/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F55b1de7c-3709-4c9e-944a-73eed9fbbc84.jpeg)
Футбольна «революція»: Суперліга Європи може витіснити Лігу чемпіонів
12 провідних футбольних клубів Англії, Іспанії та Італії оголосили про намір створити свою окрему Суперлігу. ФІФА та УЄФА висловили занепокоєння стосовно цього наміру.
ФІФА засудила створення Суперліги Європи та пригрозила, що дискваліфікує всі клуби, які туди вступили.
Серед клубів, які вступили до Суперліги Європи «Манчестер Юнайтед», «Ліверпуль», «Челсі», «Барселона», «Реал», «Ювентус» та інші. У новоствореній організації повідомили, що до них приєднаються нові команди. Всі згадані клуби є одними з найдорожчих у світі.
Президентом Суперліги Європи став Флорентіно Перес.
Інші новини футболу стрічка шукайте на нашому порталі MY.UA.
В УЄФА зазначають, що всі футбольні топи зійшлися разом винятково з фінансових міркувань. В Союзі футбольних асоціацій висловили побоювання, що створення такої Суперліги зірве чимало міжнародних матчів.
Також існування такої організації поставить під загрозу проведення національних футбольних ліг.
На фоні цього протистояння вже звільнили головного тренера «Тотенхейма» - португальця Жозе Маурінью. За даними ЗМІ він не підтримав рішення власників команди.
Чекаємо на Вас в Telegram та Viber!
Розкол у футбольному світі
Провідні футбольні команди вирішили створити власну Суперлігу, оскільки хочуть більше заробляти на футболі.
Разом з тим такі амбіції грандів ставлять під сумнів існування інших турнірів та призведуть до зниження доходів інших команд.
Головним конкурентом Суперліги залишається найпрестижніший турнір Ліга чемпіонів, куди прагнуть потрапити всі команди, як через престиж, так і через можливість фінансового росту.
Ще з кінця 2020-го року з інсайдерських джерел видання Sky Sports стало відомо, що фінансувати створення нової ліги буде американський банк JP Morgan.
Банк вкладає у проект 5,4 млрд євро. Кожен учасник Суперліги має отримати стартовий бонус. Клуби мають розділити між собою 3,5 млрд євро.
За прогнозами річні прибутки клубів також будуть вищими, ніж в інших європейських турнірах.
За минулий сезон найбільші прибутки отримали «Барселона», «Реал» та «Баварія». В період пандемії всі клуби несуть збитки.
Всі клуби-засновники Суперліги входять в число 15 найбільш прибуткових футбольних клубів, а 10 з них (крім «Мілана» та «Інтернаціонале») є найсильнішими клубами Європи за рейтингом УЄФА.
Французькі та німецькі футбольні команди поки що не виявили бажання стати співзасновниками турніру.
Старт сезону в Суперлізі Європи запланований на серпень 2021 року. Планують проводити матчі в будні, за зразком Ліги чемпіонів, щоб не заважати участі команду національних кубках на вихідних.
Флорентіно Перес зазначив, що створення Суперліги Європи - це відповідь на бажання вболівальників, яких нараховується 4 млрд.
Що означає створення Суперліги Європи для України
Українська асоціація футболу не підтримала створення Суперліги. Голова асоціації Андрій Павелко заявив, що будь-які організації, створені поза об’єднаною футбольною спільнотою, перебувають і поза правилами.
Для українських команд створення Суперліги означає скорочення призових виплат, оскільки без топ-клубів чемпіонати не матимуть колишніх прибутків. На гонорари в 30 - 40 млн євро вже не варто розраховувати.
Також невідомо, чи зможуть здійснювати трансфери гравців інші європейські клуби, оскільки юридичний статус учасників Суперліги під питанням.
Раніше сайт новин MY.UA писав, що футбольні клуби Європи об'єдналися для створення Суперліги Європи.
Захисник "Шахтара" Микола Матвієнко може перейти до "Тотенхейма". Всі новини футболу читайте на порталі MY.UA.
Приєднуйтесь до нас в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard