеособлені. Слава для людини багато значить: коли передача персоніфікована, коли є свобода творчості, то людина відкривається зовсім по-іншому. Рейтинги «UA: Першого» низькі саме тому, шо цей канал став знеособлений. Йому треба приділити особливу увагу. Я знаю, як його брендувати. Кажуть, що релонч — це дуже дорого і довго. Мені доводилося займатися релончами «Тонісу», це займало щонайбільше два місяці й коштувало недорого, робилося силами самого колективу.

Я би із задоволенням узявся за канал «UA: Культура». За пів року цей канал мав би абсолютно інше обличчя. Я керував подібними підрозділами, в мене є маса ідей, як це реалізувати.

Свого часу я реформував «Промінь» і радіо «Культура». Канали «Українського радіо» пішли повністю в розмовний формат, втратили соціальну спрямованість і культуру в широкому розумінні цього слова. Між розмовним радіо і художнім радіо треба знаходити розумний баланс, цього балансу, на жаль, зараз немає.

Олег Валуйсков: «Суспільне мовлення має бути в кожному з виборчих округів»

— Одним із моїх перших рішень буде вектор спрямування Суспільного мовлення до об’єднаних територіальних громад. Потрібно, щоб Суспільне мовлення було на національному та обласному рівнях і в кожному з виборчих округів. Внаслідок реформи адміністративно-територіального устрою із 490 виборчих округів зробили 136.

Я хотів би, щоб Суспільне мовлення у партнерстві з ОТГ і грантодавцями в кожному окрузі було залучене до створення локальних платформ. НСТУ не має виступати організатором, який прийде і все зробить. Майданчики у громадах мають бути створені спільними зусиллями, на партнерських умовах. Для початку потрібно створити потужні пілотні проєкти в кількох ОТГ, зробити промоцію перед гратодавцями і фондами, у майбутньому такі майданчики мали би бути в кожному зі 136 округів.

Ці майданчики не зможуть виробляти 24 години власного контенту. НСТУ має займатися їх програмуванням, виробляти контент і ділитися ним. Якщо хтось у громаді створить контент про місцеві проблеми (екологію, економіку тощо), журналісти НСТУ зможуть його покращити й поширити на національному рівні. Тоді не буде розриву, коли на національному рівні говорять про те, що не цікаво пересічному громадянину України.

Іван Гришин: «Треба зменшувати витрати, скорочувати людей»

—Перше завдання — підняти рейтинги. Якщо з фінансуванням завжди проблема, то треба зменшити витрати. Зараз працюють 2,4 тисячі людей у центральному офісі НСТУ і близько 2 тисяч в областях. Ми робили філію «Правди ТУТ» у Львові, де працюють 45 людей. Вони виробляють близько 8 годин власного контенту на день. Ніяких загальних працевлаштувань. Треба скоротити витрати й перевести більшість людей на строкові трудові контракти, щоб не було так, що неможливо людей звільнити, бо вони захищені профспілками. Людям треба платити за результат їхньої роботи, а не просто так.

Зураб Аласанія зробив дуже велику роботу, скоротивши колектив майже вдвічі. За це йому пошана і подяка. Треба скорочувати людей ще, треба зменшувати витрати мінімум удвічі — це буде максимально правильно щодо стабільності функціонування. Фінансування під загрозою, із закладених 2 млрд частину можуть не виділити. Суспільне будуть завжди шантажувати недофінансуванням.

Фінансування може бути національним і місцевим. Раніше область призначала керівника ОДТРК і давала кошти на висвітлення своєї діяльності, досить великі кошти для регіонального мовника. Це було добре для корупції та погано для глядача. Нині Суспільне призначає своїх керівників у регіонах і може отримувати кошти з місцевого бюджету. Воно висвітлює діяльність влади так чи інакше.

Далі треба переходити до питання контенту. Мене цікавить регіональне мовлення, зараз воно проїдає кошти Суспільного, повністю ретранслює «UA: Перший» і має лише одну годину мовлення. Я так розумію, що десь 1 млн на місяць — витратна частина на кожну філію. Це надзвичайно великі кошти.

Можна зробити програмний ліфт. Наприклад, у Львові виробляють хорошу програму, вона заходить місцевому мовнику, ділимося із сусідніми мовниками; якщо заходить і там — фінансуємо цю програму і робимо її національною. Всі журналісти хочуть переїхати до Києва, працювати у столиці, отримувати заробітну плату, хочуть шанування.

Жоден телеканал не має такої присутності журналістів і студій по всій Україні, як НСТУ. Якщо навіть у філіях скоротити до 50 людей, то на місцях буде працювати до однієї тисячі людей, вони вироблятимуть надзвичайно велику кількість контенту. Я маю досвід роботи із локальними продакшенами, які почали виробляти власні програми для місцевого телебачення, а потім переходили на національний рівень.

У Суспільного є всі ліцензії, компанія їх не використовує, й це дуже прикро.

У питаннях радіо я не великий спеціаліст. Воно працює. Ми спочатку розберемося з телебаченням, особливо з місцевим мовленням, із сіткою новин. Не розумію, чому так мало новин виробляє Суспільне. Мені не подобається те, що я бачу на Суспільному. Контент має бути сучасним. Колись Скрипін робив «Громадське телебачення», на той час воно було дуже сучасним, потім перестало. Таким треба робити Суспільне.

Я колись багато критикував Суспільне. Мій товариш сказав, щоб я подавався на конкурс на посаду голови правління, і коли не пройду, то матиму право реально критикувати. Якщо мене не оберуть, то я побудую приватне суспільне мовлення і, коли розвалять НСТУ, продам його державі.

Євген Каленський: «Серед першочергових завдань — об’єднання колективу. Їм роками розповідали, що вони не такі»

— Протягом тижня від дня призначення правління підготую та розгляну аналіз контенту насамперед «UA: Першого» та каналу «UA: Культура» на відповідність Закону про Суспільне, його місії та здоровому глузду. За підсумками двох тижнів ухвалимо рішення щодо поетапної зміни сіток мовлення, а також першочергових змін в інформаційному мовленні.

Протягом двох літніх місяців коригуватимемо сітки мовлення. Йдеться і про аутсорсинг, і про контент власного виробництва. Маємо попередні домовленості з колегами щодо контентної підтримки.

А ще серед першочергових завдань — об’єднання колективу та його зусиль. Їм роками розповідали, що вони не такі. Отже, до 15 липня 2021 року правління опрацює та подасть на розгляд Наглядової ради довгострокові концепції мовлення «UA: Першого» та «UA: Культури», а також маркетингові стратегії та плани розвитку всіх каналів мовлення та позиціонування каналів регіонального мовлення. Докладно про свою позицію щодо покращення ситуації з контентом викладу на засіданні наглядової ради.

Олександр Коваленко: «Програми власного виробництва повинні працювати цілодобово»

— Я хочу зацікавити аудиторію збільшенням кількості програм власного виробництва. Хочу збільшити аудиторію за межами України, тому програми власного виробництва повинні працювати цілодобово.

Потрібно ввести в сітку мовлення додаткові програми власного виробництва про розвиток суспільства, культуру, політику, мотиваційні соціальні зміни.

Потрібно, щоб у телепередачах подавався зворотній зв'язок за допомогою поширених сьогодні соціальних мереж — як українських громадян, так і іноземців. І програми такого формату виходитимуть у прямому ефірі.

Для залучення до діалогу громадян інших країн доцільно робити синхронний переклад на найбільш затребувані мови світу, із можливістю вибору мови на телевізійному приймачі.

Леся Сакада: «Мета — познайомити українського глядача з можливостями Суспільного»

— Щодо контенту. Звернуся до своїх колег із сайта suspilne.media із проханням здійснити моніторинг суспільних мовників різних країн щодо новин з України протягом останніх трьох місяців. Запропоную зробити рубрику на сайті «Що повідомляють про Україну наші колеги з інших країн».

Порадилася би з Федором Скрипником (генпродюсер інформаційного мовлення. — Ред.), чи не могли б журналісти новин зробити документальний цикл про суспільних мовників різних країн: історія, моделі фінансування, рейтинги, найпопулярніші формати, зірки мовлення, тенденції розвитку. Мета — познайомити українського глядача з можливостями Суспільного.

Щодо структури. Звернулася би до ревізійної комісії щодо використання коштів НСТУ на телеканалі «UA: Культура». Мене цікавить, скільки було відряджень, скільки груп відряджали і в якому складі, який контент було вироблено і випущено в ефір, собівартість продемонстрованого в ефірі.

Оксана Цибуля: «Контент — найважливіше для Суспільного»

— Я почну з виробництва контенту. Знаєте, на мою особисту думку, якби за всі роки свого існування Суспільне виробило лише щось на кшталт (за якістю) мінісеріалу «Чорнобиль» (виробництва американського кабельного каналу HBO та британського Sky Atlantic), то це було би супер. Кошторис мінісеріалу «Чорнобиль» складає близько 7 млрд грн (в еквіваленті). Від задуму до втілення пройшло 4-5 років. Можете сказати, що в Суспільного немає таких бюджетів. Так. Але я й маю на увазі всі роки існування.

Я вважаю, що контент — найважливіше для Суспільного. Разом із тим розумію, що АТ «НСТУ» не може витрачати всі гроші лише на виготовлення контенту, бо є приміщення, земля тощо, а це комунальні платежі, податки — шалені суми. І без оптимізації цієї статті витрат (господарських витрат) неможливо говорити про крутий контент. А оптимізовувати витрати потрібно теж одразу, бо ми можемо дійти до того, що витрачатимемо весь річний бюджет Суспільного лише на утримання стін.

Тобто контент і оптимізація витрат в пріоритеті. І тут не обійтися без плідної і системної співпраці правління, наглядової ради, народних депутатів і Кабміну. Бо я розумію, що для реалізації задуманого треба буде змінювати законодавство.

Микола Чернотицький: «Продовжимо роботу відповідно до річного плану компанії»

— Я не думаю, що в цьому випадку важливою є черговість рішень. Ми маємо бути орієнтованими на результат. Важливим кроком буде укомлектування правління новими членами та відповідна синхронізація всередині компанії.Далі продовжимо роботу відповідно до річного плану. Наразі компанія має великий виклик — Олімпіада.

Андрій Шаповалов: «Обов'язково потрібна ревізія або аудит фахівців, які відповідають за виробництво контенту»

— Перше, що треба робити, — почати працювати з двома глобальними викликами: відсутність у компанії стратегій розвитку у вигляді дієвих алгоритмів, а не гасел і теорій, та відсутність у компанії контролю за виконанням існуючих регламентів.

На першому місці контент. Але щоб його якісно виробляти, необхідні фахівці. Тому обов'язково потрібна ревізія або аудит фахівців, які відповідають за виробництво контенту. У всіх, хто сьогодні відповідає за виробництво контенту, було достатньо часу показати всі свої сильні сторони.

Фото: пресслужби НСТУ

191 Публікація
Ольга Жук
кореспондентка сайту «Суспільне мовлення»
Теги за темою
конкурс
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Арт-директор Game Science: Около 7,5 млн копий Black Myth: Wukong купили игроки не из Китая
GameMag
2025-02-24T21:54:41Z
Grand Theft Auto V для ПК станет красивее уже в марте
GameMag
2025-02-24T21:54:13Z
Успешный хардкор: Дилогия Nioh разошлась тиражом свыше 8 миллионов копий
GameMag
2025-02-24T21:42:23Z
Велосипедная музыка: Annapurna Interactive показала новый трейлер Wheel World
GameMag
2025-02-24T21:36:40Z
Идеальная игра для новичков: Критики хвалят Monster Hunter: Wilds
GameMag
2025-02-24T20:55:25Z
CD Projekt RED расширяет команду разработки Project Hadar — это совершенно новая RPG от создателей The Witcher 3 и Cyberpunk 2077
GameMag
2025-02-24T20:19:36Z
Дубайская криптобиржа потеряла $1,5 млрд из-за хакеров из КНДР
Корреспондент
2025-02-24T20:00:24Z
Осторожно: В сети начали появляться спойлерные видео по Assassin's Creed Shadows — игра выйдет лишь через месяц
GameMag
2025-02-24T19:34:29Z
Магнитные бури в последние дни февраля: чего ожидать от солнечной активности
UAToday
2025-02-24T19:27:56Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 24 февраля по 2 марта 2025 года
Фокус
2025-02-24T21:27:53Z
Что чувствует собака, когда вы оставляете ее дома саму
Знай
2025-02-24T20:51:32Z
Парфюм, который сведет его с ума: какой аромат выбрать для первого свидания
TSN
2025-02-24T17:21:16Z
Сытное блюдо на ужин: рецепт блинов на кефире с луком и шкварками
Фокус
2025-02-24T16:57:52Z
Как избавиться от желтых пятен от пота под мышками: копеечные средства, которые "работают" на всех тканях
TSN
2025-02-24T16:39:31Z
Гороскоп на вторник 25 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-24T16:21:04Z
Вареники на минеральной воде: как приготовить правильное тесто
TSN
2025-02-24T16:06:20Z
Секреты фигуры моделей: 5 упражнений для идеального силуэта
Marie Claire
2025-02-24T15:00:51Z
Масленица 2025: что запрещено делать всю неделю
Comments UA
2025-02-24T15:00:02Z
Видно из космоса: в РФ горят склады Брянского порохового завода
Фокус
2025-02-24T19:57:50Z
В Сумах дрон атаковал автомобиль — один погибший, двое пострадавших
Комсомольская правда
2025-02-24T19:36:33Z
Россия ударила по Славянску: погиб гражданский
Корреспондент
2025-02-24T19:36:32Z
Убегал от волков, нашел минное поле и чуть не утонул в болоте: приключения "горе-беглеца" на Ровенщине
TSN
2025-02-24T17:21:52Z
Пограничники спасли уклониста, который бродил среди минных полей и болот
Корреспондент
2025-02-24T16:54:03Z
Россияне ударили по Сумам: что известно о последствиях
TSN
2025-02-24T16:51:23Z
Россияне утопили в Черном море еще один корабль. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-24T16:33:25Z
Бездомные украли у мужчины кредитную карту, купили лотерейный билет и сорвали джекпот
TSN
2025-02-24T16:21:56Z
На Волыни извращенец получил суровое наказание за изнасилование ребенка
Comments UA
2025-02-24T15:30:33Z
"Рома" без Довбика разбила худшую команду Серии А и приблизилась к зоне еврокубков
TSN
2025-02-24T21:51:12Z
Украина в дебютном матче сына Виталия Кличко одолела Португалию
Корреспондент
2025-02-24T21:28:51Z
Сборная Украины с дебютом сына Виталия Кличко победой завершила отбор на Евробаскет-2025
TSN
2025-02-24T21:16:39Z
"Шахтер" минимальной победой возобновил сезон в УПЛ
ZN UA
2025-02-24T18:27:52Z
"Шахтер" одолел "Левый Берег" в своем первом матче весенней части УПЛ
TSN
2025-02-24T18:03:30Z
АПЛ: расписание и результаты матчей 27-го тура чемпионата Англии по футболу, турнирная таблица
TSN
2025-02-24T17:03:45Z
Чемпион мира по биатлону поддержал Украину в третью годовщину полномасштабного российского вторжения
TSN
2025-02-24T16:18:01Z
"Сухой лист" и два ассиста: Неймар выдал яркий перфоманс в Бразилии
TSN
2025-02-24T16:06:46Z
Оксана Баюл заявила, что живет в США с недействительным украинским паспортом
Комсомольская правда
2025-02-24T14:51:52Z
Палатный: «Украинская команда» передала Первой танковой бригаде очередную помощь – квадроциклы
Знай
2025-02-24T21:42:28Z
“Обмен пленными будет, но…”: известный экстрасенс разоблачил ИПСО и предсказал развитие войны
Знай
2025-02-24T21:30:35Z
Украинской писательнице пришлось прятаться от российских обстрелов на дне бассейна
Апостроф
2025-02-24T19:36:06Z
Таро гороскоп на завтра: кому сильно повезет
Comments UA
2025-02-24T18:30:06Z
"Спасибо, что оставили живыми", - на Курщине взяты в плен 11 российских военных
Новости Украины
2025-02-24T18:21:03Z
На фронте погиб украинский актер Алексей Самойленко
Корреспондент
2025-02-24T16:51:54Z
Гороскоп на 25 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-24T16:27:53Z
Война в цифрах: ошеломляющие потери Украины с 2022 года
Comments UA
2025-02-24T16:15:50Z
Враг ударил по Славянску: погиб гражданский
Корреспондент
2025-02-24T16:07:30Z
Три года, как Деми Мур отменила старение. Смотрим на самые яркие выходы звезды
Marie Claire
2025-02-24T16:30:40Z
"Мы сильные, правда за нами": Вакарчук показал пост, которому ровно 3 года/Лидер группы "Океан Эльзы" опубликовал призыв к украинцам, написанный в первый день войны
Апостроф
2025-02-24T16:18:15Z
Внезапно: Бьянка Цензори удивила новым нарядом на публике
Фокус
2025-02-24T15:57:41Z
Кожа и кости: звезды напугали фанатов своей худобой на ковровой дорожке SAG Awards
Фокус
2025-02-24T15:15:34Z
Здесь дают деньги на кино: гранты и международная поддержка украинских фильмов
TSN
2025-02-24T15:03:37Z
В киевском ночном клубе Fifty объяснили российские песни на вечеринке
Комсомольская правда
2025-02-24T15:01:38Z
Финалисты нацотбора MOLODI раскрыли имя известного певца, который покинул группу: "Было обидно"
TSN
2025-02-24T14:51:33Z
Три образа в цвете пудровой розы с SAG Awards как модное заявление: драмы больше нет
Marie Claire
2025-02-24T14:33:53Z
Российский комик Галустян попал под санкции ЕС
Корреспондент
2025-02-24T14:15:10Z
День ангела 25 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-24T22:03:05Z
25 февраля 2025 года: Тараса Бессонного - что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-02-24T22:00:34Z
Мобилизация в Украине: что делать, если полиция требует проверки ВУД на улице
Политека
2025-02-24T21:33:50Z
Ватикан сообщил о небольшом улучшении состояния Папы Франциска
Корреспондент
2025-02-24T21:33:06Z
"ПВО фиксировало, уничтожить не смогло", - ВСУ на Курщине применили что-то новое
Новости Украины
2025-02-24T21:18:08Z
В Третьей штурмовой рассказали, как побороть неграмотные приказы генералов
Comments UA
2025-02-24T20:54:31Z
Екатерина Котенкова рассказала, что делать, если вам отказали в субсидии
Знай
2025-02-24T20:42:00Z
Военный рассказал правду об американской помощи: «Это были старые Bradley, из трех собирали два»
Знай
2025-02-24T20:21:36Z
Хотели лишить, но вернули: Львовская ОГА увеличит соцвыплаты семьям погибших на Майдане и войне
Знай
2025-02-24T20:12:56Z
Как распознать полезные конфеты от вредных: советы нутрициологии
Знай
2025-02-24T21:51:18Z
Убивает не сразу, но точно: как алкоголь повышает риск рака
Знай
2025-02-24T19:51:54Z
Не кофе и не чай: какие три напитка помогут быстро похудеть
TSN
2025-02-24T16:06:17Z
Прыщи, синяки и лишние волосы: как ухаживать за кожей лица в период менопаузы
Знай
2025-02-24T15:51:10Z
Гималайская vs морская: какая соль самая лучшая
UAToday
2025-02-24T15:06:48Z
Ученые нашли "формулу успеха": какие качества характера помогают разбогатеть
TSN
2025-02-24T14:21:27Z
Как правильно ходить, чтобы быстрее похудеть: ученые дали неожиданный ответ
UAToday
2025-02-24T13:03:26Z
Магнитная буря 25 февраля: как украинцам сохранить здоровье, советы врачей
Политека
2025-02-24T11:34:23Z
Бросьте три кусочка в чайник – и накипь исчезнет, как будто и не было: полезные советы
TSN
2025-02-24T10:24:04Z
Как не ошибиться при установке газового оборудования: важные нюансы и правила для украинцев
Знай
2025-02-24T21:15:41Z
Сколько будет стоить восстановление Украины: Шмыгаль раскрыл Еврокомиссии цифры
Новости Украины
2025-02-24T20:36:55Z
Дания с партнерами инвестировала $650 млн в производство украинской артиллерии
Корреспондент
2025-02-24T19:36:54Z
Nintendo Switch 2 может выйти в июне 2025 года
GameMag
2025-02-24T19:34:47Z
"Ощадбанк" предупредил об изменении тарифов: что ждет клиентов
Знай
2025-02-24T18:30:07Z
Субсидия или льгота? Ошибка, которая может стоить вам денег
Знай
2025-02-24T18:12:51Z
Соглашение о полезных ископаемых на сотни миллиардов долларов: Axios сообщил дату возможного подписания
Апостроф
2025-02-24T17:54:44Z
Литва начала разбирать ЛЭП в Россию. Часть оборудования передадут Украине – фото
Лига
2025-02-24T17:21:59Z
Еврокомиссия поможет Украине в финансировании закупок газа
Апостроф
2025-02-24T17:21:29Z
Мощный внедорожник от Great Wall станет дешевой альтернативой Mercedes-AMG G63
Фокус
2025-02-24T14:30:36Z
Кардинальные изменения: новый Citroen C5 Aircross показали до премьеры
Фокус
2025-02-24T11:06:02Z
Для серьезного бездорожья: кроссовер Lamborghini Urus получил внедорожную версию
Фокус
2025-02-24T09:21:43Z
Неожиданный лайфхак для водителей: какой овощ спасет лобовое стекло вашего авто от льда
Знай
2025-02-24T05:51:28Z
Китай подложил России неожиданную "свинью": о чем идет речь
Comments UA
2025-02-23T14:12:13Z
В интернете показали раритетные и малоизвестные прототипы "Таврии"
Фокус
2025-02-23T13:51:45Z
Летающий электромобиль уже реальность: стартап с украинскими корнями показал впечатляющее видео
Знай
2025-02-23T12:51:08Z
Без окон, без дверей: в Киеве засветился редкий трехколесный спорткар из США
Фокус
2025-02-23T12:21:18Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Трамп отказался назвать Путина диктатором
Comments UA
2025-02-24T22:03:12Z
Макрон перебил Трампа, когда тот исказил данные о расходах на поддержку Украины
ZN UA
2025-02-24T21:54:01Z
В России массовое "самоубийство" губернаторов: что известно
Comments UA
2025-02-24T21:42:47Z
Что потребует ЕС за помощь Украине: ответ президента Европейского Совета Антониу Кошты
Новости Украины
2025-02-24T21:36:18Z
Зеленский проиграет Залужному: Путин высказался о войне, выборах в Украине и алюминии для США
Фокус
2025-02-24T21:30:49Z
"Уже потратили $350 млрд": Трамп рассказал, будут ли США помогать восстанавливать Украину
Фокус
2025-02-24T21:30:35Z
Путин согласится на миротворцев в Украине как часть соглашения – Трамп
TSN
2025-02-24T21:27:18Z
Теперь что, «геть від Вашингтона»? - Олег Стариков о конфликте с США
Знай
2025-02-24T21:21:14Z
Трамп за экономическое сотрудничество с РФ после войны. Путин вышел с предложениями
Лига
2025-02-24T21:18:21Z