Ситуація на українському сході та в Криму - більш ніж тривожна. Водночас Європі все ж варто підтримувати діалог із Росією, попри всі розбіжності. Таку думку висловила канцлерка Німеччина Ангела Меркель у зверненні до Парламентської асамблеї Ради Європи.
Вона заявила, що відкрито висловлює свою критику в особистих розмовах із президентом Росії Володимиром Путіним. Натомість вважає за необхідне продовжувати співпрацю з Москвою, зокрема у галузі енергетики.
Як зауважила Ангела Меркель, Німеччина ухвалила рішення на користь "Північного потоку - 2", всупереч позиції інших країн Європейського союзу. Водночас наголосила на необхідності зберегти транзит газу з Росії через Україну, хоча й "Північний потік - 2" забезпечить постачання не менш якісного палива.
Також вона нагадала, що ЄС продемонстрував єдину позицію щодо Росії, запровадивши санкції проти Кремля за незаконну анексію Криму та агресію на сході України.
"У нас чимало суперечностей та конфліктів з Росією, які, на жаль, ускладнюють наші відносини. Але я залишаюся віддана позиції, що ми маємо розмовляти одне з одним, попри всі розбіжності. Я знаю про протиріччя, пов'язані з будівництвом "Північного потоку - 2", знаю позицію окремих країн у ПАРЄ. Втім у ЄС ми знайшли спільну позицію шляхом зміни газової директиви, щоб дозволити будівництво цього газопроводу", – сказала Меркель.
Росія будує газопровід "Північний потік-2" до Німеччини дном Балтійського моря від 2018 року, в обхід України. Мали завершити ще 2019-го, але через запровадження санкцій з боку Вашингтона – будівництво призупинили. Нині ж виконано 90% робіт. Сполучені Штати вважають, що основне призначення газопроводу – політичний тиск на Європу. Через нього Німеччина може стати занадто залежною від російського блакитного палива. Крім того, газопровід значно послабить залежність РФ від транзиту газу через Україну.