MY.UAНовости
Чверть століття з "Людиною року". Літопис сучасного успіху. Історія № 36: Володимир Познер
Чверть століття з "Людиною року". Літопис сучасного успіху. Історія № 36: Володимир Познер

Чверть століття з "Людиною року". Літопис сучасного успіху. Історія № 36: Володимир Познер

В цьому році святкує свій 25-річний ювілей загальнонаціональна програма «Людина року».

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Вже чверть століття програма зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, особистостей, які професійною майстерністю, творчою енергією, яскравим талантом і мудрістю здобули широке визнання й авторитет. Шанована і відома не тільки в Україні, а й за її межами, «Людина року» активно впливає на процеси формування та становлення вітчизняної еліти, сприяє подальшому соціально-економічному розвитку держави, відродженню духовних цінностей, служить благородній справі консолідації прогресивних сил суспільства.

Щорічно, завдяки цьому унікальному проекту, ми маємо чудову можливість вшанувати найкращих, віддячити за їхню самовідданість, мужність, творчий пошук та невтомну працю. А ще – зарядитися, надихнутися цією дивовижною енергією успіху, відчути гордість за свою країну і її найкращих, найдостойніших представників.

За 25 років існування програми, історії здобутків і перемог наших видатних співвітчизників стали своєрідним літописом національного відродження і прогресу України в усіх напрямках суспільно-політичного, економічного й духовного життя.

Тож з нагоди почесного 25-го ювілею, ми хочемо разом з вами згадати найвідоміших, знакових, уславлених співвітчизників, які в різні роки отримували почесний титул «Людина року».

Імена цих людей спалахували на небосхилі української держави, як зірки.

Це люди-Прометеї, люди-легенди, чий внесок у становлення і розвиток країни важко переоцінити.

Історія № 36. Володимир ПОЗНЕР

Уславлений журналіст із світовою репутацією

Це ім’я відоме в усьому світі – переконливий і гострий журналіст, людина-епоха Володимир Познер. Телеведучий, автор численних книжок і документальних фільмів, він став авторитетним лідером думок мільйонів людей. Особливо він прославився своїми телемостами, які з’єднували різні країни. Сміливість, глибокий аналітичний розум, вміння нестандартно побудувати бесіду і дати глядачеві можливість самому зробити висновки – таким є особливий стиль відомого медіадіяча.

Вже багато років Володимир Володимирович веде авторську передачу «Познер», яка завдяки його таланту «розговорити співрозмовника» незмінно збирає багатомільйонну аудиторію телеглядачів. Навіть така не схильна до відвертостей гостя, як співачка Земфіра, у студії Познера розповіла багато цікавого зі свого життя. Для багатьох вона розкрилася по-новому, доповнивши свій образ несподіваними яскравими фарбами. В цьому і полягає неперевершений професіоналізм видатного журналіста, який любить повторювати: «Мені цікаво робити те, що я роблю. Мета моїх інтерв’ю – розкрити людину». За роки існування програми «Познер» в студії побувала величезна кількість знаменитих людей, серед яких Михайло Горбачов, Хілларі Клінтон, Біньямін Нетаньяху, Андрій Кончаловський, Алла Пугачова, Михайло Жванецький, Віталій Кличко, Стінг, Ален Делон, Галина Волчек, Марк Захаров, Тетяна Тарасова та інші.

…Володимир Познер народився в Парижі в сім’ї російського емігранта. Тут він відвідував русько-французьку школу, а після її закінчення працював в європейському філіалі американської медіакомпанії «Метро-Голдвин-Маєр». Мати майбутньої зірки журналістики була француженкою і її кар’єра також була пов'язана з кіновиробництвом. Коли Володі виповнилося 3 місяці, вона взяла його з собою до Америки, де їй запропонували роботу на студії «Парамаунт Пикчерз» в якості режисера монтажа. Через 5 років батько Володимира Познера забрав дружину з сином із США, і сім’я повернулася до Франції. Та через рік родина знову була змушена емігрувати до Сполучених Штатів в зв’язку з окупацією німецькими військами території Франції. В Нью-Йорку Володимир Познер закінчив початкову школу Сіті-енд-Кантрі, пізніше навчався в середній школі Стайвесант. Потім був ще один переїзд – до Германії, де Познер-старший отримав посаду в компанії «Совэкспортфильм». В 1952 році сім’я переїхала до СРСР.

В 1953 році Володимир вступив на біолого-грунтовий факультет факультет Московського державного університету імені М.Ломоносова за спеціальністю «фізіологія людини». Тут він познайомився і започаткував багаторічну дружбу з популярним телеведучим Миколаєм Дроздовим. Отримавши вищу освіту, Володимир став займатися перекладами наукових робіт і англійської поезії. Здібною молодою людиною зацікавився навіть метр дитячої поезії Самуїл Маршак, запропонувавши йому місце літературного секретаря. Протягом двох років Познер працював помічником письменника, готував для публікації переклади віршів, які друкували в радянських журналах.

В жовтні 1961 року Володимир Познер влаштувався на роботу в Агентство друку «Новости», працював редактором в журналі USSR («CРCР»), а з 1967 року – в літературному дайджесті «Спутник».

Але справжній успіх і слава прийшли до Володимира Познера наприкінці 70-х, коли розпочалася його кар’єра на західному телебаченні. За допомогою супутникового зв’язку він був частим гостем в програмі Nightline на каналі АВС, в також у шоу телевізійної зірки Філа Донах’ю. Професіоналізм, блискучий розум, інтелектуальна складова і вміння довести свою думку допомагало йому в найкращому світлі представляти заяви та рішення керівництва СРСР стосовно тих чи інших внутрішніх та міжнародних питань.

Наступним піковим моментом у кар’єрі талановитого журналіста стали його телемости – найцікавіший формат того часу, який з’явився з особистого благословіння Михайла Горбачова. Радянський глядач запам’ятав Володимира Познера в якості ведучого телемостів СРСР-США. Разом з Філом Донах’ю Познер провів телеміст Ленінград-Сіетл у грудні 1985 року під назвою «Зустріч у верхах пересічних громадян», де обговорювались такі питання, як положення євреїв в СРСР та збитий в 1983 році південнокорейський літак. В наступному році, затамувавши подих, вся країна слухала його телеміст Ленінград-Бостон («Жінки говорять з жінками»). Цікавим і насиченим був також телеміст між групами американських і радянських журналістів. СРСР представляли такі акули пера як Юрій Щекочихін, Тенгіз Сулханішвілі, кореспондент «Известий» Олександр Шальнєв.

В 1987 році після приголомшливого успіху телемостів, Познер отримує престижну посаду політичного оглядача і переходить на роботу до Центрального телебачення. Вечірні вулиці ставали пустими, коли в ефір виходили його програми «Воскресный вечер с Владимиром Познером», «Квадратура круга», «Америка Владимира Познера».

Як яскрава творча особистість, Володимир Познер ніколи не стояв на місці, він стрімко розвивався, любив експериментувати, пробувати нове. Тож цілком закономірним стала його спільна робота з Філом Донах’ю у США. Паралельно він працює над своїми передачами в Москві, для запису яких щомісяця літає з Америки до Росії. В цей же час у Сполучених Штатах видаються дві його автобіографічні книги – «Запад вблизи» та «Прощание с иллюзиями».

Одним з найвідоміших проектів Володимира Познера, без сумніву, є його авторська програма «Познер», яка вперше вийшла в ефір восени 2008 року. Її формат – інтерв’ю, в ході якого ведучий задає питання суспільно-політичним діячам, представникам культури, науки і спорту.

«Головне – знайти ключ, – коментував сам Володимир Володимирович успіх своєї журналістської роботи. – Задати питання, яке людину зачепить. Або він відчує, що тобі цікавий, і почне відкриватися».

Володимир Познер і досі є найавторитетнішим і найяскравішим журналістом сучасності. Він має свій власний погляд, свою манеру, свій власний стиль. Справжній професіонал, він не нав’язує думок, вміє помовчати, направити, вивести на одкровення. «От приходить до мене людина, ділиться Володимир Володимирович своїм баченням роботи у кадрі, – не важливо хто. Я хочу, аби глядач сам зрозумів, хто він. І було чимало випадків, коли мені говорили: слухайте, я вважав, що гість тупий, ніякий, а виявляється, він такий цікавий… Я просто хочу показати: дивіться, ось у вас такий міністр, він вважає так, а так він відповідає (або не відповідає) на питання. Зробіть свої висновки самі. А ось ця людина, яку ви вважали за повного ідіота, виявляється, не ідіот зовсім. Це мені цікаво».

З успіхом Володимир Познер спробував себе також в якості автора документальних фільмів. Разом з молодим колегою Іваном Ургантом він створив такі цікаві пізнавальні стрічки як «Одноэтажная Америка», «Тур де Франс», «Их Италия», «Германская головоломка», «Англия в общем и в частности», «Еврейское счастье» та «Шекспир. Предостережение королям». В 2017 році глядачі із задоволенням подивилися ще один новий спільний проект – «В поисках Дон-Кихота», присвячений Іспанії.

У 2013 році Володимир Познер став володарем міжнародної премії «За видатний внесок у міжнародну журналістику та самовіддане служіння ідеалам професії» загальнонаціональної програми «Людина року-2012». Не дивлячись на небачений київський снігопад, він прийняв участь у великій прес-конференції, яку влаштували організатори програми, як завжди порадувавши присутніх влучністю і яскравістю відповідей на питання столичних журналістів. Наступного дня легендарний телеведучий і письменник пройшов червоною доріжкою у національному Палаці «Україна», а потім отримав статуетку «Прометей-Престиж», яку йому вручили Академік НАН України Володимир Семиноженко та популярна актриса, продюсер та конферансьє Марися Горобець.

І досі знаменитий телеведучий продовжує працювати над своєю іменною програмою «Познер». Його гостями продовжують бути політики, державні діячі, митці, спортсмені та вчені. Журналіст також уважно слідкує за всіма подіями, які відбуваються у світі. Узнати його думку стосовно тієї чи іншої ситуації можна на його офіційному сайті «Познер online».

Неповторний у всіх своїх проявах, авторитетний лідер думок має чимало захоплень. Він колекціонує сувенірні автомобілі, сувенірні черепахи та кружки з назвами міст, в яких йому довелося побувати (а їх вже більше 300 штук!). Два-три рази на тиждень він грає у великий теніс, з ранку бігає та регулярно займається фітнесом. Ще одне хобі, яке надихає та приносить безліч позитивних емоцій – це кулінарія. Своїм коронним блюдом він вважає «жиго д’аньо» (фр. gigotd’agneau) – запечену баранячу ногу по-французьки, яку готує за рецептом своєї матері. До речі, це захоплення підштовхнуло Володимира Володимировича відкрити в 2004 році свій ресторан «Жеральдін», який спеціалізується на стравах французької кухні.

У вільні хвилини, Володимир Познер любить слухати музику, віддаючи перевагу класиці та джазу. Частіше за все в його оселі звучить Бах та Моцарт…

Унікальну людину, легендарного журналіста, публіциста і неперевершеного телеведучого часто запрошують на творчі зустрічі, де з ним можна розмовляти про все на світі: від поглядів на суспільство і політику до його хобі та захоплень. Володимира Володимировича завжди цікаво слухати, адже на всі події він має своє бачення, а також вміє приправити свою розповідь жартами та гумором.

Неперевершений Майстер слова, блискучий журналіст із світовою репутацією, Володимир Познер є справжнім прикладом професіонала найвищого ґатунку і взірцем самовідданого служіння справі свого життя.

23 березня 2013 року популярний тележурналіст і публіцист Володимир Познер став володарем Міжнародної премії «За видатний внесок в міжнародну журналістику та самовіддане служіння ідеалам професії» загальнонаціональної програми «Людина року-2012».

Генеральна дирекція загальнонаціональної

програми «Людина року»


Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Известный банк обновил приложение: какие бесплатные услуги теперь доступны
Хвиля
2025-07-20T08:45:49Z
Украинцам грозят штрафы за орехи: где запрещено собирать
Хвиля
2025-07-20T08:00:03Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Рунический гороскоп на 20 июля 2025: Близнецам – сила слова, Весам – гармония в сердце, а Скорпионам – очищение души
TSN
2025-07-20T08:48:30Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Киев под атакой БПЛА
Корреспондент
2025-07-07T07:33:16Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Какие болезни может спровоцировать жаркая погода
UAToday
2025-07-20T09:00:55Z
Хулахуп для талии: крутить или не крутить? Разбираемся, действительно ли он помогает похудеть в животе
Знай
2025-07-20T06:51:17Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Гуманитарная помощь для пенсионеров в Черкассах: какую поддержку оказывают пожилым людям
Политека
2025-07-20T09:30:59Z
Ретроградный Меркурий 2025: популярные приметы и предрассудки, в которые до сих пор верят
TSN
2025-07-20T09:09:41Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Об "Океане Эльзы" сняли документальный фильм: группа объявила дату премьеры
ZN UA
2025-07-20T09:19:33Z
Генеральный директор Astronomer, обнимавшийся на концерте с коллегой, ушел в отставку
Лига
2025-07-20T09:12:45Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
В Карпатах появились верблюды: одногорбые, умные и вообще не плюются
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:58Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Какие овощи и фрукты нельзя консервировать, но некоторые хозяйки заготавливают их на зиму
TSN
2025-07-20T08:18:37Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Нападение с лопатой: в Волынской области ранен сотрудник ТЦК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-20T08:30:55Z
В Ровенской области столкнулись две машины: погибли три человека
Апостроф
2025-07-20T08:27:21Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Опубликована статистика боя Усик – Дюбуа
ZN UA
2025-07-20T08:51:34Z
Реал намерен продать игрока, который не оправдал ожиданий
Корреспондент
2025-07-20T08:48:10Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Боксирующий блогер Джейк Пол уверяет, что бой с Джошуа будет обязательно
Корреспондент
2025-07-20T08:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
"Повестка или нет?": Инвестор Ubisoft поинтересовался у Ива Гиймо, почему главным героем Assassin's Creed Shadows сделали темнокожего самурая
GameMag
2025-07-20T09:04:20Z
Самый большой живой организм на Земле является и самым старым: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-20T08:36:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z