MY.UAНовини
«Я – голова правління НСТУ. І це мої перші кроки»
«Я – голова правління НСТУ. І це мої перші кроки»

«Я – голова правління НСТУ. І це мої перші кроки»

Щоби зрозуміти, що чекає на Національну суспільну телерадіокомпанію України відразу після зміни керівництва, «Детектор суспільного мовлення» запитав у кандидатів на посаду голови правління, з чого вони почнуть свою роботу в разі перемоги в конкурсі.

Ми поставили їм лише одне запитання: «Якщо вас оберуть головою правління НСТУ, яким буде ваше перше рішення, перші кроки?»

Майже всі наші співрозмовники говорили про потребу виробництва власного контенту, кадрову політику, брак фахівців і необхідність розвитку регіонального мовлення. Із 13 кандидатів троє не взяли участі в опитуванні: Віталій Докаленко та Олександр Зирін відмовилися розмовляти з «Детектором», не вдалося отримати відповіді і від Лілії Дутки.

Олександр Бабуров: «Тупо всіх звільняти не збираюся»

Перше рішення буде таким: надати можливість усім членам попереднього правління представити свої «напрацювання» за минулі роки роботи. Також надати таку можливість керівникам підрозділів. Безумовно, своя думка щодо політики НСТУ «першого созиву» в мене є. І все ж хотілось би поспілкуватися про це. Час на виконання цього «першого скликання»  максимум тиждень. Тупо всіх звільняти не збираюся.

Я не можу зараз говорити про контент і структуру. Моя колишня посада  головний редактор регіонального радіо. «Новини» про роботу керівництва НСТУ були не дуже обширні. Але я точно знаю, що буду в разі перемоги повертати на екрани та в радіоефіри повноцінного регіонального мовника. І я точно знаю, що це необхідно! Зебри та носороги  це теж непогано, але події та люди в регіонах набагато важливіші. Питання одне: хто працює на ТБ та радіо в регіонах? Кажу відверто: справжніх професіоналів мало. Треба їх знаходити або повертати.

Олександр Бутко: «Хотів би, щоб журналісти повернулися у філії та реалізували себе»

Є дві больові точки. Перше завдання  увиразнити й персоніфікувати контент, зробити яскраві бренди передач, які підкуповували би глядачів, змінити контентну політику. Друге — надати більше самостійності регіональним компаніям. Політика виструнчилась, уніфікувалася настільки, що регіональні компанії втратили свою самобутність, а отже яскравим журналістам там нецікаво працювати, вони звільняються.

Мені кілька років довелося бути головою фестивалю «Калинові острови», де всі регіональні компанії надсилали свої роботи. Було дуже складно вибрати переможців, настільки яскраві журналісти присилали свої програми. Тепер вони покинули журналістику. Хотів би, щоб журналісти повернулися у філії. Треба наповнити сильними кадрами і «UA: Перший», і регіональні компанії. Журналісти, які пішли з філій, готові повернутися в команду, але якщо це буде цікаво. Для них на першому місці не зарплати, а атмосфера в колективі, можливість реалізації. Мені хотілося б, щоби ці люди реалізувалися.

У НСТУ є люди, які виробляють цікаві програми, але знеособлені. Слава для людини багато значить: коли передача персоніфікована, коли є свобода творчості, то людина відкривається зовсім по-іншому. Рейтинги «UA: Першого» низькі саме тому, шо цей канал став знеособлений. Йому треба приділити особливу увагу. Я знаю, як його брендувати. Кажуть, що релонч — це дуже дорого і довго. Мені доводилося займатися релончами «Тонісу», це займало щонайбільше два місяці й коштувало недорого, робилося силами самого колективу.

Я би із задоволенням узявся за канал «UA: Культура». За пів року цей канал мав би абсолютно інше обличчя. Я керував подібними підрозділами, в мене є маса ідей, як це реалізувати.

Свого часу я реформував «Промінь» і радіо «Культура». Канали «Українського радіо» пішли повністю в розмовний формат, втратили соціальну спрямованість і культуру в широкому розумінні цього слова. Між розмовним радіо і художнім радіо треба знаходити розумний баланс, цього балансу, на жаль, зараз немає.

Олег Валуйсков: «Суспільне мовлення має бути в кожному з виборчих округів»

— Одним із моїх перших рішень буде вектор спрямування Суспільного мовлення до об’єднаних територіальних громад. Потрібно, щоб Суспільне мовлення було на національному та обласному рівнях і в кожному з виборчих округів. Внаслідок реформи адміністративно-територіального устрою із 490 виборчих округів зробили 136.

Я хотів би, щоб Суспільне мовлення у партнерстві з ОТГ і грантодавцями в кожному окрузі було залучене до створення локальних платформ. НСТУ не має виступати організатором, який прийде і все зробить. Майданчики у громадах мають бути створені спільними зусиллями, на партнерських умовах. Для початку потрібно створити потужні пілотні проєкти в кількох ОТГ, зробити промоцію перед гратодавцями і фондами, у майбутньому такі майданчики мали би бути в кожному зі 136 округів.

Ці майданчики не зможуть виробляти 24 години власного контенту. НСТУ має займатися їх програмуванням, виробляти контент і ділитися ним. Якщо хтось у громаді створить контент про місцеві проблеми (екологію, економіку тощо), журналісти НСТУ зможуть його покращити й поширити на національному рівні. Тоді не буде розриву, коли на національному рівні говорять про те, що не цікаво пересічному громадянину України.

Іван Гришин: «Треба зменшувати витрати, скорочувати людей»

—Перше завдання — підняти рейтинги. Якщо з фінансуванням завжди проблема, то треба зменшити витрати. Зараз працюють 2,4 тисячі людей у центральному офісі НСТУ і близько 2 тисяч в областях. Ми робили філію «Правди ТУТ» у Львові, де працюють 45 людей. Вони виробляють близько 8 годин власного контенту на день. Ніяких загальних працевлаштувань. Треба скоротити витрати й перевести більшість людей на строкові трудові контракти, щоб не було так, що неможливо людей звільнити, бо вони захищені профспілками. Людям треба платити за результат їхньої роботи, а не просто так.

Зураб Аласанія зробив дуже велику роботу, скоротивши колектив майже вдвічі. За це йому пошана і подяка. Треба скорочувати людей ще, треба зменшувати витрати мінімум удвічі — це буде максимально правильно щодо стабільності функціонування. Фінансування під загрозою, із закладених 2 млрд частину можуть не виділити. Суспільне будуть завжди шантажувати недофінансуванням.

Фінансування може бути національним і місцевим. Раніше область призначала керівника ОДТРК і давала кошти на висвітлення своєї діяльності, досить великі кошти для регіонального мовника. Це було добре для корупції та погано для глядача. Нині Суспільне призначає своїх керівників у регіонах і може отримувати кошти з місцевого бюджету. Воно висвітлює діяльність влади так чи інакше.

Далі треба переходити до питання контенту. Мене цікавить регіональне мовлення, зараз воно проїдає кошти Суспільного, повністю ретранслює «UA: Перший» і має лише одну годину мовлення. Я так розумію, що десь 1 млн на місяць — витратна частина на кожну філію. Це надзвичайно великі кошти.

Можна зробити програмний ліфт. Наприклад, у Львові виробляють хорошу програму, вона заходить місцевому мовнику, ділимося із сусідніми мовниками; якщо заходить і там — фінансуємо цю програму і робимо її національною. Всі журналісти хочуть переїхати до Києва, працювати у столиці, отримувати заробітну плату, хочуть шанування.

Жоден телеканал не має такої присутності журналістів і студій по всій Україні, як НСТУ. Якщо навіть у філіях скоротити до 50 людей, то на місцях буде працювати до однієї тисячі людей, вони вироблятимуть надзвичайно велику кількість контенту. Я маю досвід роботи із локальними продакшенами, які почали виробляти власні програми для місцевого телебачення, а потім переходили на національний рівень.

У Суспільного є всі ліцензії, компанія їх не використовує, й це дуже прикро.

У питаннях радіо я не великий спеціаліст. Воно працює. Ми спочатку розберемося з телебаченням, особливо з місцевим мовленням, із сіткою новин. Не розумію, чому так мало новин виробляє Суспільне. Мені не подобається те, що я бачу на Суспільному. Контент має бути сучасним. Колись Скрипін робив «Громадське телебачення», на той час воно було дуже сучасним, потім перестало. Таким треба робити Суспільне.

Я колись багато критикував Суспільне. Мій товариш сказав, щоб я подавався на конкурс на посаду голови правління, і коли не пройду, то матиму право реально критикувати. Якщо мене не оберуть, то я побудую приватне суспільне мовлення і, коли розвалять НСТУ, продам його державі.

Євген Каленський: «Серед першочергових завдань — об’єднання колективу. Їм роками розповідали, що вони не такі»

— Протягом тижня від дня призначення правління підготую та розгляну аналіз контенту насамперед «UA: Першого» та каналу «UA: Культура» на відповідність Закону про Суспільне, його місії та здоровому глузду. За підсумками двох тижнів ухвалимо рішення щодо поетапної зміни сіток мовлення, а також першочергових змін в інформаційному мовленні.

Протягом двох літніх місяців коригуватимемо сітки мовлення. Йдеться і про аутсорсинг, і про контент власного виробництва. Маємо попередні домовленості з колегами щодо контентної підтримки.

А ще серед першочергових завдань — об’єднання колективу та його зусиль. Їм роками розповідали, що вони не такі. Отже, до 15 липня 2021 року правління опрацює та подасть на розгляд Наглядової ради довгострокові концепції мовлення «UA: Першого» та «UA: Культури», а також маркетингові стратегії та плани розвитку всіх каналів мовлення та позиціонування каналів регіонального мовлення. Докладно про свою позицію щодо покращення ситуації з контентом викладу на засіданні наглядової ради.

Олександр Коваленко: «Програми власного виробництва повинні працювати цілодобово»

— Я хочу зацікавити аудиторію збільшенням кількості програм власного виробництва. Хочу збільшити аудиторію за межами України, тому програми власного виробництва повинні працювати цілодобово.

Потрібно ввести в сітку мовлення додаткові програми власного виробництва про розвиток суспільства, культуру, політику, мотиваційні соціальні зміни.

Потрібно, щоб у телепередачах подавався зворотній зв'язок за допомогою поширених сьогодні соціальних мереж — як українських громадян, так і іноземців. І програми такого формату виходитимуть у прямому ефірі.

Для залучення до діалогу громадян інших країн доцільно робити синхронний переклад на найбільш затребувані мови світу, із можливістю вибору мови на телевізійному приймачі.

Леся Сакада: «Мета — познайомити українського глядача з можливостями Суспільного»

— Щодо контенту. Звернуся до своїх колег із сайта suspilne.media із проханням здійснити моніторинг суспільних мовників різних країн щодо новин з України протягом останніх трьох місяців. Запропоную зробити рубрику на сайті «Що повідомляють про Україну наші колеги з інших країн».

Порадилася би з Федором Скрипником (генпродюсер інформаційного мовлення. — Ред.), чи не могли б журналісти новин зробити документальний цикл про суспільних мовників різних країн: історія, моделі фінансування, рейтинги, найпопулярніші формати, зірки мовлення, тенденції розвитку. Мета — познайомити українського глядача з можливостями Суспільного.

Щодо структури. Звернулася би до ревізійної комісії щодо використання коштів НСТУ на телеканалі «UA: Культура». Мене цікавить, скільки було відряджень, скільки груп відряджали і в якому складі, який контент було вироблено і випущено в ефір, собівартість продемонстрованого в ефірі.

Оксана Цибуля: «Контент — найважливіше для Суспільного»

— Я почну з виробництва контенту. Знаєте, на мою особисту думку, якби за всі роки свого існування Суспільне виробило лише щось на кшталт (за якістю) мінісеріалу «Чорнобиль» (виробництва американського кабельного каналу HBO та британського Sky Atlantic), то це було би супер. Кошторис мінісеріалу «Чорнобиль» складає близько 7 млрд грн (в еквіваленті). Від задуму до втілення пройшло 4-5 років. Можете сказати, що в Суспільного немає таких бюджетів. Так. Але я й маю на увазі всі роки існування.

Я вважаю, що контент — найважливіше для Суспільного. Разом із тим розумію, що АТ «НСТУ» не може витрачати всі гроші лише на виготовлення контенту, бо є приміщення, земля тощо, а це комунальні платежі, податки — шалені суми. І без оптимізації цієї статті витрат (господарських витрат) неможливо говорити про крутий контент. А оптимізовувати витрати потрібно теж одразу, бо ми можемо дійти до того, що витрачатимемо весь річний бюджет Суспільного лише на утримання стін.

Тобто контент і оптимізація витрат в пріоритеті. І тут не обійтися без плідної і системної співпраці правління, наглядової ради, народних депутатів і Кабміну. Бо я розумію, що для реалізації задуманого треба буде змінювати законодавство.

Микола Чернотицький: «Продовжимо роботу відповідно до річного плану компанії»

— Я не думаю, що в цьому випадку важливою є черговість рішень. Ми маємо бути орієнтованими на результат. Важливим кроком буде укомлектування правління новими членами та відповідна синхронізація всередині компанії.Далі продовжимо роботу відповідно до річного плану. Наразі компанія має великий виклик — Олімпіада.

Андрій Шаповалов: «Обов'язково потрібна ревізія або аудит фахівців, які відповідають за виробництво контенту»

— Перше, що треба робити, — почати працювати з двома глобальними викликами: відсутність у компанії стратегій розвитку у вигляді дієвих алгоритмів, а не гасел і теорій, та відсутність у компанії контролю за виконанням існуючих регламентів.

На першому місці контент. Але щоб його якісно виробляти, необхідні фахівці. Тому обов'язково потрібна ревізія або аудит фахівців, які відповідають за виробництво контенту. У всіх, хто сьогодні відповідає за виробництво контенту, було достатньо часу показати всі свої сильні сторони.

Фото: пресслужби НСТУ

191 Публікація
Ольга Жук
кореспондентка сайту «Суспільне мовлення»
Теги за темою
конкурс
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ 20 апреля: сколько оккупантов ликвидировано
TSN
2025-04-21T05:24:43Z
"Бусификация" под запретом, но подразделения истощены: кого пошлют на "ноль"
Знай
2025-04-21T05:30:13Z
​"Ду ю спик паски?" История автора легендарного видео, ставшего Героем Украины
Апостроф
2025-04-21T05:30:04Z
Базовая военная подготовка студентов: в Минобразования раскрыли детали
Корреспондент
2025-04-18T15:54:24Z
В Нидерландах открыли супермаркет, похожий на Освенцим
Telegraf
2025-04-21T05:06:39Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Рада поддержала ограничения некоторых пенсий
Хвиля
2025-04-21T05:36:34Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
В Раде сообщили, какая должна быть позиция Украины в переговорах
Comments UA
2025-04-21T05:42:48Z
Трамп закрыл кошелек — Европа открыла инвестиционный портфель
ZN UA
2025-04-21T05:33:54Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Топ-5 продуктов, от которых для здоровья больше вреда, чем пользы
Comments UA
2025-04-21T05:42:09Z
Действительно ли огурцы омолаживают кожу лица и убирают отеки
Знай
2025-04-21T04:51:48Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Шаманская сделала жесткое заявление об экс-муже Ханумаке: "Я начну борьбу, ты за все заплатишь"
TSN
2025-04-21T04:24:55Z
Колин Фаррелл решил поместить своего 21-летнего сына в дом престарелых
Фокус
2025-04-20T16:51:14Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
После "перемирия" из Крыма по Украине летели даже "старые друзья", которых давно не видели — Плетенчук
ZN UA
2025-04-21T05:55:43Z
Била из РСЗО и дронами: Россия 1882 раза открывала огонь на Пасху, несмотря на “перемирие”
Факти ICTV
2025-04-21T05:54:36Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
"Молот" на 200 кг: авиация ВСУ взорвала тайник пехоты ВС РФ в Селидово
Фокус
2025-04-13T14:27:52Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Вторая за неделю смерть в академии ГПСУ: на Буковине нашли тело 19-летнего курсанта
TSN
2025-04-21T04:25:01Z
Ужасное ДТП на Виннице: трое погибших и много пострадавших
TSN
2025-04-21T04:24:14Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Трагедия в Одессе: к супругам пришел знакомый и взорвал гранату
Telegraf
2025-04-11T19:21:23Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Пять очевидных признаков, что женщина разлюбила мужчину, с которым живет
Gazeta UA
2025-04-21T05:00:33Z
Чем подкормить морковь, чтобы корнеплоды выросли сладкими, ровными и большими
TSN
2025-04-21T04:24:30Z
Похвала за оценки и погоня за высокими баллами: что разрушает мотивацию ребенка к обучению
TSN
2025-04-21T04:23:29Z
Больше никакой воды: как варить картофель, чтобы он имел кремовую текстуру и насыщенный вкус
TSN
2025-04-21T04:22:57Z
Разведите это водой и полейте розы: столько бутонов вы еще не видели — кусты будут цвести весь сезон
TSN
2025-04-21T04:22:09Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Вирусный шоколад из Дубая стал причиной глобального кризиса фисташковых запасов
TSN
2025-04-21T04:24:05Z
Повлияет ли индексация пенсий на право получения субсидий: разъяснение
TSN
2025-04-21T04:24:02Z
Сидели без света, а теперь еще и без газа: украинцев предупредили о возможных ограничениях
Знай
2025-04-21T03:30:35Z
Почти на 20% дешевле: весеннее тепло начало сбивать цены на овощи
Знай
2025-04-21T02:12:06Z
Вмешательство в работу счетчика газа: что может грозить бытовому потребителю
ZN UA
2025-04-21T00:13:44Z
DHL приостановит доставку посылок США ценой от $800 для частных лиц
Корреспондент
2025-04-20T22:21:47Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
НБА, плей-офф: Кливленд и Голден Стэйт оказались сильнее
Корреспондент
2025-04-21T05:27:33Z
Тренер Интера не принял предложение из Саудовской Аравии
Корреспондент
2025-04-21T05:12:33Z
Лестер побил антирекорд английской Премьер-лиги
Корреспондент
2025-04-21T05:09:56Z
Наставник Милана прокомментировал свое будущее после матча с Аталантой
Корреспондент
2025-04-21T04:54:36Z
Реал минимально обыграл Атлетик
Корреспондент
2025-04-21T04:27:51Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Часами без интернета: lifecell объяснил, почему возникают проблемы со связью
Telegraf
2025-04-21T05:24:20Z
Первый город в мире перешел на 10G-связь: детали
TSN
2025-04-21T04:24:55Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Гран-при Саудовской Аравии: 24-летний гонщик Макларен Пиастри - первый
Корреспондент
2025-04-20T22:03:32Z
10 японских авто, ставших хитами на рынке подержанных машин
UAToday
2025-04-20T14:03:58Z
Эксклюзив за $7,5 миллиона: на аукцион выставили Ferrari знаменитого кутюрье
Фокус
2025-04-20T10:57:10Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z