MY.UAНовини
Голлівудські експерти Pitch UA: Українські проєкти з кожним роком стають більш зрілими. Це надихає
Голлівудські експерти Pitch UA: Українські проєкти з кожним роком стають більш зрілими. Це надихає

Голлівудські експерти Pitch UA: Українські проєкти з кожним роком стають більш зрілими. Це надихає

Третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про Україну PITCH UA вийшов на фінішну пряму. 20-21 квітня відбулися публічні презентації 36 проєктів-фіналістів, а вже 29 квітня організатори конкурсу назвуть переможців, які отримають фінансову допомогу на розвиток та виробництво своїх проєктів.  

PITCH UA відбувається втретє і відрізняється від решти подібних конкурсів наявністю докторинг-майстерні. Тобто всі проєкти-півфіналісти (а цього разу їх було 76) проходять етап консультацій із міжнародними продюсерами, які допомагають відшліфувати та допрацювати ідею, персонажів, сюжетні лінії тощо, а також дають поради на етапах продакшну та постпродакшну.

Про те, як саме відбуваються такі докторинг-майстерні, «Детектор медіа» поговорив із двома експертами пітчингу – американськими продюсерами Адамом Сігелом та Джошем Вайнстоком. Ми розпитали експертів про їхні враження від співпраці з українськими кіновиробниками та про те, чи задоволені вони результатами цієї співпраці.

Адам Сігел – контент-стратег, сценарист і продюсер із Лос-Анджелесу (США), має понад 20 років досвіду створення оригінального контенту для ТБ та кінотеатрів, digital-проєктів, мобільних додатків, VR та відеоігор. Третій рік поспіль є консультантом та членом журі конкурсу PITCH UA.

Джош Вайнсток – засновник продюсерського центру Sea Smoke Entertainment (Лос-Анджелес, США). За стрічку HBO Nightingale разом з іншими членами продюсерської команди номінувався на премію «Еммі» за «Найкращий телевізійний фільм». Другий рік поспіль є консультантом та членом журі конкурсу PITCH UA.

– Адаме, ви вже втретє, Джоше, а ви вже вдруге виступаєте експертами докторинг-майстерні українського PITCH UА. Чим для вас цікавий такий досвід?

Адам Сігел: Я займаюсь докторингом сценаріїв багато років. Мені цікаво відкривати для себе різні культури та людей, які ці культури представляють. Також я радий попрацювати над складними соціальними темами, які не так часто можна зустріти в Голлівуді. Тож PITCH UA – це можливість відчути розмаїтість, будувати зв’язки між людьми.

Джош Вайнсток: Я люблю працювати в команді – зі сценаристами, продюсерами, виробниками, знімальною групою. Мені подобається відбирати ідеї, перетворювати їх на щось цілісне. Це завжди дуже надихає – працюєш над проєктом, спілкуєшся з командою, а потім відчуваєш момент прориву, коли всі ідеї набувають конкретних рис.

Джош Вайнсток

– Чи можете ви на основі вже тривалого досвіду проаналізувати ідеї українських творців контенту? Які сильні сторони та недоліки ви бачите? Які загальні тенденції?

Адам Сігел: Мені пощастило, що PITCH UA залучає тих експертів, яких приваблюють складні теми, що не кожен національний телеканал ризикне взяти в ефір. Ми займаємося одразу великою кількістю ідей одночасно, і я бачу певний тренд серед українських творців – відданість, пристрасть і захоплення своєю справою. Вони завжди відчувають особистісний зв’язок зі своїми історіями. А пристрасть – це дуже важлива складова.

Але, знову ж таки, я працював із різноманітним контентом і в Україні, і в США, і в Європі (останні десять років), тож можу сказати, що тут зустрічаються як такі команди, яким потрібно багато пояснювати та допомагати, так і ті, хто вже досяг високого рівня професійності, з ким я говорю на рівних, працюю як з колегами, можу лише щось запропонувати, порадити.  

Джош Вайнсток: А недолік завжди один – і в Україні, і в Голлівуді. До тебе приходять люди і кажуть, що мають чудову ідею для фільму чи серіалу, а потім ти починаєш ставити запитання і виявляється, що в них немає повної картини. В Україні є багато кінематографістів, сповнених ентузіазму, класних цікавих ідей, але коли ставиш правильні запитання, бачиш, що в сюжеті або персонажах є прогалини, вони не до кінця допрацьовані. Ми просто пробуємо за допомогою запитань визначати ці прогалини і потім їх заповнювати, щоб вийшло щось класне.

– Які проєкти ви консультували два попередні рази? Чи були вони вже показані і чи ви задоволені тим, що вийшло в результаті?

Адам Сігел: Я був залучений до багатьох українських проєктів. Зараз пригадується серіал «Маршрути долі», який консультував, щоправда, поза PITCH UA. Я вважаю його вражаючим, йому вдалося привабити аудиторію і втримати її протягом цілого сезону, що дуже важливо. Я був захоплений цією ідеєю, бо вона демонструвала сучасний підхід до сторітелінгу, оповіді з одночасно і вертикальною, і горизонтальною подачею історії. Також нам вдалося задіяти багатьох різних сценаристів із абсолютно різним бекграундом. Я завжди віддаю перевагу сценарним групам, а не єдиному сценаристу.  

Ще один проєкт – «Євродиректор», який подавався на PITCH UA, але ми зайнялися ним поза цим конкурсом. На відміну від драми «Маршрути долі», це була комедія. Ми показали, що відкриті до реалізації абсолютно різноманітних проєктів. Звісно, довелося змінити підхід і наповнення, бо комедія обов’язково має відповідати культурі країни, гумор має зчитуватися аудиторією. Але важливо тримати баланс – повеселити глядача і розкрити дуже серйозну тему (у цьому випадку освітня реформа), зробити її більш доступною для широкого глядача.  Як сказав комік Джон Карлінг: «Коли люди починають сміятися, вони відкриваються, і в цей простір може потрапити нова ідея». Тому дуже важливо робити саме комедії на соціальні теми.

Адам Сігел

Джош Вайнсток: Із останніх можу згадати серіал «Мама», який вийшов на каналі СТБ і виявився достатньо успішним. Гарна концепція, якісно пропрацьовані персонажі. Цей серіал торкається не лише гострих соціальних проблем, а й універсальних речей, близьких кожному глядачеві. Плюс він відрізняється тим, що меседж, який виноситься до глядача, не надуманий. Мені було дуже цікаво працювати зі знімальною групою, це була кропітка робота.

Ще один проєкт – ютуб-серіал «Мамо, я роблю бізнес», де ведучий Володимир Дантес подорожує містами України і розповідає про місцеві стартапи. Це цікавий серіал, який знято без чіткого сценарію, частково документальний. В основі була гарна концепція, яка може спрацювати будь-де, тож не дивно, що він став успішним.

– Як змінюються ідеї контенту протягом цих трьох років? Наскільки вони можуть бути зрозумілі у світі, не лише в Україні?

Джош Вайнсток: Тут все залежить від того, наскільки пропрацьовані персонажі. Часто є цікаві ідеї, які працюють в Україні, але не такі цікаві міжнародній аудиторії. Цьому може заважати і мовний бар’єр, і нерозуміння українських реалій. Але іноді зустрічаються проєкти, що виходять за межі українського контексту і резонують з міжнародною аудиторією, через реалістичний сценарій, глибоких пропрацьованих персонажів. Але цього важко досягти, коли ставиш собі за основну мету достукатися до міжнародної аудиторії. Треба просто обрати влучну тему.

Адам Сігел: На початку PITCH UA ми намагалися досить чітко визначити теми. Спершу продюсери, коли чули їх, вагалися, чи зможуть якісно їх висвітлити та чи погодяться канали транслювати щось подібне. А тепер теми стали більш універсальними.

Наприклад, «Борщ» – прекрасний документальний серіал, таке собі реаліті-шоу, яке продемонструвало свою універсальність для різних куточків України, та й для всього світу. Ми намагалися підняти тему походження борщу, яку українці так боронять. Мене дуже тішить, що в цьому світі, наповненому політичним контекстом, така тема як просто суп також стає важливою для всіх і приносить задоволення, демонструє цінності. Ми працювали з прекрасною командою, але в нас були певні складнощі, коли ми намагалися їх заохотити трохи розширити ідею: вони хотіли шукати таємний інгредієнт страви і в кінці приходити до висновку, що це любов, а ми намагалися наштовхнути їх на думку, що таємним інгредієнтом є не любов, а особливості культури того чи іншого регіону України.

Ще один проєкт – «І будуть люди». Я вважаю, це грандіозний серіал, який досяг успіху, бо висвітлював важливу історичну тему, зрозумілу в усьому світі, здатну відгукнутися в широкої аудиторії. Я як глядач можу абсолютно щиро сказати, що мені цікаво дивитися цей серіал, що творці змогли донести всі важливі меседжі. І ми ці меседжі закладали в промокампанію в тому числі.

– Чи можете сказати, що з кожним роком на PITCH UA приходять більш сильні конкурсанти?

Адам Сігел: Я можу сказати, що конкурсантів стає з кожним роком все більше, і на цьому пітчингу нам важко було вичленити з такої кількості обмежений перелік проєктів, над якими ми працювали далі. Ніколи не знаєш наперед, наскільки професійними та досвідченими є команди, це ми починаємо розуміти вже на наступних етапах. Але саме завдяки кількості проєктів можемо сказати, що загальний рівень покращився.

Джош Вайнсток: Так, ця еволюція відбувається природним чином. Цього разу дійсно було багато сильних проєкітв і команд. Нам дійсно вже важче вибирати переможців, і це гарний знак, що з кожним роком проєкти стають більш зрілими. Це надихає.  

– Як відбувається сам процес докторинг-майстерні? Ви вивчаєте ідеї / сценарії, одразу нотуєте, що змінили би і потім обговорюєте це з авторами? А далі разом працюєте над вдосконаленням?

Джош Вайнсток: Все починається з документу, де викладена основна ідея. Далі – серія аудіо або відеозустрічей, де ми говоримо про персонажів та про те, як буде розвиватися історія, щоб усі були в курсі, куди вона рухається, щоб не було ніяких неочікуваних моментів. Далі починаємо працювати над сценарієм. Якщо це документальний проєкт, де немає прописаного сюжету – це простіше. Якщо ж ігровий – треба мати пропрацьовану пілотну серію та загальний сценарій. Після цього починається кропітка робота над персонажами. І тут ми регулярно зустрічаємося в zoom, або це можуть бути аудіодзвінки. Буває, година-дві, буває і більше, залежно від того, наскільки команда готова погодитися на ідеї і наскільки вона відкрита до моїх порад. Після того, як концепція, сценарій і персонажі затверджені, я допомагаю команді з препродакшном, з самим процесом продакшну. Тут дуже важливо працювати синхронно як команда. А ще важливо, щоб наперед визначений сценарій не пішов у якомусь іншому напрямку.

Далі йде постпродакшн, я починаю давати поради щодо цього етапу – монтажу, звукових і візуальних ефектів тощо. Увесь цей процес дуже практичний і ми працюємо в тісному контакті.  

Адам Сігел: Цей процес докторингу дуже схожий на те, чим я займаюся більше 10 років по всій Європі. Наприклад, ЄС фінансує різні програми (лабораторії, воркшопи) і бере на роботу людей (таких, як я), які можуть допомогти розвинути, допрацювати ідеї, що знаходиться на ранньому етапі.

Весь процес докторинг-майстерні PITCH UA, який ми, до речі, кілька разів удосконалювали, проходить досить злагоджено.

Підсумую: ми визначаємо основну тему, цілісну ідею, і тоді вже намагаємося заглибитися – продумуємо логлайн, короткий опис, основну сюжетну лінію головного персонажа. Має з’явитися сюжетна арка. Іноді на цьому етапі ми обговорюємо інтонацію, настрій майбутнього проєкту, формат. Далі обираємо кращі проєкти і ще більше заглиблюємося в розробку – поліруємо нюанси, детальніше розглядаємо персонажів. Наступний етап – продакшн або пілотної серії, або цілого проєкту.

– Наскільки кардинально може змінитися проєкт в процесі докторинг-майстерні? Ви суворі рецензенти?

Адам Сігел: Я дуже милий, мене всі обожнюють. Але я дуже заглиблююся в проекти, і так я беруся за будь-яку роботу, в тому числі в Голлівуді. Намагаюся докопатися до самої сутності, багато думаю над мотивацією персонажів тощо. Я завжди дуже уважно слухаю авторську команду, намагаюся відчути їхню ціль, відданість, пристрасть, тому вони дуже задоволеними моїми нотатками, бо завдяки цим нотаткам досягають кращого результату. Так, це важкий процес, на нього може піти від кількох годин до кількох тижнів, але він надихає!

Інколи проєкти змінюються досить значно. Наприклад, деякі фільми ми перетворили на телесеріали. А якщо говорити, наприклад, про команду проєкту «І будуть люди», то це були дуже професійні люди, і я міг лише радити певні правки, які не вимагали значних переписувань сценарію.

Джош Вайнсток: А я достатньо жорсткий продюсер. Маю великий досвід і знаю, як працює індустрія, тому достатньо вибагливий. Якщо я бачу, що щось іде не так, намагаюся максимально повпливати на процес. Я маю власну формулу роботи, формулу успіху. Важливо розуміти не лише загальну картину того, що ми отримаємо в результаті, а й бути прискіпливим до деталей. Бо, як ми знаємо, диявол ховається в дрібницях. Через це я не люблю передивлятися свої проєкти, бо постійно знаходжу речі, які мені не подобаються і які хочеться зробити по-іншому. Але хоч я й вибагливий – все одно вірю в співпрацю. Я не ставлю командам ультиматумів.

– Не можу не запитати наостанок. Ставлю це питання всім кіновиробникам останній рік. Як, на вашу думку, вплине пандемія коронавірусу на світове виробництво контенту, в глобальному смислі?

Адам Сігел: Насправді коронавірус повпливав досить драматично, якщо не сказати трагічно. Я вже більше року не можу потрапити до Україні, спілкуватися з вами наживо. Багато сценаристів терпіти не можуть працювати через zoom, адже іноді досить важко зрозуміти одне одного навіть в одному приміщенні, а тепер весь час потрібно спілкувати онлайн. Я маю певну перевагу – так довго працюю в PITCH UA, що багатьох продюсерів уже знаю особисто, це трохи полегшує співпрацю.

Щодо продакшену, треба дотримуватися безлічі протоколів, на це йде тепер значно більше часу.

Ще один момент – цікаво, наскільки можуть змінитися теми, наскільки змінилися ми, наскільки змінилася аудиторія через цю пандемію. У США руйнівний рівень смертності, наше життя змінилося назавжди. І от цікаво, чи будуть актуальними ті проєкти, які розроблялися до коронавірусу, чи буде цікаво їх знімати. Я не маю на нього відповіді.

Джош Вайнсток: На це питання ніхто не знає відповіді. Можна точно сказати, що пандемія змінить індустрію назавжди. Наприклад, кінотеатри ще нескоро від неї оговтаються. Скоріше за все, стримінг стане нормою, всі стримінг-сервіси від цього виграють. Щодня мейджори говорять про це, бо ситуація впливає на великі студії, які переносять і скасовують прокат великих блокбастерів.

Так, тепер на зйомках треба дотримуватися певних вимог – захищати персонал, дотримуватися дистанції. Все це впливає на терміни зйомок і, відповідно, на вартість виробництва проєкту в цілому.

Але я вірю, що цією ситуацією можна скористатися, з усього можна винести щось позитивне. Ситуація з пандемією зробить усі процеси ефективнішими і оперативнішими. Бо раніше глядачі могли побачити фільм за 3-4 місяці після прокату в кінотеатрах, а зараз майже одразу – на онлайн-платформах.

У виробників контенту теж тепер є переваги: раніше потрібно було купляти коштовне обладнання, бо ж фільми показували на великих екранах, а тепер є достатньо пристроїв, на які можна знімати контент і на яких можна його переглядати. Тобто сьогодні достатньо просто вибрати правильну тему, вдале оформлення, і можливо якийсь фільм, знятий на телефон, потрапить на екрани і кінотеатрів у тому числі. Тому я думаю, що головне – вміти адаптуватися до цієї ситуації.

Довідка: Pitch UA – конкурс соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну, який організовує компанія Media Resourсes Management (MRM) за підтримки Проєкту Transformation Communications Activity (TCA), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.

Перший конкурс було голошено в березні 2019 року. Детальніше читайте тут. За результатами переможцями стали сім проєктів. Другий конкурс пройшов на початку 2020 року, в ньому перемогли 12 проєктів. 

Фото надані організаторами Pitch UA.

Теги за темою
Производство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Подорожчання овочів у Харкові: що найбільше виросло в ціні
Политека
2025-07-11T14:31:57Z
Валюти перед вихідними ростуть: НБУ підвищив долар та євро
24tv
2025-07-11T14:30:43Z
У Росії вибухнув трубопровід, що забезпечує російський ВПК - джерело
УкраинФорм
2025-07-11T14:28:22Z
Великі штрафи: ФОП в Україні з 1 серпня отримають нові обмеження щодо РРО
Фокус
2025-07-11T14:25:47Z
Італія прийде на допомогу: Світлана Гринчук повідомила про мільйони євро та новітні технології для відновлення української води та повітря
Знай
2025-07-11T14:25:13Z
Над Києвом пролетів літак: коли ще цивільна авіація літала над Україною з початку вторгнення
Telegraf
2025-07-11T14:16:02Z
Зарплати зростуть, але не всюди: хто отримає надбавки у 2025 році
24tv
2025-07-11T14:10:25Z
ДТЕК одним з перших став учасником "Хартії стійкості людського капіталу" України та ЄБРР
TSN
2025-07-11T14:04:13Z
Китай посилює контроль над павербанками після низки інцидентів
360ua.news
2025-07-11T14:01:22Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Як захистити дім від комарів без хімії: простий засіб із кухонних інгредієнтів
TSN
2025-07-11T14:33:24Z
Як перевірити родимки: основні способи діагностики
24tv
2025-07-11T14:28:36Z
Як адаптувати європейські підходи до відповідальної гри: результати круглого столу
Политека
2025-07-11T14:22:39Z
Дозволила мочити манту і ходити в поліклініку без бахіл: куди зникла ексглава МОЗ Уляна Супрун
Telegraf
2025-07-11T14:01:13Z
Стан мозку може передбачити тривалість життя
Portaltele
2025-07-11T13:40:37Z
В Україні з 2026 року безкоштовно вакцинуватимуть дівчат 12-13 років від ВПЛ
VGorode
2025-07-11T12:40:26Z
Регенерація без хірургії, нова технологія може змінити лікування печінки
360ua.news
2025-07-11T12:04:52Z
Норвегія хоче посилити вимоги до російських кораблів у своїх водах
Европейская правда
2025-07-11T14:31:50Z
Спецпосланець Трампа Кіт Келлог приїде до України на цілий тиждень - що відомо
GlavRed
2025-07-11T14:25:59Z
Бріжит Макрон втратила близьку людину перед візитом до Лондона
360ua.news
2025-07-11T14:25:47Z
ЄС шкодує, що США наклали санкції на експертку ООН, яка їх критикувала
Европейская правда
2025-07-11T14:25:22Z
Росія закриває генконсульство Польщі в Калінінграді
Европейская правда
2025-07-11T14:24:20Z
Сьогодні й наступного тижня: у МЗС анонсували багато зустрічей між Україною і США на різних рівнях
УкраинФорм
2025-07-11T14:22:56Z
"Шахеди", диверсії, кібератаки: як РФ планує нападати на Польщу і чому там не буде повторення України
Фокус
2025-07-11T14:22:09Z
Росія визначилася з головним ворогом у Європі — Le Figaro
TSN
2025-07-11T14:21:25Z
Точицький розповів італійській пресі про втрати, яких зазнає культурна спадщина через агресію РФ
УкраинФорм
2025-07-11T14:19:10Z
Війська Росії хочуть увійти вглиб Дніпропетровської області на 10 кілометрів, – Буданов
24tv
2025-07-11T14:31:17Z
Печерський суд відправив екссекретаря Київради Бондаренка під домашній арешт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T14:28:54Z
"Подарунок" із Росії: у двох областях України повітря прогріється вище 40°C
Telegraf
2025-07-11T14:10:30Z
Російські війська захопили Ялту в Донецькій області
Gazeta UA
2025-07-11T14:07:45Z
Гороскоп на 12 липня: Тельцям - сюрпризи, Терезам - зміни в особистому житті
Telegraf
2025-07-11T14:04:14Z
Обмеження руху транспорту в Києві: українців чекають зміни, термінове попередження
Политека
2025-07-11T13:46:05Z
Кличко назвав «абсурдом і театральщиною» підозри екссекретарю Київради та очільнику транспортного департаменту
Украина Криминальная
2025-07-11T13:42:58Z
Робота для пенсіонерів у Миколаєві: найактуальніші вакансії з середньою зарплатою у 30 тисяч
Политека
2025-07-11T13:31:24Z
Частину України накриють дощі, а в іншій буде спека: прогноз погоди на 12 липня
24tv
2025-07-11T13:30:27Z
Сили оборони уразили в Росії авіазавод та підприємство з виготовлення ракет для ППО
Лига
2025-07-11T14:33:43Z
У Харківському екопарку вирощують двох білих тигренят: кадри з малюками
24tv
2025-07-11T14:30:12Z
"Конфлікти всередині суспільства виснажують і створюють відчуття загрози й небезпеки"
Gazeta UA
2025-07-11T14:28:42Z
Чи можна брати дрова з кладовища: священник здивував відповіддю
GlavRed
2025-07-11T14:25:26Z
Тільки не бомж: як назвати бездомного українською мовою
Telegraf
2025-07-11T14:25:12Z
Подарує молодість і здоров'я: чим потрібно вмитися 12 липня, прикмети
GlavRed
2025-07-11T14:25:12Z
Світовий банк виділив $30 мільйонів на трансформацію дошкільної освіти в Україні
УкраинФорм
2025-07-11T14:25:02Z
В Україні мають створити новий реєстр професій: як він допоможе в пошках роботи
ZN UA
2025-07-11T14:19:39Z
New York Post розмістило на обкладинці фото вбитого росіянами в Україні однорічного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-11T14:15:38Z
Декстер, Супермен і найкраща екранізація Кінга: що дивитися у ліпні в кіно та вдома
Фокус
2025-07-11T14:31:00Z
Сумку Birkin придбали на аукціоні за рекордні 10,1 мільйона доларів
Комсомольская правда
2025-07-11T14:28:18Z
«Видавництво Старого Лева» друкуватиме на замовлення читачів книги, тираж яких закінчився
Детектор М
2025-07-11T14:16:41Z
43-річний зірка "Астерікса і Обелікса" трагічно загинув через впущений телефон: що сталося
TSN
2025-07-11T14:16:06Z
Стефанчук, Зібров, Кудлай. Хто прийшов на похорон Поклада
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T13:34:02Z
3 найновіші кримінальні серіали, які тримають в напрузі та не дозволяють розслабитись до кінця
24tv
2025-07-11T13:10:34Z
У Києві попрощалися з композитором Ігорем Покладом
УкраинФорм
2025-07-11T12:40:58Z
Її досі знає кожен: якою була найпопулярніша українська пісня у 2005 році
24tv
2025-07-11T12:28:30Z
Новий директор Молодого театру заявив про підставу з боку Білоуса, якого звільнили через скандал
Фокус
2025-07-11T12:22:38Z
Астрологи назвали 2 знаки зодіаку, для яких серпень стане місяцем змін
24tv
2025-07-11T14:30:53Z
У хід йшло все: сучасні діти і не знають, як в СРСР зберігали продукти у спеку
Telegraf
2025-07-11T14:28:57Z
Як запобігти накопиченню пилу в домі: дієві поради для чистоти й здоров’я
24tv
2025-07-11T14:28:14Z
Як прибрати черв'яків з черешні: перевірений метод
GlavRed
2025-07-11T14:25:22Z
Її неможливо не любити: найкраща сирна запіканка без борошна та манки
24tv
2025-07-11T13:52:30Z
Не додавайте хліб у фарш: замініть цей продукт і котлети вийдуть нереально соковитими
Telegraf
2025-07-11T13:37:26Z
Йому близько 1000 років. Де в Україні росте дуб-велетень, неподалік якого стратили одного з найвидатніших князів Русі
Telegraf
2025-07-11T13:25:23Z
Як зрозуміти, що час копати молоду картоплю: просте правило
24tv
2025-07-11T13:18:44Z
Вапняний наліт з крана зникне за 5 хвилин: потрібен фрукт з холодильника
24tv
2025-07-11T13:18:32Z
Російський удар по Одесі зруйнував конюшню - загинула кобила, ще одна поранена
Комсомольская правда
2025-07-11T14:19:31Z
У Кам’янському за вбивство знайомої поліцейські затримали 59-річного чоловіка
Украина Криминальная
2025-07-11T14:16:52Z
Правоохоронці викрили схему фальшивих довідок для ухилянтів
1News
2025-07-11T14:16:31Z
В РФ загорівся завод з виробництва деталей РСЗВ
1News
2025-07-11T14:13:24Z
У Харкові викрили масштабний схрон зброї: російські спецслужби намагалися приховати цей арсенал для своїх диверсійних груп
Мій Харків
2025-07-11T14:07:37Z
Погоня завершилася, коли Prius перекинув G-Wagen у повітрі, як дитячу іграшку
Топ Жир
2025-07-11T14:04:47Z
Приміщення у центрі столиці приватизували зі збитком ₴2,7 млн – повідомлено про підозру посадовцю КМДА
Украина Криминальная
2025-07-11T13:58:43Z
Удар дронами по Одесі: у місті зросла кількість постраждалих внаслідок атаки
Фокус
2025-07-11T13:46:35Z
Викрито шахраїв, які ошукали родини військових, що зникли безвісти чи потрапили в полон на суму понад ₴4 млн
Украина Криминальная
2025-07-11T13:46:02Z
Електромобіль Lucid Air Grand Touring встановив світовий рекорд: 1200 км без підзарядки
Топ Жир
2025-07-11T14:04:54Z
Гібрид замість “електрички”: новий кросовер Lamborghini Urus кардинально змінить концепцію
AutoGeek
2025-07-11T14:04:27Z
IVECO Bus презентує компактні автобуси на біометані та електротязі
AutoCentre
2025-07-11T13:25:06Z
Заряджений електромобіль Hyundai Ioniq 6 N показали офіційно
AutoGeek
2025-07-11T13:22:49Z
Подушки безпеки Toyota GR Corolla спрацьовують без аварії, але виробник стверджує, що це нормально
Топ Жир
2025-07-11T13:18:42Z
Maserati презентувала у Гудвуді новий суперкар MCPura
AutoCentre
2025-07-11T13:07:49Z
Тепер Nissan Ariya можна орендувати дешевше, ніж базову версію Leaf
Топ Жир
2025-07-11T13:04:07Z
Найпопулярніші електрокари в Україні: які автомобілі найчастіше обирають українці в різних регіонах
Фокус
2025-07-11T12:46:23Z
Новий MITSUBISHI L200: дизайн і комплектації в офіційного дилера
AutoGeek
2025-07-11T12:31:51Z
В Україні стали доступними інструмент для створення фільмів з ШІ та новий план передплати AI Ultra від Google
Детектор М
2025-07-11T14:31:27Z
Без грама майонезу та з трьох інгредієнтів: рецепт смачного та ситного салату
GlavRed
2025-07-11T14:25:16Z
iOS 26 додасть два нові додатки на iPhone. Навіщо вони потрібні і як працюють
InternetUA
2025-07-11T14:22:19Z
Чи вартий iPhone 14 уваги в 2025 році: доступна альтернатива останнім флагманам
Детектор М
2025-07-11T14:19:06Z
БПЛА, які бачать і вбивають самі: чи реальна загроза від дронів з ШІ, про які говорить Берлінська
Фокус
2025-07-11T14:01:16Z
1,02 петабіт в секунду: в Японії встановили новий рекорд швидкості інтернету
InternetUA
2025-07-11T14:01:12Z
Chrome на Android тепер попереджає про небезпечні сайти
Portaltele
2025-07-11T13:40:43Z
Батареї електромобілів запрацюють "як скажені": яку загадку розгадали вчені
Фокус
2025-07-11T13:37:40Z
ШІ на чотирьох лапах: вчені створили робота, який адаптує ходу до незнайомої місцевості
ZN UA
2025-07-11T13:28:34Z
Луїс Енріке: ПСЖ та Реал Алонсо не можна порівнювати
Football.ua
2025-07-11T14:31:18Z
Одіозний гімнаст Ковтун офіційно змінив українське громадянство на хорватське
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T14:30:18Z
Футболіст Шахтаря Єгор Назарина вперше став батьком
24tv
2025-07-11T14:28:49Z
Окупили літні трансфери: скільки заробив Реал за Клубний чемпіонат світу-2025
24tv
2025-07-11T14:06:50Z
У боротьбі за Кубок Європи ФІБА візьме участь український Дніпро
1News
2025-07-11T13:55:55Z
Мілан може підписати Джексона – Романо
Football.ua
2025-07-11T13:52:04Z
Англійський клуб зацікавився лідером збірної України: раніше там грав легенда Динамо
24tv
2025-07-11T13:46:25Z
Воротар Атлетіка перебрався до Валенсії
Football.ua
2025-07-11T13:43:15Z
Марсель запропонував контракт Обамеянгу — Скіра
Football.ua
2025-07-11T13:34:45Z