MY.UAНовости
Чверть століття з "Людиною року". Літопис сучасного успіху. Історія № 36: Володимир Познер
Чверть століття з "Людиною року". Літопис сучасного успіху. Історія № 36: Володимир Познер

Чверть століття з "Людиною року". Літопис сучасного успіху. Історія № 36: Володимир Познер

В цьому році святкує свій 25-річний ювілей загальнонаціональна програма «Людина року».

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Вже чверть століття програма зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, особистостей, які професійною майстерністю, творчою енергією, яскравим талантом і мудрістю здобули широке визнання й авторитет. Шанована і відома не тільки в Україні, а й за її межами, «Людина року» активно впливає на процеси формування та становлення вітчизняної еліти, сприяє подальшому соціально-економічному розвитку держави, відродженню духовних цінностей, служить благородній справі консолідації прогресивних сил суспільства.

Щорічно, завдяки цьому унікальному проекту, ми маємо чудову можливість вшанувати найкращих, віддячити за їхню самовідданість, мужність, творчий пошук та невтомну працю. А ще – зарядитися, надихнутися цією дивовижною енергією успіху, відчути гордість за свою країну і її найкращих, найдостойніших представників.

За 25 років існування програми, історії здобутків і перемог наших видатних співвітчизників стали своєрідним літописом національного відродження і прогресу України в усіх напрямках суспільно-політичного, економічного й духовного життя.

Тож з нагоди почесного 25-го ювілею, ми хочемо разом з вами згадати найвідоміших, знакових, уславлених співвітчизників, які в різні роки отримували почесний титул «Людина року».

Імена цих людей спалахували на небосхилі української держави, як зірки.

Це люди-Прометеї, люди-легенди, чий внесок у становлення і розвиток країни важко переоцінити.

Історія № 36. Володимир ПОЗНЕР

Уславлений журналіст із світовою репутацією

Це ім’я відоме в усьому світі – переконливий і гострий журналіст, людина-епоха Володимир Познер. Телеведучий, автор численних книжок і документальних фільмів, він став авторитетним лідером думок мільйонів людей. Особливо він прославився своїми телемостами, які з’єднували різні країни. Сміливість, глибокий аналітичний розум, вміння нестандартно побудувати бесіду і дати глядачеві можливість самому зробити висновки – таким є особливий стиль відомого медіадіяча.

Вже багато років Володимир Володимирович веде авторську передачу «Познер», яка завдяки його таланту «розговорити співрозмовника» незмінно збирає багатомільйонну аудиторію телеглядачів. Навіть така не схильна до відвертостей гостя, як співачка Земфіра, у студії Познера розповіла багато цікавого зі свого життя. Для багатьох вона розкрилася по-новому, доповнивши свій образ несподіваними яскравими фарбами. В цьому і полягає неперевершений професіоналізм видатного журналіста, який любить повторювати: «Мені цікаво робити те, що я роблю. Мета моїх інтерв’ю – розкрити людину». За роки існування програми «Познер» в студії побувала величезна кількість знаменитих людей, серед яких Михайло Горбачов, Хілларі Клінтон, Біньямін Нетаньяху, Андрій Кончаловський, Алла Пугачова, Михайло Жванецький, Віталій Кличко, Стінг, Ален Делон, Галина Волчек, Марк Захаров, Тетяна Тарасова та інші.

…Володимир Познер народився в Парижі в сім’ї російського емігранта. Тут він відвідував русько-французьку школу, а після її закінчення працював в європейському філіалі американської медіакомпанії «Метро-Голдвин-Маєр». Мати майбутньої зірки журналістики була француженкою і її кар’єра також була пов'язана з кіновиробництвом. Коли Володі виповнилося 3 місяці, вона взяла його з собою до Америки, де їй запропонували роботу на студії «Парамаунт Пикчерз» в якості режисера монтажа. Через 5 років батько Володимира Познера забрав дружину з сином із США, і сім’я повернулася до Франції. Та через рік родина знову була змушена емігрувати до Сполучених Штатів в зв’язку з окупацією німецькими військами території Франції. В Нью-Йорку Володимир Познер закінчив початкову школу Сіті-енд-Кантрі, пізніше навчався в середній школі Стайвесант. Потім був ще один переїзд – до Германії, де Познер-старший отримав посаду в компанії «Совэкспортфильм». В 1952 році сім’я переїхала до СРСР.

В 1953 році Володимир вступив на біолого-грунтовий факультет факультет Московського державного університету імені М.Ломоносова за спеціальністю «фізіологія людини». Тут він познайомився і започаткував багаторічну дружбу з популярним телеведучим Миколаєм Дроздовим. Отримавши вищу освіту, Володимир став займатися перекладами наукових робіт і англійської поезії. Здібною молодою людиною зацікавився навіть метр дитячої поезії Самуїл Маршак, запропонувавши йому місце літературного секретаря. Протягом двох років Познер працював помічником письменника, готував для публікації переклади віршів, які друкували в радянських журналах.

В жовтні 1961 року Володимир Познер влаштувався на роботу в Агентство друку «Новости», працював редактором в журналі USSR («CРCР»), а з 1967 року – в літературному дайджесті «Спутник».

Але справжній успіх і слава прийшли до Володимира Познера наприкінці 70-х, коли розпочалася його кар’єра на західному телебаченні. За допомогою супутникового зв’язку він був частим гостем в програмі Nightline на каналі АВС, в також у шоу телевізійної зірки Філа Донах’ю. Професіоналізм, блискучий розум, інтелектуальна складова і вміння довести свою думку допомагало йому в найкращому світлі представляти заяви та рішення керівництва СРСР стосовно тих чи інших внутрішніх та міжнародних питань.

Наступним піковим моментом у кар’єрі талановитого журналіста стали його телемости – найцікавіший формат того часу, який з’явився з особистого благословіння Михайла Горбачова. Радянський глядач запам’ятав Володимира Познера в якості ведучого телемостів СРСР-США. Разом з Філом Донах’ю Познер провів телеміст Ленінград-Сіетл у грудні 1985 року під назвою «Зустріч у верхах пересічних громадян», де обговорювались такі питання, як положення євреїв в СРСР та збитий в 1983 році південнокорейський літак. В наступному році, затамувавши подих, вся країна слухала його телеміст Ленінград-Бостон («Жінки говорять з жінками»). Цікавим і насиченим був також телеміст між групами американських і радянських журналістів. СРСР представляли такі акули пера як Юрій Щекочихін, Тенгіз Сулханішвілі, кореспондент «Известий» Олександр Шальнєв.

В 1987 році після приголомшливого успіху телемостів, Познер отримує престижну посаду політичного оглядача і переходить на роботу до Центрального телебачення. Вечірні вулиці ставали пустими, коли в ефір виходили його програми «Воскресный вечер с Владимиром Познером», «Квадратура круга», «Америка Владимира Познера».

Як яскрава творча особистість, Володимир Познер ніколи не стояв на місці, він стрімко розвивався, любив експериментувати, пробувати нове. Тож цілком закономірним стала його спільна робота з Філом Донах’ю у США. Паралельно він працює над своїми передачами в Москві, для запису яких щомісяця літає з Америки до Росії. В цей же час у Сполучених Штатах видаються дві його автобіографічні книги – «Запад вблизи» та «Прощание с иллюзиями».

Одним з найвідоміших проектів Володимира Познера, без сумніву, є його авторська програма «Познер», яка вперше вийшла в ефір восени 2008 року. Її формат – інтерв’ю, в ході якого ведучий задає питання суспільно-політичним діячам, представникам культури, науки і спорту.

«Головне – знайти ключ, – коментував сам Володимир Володимирович успіх своєї журналістської роботи. – Задати питання, яке людину зачепить. Або він відчує, що тобі цікавий, і почне відкриватися».

Володимир Познер і досі є найавторитетнішим і найяскравішим журналістом сучасності. Він має свій власний погляд, свою манеру, свій власний стиль. Справжній професіонал, він не нав’язує думок, вміє помовчати, направити, вивести на одкровення. «От приходить до мене людина, ділиться Володимир Володимирович своїм баченням роботи у кадрі, – не важливо хто. Я хочу, аби глядач сам зрозумів, хто він. І було чимало випадків, коли мені говорили: слухайте, я вважав, що гість тупий, ніякий, а виявляється, він такий цікавий… Я просто хочу показати: дивіться, ось у вас такий міністр, він вважає так, а так він відповідає (або не відповідає) на питання. Зробіть свої висновки самі. А ось ця людина, яку ви вважали за повного ідіота, виявляється, не ідіот зовсім. Це мені цікаво».

З успіхом Володимир Познер спробував себе також в якості автора документальних фільмів. Разом з молодим колегою Іваном Ургантом він створив такі цікаві пізнавальні стрічки як «Одноэтажная Америка», «Тур де Франс», «Их Италия», «Германская головоломка», «Англия в общем и в частности», «Еврейское счастье» та «Шекспир. Предостережение королям». В 2017 році глядачі із задоволенням подивилися ще один новий спільний проект – «В поисках Дон-Кихота», присвячений Іспанії.

У 2013 році Володимир Познер став володарем міжнародної премії «За видатний внесок у міжнародну журналістику та самовіддане служіння ідеалам професії» загальнонаціональної програми «Людина року-2012». Не дивлячись на небачений київський снігопад, він прийняв участь у великій прес-конференції, яку влаштували організатори програми, як завжди порадувавши присутніх влучністю і яскравістю відповідей на питання столичних журналістів. Наступного дня легендарний телеведучий і письменник пройшов червоною доріжкою у національному Палаці «Україна», а потім отримав статуетку «Прометей-Престиж», яку йому вручили Академік НАН України Володимир Семиноженко та популярна актриса, продюсер та конферансьє Марися Горобець.

І досі знаменитий телеведучий продовжує працювати над своєю іменною програмою «Познер». Його гостями продовжують бути політики, державні діячі, митці, спортсмені та вчені. Журналіст також уважно слідкує за всіма подіями, які відбуваються у світі. Узнати його думку стосовно тієї чи іншої ситуації можна на його офіційному сайті «Познер online».

Неповторний у всіх своїх проявах, авторитетний лідер думок має чимало захоплень. Він колекціонує сувенірні автомобілі, сувенірні черепахи та кружки з назвами міст, в яких йому довелося побувати (а їх вже більше 300 штук!). Два-три рази на тиждень він грає у великий теніс, з ранку бігає та регулярно займається фітнесом. Ще одне хобі, яке надихає та приносить безліч позитивних емоцій – це кулінарія. Своїм коронним блюдом він вважає «жиго д’аньо» (фр. gigotd’agneau) – запечену баранячу ногу по-французьки, яку готує за рецептом своєї матері. До речі, це захоплення підштовхнуло Володимира Володимировича відкрити в 2004 році свій ресторан «Жеральдін», який спеціалізується на стравах французької кухні.

У вільні хвилини, Володимир Познер любить слухати музику, віддаючи перевагу класиці та джазу. Частіше за все в його оселі звучить Бах та Моцарт…

Унікальну людину, легендарного журналіста, публіциста і неперевершеного телеведучого часто запрошують на творчі зустрічі, де з ним можна розмовляти про все на світі: від поглядів на суспільство і політику до його хобі та захоплень. Володимира Володимировича завжди цікаво слухати, адже на всі події він має своє бачення, а також вміє приправити свою розповідь жартами та гумором.

Неперевершений Майстер слова, блискучий журналіст із світовою репутацією, Володимир Познер є справжнім прикладом професіонала найвищого ґатунку і взірцем самовідданого служіння справі свого життя.

23 березня 2013 року популярний тележурналіст і публіцист Володимир Познер став володарем Міжнародної премії «За видатний внесок в міжнародну журналістику та самовіддане служіння ідеалам професії» загальнонаціональної програми «Людина року-2012».

Генеральна дирекція загальнонаціональної

програми «Людина року»


Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
"Большая часть ляжет в могилы": Арестович шокировал новым прогнозом будущего Украины
Comments UA
2025-06-17T20:00:36Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
"Целых двое суток", - Путин "поддал" и проговорился о проблемах со здоровьем. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-15T15:36:59Z
Зеленский ответил Путину о встрече
Comments UA
2025-06-19T21:00:24Z
Украина хочет направить активы РФ на оружие и восстановление
Апостроф
2025-06-28T11:54:26Z
Корчинский как "экологическая консерва" Медведчука на Закарпатье
Новости Украины
2025-06-28T11:45:43Z
Воевать отправят всех: в Украине жестко взялись за уклонистов – к чему готовиться
Знай
2025-06-28T02:30:53Z
Суд избрал меру пресечения вице-премьеру Чернышеву: озвучено решение
Хвиля
2025-06-27T16:09:57Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Опасное заболевание: как уберечься от дифтерии
ZN UA
2025-06-27T22:24:41Z
Эти изменения могут шокировать: как сахар влияет на мозг
Comments UA
2025-06-28T12:24:36Z
Влияние специй на характер человека
UAToday
2025-06-28T12:00:56Z
Завтрак, который контролирует уровень холестерина: о каких продуктах идет речь
Gazeta UA
2025-06-27T08:27:43Z
На чем жарить: диетолог назвала масла, которые подходят для этого и которых надо избегать
UAToday
2025-06-23T09:00:41Z
Важная поддержка: как помочь человеку, у которого истерика
ZN UA
2025-06-17T17:33:54Z
Опасная окрошка: 3 признака, при которых ее нельзя есть, даже если вы ее утром приготовили
Знай
2025-06-17T16:51:59Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Лунный календарь стрижек на июль 2025 года: благоприятные даты для смены имиджа
TSN
2025-06-28T08:33:13Z
Что добавить в фарш для котлет, чтобы они были чрезвычайно сочными: неожиданный продукт
TSN
2025-06-28T12:36:10Z
Можно есть белок вечером: что будет, если трапеза будет содержать только его
TSN
2025-06-28T11:33:20Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
Белые пляжи, настоящая пицца и хрустальное море: топ курортов Италии, куда стоит поехать
Фокус
2025-06-28T07:00:07Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Не будет ни света, ни газа: украинцы могут остаться без благ цивилизации
Знай
2025-06-15T15:36:16Z
Готовьте до 2000 грн: "Нафтогаз" призвал украинцев установить важный прибор
Знай
2025-06-15T16:21:57Z
Тарифы на воду, газ и электроэнергию: сколько придется платить в июле
Знай
2025-06-28T12:30:22Z
Напряжение на валютном рынке: что будет с долларом и евро в ближайший месяц
Знай
2025-06-28T12:12:42Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Минимальная пенсия: может ли вырасти с 1 июля
ZN UA
2025-06-27T03:43:14Z
Цены приятно удивляют: сколько стоят фрукты на рынке в Одессе
Telegraf
2025-06-14T12:54:59Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
Ситуация на фронте сложная: где оккупанты перешли к мясным штурмам
Comments UA
2025-06-28T06:54:13Z
Зарабатывал на войне: экс-заместителя мэра Харькова поймали на краже оборонных средств
TSN
2025-06-28T12:33:05Z
Штормовое предупреждение для Киева и области – объявлен желтый уровень опасности
Апостроф
2025-06-28T11:27:01Z
Не хватит ни техники, ни людей: Коваленко оценил "размах" российского наступления
Новости Украины
2025-06-15T17:33:39Z
В Одессе БПЛА атаковал многоэтажный дом – соцсети
Корреспондент
2025-06-27T21:36:42Z
В Киеве на месте разрушенного подъезда многоэтажки произошло повторное разрушение
ZN UA
2025-06-23T09:57:04Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
В Германии исчез почти миллиард евро из оборонного бюджета на помощь Украине
Новости Украины
2025-06-28T12:25:31Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
Проверьте балкон. Радиоприемник из СССР можно продать за немалые деньги
Telegraf
2025-06-28T12:03:11Z
Впервые за войну: что известно об "ударе КАБа по Днепру"
Comments UA
2025-06-28T12:00:34Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Конец европейского гостеприимства: мигрантов за границей начнут фильтровать по новым правилам – кого развернут домой
Знай
2025-06-15T16:06:20Z
Почему нельзя отказываться купаться 23 июня и что нужно выпрашивать сегодня: приметы и запреты на Агрипины
Знай
2025-06-23T04:03:11Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
В Одессе снова увеличилось число пострадавших из-за атаки РФ
Корреспондент
2025-06-28T07:21:48Z
На Закарпатье пограничник сбежал в Словакию, где попросил убежище
Корреспондент
2025-06-28T02:48:46Z
ОГП: В Одессе нашли убитой 7-летнюю девочку. Задержан 31-летний сосед – видео
Лига
2025-06-19T20:18:17Z
Европу накрыла адская жара: людям советуют не выходить из дома
TSN
2025-06-28T12:36:50Z
В Подмосковье разбился легкомоторный самолет: есть погибшие
Апостроф
2025-06-28T12:21:53Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
Супруги из Украины хотели перевезти в Румынию 1,4 миллиона долларов США
Апостроф
2025-06-15T17:48:37Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Камалия шокировала, какие зависимости помогают ей успокаиваться: "Ужасная привычка"
TSN
2025-06-28T05:03:18Z
"Быстро растет и убивает": Камалия поделилась историей борьбы с раком груди
Апостроф
2025-06-27T15:51:58Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Леся Никитюк ответила на упреки о суррогатном материнстве и показалась с женихом в новом статусе
TSN
2025-06-28T08:33:46Z
Ольга Фреймут восхитила фото с 8-летней дочерью и растрогала публичным обращением к ней
TSN
2025-06-28T07:51:33Z
Звезда Лиги смеха вернулась после кровоизлияния в мозг
Корреспондент
2025-06-24T08:24:02Z
"Все как и должно быть": бывшая жена Остапчука рассказала, как поделили дом после развода
Апостроф
2025-06-27T12:00:17Z
В Киеве открылась выставка "Херсон. Степь держит": чествование Юга, памяти и силы
ZN UA
2025-06-28T06:03:16Z
Фигурка рыбки на автомобиле - что означает и зачем наклеивают - Главред
Gazeta UA
2025-06-15T04:18:53Z
Штрафуют даже за листик из дерева: водителям нужно внимательнее присмотреться к номерам
Знай
2025-06-14T18:51:46Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
BMW не планирует отказываться от двигателей внутреннего сгорания
Корреспондент
2025-06-27T17:45:07Z
Nissan представила обновленную гибридную технологию e-POWER
Корреспондент
2025-06-27T17:39:49Z
Маленький Prado: раскрыты подробности самого дешевого внедорожника Toyota
Фокус
2025-06-27T12:51:04Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Тест-драйв Opel Mokka: ставка на стиль и эмоции
Фокус
2025-06-27T11:45:02Z
Украинцы стали покупать меньше люксовых авто: какие марки и модели пользуются спросом
Фокус
2025-06-27T09:51:28Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Литиевая батарея будет служить рекордно долго: что придумали ученые
Фокус
2025-06-19T08:42:36Z
Лицензия на азартные игры от Мальты: преимущества и недостатки
Comments UA
2025-06-15T15:30:27Z
Клиенты "Киевстар" возмущены: вместо обещанной скидки сняли полную плату
Знай
2025-06-15T03:21:22Z
Ученые нашли следы новой пятой силы природы
TSN
2025-06-28T11:33:45Z
Gmail массово атакуют хакеры — как защитить свой аккаунт
Апостроф
2025-06-28T11:15:36Z
Ринок хліба в Україні скоротився на 20%
AgroNews
2025-06-28T11:12:32Z
Україна закликає ЄС запровадити санкції проти Бангладеш за імпорт краденого зерна
AgroNews
2025-06-28T10:15:38Z
Ученые назвали точное место, где можно увидеть самые древние части нашей планеты
UAToday
2025-06-28T09:36:11Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Внимание к Симеоне: новый клуб Серии А присматривает игрока атаки
Корреспондент
2025-06-15T17:42:27Z
Клубный чемпионат мира: анонс самых интересных матчей 1/8 финала плей-офф
Корреспондент
2025-06-28T12:22:18Z
Альварес и Кроуфорд провели дуэль взглядов
Корреспондент
2025-06-28T09:39:25Z
Для меня это был долгий путь: Уайлдер оценил свое успешное возвращение
Корреспондент
2025-06-28T08:48:38Z
Уайлдер успешно вернулся в ринг после годичного перерыва
Корреспондент
2025-06-28T06:18:38Z
"Шахтер" продал легионера в нидерландский клуб
ZN UA
2025-06-27T21:42:59Z
Белорусские футзалисты прошли на Евро-2026: УЕФА меняет хозяев
Корреспондент
2025-06-27T18:48:32Z