Українські дизайнери створили Колекцію Рівності: Bevza, Litkovskaya та Ksenia Schnaider пошили одяг в колаборації з рухом Різні.Рівні, аби підтримати ЛГБТК+ спільноту в Україні. Кампейн зняв відомий дует українських фотографів Synchrodogs.
BURO. першим публікує фото з бекстейджу зйомки з ексклюзивними коментарями фотографів про колекцію та важливість підтримки української ЛГБТК+ спільноти.
Synchrodogs — дует фотографів: Таня Щеглова з Івано-Франківська та Роман Новен з Луцька. Працюють на стику художніх практик, фотографії та модної індустрії. На рахунку Тані та Роми — зйомка лукбуку для Леді Гаги, робота з Louis Vuitton, Burberry, Vogue, Esquire та Harper's Bazaar. Synchrodogs — володарі престижної нагороди для фотографів FOAM Netherlands і номінанти Премії PinchukArtCentre. Вони представляли свої роботи в Чикаго, Далласі і Нью-Йорку, Парижі, Амстердамі, Лондоні, Цюріху, Афінах та інших європейських містах.
“Головна ідея кампейну — показати, що всі люди різні та рівні. Для зйомки ми спеціально обрали матеріали, що вказують на необхідність вести прозору та відверту розмову про ставлення до ЛГБТК+ спільноти”, — розповідають Synchrodogs.
Таня та Роман знімають по всьому світу. На думку фотографів, сприйняття рівності за кордоном та в Україні суттєво відрізняється.
“Мабуть, у світі ця тема піднімається в більш значних масштабах. Як результат, люди відкрито заявляють про свою гендерну ідентичність та сексульну орієнтацію та менше бояться осуду з боку соціуму та рідних. В Україні ж питання рівності потребує ще довгого та детального опрацювання. Особливо, на нашу думку, в малих містах та селах”, — говорить фотодует.
Колекція Рівності — Rizni.Rivni x Bevza, Litkovskaya, Ksenia Schnaider — це одяг для тих, хто підтримує рівність для всіх, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. Кожна із дизайнерок створила одну унікальну річ для колекції. Ксенія Шнайдер — джинсову куртку з фрагментами айдентики Різні.Рівні, Лілія Літковська — вітровку з елементами стилю художників Анрі Матіса та Кіта Гарінґа, Світлана Бевза — яскравий жилет, зв’язаний з переробленого океанічного пластику.
За словами фотографів, одягнувши речі з колекції, кожен може сміливо заявити про свою дружню позицію: "Ми вважаємо, що одяг варто приміряти всім, хто розділяє ідею рівності та вірить, що в майбутньому світ стане більш дружнім. Якщо багато людей говоритимуть про проблеми, — це буде першим кроком до їх вирішення".
Мистецтво, в тому числі фотографія, — спосіб нормалізувати ідею рівності. "Часто суспільству зручно замовчувати такі теми. Тому митці беруть на себе "незручну" функцію нагадати, що проблеми існують і не варто закривати на них очі. Люди мають допомагати та співпереживати один одному. Їхня сила в єдності, а не в розбраті", — кажуть Synchrodogs.
Зараз лише 14% українців та українок вважають, що суспільство має прийняти ЛГБТК+. За словами представників руху Різні.Рівні, колекція створена для того, аби збільшити цю цифру.
Різні.Рівні — рух на підтримку рівності для всіх, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. У 2020 році випустили Маніфест Толерантності за участі Аліни Паш, Сергія Бабкіна, Марини Круть та інших українських музикантів. У 2021 році запустили #різнірівні365 — щодня протягом року новий представник ЛГБТК+ розповідає свої історії в Instagram-сторіс проєкту.
Одяг купити не можна — лише отримати його на тиждень. Організатори проєкту рандомно оберуть людей, яким надішлють речі. Через тиждень одиницю гарберобу треба передати іншим учасникам. Так вдасться зробити хвилю підтримки по-справжньому масовою та значущою. Тим паче це відповідає принципам свідомого споживання та sustainability.
Отримати речі з колекції можна на сайті.
Смотрите также:
Как лавандовый цвет стал символом борьбы за права ЛГБТ.
Кирстен Синема — первый бисексуальный сенатор, а ее гардероб — это протест.