Клуби Європейської Суперліги вжили відповідних юридичних заходів з метою реалізації власних планів щодо нового турніру.
ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО СТВОРЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СУПЕРЛІГИ
Як повідомляє Associated Press, 12 клубів-засновників направили листи до УЄФА та ФІФА з повідомленнями, що вони роблять правові кроки, спрямовані проти спроб зірвати запуск Суперліги.
Листи були направлені главі УЄФА Олександру Чеферіну та президенту ФІФА Джанні Інфантіно. У них повідомляється, що Суперліга вже отримала фінансування в розмірі 5,5 мільярдів доларів від фінансової установи.
- За інформацією Reuters, фінансування Суперліги підтвердив американський банк JP Morgan. Клуби-засновники очікують, що на початковому етапі доходи від турніру перевищать 10 мільярдів євро.
"Ваша офіційна заява змушує нас вжити захисних заходів, щоб убезпечити себе від такої ворожої реакції, яка не тільки ставить під загрозу зобов’язання з фінансування в межах гранту, але, що ще важливіше, буде незаконною.
З цієї причини компанія SLCo (Super League Company) подала клопотання до судів, щоб забезпечити безперешкодне створення і функціонування нового турніру відповідно до чинного законодавства.
Наш обов’язок як членів ради директорів SLCo - забезпечити, щоб всі доцільні дії, доступні для захисту інтересів турніру і наших зацікавлених сторін, було вжито, враховуючи непоправну шкоду, яка може бути завдана, якщо з якої-небудь причини ми будемо позбавлені можливості оперативно сформувати Суперлігу і розподілити доходи від гранту.
Суперліга повинна проводитися поряд з чинними чемпіонатами країн і кубковими турнірами, які є ключовою частиною структури європейського футболу.
Ми не прагнемо замінити Лігу чемпіонів або Ліги Європи, а прагнемо конкурувати з цими турнірами та існувати разом з ними", - йдеться в листі 12 клубів.
Раніше УЄФА пригрозив учасникам Суперліги жорсткими санкціями. Європейський футбольний союз пообіцяв виключити учасників Суперліги з турнірів під своєю егідою, а їхнім гравцям може бути відмовлено в можливості представляти свої національні збірні.
Як писав ТСН Проспорт, футбольна спільнота та політики вибухнули гнівом на створення Європейської Суперліги.
ФОРМАТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СУПЕРЛІГИ
Як повідомляється на офіційному сайті новоствореного турніру, у Суперлізі візьмуть участь 20 клубів: 12 членів-засновників, 3 неназваних клуби, які незабаром приєднаються до ліги, а також 5 команд, які щосезону будуть добиратися. Інша інформація про відбір непостійних учасників поки відсутня.
Дебютний сезон Суперліги розпочнеться в серпні 2021 року. Всі поєдинки будуть відбуватися посеред тижня, що дозволить зберегти традиційний календар національних чемпіонатів.
Клуби будуть розділені на 2 групи по 10 команд, які гратимуть одна з одною вдома та на виїзді. Тобто на груповому етапі кожен з клубів проведе 18 зустрічей.
До чвертьфіналу потраплять по три найкращі команди з кожної групи. Ще дві путівки до 1/4 фіналу будуть розіграні між власниками четвертих і п'ятих місць, які зійдуться в двоматчевому раунді плейоф.
Далі на учасників чекає традиційний формат двоматчевих протистоянь в 1/4 та 1/2 фіналу, який використовується в Лізі чемпіонів.
Фінал Європейської Суперліги відбудеться в травні на нейтральному стадіоні.