MY.UAНовини
Ганна Ярошевич: «Я не поїду завтра пасти буйволів, але я відкрила для себе нове про спосіб життя й цінності»
Ганна Ярошевич: «Я не поїду завтра пасти буйволів, але я відкрила для себе нове про спосіб життя й цінності»

Ганна Ярошевич: «Я не поїду завтра пасти буйволів, але я відкрила для себе нове про спосіб життя й цінності»

Під час цьогорічного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбулася світова прем’єра дебютної повнометражної кінокартини режисерки Ганни Ярошевич «Май далеко — май добре». Стрічка брала участь у конкурсній програмі DOCU/Україна та здобула премію імені Андрія Матросова. До 23 квітня фільм «Май далеко — май добре» доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі Docuspace.

Ганна Ярошевич здобула ступінь бакалавра з журналістики в Україні, а також ступінь магістра з креативних медіа в Сассекському університеті. Навчаючись у Великій Британії, працювала фрилансеркою, створювала і монтувала відео для ТБ та незалежних кінопроєктів. У 2014 році Ганна повернулась в Україну і почала співпрацю із творчим об’єднанням «Вавилон’13». Режисерка створила 10 короткометражних документальних фільмів, деякі з них були обрані для програм національних кінофестивалів та показів у кінотеатрах.

Фільм Ганни Ярошевич «Май далеко — май добре» розповідає історію молодого німця-еколога Мішеля Якобі, який переїхав у Закарпатську область, щоб відродити популяцію тамтешніх водяних буйволів. Зйомки фільму тривали три роки, а загалом робота над фільмом тривала близько п’яти років. Що підштовхнуло міського мешканця заможної країни перебратися в закарпатське село й жити простим сільським життям? З якими складнощами стикнулася творча група стрічки під час зйомок та на етапі постпродакшену? Чи можна втекти від розлюченого буйвола? Про це і не тільки — в інтерв’ю Ганни Ярошевич для «Детектора медіа».

– Ганно, вітаю зі світовою прем’єрою вашого фільму. Яка тепер доля чекає на «Май далеко — май добре»?

– Зараз ми подаємо наш фільм на різні міжнародні фестивалі. Сподіваємося, що зможемо показати його в Німеччині. На даний момент у нас є пропозиція від німецького дистриб’ютора щодо показів влітку в кінотеатрах, якщо вони відкриються, або якщо вони залишаться зачиненими, то на якихось open-air’ах. Але тут ідеться про кінотеатральні покази, а ми б хотіли, щоб у нашого фільму була перед цим фестивальна історія.

– Який бюджет вашого фільму?

– Офіційно бюджет фільму, який ми складали і подавали на різні програми, складав близько 95 тисяч євро, але фактично це було набагато менше. Ми майже все знімали власним коштом. У нас були партнери, які оплачували нам дорогу на наші зйомки, проживання. Гроші ми почали збирати на краудфандингу влітку 2019 року, коли робили чорновий монтаж фільму. Тоді ми зібрали близько 100 тисяч гривень, хоч планували зібрати 80 тисяч. Пізніше ми отримали від Українського інституту близько 150 тисяч гривень на промоцію. Ну, і це майже весь бюджет нашого фільму.

– Інформацію про головного героя вашої стрічки ви випадково знайшли в інтернеті. Розкажіть про вашу першу зустріч із Мішелем. Він розумів, що ви з оператором маєте намір надовго увійти в його життя?

– Мені здається, Мішель на початку не розумів, наскільки довго триватимуть ці зйомки й наскільки ми будемо втручатися не тільки в його, скажімо, професійне життя з буйволами, але ще й у його особисте життя. Я справді прочитала спершу про Мішеля в інтернеті, в одному з постів Богдана Логвиненка. Там була вказана електронна адреса Мішеля, я йому написала, розповіла про себе і сказала, що хотіла би не тільки з ним познайомитись, але й, можливо, зняти про нього кіно. Мішель відповів, що він зараз не в Україні, а в Німеччині. Це було незадовго до Нового року. Він пішов в Україні до лікаря і йому сказали, що в нього гепатит і що він ледь не помирає. Наляканий, він розповів про це своїм батькам, вони попросили його негайно їхати в Німеччину. Він приїхав додому переконаний, що вже ніколи не поїде в Україну, він готувався довго хворіти. Але німецькі лікарі перевірили його і не знайшли гепатиту. Виходить, що коли ми з ним познайомилися, він спочатку написав мені, що побоюється, що ніколи більше не повернеться до України, а за два тижні надіслав запрошення приїхати до нього в гості. Він якраз їхав із Німеччини в Україну зі своїм другом на машині, і ми зустрілися у Львові, куди я приїхала з оператором Сергієм Кірєєвим. Ми сіли в машину Мішеля і поїхали разом у його село.

– Ви на початку проговорювали зі своїм героєм «правила» вашої співпраці?

– Ми нічого не проговорювали, він нам нічого особливо не забороняв. Насправді коли ми сіли в його машину, ми першу годину говорили, а потім у якийсь момент дістали камеру і сказали, що починаємо знімати. Він був не проти. Це були наші перші розвідувальні зйомки, я навіть не знала, чи буде з цього кіно. Я хотіла побути з ним кілька днів, знімати, а далі подивитися цей матеріал, щоби зрозуміти, чи буде там якась історія, чи достатньо харизматичний герой. Тому на перших зйомках ми не ставили ні собі, ні Мішелю жодних завдань чи рамок.

– А коли ви зрозуміли, що кіно таки буде?

– Протягом року ми їздили до Мішеля, знімали його життя в Україні. Цей матеріал лежав у мене десь рік, я не знала, що з ним робити, як його монтувати. Потім я поїхала на один документальний воркшоп, там дуже детально розбирали матеріал, який у мене є, цю історію. Мені тоді сказали міжнародні експерти, що з цього навряд чи вийде класний фільм, бо там немає конфлікту, немає якоїсь драми, що це може бути просто такий красивий короткометражний фільм-портрет. Я після цього воркшопу дуже засмучена повернулась в Україну. Зідзвонилася з Мішелем, і він мені розказав новину про те, що він зустрів дівчину в Німеччині і навіть поїхав до неї жити. От тоді я зрозуміла, що з цього точно буде історія, точно буде кіно, що треба продовжувати знімати.

– Розкажіть, як мінялися ваші стосунки із Мішелем протягом трьох років, поки тривали зйомки.

– Спочатку Мішель був досить обережний до нас. Він, звісно, ніяк не перешкоджав зйомкам. Мені навіть здається, що він десь намагався краще виглядати, робити більше якихось добрих справ у кадрі. Коли ми познайомились із його дівчиною в Німеччині, був момент такої довіри до нас. Ця дівчина переживала, вона була не впевнена, чи хоче вона зніматись, чи хоче, аби ми знімали її дітей. Але ми з нею знайшли спільну мову, ми знімали її вдома в Німеччині і в Україні, коли вона була в Мішеля. На цей момент ми з ним стали якщо не друзями, то дуже хорошими приятелями. З оператором у нього склалися ще кращі стосунки, ніж зі мною, тому що оператор розділяє любов Мішеля до походів у гори, життя в лісі. Потім, коли ми закінчували зйомки, і Мішель уже з цією дівчиною розстався, почали виникати перші конфлікти. Його, по-перше, почало дратувати, що ми постійно знімаємо. А по-друге, його непокоїло, що його історія має не те щоб якийсь негативний характер, але що дівчини вже немає, з’явилась нова, і він, напевно, не дуже хотів, щоб усе це було у фільмі. Наші останні зйомки були дуже складними. Тоді він нас часто просив чогось не знімати, і мені доводилося вести з ним довгі розмови і пояснювати, що нам це треба зняти. Одним словом, під кінець зйомок наші стосунки стали складнішими.

Я би сказала, що Мішель точно не такий простий, як здається на перший погляд. Найбільша складність із ним полягає у тому, що він часто міняє свої плани. Зрозуміло, коли в тебе зйомки, нехай і документального кіно, ти намагаєшся їх спланувати і організувати. З Мішелем завжди було незрозуміло, чого чекати. Наприклад, ми домовляємося, що приїдемо 12 травня на зйомки. Він пише: ні, приїжджайте 10-го. Потім: ні, приїжджайте через тиждень. Потім: ні, приїдьте за два дні. Вже коли ми були в нього, питаємо вранці, які він має плани на день. Він каже: спочатку буду доїти буйволів, потім прибирати стайні, а потім пити пиво з друзями. А потім із цього не відбувається нічого, натомість він раптом їде в сільраду, потім лізе на гору, потім шукає коня, який втік у ліс. Це було непросто, бо хотілось все організувати, а не завжди це вдавалося.

– Коли ви познайомилися з Мішелем, він вже якийсь час перебував в Україні. Чому він обрав саме нашу країну, щоб реалізувати свою мрію?

– Як він сам розповідає, він вчився в університеті на еколога-лісника. Коли закінчив навчання, він трохи подорожував світом, їздив, мені здається, в Австралію, ще кудись, просто дивився, як живуть люди, що відбувається на інших континентах. А потім він вирішив, що знайде собі велику екомісію. Він відкрив гуглкарти і почав дивитися, де в Європі є найбільш зелене місце. На його думку, це Карпати. Він поїхав у Карпати, ще точно не знаючи, що він там буде робити. Він приїхав, почав знайомитися з людьми…

– А якою мовою він спілкувався з місцевими на початку, коли вперше опинився в Західній Україні?

– Тоді він української не знав. Може, він говорив англійською, не знаю, але якось йому хтось сказав, що є буйволи, які зникають. Він вирішив зайнятися порятунком буйволів. Тоді він подався на грант від ЄС, отримав гроші, щоб розпочати свій проєкт. Він відкрив ферму, зробив вебсайт, і перші декілька років він жив і займався буйволами на цей грант.

– До речі, про буйволів. Чи інструктував вас Мішель, як поводитися поруч із цими велетенськими тваринами?

– Інструктажу як такого не було, але він завжди просив нас триматися якомога далі від буйволів. У нього вони живуть як свійські тварини, але за своїм походженням це дикі тварини, тому він пояснював нам, що не треба сподіватися, що вони будуть ручними або що вони нас запам’ятають. Мішель дуже добре знає буйволів, відчуває їхній настрій. Коли траплялись екстремальні моменти, Мішель прямо казав оператору: «Тікай!». І Сергій із камерою біг через поле.

– А від розлюченого буйвола можна втекти?

– Важко сказати. Взагалі буйволи бігають дуже швидко. Якби ми були сам на сам із цими тваринами, ми могли б не розпізнати агресію з їхнього боку, і тоді в нас були би проблеми. Але Мішель може розпізнавати агресію в буйволів на самому початку або навіть передбачати її, тому він нас попереджав заздалегідь. Але був момент, коли нам довелося тікати через елетроогорожу, нас било струмом і ми падали, побиті струмом, за огорожу.

– Під час зйомок ви весь час були вдвох із оператором Сергієм Кірєєвим. Розкажіть, як ви обрали саме Сергія для співпраці над цією картиною?

– Насправді я познайомилась із Сергієм на новорічній вечірці «Вавилону’13» незадовго до початку наших зйомок. Здається, він, як і я, знімав для «Вавилону» короткометражки. Ми з ним додались у друзі на фейсбуці. Коли Мішель дізнався, що він не помирає від гепатиту, й ми почали домовлятися про першу зустріч, я зрозуміла, що в мене дуже мало часу на пошуки оператора. Я написала кільком операторам, із якими теоретично могла уявити свою співпрацю. У когось щось не складалося, а Сергій одразу захопився моєю пропозицією. Виходить, коли ми рушили на перші зйомки, ми були дуже мало знайомі й теж одне до одного призвичаювались, обговорювали, як ми будемо працювати. Склалося все дуже класно, мені здається, тому, що Сергій дуже легкий на підйом і авантюрний у хорошому сенсі.

Коли ми приїхали в село до Мішеля, роздивилися його ферму, я багато казала Сергію, як я бачу знімальний процес, пропонувала щось спробувати. Власне, для цього й були наші перші розвідувальні зйомки, хоча деякі кадри з них увійшли до фільму. День за днем ми із Сергієм починали краще розуміти одне одного і врешті порозумілися.

– В авторській документалістиці особливо важливу роль відіграє звук. У вас на зйомках не було звукорежисера. Як ви давали собі раду із записом звуку?

– Звук зазвичай записував або оператор, або я. Ми брали декілька мікрофонів, щоби потім на монтажі вибрати ту звукову доріжку, яка буде найкращою за якістю. Тобто в нас завжди був один накамерний мікрофон, окремо один великий рекордер і ще, якщо була можливість, ми вішали петлю на героя. Десь після другої зйомки ми почали думати про те, щоб, можливо, взяти звукорежисера в команду, який буде їздити з нами. Але на той момент у нас уже почали складатися такі дружні стосунки із Мішелем, і нам дуже не хотілося перетворювати все це на якісь великі зйомки, тому ми свідомо вирішили продовжувати знімати вдвох, щоб не порушувати інтимний зв’язок між нами й Мішелем. До того ж іноді зйомки були досить екстремальні, коли ми ходили в гори, ночували в наметах чи їздили автостопом, і, звісно, що менше людей у такому випадку, то зручніше. Потім уже на постпродакшені в нас з’явився чудовий звукорежисер Павло Березін, який із усього, що ми там поназаписували, зробив хороший звук для фільму.

– Скільки тривав постпродакшен фільму? З якими складнощами ви стикнулися на цьому етапі?

– Спочатку мінімум пів року ми з режисером монтажу Катериною Пташкою переглядали матеріал і робили перший чорновий монтаж. Складнощі полягали в тому, що в нас було дуже багато матеріалу — більше 120 годин. Потім нам потрібні були гроші, щоб завершити монтаж, а також на кольорокорекцію й на звук, постпродакшен якого коштує насправді дорого. Ми подавалися на конкурс до Держкіно, але це був той рік, коли в Держкіно помінялося керівництво і скасували результати пітчингу. Вийшло так, що ми пройшли перший та другий етапи пітчингу, за набраними балами ми проходили у фінал, тобто ми увійшли в число тих, хто мав отримати фінансування. Але невдовзі прохідний бал вирішили підняти на кілька пунктів, після чого ми вже не проходили. Це був той прекрасний тиждень, коли я спочатку раділа, що в нас є гроші на постпродакшен, а потім плакала, що їх немає. У нас був ступор, і ми з продюсером почали обговорювати альтернативні варіанти того, як ми будемо завершувати фільм без грошей. В результаті фінальний етап постпродакшену розтягнувся десь на пів року, а загалом на постпродакшен пішло близько півтора року.

– Як протягом цього часу мінялося ваше бачення історії, яку ви хотіли розповісти у фільмі?

– Спочатку, коли ми виклали всі події у хронологічному порядку, в нас вийшло більше двох годин. Це була просто така довга «ковбаса» з усього, що ми відзняли і що нам сподобалося. Ми показали цей rough cut деяким нашим колегам, тьюторам, до яких ми їздили на різні тренінги, ми показали матеріал Сергію Буковському та Вікторії Бондар, в майстерні яких я навчалася. Всі відгуки були такі, що, мовляв, матеріал класний, але ви якось неправильно працюєте із драматургією і це поки що не схоже на кіно. Коли ми це зрозуміли, це було рівно рік тому, почався локдаун, до того ж я була відмежована від режисерки монтажу. Я дуже страждала, не знала, що з цим усім робити. Але мені пощастило. Я прослухала курс від «Санденсу», де йшлося про написання сценаріїв, але в ньому багато уваги приділялося саме структурі фільму. Мені дуже допоміг цей курс, і ми з режисеркою монтажу, залишаючись на відстані, зробили таку віртуальну дошку, розклали весь матеріал по сценах, розсортували ці сцени за змістом (окремо — лінія з буйволами, окремо — любовна лінія Мішеля тощо) і почали рухати їх, складаючи певну структуру. Коли ми склали нову версію rough cut’у, ми знову її почали показувати тим самим людям, що і в перший раз. І нам почали казати, що оце вже дуже схоже на кіно. Тоді залишалося тільки допрацювати якісь деталі.

– В титрах фільму зазначено, що Сергій Буковський та Вікторія Бондар — супервайзери вашого фільму. Розкажіть про їхній внесок у ваш проєкт. 

– Я почала знімати свій фільм, коли навчалась у майстерні документального кіно Сергія Буковського. Він і Вікторія ще під час занять дивилися наші перші зйомки, потім другі, коментували. До речі, на початку Сергій казав, що наш герой створить нам багато проблем і що якби він був на моєму місці, то він би не продовжував знімати. Напевно, він побачив у матеріалі щось таке, що дало йому розуміння, що Мішель не такий ідеальний, яким він хоче виглядати чи виглядає на перший погляд. Але мене це не зупинило. Потім, коли моє навчання в майстерні закінчилося, Сергій і Вікторія завжди були на зв’язку, вони часто запрошували мене в гості, ми дивилися всі чорнові монтажі, ми дуже багато це обговорювали. Перед тим, як ми з продюсером почали їздити на пітчинги, я теж приїжджала до них консультуватися, як краще презентувати проєкт. Мені із Сергієм та Вікторією дуже комфортно, я відчуваю до них велику повагу і вдячність.

– Як на вас вплинуло навчання в майстерні Сергія Буковського?

– До цього навчання я знімала короткометражні фільми із «Вавилоном’13». Є певна специфіка, як знімає «Вавилон». Тут не знімають протягом років, все актуально й дуже швидко: відбулася подія, ти її знімаєш і вже за тиждень має вийти фільм. Для мене це був дуже цікавий досвід, але оскільки я не навчалася на режисера, мені хотілось подивитися якусь іншу школу документалістики. Сергій — метр документального кіно, його фільми зовсім інші, його кіно дуже красиве, уповільнене, я б навіть сказала, художнє, і я вирішила піти на навчання до нього, щоб отримати інший погляд на документальне кіно. В цьому плані всі лекції були дуже корисними плюс Сергій і Вікторія запрошують іноді своїх колег, які розказують, наприклад, про фестивалі, про звук у фільмі, запрошують інших режисерів, які діляться своїм досвідом. Тобто це як велика енциклопедія, з якої ти можеш вибирати те, що тобі в майбутньому знадобиться. Для мене це був дуже корисний досвід і я отримала те, за чим йшла, — інший погляд на документалістику.

– Чи змінили вас робота над фільмом і знайомство з Мішелем?

– Я завдяки Мішелю почала замислюватися над життям у гармонії з природою. До цього знайомства мені завжди здавалось, що я на сто відсотків людина великого міста, я мріяла жити десь у Нью-Йорку, в місті з максимальною концентрацією людей і всього. Зараз я мрію про будиночок якщо не в горах, то десь на природі, з можливістю вирощувати якісь помідори. Я не знаю, чи це пов’язано з роботою над фільмом і з Мішелем. Можливо, я просто дорослішаю чи вже старішаю. Але я побачила красу альтернативного способу життя. Я не стала прихильницею всього, що робить Мішель, я не поїду завтра пасти буйволів, але я відкрила для себе нове про спосіб життя і цінності.

Фото — з особистого архіву Ганни Ярошевич

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
СМИ узнали об изменениях в поставках Patriot Киеву
Корреспондент
2025-07-19T02:24:58Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
ЕС опубликовал санкционный список из 18 пакета
Корреспондент
2025-07-19T09:27:00Z
В Кремле ответили, планирует ли Путин встречу с Трампом и Си
Корреспондент
2025-07-19T09:06:58Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Великобритания и ЕС снизят предельную цену на российскую нефть
Апостроф
2025-07-18T19:24:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
РФ усилила атаки на четырех направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-07-19T05:48:08Z
Россияне нанесли более 500 ударов по Запорожской области за сутки
Корреспондент
2025-07-19T05:09:27Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Половина населения Тувалу решила мигрировать в Австралию
Корреспондент
2025-07-19T07:42:23Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
ПВО перехватила более 20 ракет и сотни дронов
Корреспондент
2025-07-19T08:15:19Z
Австралия передала Украине танки Abrams
Корреспондент
2025-07-19T05:00:27Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
На побережье Одесчины уничтожили морскую мину
Корреспондент
2025-07-19T06:45:58Z
В Херсонской области трое волонтеров подорвались на российской мине
Корреспондент
2025-07-19T06:27:40Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Удар по Одессе: спасатели показали последствия
Корреспондент
2025-07-19T03:27:55Z
В Подмосковье прогремели взрывы
Корреспондент
2025-07-18T20:51:13Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Леннокс Льюис нашел сходство между Усиком и Мухаммедом Али
Корреспондент
2025-07-19T08:12:05Z
Льюис поделился своим мнением о сроках завершения карьеры Усика
Корреспондент
2025-07-19T07:18:51Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Хижняк дал свой прогноз на результат второго боя Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-07-19T06:27:32Z
Талантливый бразильский игрок станет партнером Довбика по команде
Корреспондент
2025-07-19T04:21:14Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z