MY.UAНовости
Михайло Карпань: «Щойно на ринку з’явиться легальний україномовний продукт, піратські озвучки зникнуть»
Михайло Карпань: «Щойно на ринку з’явиться легальний україномовний продукт, піратські озвучки зникнуть»

Михайло Карпань: «Щойно на ринку з’явиться легальний україномовний продукт, піратські озвучки зникнуть»

75 / 25 % — це не тільки розподіл голосів між кандидатами на останніх президентських виборах. Саме так, за оцінкою відеоблогера, звукорежисера та диктора Михайла Карпаня, співвідносяться українські глядачі, які обирають дивитися кіно російською та українською. Звісно, в ситуації, коли доступні обидва варіанти, а таке трапляється далеко не завжди. Знайти актуальне кіно, серіали та мультфільми українською нелегко, а часто просто неможливо. Перекладають українською насамперед стрічки, які йдуть у прокат на широких екранах або закуповують для показу в телеефірі.

Для тих, хто прагне дивитись українською не лише те, що крутять у кіно й по телевізору, працюють такі люди, як Михайло Карпань і його колеги з творчої спільноти «Стругачка». Вони локалізували «Зоряні війни», «Ріка і Морті», «Дивні дива», «Мандалорця» й багато інших стрічок. Їхню працю оплачують жертводавці — збирають як на конкретні проєкти, так і на патреоні.

Те, що робить «Стругачка» та інші подібні студії, Михайло піратством не називає — каже, що попит на україномовний контент породжує пропозицію. Цей попит поки що не поспішають задовільнити стримінгові сервіси на зразок Netflix, хоча певний прогрес є. Проте українській неофіційній озвучці доводиться конкурувати не з легальним продуктом, а з російськими аналогами.

Михайло Карпань каже, що багато українців мріють озвучувати кіно й просяться спробувати. Однак без театральної освіти та великого досвіду в серйозний проєкт людину, скоріш за все, не візьмуть. Більше про свою професію, реалії українського ринку неофіційного дубляжу та озвучування, чекання на прихід легальних гравців на ринок Михайло розповів у розмові з «Детектором медіа».

— Михайле, як би ти охарактеризував стан українського дубляжу та озвучування?

— Є багато невеличких студій, є дві великі (або навіть одна), а конкуренції як такої на ринку немає. Кваліфікація перекладачів, акторів, режисерів — на дуже доброму рівні, й не дарма кажуть, що український дубляж гарний. Навіть російськомовні глядачі спокійно дивляться фільми українською. Але продукту замало: багато західних проєктів проходять повз нас і українською не перекладаються. Наприклад, Україна вийшла на Netflix, але процес дубляжу йде повільно. Поки що українською дубльовано два фільми і, здається, один серіал. Коли буде ще, невідомо — студія цього не анонсує й на запитання не відповідає. Більшість їхнього продукту навіть не має українських субтитрів. Тоді як російською дубльовано 70–80 % фільмів і серіалів. Те саме стосується Disney+ та інших — українці не можуть дивитись улюблені проєкти легально. Це проблема.

— Чи вплинула епідемія на вашу роботу?

— Вплинула дуже сильно. Малобюджетні проєкти повідпадали відразу, деякі робили вдома з домашніх мікрофонів — що в кого є, тим користувались. Адже через зупинку громадського транспорту під час локдауну люди навіть не могли дістатися до студії. Оплата однієї години озвучування менша, ніж дорога на таксі туди й назад. Та попри це нам удавалось випускати доволі багато матеріалу; навіть офіційні реклами іноді озвучували вдома.

— Звідки студії беруть гроші на озвучування?

— «Стругачка» отримує пожертви. Коли я починав співпрацювати зі «Стругачкою», моєю головною метою була практика. Для актора озвучування це важливо — без практики ти швидко деградуєш, втрачаєш форму. Тому я погоджувався працювати безкоштовно.

Для масштабніших проєктів на зразок «Дивних див» або «Мандалорця» шукають професійних акторів, яким потім треба заплатити. До того ж, треба оплачувати час на студії. Тоді студія оголошує бюджет, люди скидають гроші, і якщо сума назбирується, проєкту бути. Якщо ні, ми намагаємося скоротити бюджет або створюємо голосування за інший проєкт, у якому більше зацікавлених. Проєкти, які не всім потрібні, можуть розтягуватися на роки. Зараз удома разом зі своєю дівчиною я роблю безкоштовний серіал, бо в мене була перекладачка, яка потребувала практики. Серіал називається «Чим ми займаємося в тінях».

— Що приносить тобі основний дохід?

— Як диктор, я озвучую зараз онлайн-курс на Prometheus. Раніше часто займався кінодубляжем на «1+1» — працював два дні на тиждень і мав непогану зарплатню. В інших випадках, коли є замовлення, працюю на «Стругачці» на півставки звукорежисером, паралельно озвучуючи.

— Скільки часу потрібно, наприклад, на роботу над двогодинним фільмом?

— Якщо це озвучування, то близько чотирьох годин на сам процес і стільки ж на обробку. Якщо дубляж, то залежить від вимог замовника. У кінотеатральному дубляжі одного актора пишуть тиждень. А голос, що дублював Фредді Мерк’юрі в «Богемній рапсодії», записували цілий місяць.

— Матеріал, який ти озвучував, потрапляв до тебе з офіційних джерел?

— Ні, в більшості випадків ні.

— Отже, люди, які озвучують кіно українською, займаються піратством?

— Вони роблять це, бо немає офіційних пропозицій. Умовно кажучи, мультсеріал «Рік і Морті» не подивишся українською за гроші, тому поки є попит, є і пропозиція. Щойно на ринку з’явиться легальний продукт, піратські озвучки зникнуть. Не буде сенсу жертвувати на український переклад гроші, якщо за них можна купити передплату.

Я оформив преміум-передплату Netflix, подивився, що там немає навіть українських субтитрів. І в мене два варіанти: дивитися мовою оригіналу, якщо я добре знаю англійську, або обирати російську. Але який тоді сенс від того Netflix?

— Чи зростає в українських споживачів попит на фільми й серіали українською?

— Лише в окремої категорії. Хто звик дивитися російською, робить це й далі, бо перекладеного російською контенту набагато більше й він доступніший. У Росії система фінансування працює за рахунок реклами казино — вони роблять більше проєктів, щоби показувати більше реклами. В нас усе інакше, тому ми просимо пожертви.

Думаю, 70–75 % обирає російську. Із серіалами ситуація гірша: коли починаєш дивитися серіал в озвучці певної студії, потім навряд чи її зміниш. Хто почав дивитися російською, не змінює її, навіть якщо на певному сезоні з’являється українською. Навіть мої знайомі не дивляться наші матеріали, а на питання «чому?» відповідають «ну, тому шо мнє так удобнєє».

Чи обирає людина кіно українською, чи російською, як на мене, залежить від регіонів — в україномовних регіонах більше охочих дивитись українською. По-друге, від доступності. Якщо ти шукаєш, наприклад, «Гру престолів», гугл видасть десяток російських варіантів, і десь на одинадцятій позиції буде українська — та ще й на незрозумілому сайті.

Що робити? Просто дивитись українською мовою. Розповідати друзям, що є класні переклади. Як люди розповідали одне одному, який класний «Кураж Бамбей» чи «Кубик в кубе», так можна розповідати, репостити, рекомендувати українські проєкти.

— Домінування російської — це надовго?

— Думаю, доки не з’являться нормальні україномовні Disney+, Netflix, НВО Max, Apple+ та інші сервіси. Коли там буде українська озвучка й доступна локалізація, люди перейдуть на українську без жодних проблем. Треба, щоб західні компанії заходили на український ринок і працювали. Зараз кажуть, що вони не заходять через піратство, але думаю, що це маячня — вони просто ще не готові працювати з Україною.

— У деяких країнах іноземний контент не дублюють і не озвучують, а просто накладають субтитри. Україні таке не підходить?

— Мульфільми дублюються всюди. Фільми в деяких країнах субтитрують — наприклад, у Швеції. У нас це можна зробити, але це було би болісно. Ми занадто звикли до дубляжу. Люди, скоріш за все, перестануть ходити в кіно, й кінотеатри, які вже ледь дихають, будуть ще більше страждати.

Уявімо, що є два музичні сервіси з однаковою кількістю користувачів, але один безкоштовний, а другий платний. Щойно перший створить платну підписку, він втратить свою аудиторію, бо люди звикли користуватися ним як безкоштовним. Та сама ситуація з дубляжем. У країнах із субтитрами люди були зацікавлені в закордонному кіно із самого початку, тому вони й ходять у кінотеатри. В Україні ж усе почалося з озвучення, до того ж російського. Якщо прибрати дубляж, то люди просто перейдуть на перегляд фільмів онлайн у звичному форматі.

— Ви озвучували кіно російською?

— Дуже давно, але то були роботи за кордон, наприклад, у Казахстан. Відколи співпрацюю зі «Стругачкою», ми озвучуємо лише українською.

— А чи є сенс перекладати й озвучувати українською фільми, зняті російською? Не обов’язково виробництва Росії.

— Думаю, немає потреби — люди не будуть це дивитися. Ті, хто дивиться українською, рідко споживають російське кіно, й не робитимуть цього навіть із нашою озвучкою. Українською дивляться україноцентричні люди, налаштовані патріотично. Вони зазвичай погано ставляться до Росії та ігнорують російський продукт. А любителі російського кінематографу радше помруть, радше руку собі відріжуть, ніж дивитимуться українською, бо «нельзя портить язык Пушкина». Часто це люди, які ностальгують за Радянським Союзом.

— На яке кіно більший попит — на озвучену стару класику чи гучні новинки?

— Однозначно на новинки. Просувати старе кіно важко. Ми нещодавно зробили озвучення старого фільму. Його обрали глядачі, але зовсім мало дивилися. А от «Ліга справедливості» Зака Снайдера, що вийшла на американському стримінгу НВО Max (він в Україні теж не представлений), має вже близько 10 тисяч переглядів на одному з майданчиків.

— Одна з ваших популярних робіт — «Рік і Морті», але це мультсеріал для тинейджерів і дорослих. Чи робите ви дитячий контент?

— Батьки скаржаться, що замало контенту для дітей, але робити мульфільми важко. Озвучуєш те, що тобі самому нецікаво, — тексти на зразок: «Дивись! Це — пірамідка! Якого вона кольору?». Одного разу я озвучував «Три коти» і то лише за ініціативою батьків, які скинулися та замовили його. Загалом пожертви на дитячий мультфільм назбирати важко.

— У плані гри голосом цікавіше озвучувати мультфільми?

— Особливої різниці немає. На «Стругачку» часто пишуть: «Я завжди мріяв озвучувати мультики». А на прослуховуванні починають змінювати свої голоси типу під мультфільм. Але таке робиться для аудиторії від нуля до трьох, дорослі мультфільми так не озвучують. Вони озвучуються так само, як і кіно, рідко коли якимось спотвореним голосом.

— Справді добрий дубляж чи озвучування — це які?

— Це продукт від небайдужих людей, які горять своєю справою і прагнуть зробити щось цікаве — від перекладачів до режисерів. Є багато студій, які мають ресурсів на два фільми, а роблять десять. Люди там такі затуркані, що їм усе байдуже — чи вони роблять «Гру престолів», чи «Відчайдушних домогосподарок», чи турецький серіал. Записують чимшвидше, щоб отримати гроші. Тоді ми маємо прісний, дешевий продукт. Якщо ж команда постаралася, продумала переклад, зробила адаптацію, актори відчули інтонацію — озвучування може вийти цікавішим за дубляж.

— Чи треба, адаптуючи, підтягати продукт під український колорит?

— Це дуже класно. В нас був проєкт «Табу» — серіал із Томом Харді про вікторіанську Англію. Перекладач сказав, що хоче додати більше українських архаїчних слів, і вийшов класний стиль. Або, наприклад, у мультсеріалі «Рік і Морті» може бути якийсь потенційно незрозумілий жарт про американську лігу бейсболу 1964 року, який серед наших глядачів зрозуміє в найкращому випадку одна людина. Можна натомість пожартувати щось про «Динамо Київ» чи «Карпати Львів». Але якщо ми знаємо, що цей персонаж не може сказати подібне, то треба трохи заморочитися. Більш нейтрально, без прив’язки до локації, але щоб глядачі зрозуміли. Наприклад, якщо в нас є фільм про Ірландську республіканську армію, яка воює з британцями, то ми можемо ірландців у 20-х роках порівняти з воїнами УПА і додати якогось закарпатського акценту, а британцям російського. Тоді у людей буде правильна асоціація.

— А чи має текст потрапляти в губи актора?

— Це можна зробити, але не обов’язково. Озвучка має більше потрапляти в інтонацію, а не в губи, інакше на роботу витрачається забагато часу. А в нас зазвичай мало часу на роботу. Коли ми отримаємо новий продукт, його треба озвучити якомога швидше, бо в іншому випадку це зробить хтось інший (як правило, росіяни) й люди дивитимуться в них — ніхто не чекатиме.

— Важко відчувати свого персонажа на екрані та відтворювати його?

— Це радше робота режисера, а не актора. Саме він визначає акторський склад та обирає, хто кого буде озвучувати. Наскільки добре він знає типажі й тембри акторів, настільки влучним буде результат. Буває, коли не вистачає коштів і три актори озвучують один фільм. В мене був такий досвід під час роботи над російським фільмом «Вій». На озвучення я отримав, окрім молодих акторів, ще й Золотухіна та Назарова, а в мене вік не той, я не можу відтворити такі голоси. Цей проєкт вийшов на телебаченні і якість була, м’яко кажучи, не дуже. Кожен із нас тоді брав по чотири-п’ять персонажів. Часто така озвучка виходить одноманітною.

— Ви займаєтеся відтворення звукових ефектів?

— Ні. Хіба що, коли на екрані сцена з поцілунком, нам кажуть цілувати руку, або якщо грабіжник у масці, то прикрити ніс футболкою. Інші звуки записуються окремо. Коли виходить новий фільм, звукорежисер може брати частину звуків із якось кейсу, купленого в Голлівуді, а інші записуються на спеціальній студії. Є для цього окрема професія — фолі-артист. Синхронні шуми в кіно записуються в тон-ательє зі звуковими акторами.

— Що я маю зробити, щоби почати озвучувати фільми?

— Закінчити театральний інститут або мати акторський досвід. Я прослуховував багатьох людей, і в 90 % випадків це було марно. Навіть з освітою, але без досвіду навряд чи тебе візьмуть на якийсь проєкт. Зазвичай до кінця дня вже має бути готовий матеріал, а часу на навчання новачків немає. Набагато легше взяти актора, який уже вміє працювати.

Сам я не маю повноцінної акторської освіти, вчився на звукорежисера і просто режисера, але останню освіту так і не закінчив. Там була «сценічна мова», але без практики. Вже після університету в мене з’явилося хобі — озвучувати відео на ютубі. Далі працював із серіалами, працював над собою: відслуховував себе, намагався виправляти помилки. Просився на телевізійні дубляжі, й там давали поради. Та головне — це досвід. Що його більше, то краще виходить.

Теги по теме
Ринок
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
В Литве нашли тело еще одного американского военного
Comments UA
2025-04-02T05:54:26Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Пенсия по инвалидности или по возрасту: где больше выплат
Знай
2025-04-02T08:12:59Z
Украинцев предупредили об особой российской опасности для подростков
Апостроф
2025-04-02T08:12:36Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Раскрылись детали нового соглашения Украины и США о полезных ископаемых
Известия Киев
2025-04-02T06:36:11Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Мелания Трамп в леопардовом тренче за $11000 показалась на церемонии в Вашингтоне
Gazeta UA
2025-04-02T08:06:55Z
Для Украины 2030 год является крайним сроком вступления в ЕС – глава МИД Литвы
ZN UA
2025-04-02T08:03:27Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Советник Путина поедет в США на встречу с Виткоффом - СМИ
Корреспондент
2025-04-02T07:51:49Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
От +18°С до снежного ветра - украинцев шокировали прогнозом на неделю
Gazeta UA
2025-04-02T08:12:27Z
Праздники 2 апреля 2025 года: именины, приметы
Корреспондент
2025-04-02T07:54:14Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
У США обвалилися ціни на яйця
AgroNews
2025-04-01T15:18:20Z
В Киеве заметили авто с "божественным" номером
Апостроф
2025-04-01T10:48:34Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Доллар в обменниках упал до минимума с октября
Корреспондент
2025-04-02T08:03:20Z
В Украине отменят ограничения в 150 тысяч гривен для переводов «с карты на карту»
Комсомольская правда
2025-04-02T07:57:06Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
Евросоюз в марте обновил рекорд импорта СПГ
Корреспондент
2025-04-02T07:48:53Z
Доход точно приумножится. Сколько "плюсом" получат те, что положили на депозит 100 долларов на год
Telegraf
2025-04-02T07:33:54Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Атлетико – Барселона: где смотреть ответный матч полуфинала Кубка Испании
Факти ICTV
2025-04-02T08:13:49Z
Йокич обновил личный рекорд, установив новый рекорд НБА
Корреспондент
2025-04-02T08:06:43Z
Российский голкипер опозорился за ПСЖ в матче Кубка Франции
ZN UA
2025-04-02T08:00:00Z
Лунин получил низкую оценку в составе Реала за матч с Сосьедадом
Корреспондент
2025-04-02T05:57:06Z
"Реал" с украинцем Луниным в составе пробился в финал Кубка Испании
ZN UA
2025-04-01T22:18:36Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Сидни Суини отменила собственную свадьбу: какая причина
Comments UA
2025-04-02T08:06:00Z
Мелания Трамп появилась в Госдепартаменте США в пальто за $11 тысяч
Фокус
2025-04-02T07:57:45Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
MamaRika рассказала про свой интимный опыт с девушками: "Не прочь повторить"
Знай
2025-04-02T07:51:05Z
Упорно называл себя киевлянином. Потрясающая история украинского "бога танца"
Апостроф
2025-04-02T07:42:22Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Как приготовить идеальную глазурь для паски без яиц: рецепт, с которым она не покрошится и быстро застынет
Знай
2025-04-02T04:51:21Z
Гороскоп на сегодня 2 апреля: каким знакам Зодиака лучше не рисковать в среду
Знай
2025-04-02T01:33:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Почему кошки обожают ночью спать рядом с хозяевами: восемь причин
Gazeta UA
2025-04-01T20:54:59Z
Красный, черный или фиолетовый: какой цвет штор в спальне вызывает бессонницу
Знай
2025-04-01T20:51:54Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Во Львове госпитализировали пятерых детей с кишечными инфекциями
Корреспондент
2025-04-02T08:06:19Z
«Просто проветривание»: украинского блогера повеселили взрывы и чрезвычайная ситуация в Таганроге
Апостроф
2025-04-02T07:51:56Z
Количество погибших в результате землетрясения в Мьянме продолжает расти
Корреспондент
2025-04-02T07:21:06Z
Курск и Таганрог под атакой дронов: людей эвакуируют из домов
Новости Украины
2025-04-02T06:24:02Z
В Таганроге прогремели взрывы, объявили режим чрезвычайной ситуации
Gazeta UA
2025-04-02T04:48:09Z
Россия ночью атаковала Харьков и Запорожскую область, есть раненые и погибшие
Комсомольская правда
2025-04-02T04:24:41Z
Аллергия становится массовой: в каком возрасте следует быть особенно осторожным
Comments UA
2025-04-02T07:33:58Z
Женщина списала свое плохое состояние на перебор с кофеином и получила кровоизлияние в мозг
Comments UA
2025-04-02T07:06:13Z
В Днепропетровской области умирают люди от коронавируса
Comments UA
2025-04-02T06:51:28Z
Как тыква помогает сохранить зрение: природный эликсир для ваших глаз
Знай
2025-04-02T05:51:38Z
Сонник: к чему снятся роды
Comments UA
2025-04-02T04:36:27Z
Эти продукты помогают предотвратить образование камней в почках
Comments UA
2025-04-02T03:54:13Z
Конвейер для ТЦК: Попенко рассказал, что грозит школам, больницам и медцентрам в Украине
Хвиля
2025-04-02T03:21:18Z
Детокс день: диета, которая быстро разгрузит организм
Gazeta UA
2025-04-02T00:15:29Z
Ученые США создали противозачаточные таблетки для мужчин почти состопроцентной эффективностью
UAToday
2025-04-01T21:24:58Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
Joy-Con как мышь: Nintendo снова намекнула на инновации в Switch 2
GameMag
2025-04-02T08:04:50Z
Азартные игры по новым правилам: какие изменения вступили в силу с 1 апреля
Comments UA
2025-04-02T07:57:14Z
ТОП 10 очистителей воздуха: какой выбрать, чтобы дышать свободно?
ITC
2025-04-02T07:07:37Z
На Солнце возникла мощная вспышка, будет еще одна: нас ждут большие проблемы
Фокус
2025-04-02T07:06:00Z
Без сомнений: застрявшие на МКС астронавты готовы повторить полет на Starliner
Факти ICTV
2025-04-02T06:24:33Z
Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на зернові та олійні
AgroNews
2025-04-02T05:01:12Z
Названы самые ликвидные и наименее ликвидные кроссоверы современности
Фокус
2025-04-02T07:30:15Z
Европейская комиссия оштрафовала 15 автопроизводителей на €458 млн
Корреспондент
2025-04-01T18:36:24Z
Маск в шоке: в Европе катастрофически упали продажи Tesla
Comments UA
2025-04-01T18:21:44Z
Как простое чихание может стоить водителю 54 тысяч гривен
Знай
2025-04-01T15:51:37Z
Акции Xiaomi упали после ДТП с ее электромобилем
Корреспондент
2025-04-01T14:39:59Z
Штраф за красные указатели поворота 2025: размер и когда накладывается
Факти ICTV
2025-04-01T11:33:42Z
Сколько стоит самая дешевая страховка на авто в Украине в 2025 году и почему выросли цены
Факти ICTV
2025-04-01T10:42:48Z
Муж Маркаровой открыл очередную фирму в США, а посол купила TOYOTA SEQUOIA
Апостроф
2025-04-01T10:33:08Z
Skoda до премьеры рассекретила новый спортивный электрокроссовер: "сотка" за 6 секунд
Знай
2025-04-01T07:51:51Z