Великдень, або Світле Христове Воскресіння – головна подія року для православних християн і найбільше церковне свято.
Коли Великдень 2021 – дата
Свято Світлого Христового Воскресіння є перехідним, тобто кожного року відзначається у різні дні. У 2021 році святкування випадає на неділю, 2 травня.
День Великодня є офіційним вихідним, тому з урахуванням іншого свята цього року на початку травня українці отримають декілька днів поспіль для відпочинку.
Як правильно святкувати Великдень
Великдень – це дуже важливе і масштабне релігійне свято, що символізує воскресіння Ісуса Христа з мертвих. Син Божий прийняв смерть за гріхи людей та спасіння їх від страшних бід.
Підготовка до Великодня розпочинається заздалегідь. Цьому радісному святу передує суворий Великий піст, який, крім обмежень у харчуванні, є періодом відмови від мирських справ і спілкування з Богом.
Безпосередньо святкування Світлого Воскресіння Христового розпочинається зі святкового богослужіння, яке відбувається у ніч на Великдень.
У храмах парафіяни освячують різноманітні смаколики. Обов’язково у великодніх кошиках повинні бути головні символи свята – паски, писанки та крашанки. Ними та іншими наїдками, серед яких і заборонені на період посту м’ясні страви, віряни розговляються великоднього ранку.
Що не можна робити на Великдень
У свято Світлого Христового Воскресіння не рекомендується працювати. У сам Великдень та наступні декілька днів не можна займатися прибиранням, пранням, прасуванням, шиттям та іншою важкою домашньою роботою.
Не можна цього дня сумувати, сваритися, сперечатися, ображатися, лихословити або засуджувати будь-кого іншого.
Велике церковне свято – не привід зловживати алкоголем. Дозволяється лише помірне споживання міцного напою, зокрема вина. Помірність стосується й розговіння.
Заборонено викидати освячені залишки їжі зі святкового столу, наприклад, шкаралупу від писанок і крашанок. Її краще спалити, закопати чи віддати птахам та тваринам.
Не варто у цього дня йти на цвинтар, адже Великдень – це радісне свято, коли люди мають веселитися, а не сумувати. Натомість потрібно бути в храмі, а могили рідних відвідати у призначені для цього поминальні дні.
На Світлому тижні, тобто починаючи з самого свята та в шість наступних днів, вся увага церковного життя зосереджена на Великодні. Традиційно не здійснюється в цей період таїнство вінчання.
Вас також може зацікавити:
- День матері 2021: коли відзначаємо, історія та традиції свята
- День психолога 2021: якого числа, історія та традиції свята
- Вербна неділя 2021: коли святкуємо, звичаї та прикмети дня
- Вироби на Великдень 2021: ідеї власноруч виготовлених святкових прикрас
- Страсна п'ятниця 2021: дата свята, головні заборони і прикмети
Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram
Автор: Аліна Вишневська