![Марсохід NASA вперше зміг отримати кисень з атмосфери Марса](https://thumbor.my.ua/F5u2bkLwBrpQUZI_Jrjgk8icaFs=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F7aa7320b6688d28929955071ec72f3e1.jpg)
Марсохід NASA вперше зміг отримати кисень з атмосфери Марса
Марсохід Perseverance вперше зміг отримати кисень з атмосфери Марса. Його NASA запустила на Червону планету у липні 2020 року.
— Зростає кількість відкриттів Perseverance, новітнього шестиколісного робота NASA на марсіанській поверхні, включає перетворення частини тонкої, багатої на діоксид вуглецю атмосфери у кисень, – йдеться у повідомленні космічного агентства.
Марсохід провів відповідне випробування 20 квітня, на 60-й день з моменту приземлення місії на Марс.
Завдання виконав експериментальний прилад розміром з тостер на борту Perseverance під назвою Mars Oxygen In-situ Resource Utilization Experiment (MOXIE).
У NASA пояснили, що це відкриття допоможе у майбутньому забезпечити космонавтів повітрям, придатним для дихання. Попри те, що атмосфера Червоної планети на 96% складається з вуглекислого газу.
Також перетворення місцевої атмосфери на кисень може дозволити у майбутньому виробляти паливо на Марсі. В агентстві зазначили, що такі досягнення наближують людину до висадки на цю планету.
Марсохід Perseverance запустили на Марс у липні 2021 року на ракеті Atlas V. Мета місії – пошук слідів життя у кратері Езеро, збір зразків гірських порід та відкладень, а також вивчення клімату планети.
22 лютого ракета здійснила посадку на поверхню Марса. На початку березня марсохід провів свій перший після посадки тест-драйв.
Поява “веселки” на знімку з Марса
У межах місії NASA Марс-2020 марсохід Perseverance зробив незвичний знімок. В його об’єктив потрапила веселка, поява якої є неможливою на Марсі.
Однак, у NASA вже офіційно спростували веселку на фотографії. Його фахівці заявили, що це лише відблиск від сонця, що потрапив на механізм лінзи Hazcam марсоходу Perseverance.