MY.UAНовини
«Я – голова правління НСТУ. І це мої перші кроки»
«Я – голова правління НСТУ. І це мої перші кроки»

«Я – голова правління НСТУ. І це мої перші кроки»

Щоби зрозуміти, що чекає на Національну суспільну телерадіокомпанію України відразу після зміни керівництва, «Детектор суспільного мовлення» запитав у кандидатів на посаду голови правління, з чого вони почнуть свою роботу в разі перемоги в конкурсі.

Ми поставили їм лише одне запитання: «Якщо вас оберуть головою правління НСТУ, яким буде ваше перше рішення, перші кроки?»

Майже всі наші співрозмовники говорили про потребу виробництва власного контенту, кадрову політику, брак фахівців і необхідність розвитку регіонального мовлення. Із 13 кандидатів троє не взяли участі в опитуванні: Віталій Докаленко та Олександр Зирін відмовилися розмовляти з «Детектором», не вдалося отримати відповіді і від Лілії Дутки.

Олександр Бабуров: «Тупо всіх звільняти не збираюся»

Перше рішення буде таким: надати можливість усім членам попереднього правління представити свої «напрацювання» за минулі роки роботи. Також надати таку можливість керівникам підрозділів. Безумовно, своя думка щодо політики НСТУ «першого созиву» в мене є. І все ж хотілось би поспілкуватися про це. Час на виконання цього «першого скликання»  максимум тиждень. Тупо всіх звільняти не збираюся.

Я не можу зараз говорити про контент і структуру. Моя колишня посада  головний редактор регіонального радіо. «Новини» про роботу керівництва НСТУ були не дуже обширні. Але я точно знаю, що буду в разі перемоги повертати на екрани та в радіоефіри повноцінного регіонального мовника. І я точно знаю, що це необхідно! Зебри та носороги  це теж непогано, але події та люди в регіонах набагато важливіші. Питання одне: хто працює на ТБ та радіо в регіонах? Кажу відверто: справжніх професіоналів мало. Треба їх знаходити або повертати.

Олександр Бутко: «Хотів би, щоб журналісти повернулися у філії та реалізували себе»

Є дві больові точки. Перше завдання  увиразнити й персоніфікувати контент, зробити яскраві бренди передач, які підкуповували би глядачів, змінити контентну політику. Друге — надати більше самостійності регіональним компаніям. Політика виструнчилась, уніфікувалася настільки, що регіональні компанії втратили свою самобутність, а отже яскравим журналістам там нецікаво працювати, вони звільняються.

Мені кілька років довелося бути головою фестивалю «Калинові острови», де всі регіональні компанії надсилали свої роботи. Було дуже складно вибрати переможців, настільки яскраві журналісти присилали свої програми. Тепер вони покинули журналістику. Хотів би, щоб журналісти повернулися у філії. Треба наповнити сильними кадрами і «UA: Перший», і регіональні компанії. Журналісти, які пішли з філій, готові повернутися в команду, але якщо це буде цікаво. Для них на першому місці не зарплати, а атмосфера в колективі, можливість реалізації. Мені хотілося б, щоби ці люди реалізувалися.

У НСТУ є люди, які виробляють цікаві програми, але знеособлені. Слава для людини багато значить: коли передача персоніфікована, коли є свобода творчості, то людина відкривається зовсім по-іншому. Рейтинги «UA: Першого» низькі саме тому, шо цей канал став знеособлений. Йому треба приділити особливу увагу. Я знаю, як його брендувати. Кажуть, що релонч — це дуже дорого і довго. Мені доводилося займатися релончами «Тонісу», це займало щонайбільше два місяці й коштувало недорого, робилося силами самого колективу.

Я би із задоволенням узявся за канал «UA: Культура». За пів року цей канал мав би абсолютно інше обличчя. Я керував подібними підрозділами, в мене є маса ідей, як це реалізувати.

Свого часу я реформував «Промінь» і радіо «Культура». Канали «Українського радіо» пішли повністю в розмовний формат, втратили соціальну спрямованість і культуру в широкому розумінні цього слова. Між розмовним радіо і художнім радіо треба знаходити розумний баланс, цього балансу, на жаль, зараз немає.

Олег Валуйсков: «Суспільне мовлення має бути в кожному з виборчих округів»

— Одним із моїх перших рішень буде вектор спрямування Суспільного мовлення до об’єднаних територіальних громад. Потрібно, щоб Суспільне мовлення було на національному та обласному рівнях і в кожному з виборчих округів. Внаслідок реформи адміністративно-територіального устрою із 490 виборчих округів зробили 136.

Я хотів би, щоб Суспільне мовлення у партнерстві з ОТГ і грантодавцями в кожному окрузі було залучене до створення локальних платформ. НСТУ не має виступати організатором, який прийде і все зробить. Майданчики у громадах мають бути створені спільними зусиллями, на партнерських умовах. Для початку потрібно створити потужні пілотні проєкти в кількох ОТГ, зробити промоцію перед гратодавцями і фондами, у майбутньому такі майданчики мали би бути в кожному зі 136 округів.

Ці майданчики не зможуть виробляти 24 години власного контенту. НСТУ має займатися їх програмуванням, виробляти контент і ділитися ним. Якщо хтось у громаді створить контент про місцеві проблеми (екологію, економіку тощо), журналісти НСТУ зможуть його покращити й поширити на національному рівні. Тоді не буде розриву, коли на національному рівні говорять про те, що не цікаво пересічному громадянину України.

Іван Гришин: «Треба зменшувати витрати, скорочувати людей»

—Перше завдання — підняти рейтинги. Якщо з фінансуванням завжди проблема, то треба зменшити витрати. Зараз працюють 2,4 тисячі людей у центральному офісі НСТУ і близько 2 тисяч в областях. Ми робили філію «Правди ТУТ» у Львові, де працюють 45 людей. Вони виробляють близько 8 годин власного контенту на день. Ніяких загальних працевлаштувань. Треба скоротити витрати й перевести більшість людей на строкові трудові контракти, щоб не було так, що неможливо людей звільнити, бо вони захищені профспілками. Людям треба платити за результат їхньої роботи, а не просто так.

Зураб Аласанія зробив дуже велику роботу, скоротивши колектив майже вдвічі. За це йому пошана і подяка. Треба скорочувати людей ще, треба зменшувати витрати мінімум удвічі — це буде максимально правильно щодо стабільності функціонування. Фінансування під загрозою, із закладених 2 млрд частину можуть не виділити. Суспільне будуть завжди шантажувати недофінансуванням.

Фінансування може бути національним і місцевим. Раніше область призначала керівника ОДТРК і давала кошти на висвітлення своєї діяльності, досить великі кошти для регіонального мовника. Це було добре для корупції та погано для глядача. Нині Суспільне призначає своїх керівників у регіонах і може отримувати кошти з місцевого бюджету. Воно висвітлює діяльність влади так чи інакше.

Далі треба переходити до питання контенту. Мене цікавить регіональне мовлення, зараз воно проїдає кошти Суспільного, повністю ретранслює «UA: Перший» і має лише одну годину мовлення. Я так розумію, що десь 1 млн на місяць — витратна частина на кожну філію. Це надзвичайно великі кошти.

Можна зробити програмний ліфт. Наприклад, у Львові виробляють хорошу програму, вона заходить місцевому мовнику, ділимося із сусідніми мовниками; якщо заходить і там — фінансуємо цю програму і робимо її національною. Всі журналісти хочуть переїхати до Києва, працювати у столиці, отримувати заробітну плату, хочуть шанування.

Жоден телеканал не має такої присутності журналістів і студій по всій Україні, як НСТУ. Якщо навіть у філіях скоротити до 50 людей, то на місцях буде працювати до однієї тисячі людей, вони вироблятимуть надзвичайно велику кількість контенту. Я маю досвід роботи із локальними продакшенами, які почали виробляти власні програми для місцевого телебачення, а потім переходили на національний рівень.

У Суспільного є всі ліцензії, компанія їх не використовує, й це дуже прикро.

У питаннях радіо я не великий спеціаліст. Воно працює. Ми спочатку розберемося з телебаченням, особливо з місцевим мовленням, із сіткою новин. Не розумію, чому так мало новин виробляє Суспільне. Мені не подобається те, що я бачу на Суспільному. Контент має бути сучасним. Колись Скрипін робив «Громадське телебачення», на той час воно було дуже сучасним, потім перестало. Таким треба робити Суспільне.

Я колись багато критикував Суспільне. Мій товариш сказав, щоб я подавався на конкурс на посаду голови правління, і коли не пройду, то матиму право реально критикувати. Якщо мене не оберуть, то я побудую приватне суспільне мовлення і, коли розвалять НСТУ, продам його державі.

Євген Каленський: «Серед першочергових завдань — об’єднання колективу. Їм роками розповідали, що вони не такі»

— Протягом тижня від дня призначення правління підготую та розгляну аналіз контенту насамперед «UA: Першого» та каналу «UA: Культура» на відповідність Закону про Суспільне, його місії та здоровому глузду. За підсумками двох тижнів ухвалимо рішення щодо поетапної зміни сіток мовлення, а також першочергових змін в інформаційному мовленні.

Протягом двох літніх місяців коригуватимемо сітки мовлення. Йдеться і про аутсорсинг, і про контент власного виробництва. Маємо попередні домовленості з колегами щодо контентної підтримки.

А ще серед першочергових завдань — об’єднання колективу та його зусиль. Їм роками розповідали, що вони не такі. Отже, до 15 липня 2021 року правління опрацює та подасть на розгляд Наглядової ради довгострокові концепції мовлення «UA: Першого» та «UA: Культури», а також маркетингові стратегії та плани розвитку всіх каналів мовлення та позиціонування каналів регіонального мовлення. Докладно про свою позицію щодо покращення ситуації з контентом викладу на засіданні наглядової ради.

Олександр Коваленко: «Програми власного виробництва повинні працювати цілодобово»

— Я хочу зацікавити аудиторію збільшенням кількості програм власного виробництва. Хочу збільшити аудиторію за межами України, тому програми власного виробництва повинні працювати цілодобово.

Потрібно ввести в сітку мовлення додаткові програми власного виробництва про розвиток суспільства, культуру, політику, мотиваційні соціальні зміни.

Потрібно, щоб у телепередачах подавався зворотній зв'язок за допомогою поширених сьогодні соціальних мереж — як українських громадян, так і іноземців. І програми такого формату виходитимуть у прямому ефірі.

Для залучення до діалогу громадян інших країн доцільно робити синхронний переклад на найбільш затребувані мови світу, із можливістю вибору мови на телевізійному приймачі.

Леся Сакада: «Мета — познайомити українського глядача з можливостями Суспільного»

— Щодо контенту. Звернуся до своїх колег із сайта suspilne.media із проханням здійснити моніторинг суспільних мовників різних країн щодо новин з України протягом останніх трьох місяців. Запропоную зробити рубрику на сайті «Що повідомляють про Україну наші колеги з інших країн».

Порадилася би з Федором Скрипником (генпродюсер інформаційного мовлення. — Ред.), чи не могли б журналісти новин зробити документальний цикл про суспільних мовників різних країн: історія, моделі фінансування, рейтинги, найпопулярніші формати, зірки мовлення, тенденції розвитку. Мета — познайомити українського глядача з можливостями Суспільного.

Щодо структури. Звернулася би до ревізійної комісії щодо використання коштів НСТУ на телеканалі «UA: Культура». Мене цікавить, скільки було відряджень, скільки груп відряджали і в якому складі, який контент було вироблено і випущено в ефір, собівартість продемонстрованого в ефірі.

Оксана Цибуля: «Контент — найважливіше для Суспільного»

— Я почну з виробництва контенту. Знаєте, на мою особисту думку, якби за всі роки свого існування Суспільне виробило лише щось на кшталт (за якістю) мінісеріалу «Чорнобиль» (виробництва американського кабельного каналу HBO та британського Sky Atlantic), то це було би супер. Кошторис мінісеріалу «Чорнобиль» складає близько 7 млрд грн (в еквіваленті). Від задуму до втілення пройшло 4-5 років. Можете сказати, що в Суспільного немає таких бюджетів. Так. Але я й маю на увазі всі роки існування.

Я вважаю, що контент — найважливіше для Суспільного. Разом із тим розумію, що АТ «НСТУ» не може витрачати всі гроші лише на виготовлення контенту, бо є приміщення, земля тощо, а це комунальні платежі, податки — шалені суми. І без оптимізації цієї статті витрат (господарських витрат) неможливо говорити про крутий контент. А оптимізовувати витрати потрібно теж одразу, бо ми можемо дійти до того, що витрачатимемо весь річний бюджет Суспільного лише на утримання стін.

Тобто контент і оптимізація витрат в пріоритеті. І тут не обійтися без плідної і системної співпраці правління, наглядової ради, народних депутатів і Кабміну. Бо я розумію, що для реалізації задуманого треба буде змінювати законодавство.

Микола Чернотицький: «Продовжимо роботу відповідно до річного плану компанії»

— Я не думаю, що в цьому випадку важливою є черговість рішень. Ми маємо бути орієнтованими на результат. Важливим кроком буде укомлектування правління новими членами та відповідна синхронізація всередині компанії.Далі продовжимо роботу відповідно до річного плану. Наразі компанія має великий виклик — Олімпіада.

Андрій Шаповалов: «Обов'язково потрібна ревізія або аудит фахівців, які відповідають за виробництво контенту»

— Перше, що треба робити, — почати працювати з двома глобальними викликами: відсутність у компанії стратегій розвитку у вигляді дієвих алгоритмів, а не гасел і теорій, та відсутність у компанії контролю за виконанням існуючих регламентів.

На першому місці контент. Але щоб його якісно виробляти, необхідні фахівці. Тому обов'язково потрібна ревізія або аудит фахівців, які відповідають за виробництво контенту. У всіх, хто сьогодні відповідає за виробництво контенту, було достатньо часу показати всі свої сильні сторони.

Фото: пресслужби НСТУ

191 Публікація
Ольга Жук
кореспондентка сайту «Суспільне мовлення»
Теги за темою
конкурс
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 16 липня
Gazeta UA
2025-07-15T15:10:44Z
В Україні стрімко дорожчає м’ясо: експерти спрогнозували, як зміняться ціни
TSN
2025-07-15T15:10:26Z
ОТП БАНК став партнером благодійного PopKorn Cars Show
Фокус
2025-07-15T15:07:53Z
НБУ підвищив валюти: по скільки зараз долар та євро
24tv
2025-07-15T15:07:26Z
ЄС затвердив список товарів із США, на які введуть мита: агропродукції — на 6 млрд євро
AgroPortal
2025-07-15T15:01:06Z
Ексдиректора підприємства держрезерву підозрюють у розтраті майже 14 млн
1News
2025-07-15T15:01:05Z
Міненерго РФ офіційно підтвердило глибоку кризу у вугільній промисловості
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T15:00:26Z
В Україні через обмежену пропозицію зросли ціни на пшеницю
УкраинФорм
2025-07-15T14:49:00Z
Google інвестує понад $3 мільярди в гідроенергію для дата-центрів — найбільша угода з чистої енергії у світі
InternetUA
2025-07-15T14:43:19Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Киньте 2 копійчані таблетки до пральної машинки — і ваші речі стануть білішими за сніг
TSN
2025-07-15T15:10:12Z
Ці продукти виводять з організму зайву рідину і прибирають набряки: додайте до свого раціону влітку
TSN
2025-07-15T15:10:06Z
Корисні властивості малини: чому варто включити в раціон цю ягоду
24tv
2025-07-15T14:36:57Z
Від паранормальних явищ до пологів: які 5 речей вміють передчувати собаки
GlavRed
2025-07-15T13:25:18Z
Старість без хвороб і слабкості можлива: вчені щойно виявили того, кому це вдалося
Фокус
2025-07-15T12:25:11Z
Рада розгляне законопроєкт, який дозволить збільшити закупівлю ліків для тяжкохворих пацієнтів - Гусак
УкраинФорм
2025-07-15T12:16:22Z
ГРВІ призвела до тяжкого захворювання: в Україні 6-річному Жені пересадили серце дорослої жінки
TSN
2025-07-15T11:00:14Z
Як правильно заморожувати персики: три способи, щоб не втратили смак, текстуру та аромат
Gazeta UA
2025-07-15T09:09:53Z
Руїна та наступ: переможниця "Битви екстрасенсів" передбачила моторошні плани Росії
TSN
2025-07-15T15:19:50Z
В Італії міністр культури розкритикував запланований концерт "друга Путіна"
Европейская правда
2025-07-15T15:19:36Z
Застосування протипіхотних мін суттєво посилить оборону України - депутат Костенко
УкраинФорм
2025-07-15T15:19:33Z
Генпрокурор ухвалив рішення щодо всіх прокурорів з інвалідністю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T15:19:33Z
Путін не злякався Трампа та збирається продовжувати війну — Reuters
ZN UA
2025-07-15T15:19:00Z
Орбан хоче санкцій ЄС проти України через нібито смертельне побиття угорця в ТЦК
Европейская правда
2025-07-15T15:13:42Z
Швеція долучиться до зусиль щодо постачання зброї Україні після рішення Трампа
Европейская правда
2025-07-15T15:13:26Z
Посадові оклади суддів та чиновників можуть відв'язати від прожиткового мінімуму: законопроєкт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T15:13:10Z
У Британії попередили: ШІ може стати інструментом терористів і пропаганди
Европейская правда
2025-07-15T15:13:06Z
Росіяни перейшли кордон України в новій точці та почали наступ - деталі від ЗСУ
GlavRed
2025-07-15T15:19:26Z
Удар по Чернігову у березні 2022-го: ідентифіковано командирів РФ
1News
2025-07-15T15:19:24Z
На Львівщині звільнили водія, який відмовив у пільговому проїзді ветерану
Комсомольская правда
2025-07-15T15:10:29Z
На Київщині запустять зразкові автобусні маршрути
AutoCentre
2025-07-15T15:08:34Z
Сезон кавунів у Києві: скільки коштують перші ягоди та де купити
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T15:07:03Z
Дефіцит продуктів у Дніпропетровській області: що зникає через посуху
Политека
2025-07-15T15:01:28Z
Щодня гине рота солдатів, – у ЗСУ про ситуацію на Харківському напрямку, де активізувався ворог
24tv
2025-07-15T14:57:57Z
Мінуснули кількох окупантів та склад БП: десантники показали кадри знищення ворога на Донеччині
24tv
2025-07-15T14:51:30Z
Майже 900 абонентів без світла: наслідки стихійного лиха на Полтавщині
24tv
2025-07-15T14:45:22Z
ЗМІ дізналися, хто стане новою дівчиною Джеймса Бонда
GlavRed
2025-07-15T15:13:33Z
"Міс Україна Всесвіт" Неплях показалася в лікарняній палаті та повідомила про перенесену операцію
TSN
2025-07-15T15:10:56Z
Ці зачіски вже не модні влітку 2025 року: чим їх краще замінити
TSN
2025-07-15T15:10:43Z
TAYANNA показалася з 10-річним сином і розповіла про курйоз, який трапився з ними в аеропорту
TSN
2025-07-15T15:10:39Z
Дар'я Трегубова на приватному гелікоптері політала над Дубаєм і зачарувала кадрами
TSN
2025-07-15T15:10:23Z
Катерина Бужинська похизувалася відпочинком із чоловіком-іноземцем і дітьми у казковому місці Греції
TSN
2025-07-15T15:10:20Z
Вишиванки та елегантна класика: як одягається Юлія Свириденко
24tv
2025-07-15T15:07:07Z
У Вінниці до дня хрещення України-Русі відкрилась виставка ікон Богородиці
УкраинФорм
2025-07-15T15:04:08Z
17-річна донька Євгена Кошового засвітилася на пляжі в незвичайному луці
GlavRed
2025-07-15T14:55:12Z
На Харківському напрямку армія РФ щодня втрачає фактично цілу роту - військові
УкраинФорм
2025-07-15T15:18:51Z
Чи потрібно повідомляти Пенсійний фонд про зміну місця свого проживання
TSN
2025-07-15T15:10:49Z
Жінка відмовилась від їжі та води, щоб прискорити свою смерть: вона пояснила причини та померла
TSN
2025-07-15T15:10:49Z
Україна переходить у наступ в повітрі: десятки тисяч дронів проти "Шахедів"
TSN
2025-07-15T15:10:44Z
Скільки ракет від США зможуть знищити армію РФ: експерт відповів
TSN
2025-07-15T15:10:39Z
Латвія передала Україні велику партію бронетехніки: скільки ще готують
TSN
2025-07-15T15:10:22Z
Клопотенко розкрив, який переламний момент змусив його перейти на українську мову: "Щось клацнуло"
TSN
2025-07-15T15:10:20Z
Майже 150 тисяч пенсіонерів призовного віку не служать в ЗСУ та отримують пільги
Фокус
2025-07-15T15:10:11Z
Хто і як може отримати виплати за військових, які перебувають у полоні чи зникли безвісти - роз’яснення МОУ
УкраинФорм
2025-07-15T15:10:07Z
У Чернігівському ТЦК пояснили бійку між військовими та цивільними
Комсомольская правда
2025-07-15T15:16:27Z
Працівники ТЦК жорстоко затримали цивільних у Чернігові: кадри та реакція відомства
TSN
2025-07-15T15:10:59Z
Львів'янин порізав ножицями 13-річну дівчину, що хотіла йому допомогти: як покарають зловмисника
24tv
2025-07-15T15:10:55Z
У Черкасах п'яний будівелник зрізав балкон разом із собою: деталі курйозу
TSN
2025-07-15T15:10:44Z
Немовля вижило після падіння з коляскою з 50-метрового схилу: деталі
TSN
2025-07-15T15:10:19Z
В Івано-Франківську чоловік замовив вбивство колишньої дружини за 2000 доларів США
24tv
2025-07-15T15:10:18Z
Україну охопила повітряна тривога: яка загроза
TSN
2025-07-15T15:10:08Z
Нью-Йорк накрила повінь: затоплені метро, залізничні колії і будинки
iPress
2025-07-15T15:09:33Z
Житель Київщини підпалив матір та брата. Жінка померла в лікарні
Украина Криминальная
2025-07-15T15:09:13Z
Простір як з картинки: Єва Лонгорія вразила ідеальною зоною біля басейну
24tv
2025-07-15T15:13:40Z
Де можна ловити рибу в Хмельницькій області: найпопулярніші місця
24tv
2025-07-15T15:13:18Z
Що робити, якщо до сковороди прилипає їжа — млинці, котлети, яйця чи картопля
TSN
2025-07-15T15:10:56Z
В цих 3 місцях не можна зберігати гроші: притягнете злидні
24tv
2025-07-15T15:07:48Z
Лаваш, фарш і кабачок: поєднайте ці інгредієнти — і отримаєте ідеальну вечерю для всієї родини
Telegraf
2025-07-15T14:58:34Z
Вуж чи гадюка: як швидко відрізнити, що перед тобою
24tv
2025-07-15T14:51:15Z
Зваріть кукурудзу так – і вона буде ідеальною: найшвидший та найсмачніший спосіб
24tv
2025-07-15T14:36:05Z
Помилки під час ремонту кухні: на що не варто витрачати гроші
24tv
2025-07-15T14:30:15Z
Улюбленці всіх: ТОП-4 дати народження, які наділяють людей магнетизмом
GlavRed
2025-07-15T14:25:33Z
На Тернопільщині помер 17-річний футболіст Олександр Левицький
24tv
2025-07-15T15:19:02Z
Усик і Дюбуа провели битву поглядів біля стадіону "Вемблі" в Лондоні
ZN UA
2025-07-15T15:16:44Z
Наполі домовився про перехід Лукки – журналіст
Football.ua
2025-07-15T14:55:08Z
«Динамо» подало заявку на сезон 2025/26
УкраинФорм
2025-07-15T14:52:44Z
Тренер-аналітик Шахтаря: Туран бачив найвищий рівень гри, із ним неможливо мріяти скромно
Football.ua
2025-07-15T14:52:33Z
Бізот — новий воротар Астон Вілли
Football.ua
2025-07-15T14:49:45Z
Бій, що приносить мільйони: скільки отримає Усик та Дюбуа за кожен раунд реваншу
24tv
2025-07-15T14:45:42Z
Не смерть Путіна чи перемога над Дюбуа: Усик розкрив свою найбільшу мрію у житті
24tv
2025-07-15T14:39:10Z
Українські арбітри працюватимуть на грі Ліги конференцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T14:24:42Z
Tesla раптово закликає до покупок після років критики державних субсидій на електромобілі
Топ Жир
2025-07-15T15:18:13Z
Kia представила оновлений позашляховик Sorento
УкраинФорм
2025-07-15T15:07:41Z
Новий семимісний позашляховик Hyundai став дорожчим, але ще більш комфортним
Топ Жир
2025-07-15T14:48:04Z
В Україні розбирають, як гарячі пиріжки: ТОП-5 найбюджетніших моделей авто з США
GlavRed
2025-07-15T14:43:47Z
Представлено недорогий вантажний електробайк із запасом ходу понад 100 км
Фокус
2025-07-15T14:25:44Z
Легендарний V10 від Porsche врятували після того, як він застряг серед дерев
Топ Жир
2025-07-15T14:18:49Z
Lamborghini показала в Гудвуді новий гоночний болід
AutoCentre
2025-07-15T14:04:36Z
Цей електромобіль Renault вшановує легенду, але повністю промахується з ідеєю
Топ Жир
2025-07-15T13:33:29Z
Плаває і їздить боком: в Україні з'явився найдорожчий BYD за 9 мільйонів
Фокус
2025-07-15T13:31:50Z
Які породи маленьких собак живуть найдовше: результати досліджень
TSN
2025-07-15T15:10:40Z
Друзі здатні передбачати думки одне одного - вчені пояснили, як це можливо
TSN
2025-07-15T15:10:00Z
Замінить навіть топовий телевізор: вийшов лазерний проектор X5 Pro на 2500 люменів
Фокус
2025-07-15T15:07:25Z
Співзасновник Twitter Джек Дорсі запустив застосунок Sun Day
Детектор М
2025-07-15T15:07:01Z
Власник TikTok випустить гарнітуру змішаної реальності
InternetUA
2025-07-15T15:01:19Z
Поліція припинила діяльність серверів, пов’язаних із поширенням дитячого порно в українському сегменті інтернету
Украина Криминальная
2025-07-15T14:43:20Z
Інтернет у Японії запрацював у 4 млн разів швидше, ніж у решті світу: як це сталося
Фокус
2025-07-15T14:37:59Z
Xiaomi випустить лімітовану лінійку смартфонів: у чому їхня особливість
Фокус
2025-07-15T14:37:40Z
Nvidia укріплює позиції у світовій гонці штучного інтелекту
InternetUA
2025-07-15T14:22:14Z