MY.UAНовини
Голлівудські експерти Pitch UA: Українські проєкти з кожним роком стають більш зрілими. Це надихає
Голлівудські експерти Pitch UA: Українські проєкти з кожним роком стають більш зрілими. Це надихає

Голлівудські експерти Pitch UA: Українські проєкти з кожним роком стають більш зрілими. Це надихає

Третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про Україну PITCH UA вийшов на фінішну пряму. 20-21 квітня відбулися публічні презентації 36 проєктів-фіналістів, а вже 29 квітня організатори конкурсу назвуть переможців, які отримають фінансову допомогу на розвиток та виробництво своїх проєктів.  

PITCH UA відбувається втретє і відрізняється від решти подібних конкурсів наявністю докторинг-майстерні. Тобто всі проєкти-півфіналісти (а цього разу їх було 76) проходять етап консультацій із міжнародними продюсерами, які допомагають відшліфувати та допрацювати ідею, персонажів, сюжетні лінії тощо, а також дають поради на етапах продакшну та постпродакшну.

Про те, як саме відбуваються такі докторинг-майстерні, «Детектор медіа» поговорив із двома експертами пітчингу – американськими продюсерами Адамом Сігелом та Джошем Вайнстоком. Ми розпитали експертів про їхні враження від співпраці з українськими кіновиробниками та про те, чи задоволені вони результатами цієї співпраці.

Адам Сігел – контент-стратег, сценарист і продюсер із Лос-Анджелесу (США), має понад 20 років досвіду створення оригінального контенту для ТБ та кінотеатрів, digital-проєктів, мобільних додатків, VR та відеоігор. Третій рік поспіль є консультантом та членом журі конкурсу PITCH UA.

Джош Вайнсток – засновник продюсерського центру Sea Smoke Entertainment (Лос-Анджелес, США). За стрічку HBO Nightingale разом з іншими членами продюсерської команди номінувався на премію «Еммі» за «Найкращий телевізійний фільм». Другий рік поспіль є консультантом та членом журі конкурсу PITCH UA.

– Адаме, ви вже втретє, Джоше, а ви вже вдруге виступаєте експертами докторинг-майстерні українського PITCH UА. Чим для вас цікавий такий досвід?

Адам Сігел: Я займаюсь докторингом сценаріїв багато років. Мені цікаво відкривати для себе різні культури та людей, які ці культури представляють. Також я радий попрацювати над складними соціальними темами, які не так часто можна зустріти в Голлівуді. Тож PITCH UA – це можливість відчути розмаїтість, будувати зв’язки між людьми.

Джош Вайнсток: Я люблю працювати в команді – зі сценаристами, продюсерами, виробниками, знімальною групою. Мені подобається відбирати ідеї, перетворювати їх на щось цілісне. Це завжди дуже надихає – працюєш над проєктом, спілкуєшся з командою, а потім відчуваєш момент прориву, коли всі ідеї набувають конкретних рис.

Джош Вайнсток

– Чи можете ви на основі вже тривалого досвіду проаналізувати ідеї українських творців контенту? Які сильні сторони та недоліки ви бачите? Які загальні тенденції?

Адам Сігел: Мені пощастило, що PITCH UA залучає тих експертів, яких приваблюють складні теми, що не кожен національний телеканал ризикне взяти в ефір. Ми займаємося одразу великою кількістю ідей одночасно, і я бачу певний тренд серед українських творців – відданість, пристрасть і захоплення своєю справою. Вони завжди відчувають особистісний зв’язок зі своїми історіями. А пристрасть – це дуже важлива складова.

Але, знову ж таки, я працював із різноманітним контентом і в Україні, і в США, і в Європі (останні десять років), тож можу сказати, що тут зустрічаються як такі команди, яким потрібно багато пояснювати та допомагати, так і ті, хто вже досяг високого рівня професійності, з ким я говорю на рівних, працюю як з колегами, можу лише щось запропонувати, порадити.  

Джош Вайнсток: А недолік завжди один – і в Україні, і в Голлівуді. До тебе приходять люди і кажуть, що мають чудову ідею для фільму чи серіалу, а потім ти починаєш ставити запитання і виявляється, що в них немає повної картини. В Україні є багато кінематографістів, сповнених ентузіазму, класних цікавих ідей, але коли ставиш правильні запитання, бачиш, що в сюжеті або персонажах є прогалини, вони не до кінця допрацьовані. Ми просто пробуємо за допомогою запитань визначати ці прогалини і потім їх заповнювати, щоб вийшло щось класне.

– Які проєкти ви консультували два попередні рази? Чи були вони вже показані і чи ви задоволені тим, що вийшло в результаті?

Адам Сігел: Я був залучений до багатьох українських проєктів. Зараз пригадується серіал «Маршрути долі», який консультував, щоправда, поза PITCH UA. Я вважаю його вражаючим, йому вдалося привабити аудиторію і втримати її протягом цілого сезону, що дуже важливо. Я був захоплений цією ідеєю, бо вона демонструвала сучасний підхід до сторітелінгу, оповіді з одночасно і вертикальною, і горизонтальною подачею історії. Також нам вдалося задіяти багатьох різних сценаристів із абсолютно різним бекграундом. Я завжди віддаю перевагу сценарним групам, а не єдиному сценаристу.  

Ще один проєкт – «Євродиректор», який подавався на PITCH UA, але ми зайнялися ним поза цим конкурсом. На відміну від драми «Маршрути долі», це була комедія. Ми показали, що відкриті до реалізації абсолютно різноманітних проєктів. Звісно, довелося змінити підхід і наповнення, бо комедія обов’язково має відповідати культурі країни, гумор має зчитуватися аудиторією. Але важливо тримати баланс – повеселити глядача і розкрити дуже серйозну тему (у цьому випадку освітня реформа), зробити її більш доступною для широкого глядача.  Як сказав комік Джон Карлінг: «Коли люди починають сміятися, вони відкриваються, і в цей простір може потрапити нова ідея». Тому дуже важливо робити саме комедії на соціальні теми.

Адам Сігел

Джош Вайнсток: Із останніх можу згадати серіал «Мама», який вийшов на каналі СТБ і виявився достатньо успішним. Гарна концепція, якісно пропрацьовані персонажі. Цей серіал торкається не лише гострих соціальних проблем, а й універсальних речей, близьких кожному глядачеві. Плюс він відрізняється тим, що меседж, який виноситься до глядача, не надуманий. Мені було дуже цікаво працювати зі знімальною групою, це була кропітка робота.

Ще один проєкт – ютуб-серіал «Мамо, я роблю бізнес», де ведучий Володимир Дантес подорожує містами України і розповідає про місцеві стартапи. Це цікавий серіал, який знято без чіткого сценарію, частково документальний. В основі була гарна концепція, яка може спрацювати будь-де, тож не дивно, що він став успішним.

– Як змінюються ідеї контенту протягом цих трьох років? Наскільки вони можуть бути зрозумілі у світі, не лише в Україні?

Джош Вайнсток: Тут все залежить від того, наскільки пропрацьовані персонажі. Часто є цікаві ідеї, які працюють в Україні, але не такі цікаві міжнародній аудиторії. Цьому може заважати і мовний бар’єр, і нерозуміння українських реалій. Але іноді зустрічаються проєкти, що виходять за межі українського контексту і резонують з міжнародною аудиторією, через реалістичний сценарій, глибоких пропрацьованих персонажів. Але цього важко досягти, коли ставиш собі за основну мету достукатися до міжнародної аудиторії. Треба просто обрати влучну тему.

Адам Сігел: На початку PITCH UA ми намагалися досить чітко визначити теми. Спершу продюсери, коли чули їх, вагалися, чи зможуть якісно їх висвітлити та чи погодяться канали транслювати щось подібне. А тепер теми стали більш універсальними.

Наприклад, «Борщ» – прекрасний документальний серіал, таке собі реаліті-шоу, яке продемонструвало свою універсальність для різних куточків України, та й для всього світу. Ми намагалися підняти тему походження борщу, яку українці так боронять. Мене дуже тішить, що в цьому світі, наповненому політичним контекстом, така тема як просто суп також стає важливою для всіх і приносить задоволення, демонструє цінності. Ми працювали з прекрасною командою, але в нас були певні складнощі, коли ми намагалися їх заохотити трохи розширити ідею: вони хотіли шукати таємний інгредієнт страви і в кінці приходити до висновку, що це любов, а ми намагалися наштовхнути їх на думку, що таємним інгредієнтом є не любов, а особливості культури того чи іншого регіону України.

Ще один проєкт – «І будуть люди». Я вважаю, це грандіозний серіал, який досяг успіху, бо висвітлював важливу історичну тему, зрозумілу в усьому світі, здатну відгукнутися в широкої аудиторії. Я як глядач можу абсолютно щиро сказати, що мені цікаво дивитися цей серіал, що творці змогли донести всі важливі меседжі. І ми ці меседжі закладали в промокампанію в тому числі.

– Чи можете сказати, що з кожним роком на PITCH UA приходять більш сильні конкурсанти?

Адам Сігел: Я можу сказати, що конкурсантів стає з кожним роком все більше, і на цьому пітчингу нам важко було вичленити з такої кількості обмежений перелік проєктів, над якими ми працювали далі. Ніколи не знаєш наперед, наскільки професійними та досвідченими є команди, це ми починаємо розуміти вже на наступних етапах. Але саме завдяки кількості проєктів можемо сказати, що загальний рівень покращився.

Джош Вайнсток: Так, ця еволюція відбувається природним чином. Цього разу дійсно було багато сильних проєкітв і команд. Нам дійсно вже важче вибирати переможців, і це гарний знак, що з кожним роком проєкти стають більш зрілими. Це надихає.  

– Як відбувається сам процес докторинг-майстерні? Ви вивчаєте ідеї / сценарії, одразу нотуєте, що змінили би і потім обговорюєте це з авторами? А далі разом працюєте над вдосконаленням?

Джош Вайнсток: Все починається з документу, де викладена основна ідея. Далі – серія аудіо або відеозустрічей, де ми говоримо про персонажів та про те, як буде розвиватися історія, щоб усі були в курсі, куди вона рухається, щоб не було ніяких неочікуваних моментів. Далі починаємо працювати над сценарієм. Якщо це документальний проєкт, де немає прописаного сюжету – це простіше. Якщо ж ігровий – треба мати пропрацьовану пілотну серію та загальний сценарій. Після цього починається кропітка робота над персонажами. І тут ми регулярно зустрічаємося в zoom, або це можуть бути аудіодзвінки. Буває, година-дві, буває і більше, залежно від того, наскільки команда готова погодитися на ідеї і наскільки вона відкрита до моїх порад. Після того, як концепція, сценарій і персонажі затверджені, я допомагаю команді з препродакшном, з самим процесом продакшну. Тут дуже важливо працювати синхронно як команда. А ще важливо, щоб наперед визначений сценарій не пішов у якомусь іншому напрямку.

Далі йде постпродакшн, я починаю давати поради щодо цього етапу – монтажу, звукових і візуальних ефектів тощо. Увесь цей процес дуже практичний і ми працюємо в тісному контакті.  

Адам Сігел: Цей процес докторингу дуже схожий на те, чим я займаюся більше 10 років по всій Європі. Наприклад, ЄС фінансує різні програми (лабораторії, воркшопи) і бере на роботу людей (таких, як я), які можуть допомогти розвинути, допрацювати ідеї, що знаходиться на ранньому етапі.

Весь процес докторинг-майстерні PITCH UA, який ми, до речі, кілька разів удосконалювали, проходить досить злагоджено.

Підсумую: ми визначаємо основну тему, цілісну ідею, і тоді вже намагаємося заглибитися – продумуємо логлайн, короткий опис, основну сюжетну лінію головного персонажа. Має з’явитися сюжетна арка. Іноді на цьому етапі ми обговорюємо інтонацію, настрій майбутнього проєкту, формат. Далі обираємо кращі проєкти і ще більше заглиблюємося в розробку – поліруємо нюанси, детальніше розглядаємо персонажів. Наступний етап – продакшн або пілотної серії, або цілого проєкту.

– Наскільки кардинально може змінитися проєкт в процесі докторинг-майстерні? Ви суворі рецензенти?

Адам Сігел: Я дуже милий, мене всі обожнюють. Але я дуже заглиблююся в проекти, і так я беруся за будь-яку роботу, в тому числі в Голлівуді. Намагаюся докопатися до самої сутності, багато думаю над мотивацією персонажів тощо. Я завжди дуже уважно слухаю авторську команду, намагаюся відчути їхню ціль, відданість, пристрасть, тому вони дуже задоволеними моїми нотатками, бо завдяки цим нотаткам досягають кращого результату. Так, це важкий процес, на нього може піти від кількох годин до кількох тижнів, але він надихає!

Інколи проєкти змінюються досить значно. Наприклад, деякі фільми ми перетворили на телесеріали. А якщо говорити, наприклад, про команду проєкту «І будуть люди», то це були дуже професійні люди, і я міг лише радити певні правки, які не вимагали значних переписувань сценарію.

Джош Вайнсток: А я достатньо жорсткий продюсер. Маю великий досвід і знаю, як працює індустрія, тому достатньо вибагливий. Якщо я бачу, що щось іде не так, намагаюся максимально повпливати на процес. Я маю власну формулу роботи, формулу успіху. Важливо розуміти не лише загальну картину того, що ми отримаємо в результаті, а й бути прискіпливим до деталей. Бо, як ми знаємо, диявол ховається в дрібницях. Через це я не люблю передивлятися свої проєкти, бо постійно знаходжу речі, які мені не подобаються і які хочеться зробити по-іншому. Але хоч я й вибагливий – все одно вірю в співпрацю. Я не ставлю командам ультиматумів.

– Не можу не запитати наостанок. Ставлю це питання всім кіновиробникам останній рік. Як, на вашу думку, вплине пандемія коронавірусу на світове виробництво контенту, в глобальному смислі?

Адам Сігел: Насправді коронавірус повпливав досить драматично, якщо не сказати трагічно. Я вже більше року не можу потрапити до Україні, спілкуватися з вами наживо. Багато сценаристів терпіти не можуть працювати через zoom, адже іноді досить важко зрозуміти одне одного навіть в одному приміщенні, а тепер весь час потрібно спілкувати онлайн. Я маю певну перевагу – так довго працюю в PITCH UA, що багатьох продюсерів уже знаю особисто, це трохи полегшує співпрацю.

Щодо продакшену, треба дотримуватися безлічі протоколів, на це йде тепер значно більше часу.

Ще один момент – цікаво, наскільки можуть змінитися теми, наскільки змінилися ми, наскільки змінилася аудиторія через цю пандемію. У США руйнівний рівень смертності, наше життя змінилося назавжди. І от цікаво, чи будуть актуальними ті проєкти, які розроблялися до коронавірусу, чи буде цікаво їх знімати. Я не маю на нього відповіді.

Джош Вайнсток: На це питання ніхто не знає відповіді. Можна точно сказати, що пандемія змінить індустрію назавжди. Наприклад, кінотеатри ще нескоро від неї оговтаються. Скоріше за все, стримінг стане нормою, всі стримінг-сервіси від цього виграють. Щодня мейджори говорять про це, бо ситуація впливає на великі студії, які переносять і скасовують прокат великих блокбастерів.

Так, тепер на зйомках треба дотримуватися певних вимог – захищати персонал, дотримуватися дистанції. Все це впливає на терміни зйомок і, відповідно, на вартість виробництва проєкту в цілому.

Але я вірю, що цією ситуацією можна скористатися, з усього можна винести щось позитивне. Ситуація з пандемією зробить усі процеси ефективнішими і оперативнішими. Бо раніше глядачі могли побачити фільм за 3-4 місяці після прокату в кінотеатрах, а зараз майже одразу – на онлайн-платформах.

У виробників контенту теж тепер є переваги: раніше потрібно було купляти коштовне обладнання, бо ж фільми показували на великих екранах, а тепер є достатньо пристроїв, на які можна знімати контент і на яких можна його переглядати. Тобто сьогодні достатньо просто вибрати правильну тему, вдале оформлення, і можливо якийсь фільм, знятий на телефон, потрапить на екрани і кінотеатрів у тому числі. Тому я думаю, що головне – вміти адаптуватися до цієї ситуації.

Довідка: Pitch UA – конкурс соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну, який організовує компанія Media Resourсes Management (MRM) за підтримки Проєкту Transformation Communications Activity (TCA), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.

Перший конкурс було голошено в березні 2019 року. Детальніше читайте тут. За результатами переможцями стали сім проєктів. Другий конкурс пройшов на початку 2020 року, в ньому перемогли 12 проєктів. 

Фото надані організаторами Pitch UA.

Теги за темою
Производство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Bethesda внезапно напомнила о The Elder Scrolls VI и предложила фанатам возможность увековечить себя в игре
GameMag
2025-02-18T19:49:40Z
Объединялись на юге полуострова: археологи узнали новые подробности миграции древних людей
Фокус
2025-02-18T19:30:20Z
Господствовали на море и на суше: археологи раскопали святилище загадочного народа
Фокус
2025-02-18T18:51:39Z
У Искусственного интеллекта выявили признаки деменции: какие симптомы
Comments UA
2025-02-18T18:45:43Z
Кинотеатр в гостиной: новый лазерный проектор обеспечит 3D-эффект без очков
Фокус
2025-02-18T18:12:11Z
Чем Xbox Game Pass порадует до конца февраля 2025 — Microsoft раскрыла вторую волну игр для подписчиков на консолях Xbox и ПК
GameMag
2025-02-18T18:07:47Z
Игра Wall-E получила возрастной рейтинг для PlayStation 4 и PlayStation 5
GameMag
2025-02-18T17:54:08Z
4K 60FPS на консолях: Ubisoft раскрыла новые графические фишки Assassin’s Creed Shadows
Знай
2025-02-18T17:51:22Z
В Тихом океане заметили «черную дыру»: что это такое
ZN UA
2025-02-18T17:49:57Z
Испытания судьбы и черный список Вселенной: какие знаки Зодиака столкнутся с трудностями до конца зимы
Знай
2025-02-18T19:51:18Z
Зловещий взгляд в бездну: почему нельзя смотреть в зеркало ночью
Знай
2025-02-18T18:51:39Z
​Украинцев предупредили о главном признаке опасных йогуртов
Апостроф
2025-02-18T18:36:58Z
Как знаки Зодиака переживают расставание: кто страдает, а кто сразу идет дальше
Фокус
2025-02-18T17:45:09Z
Японский секрет стройности: как есть и не толстеть на примере противовоспалительного ужина
TSN
2025-02-18T17:21:15Z
Чахохбили с курицей: простой рецепт вкусного грузинского блюда/Это очень вкусно!
Апостроф
2025-02-18T16:30:31Z
Запах смерти в каждом доме: как ароматические свечи незаметно убивают нас
Фокус
2025-02-18T16:30:03Z
Таропрогноз на 19 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в среду
Telegraf
2025-02-18T16:27:05Z
Куриный суп с вермишелью не превратится в кашу: вот что нужно сделать
TSN
2025-02-18T16:24:52Z
На реке Прут в Ивано-Франковской области массово погибла рыба
Комсомольская правда
2025-02-18T19:46:49Z
Перекрыт канал контрабанды авто под видом помощи для ВСУ
Корреспондент
2025-02-18T18:12:25Z
Судят перевозчика, который организовал побег 47 уклонистов в самопровозглашенное Приднестровье
Апостроф
2025-02-18T18:06:22Z
В итальянском порту произошел взрыв на российском танкере, принадлежащем "теневому флоту": подробности
TSN
2025-02-18T17:36:48Z
Госэкоинспекция на Днепре задержала браконьера: ущерб государству – 216 тысяч гривен
Знай
2025-02-18T17:33:29Z
В Италии раздались взрывы на танкере, который мог перевозить нефть РФ
Корреспондент
2025-02-18T16:15:46Z
Выявлена самая масштабная схема переправки мужчин за границу
Comments UA
2025-02-18T16:06:31Z
Нападение медведя в Словакии: родители защищали детей своими телами
Comments UA
2025-02-18T15:33:19Z
СБУ разоблачила семь человек, которые по заказу РФ поджигали авто военных
TSN
2025-02-18T15:24:38Z
Принцу Гарри подарили вышиванку на "Играх непокоренных"
Комсомольская правда
2025-02-18T17:54:45Z
Усик будет защищать диссертацию: тема вас удивит
Telegraf
2025-02-18T16:36:27Z
Бетербиев - Бивол 2: онлайн-трансляция церемонии прибытия боксеров
Telegraf
2025-02-18T16:00:15Z
Капитан мужской сборной Украины получил травму на ЧМ по биатлону
Корреспондент
2025-02-18T15:21:08Z
В России в один день загадочно умерли два футболиста одной команды
Telegraf
2025-02-18T14:00:26Z
"На д*билов не обижаются": в России ополчились на украинского футболиста
Telegraf
2025-02-18T13:03:48Z
Украинский футболист погиб в боях за Украину
Апостроф
2025-02-18T12:51:59Z
Украинец поделился подробностями спарринга с Усиком
Корреспондент
2025-02-18T12:48:06Z
Дом чемпиона мира по футболу ограбили в США
ZN UA
2025-02-18T12:34:31Z
Украинские защитники попали в мешок: есть погибшие и пленные
Comments UA
2025-02-18T19:39:06Z
Враг очень близко к Купянску по всей линии фронта - ГВА
Корреспондент
2025-02-18T19:18:16Z
Унизил военную: в КМВА сообщили о судьбе водителя маршрутки
TSN
2025-02-18T19:06:00Z
Таро гороскоп для всех знаков зодиака: кому этот день принесет неудачу
Comments UA
2025-02-18T19:00:12Z
Оккупанты в Крыму установили новые ограничения: о чем идет речь
Comments UA
2025-02-18T18:51:54Z
В ряде бригад на Кураховском направлении заменили командиров, - СМИ
Апостроф
2025-02-18T18:51:10Z
Взрывная операция по примеру Моссада: 8 оккупантов-дроноводов лишились зрения
Новости Украины
2025-02-18T18:18:13Z
Кремль разрешил объявить мобилизацию: где проведут мобилизационные мероприятия
Comments UA
2025-02-18T17:12:07Z
100 ОМБр показала с высоты птичьего полета разрушенный Торецк
TSN
2025-02-18T17:06:00Z
Залужный встретился с детьми, вернувшимися из оккупации
Comments UA
2025-02-18T19:15:49Z
Олег Винник заплакал под песню "Повертай додому"/Исполняя старую композицию, певец не смог сдержать эмоции
Апостроф
2025-02-18T18:30:31Z
Жена Сасанчина высказалась о кризисах в отношениях: "Хотели расторгнуть брак"
TSN
2025-02-18T17:48:10Z
Джонни Депп вернулся в "Пираты Карибского моря" - инсайдер
Gazeta UA
2025-02-18T17:45:48Z
«Бруталист», «Компаньон» и «Муфаса: Король Лев» вышли в «цифре»
GameMag
2025-02-18T17:31:34Z
Были в бездетном браке 58 лет: как выглядела жена покойного Андрея Мягкова из "Иронии судьбы"
Telegraf
2025-02-18T17:12:30Z
Брэди Корбет говорит, что «Бруталист» принес ему «0 долларов» — а другим режиссерам, номинированным на «Оскар», нечем платить по счетам
ITC
2025-02-18T16:55:24Z
У финалистки "Холостяка" произошла беда с лицом из-за шоколада
Апостроф
2025-02-18T16:42:36Z
Представлен первый кадр фильма "Одиссея" Кристофера Нолана с Мэттом Дэймоном в образе главного героя
GameMag
2025-02-18T16:40:43Z
У Папы Римского обнаружили двустороннее воспаление легких
Апостроф
2025-02-18T19:51:41Z
Россия начала производить еще более мощные и более опасные "шахеды", - ГУР
Комсомольская правда
2025-02-18T19:42:43Z
Весенние и летние каникулы в 2025 году: правительство определило новые сроки отдыха украинских школьников
Знай
2025-02-18T19:30:52Z
Украинка вступила в ДШВ и отметилась в Курской операции
Апостроф
2025-02-18T19:27:19Z
В РФ снаряжают ракетами самолеты: сколько Х-101 планируют изготовить в 2025 году
Comments UA
2025-02-18T19:18:44Z
Украинцам усложнили пересечение границы с Польшей: что происходит и на каком пункте пропуска могут быть проблемы
Новости Украины
2025-02-18T19:15:48Z
Миллион за службу не только 18-летним: кто получит солидные бонусы
Знай
2025-02-18T19:12:06Z
Никакого унижения: учительница отреагировала на скандал со сценкой с избиением военного
Фокус
2025-02-18T19:06:09Z
Как подтвердить право собственности на квартиру: ключевые документы и советы
Политека
2025-02-18T19:00:14Z
Усиливает потенцию и выносливость: какую капусту нужно есть мужчинам
Gazeta UA
2025-02-18T17:03:36Z
Мужчина сделал 100 тысяч шагов за день: как это повлияло на его организм
Фокус
2025-02-18T16:45:41Z
Йод в роли садовода: как обычное антисептическое средство спасает урожай
Знай
2025-02-18T15:51:41Z
Названы 2 популярных овоща, которые становятся ядом во время жарки: об этом почти никто не знает
TSN
2025-02-18T15:24:45Z
Украину атакует опасная болезнь: в нескольких регионах – карантин
TSN
2025-02-18T14:09:05Z
Этот симптом никогда нельзя игнорировать: когда следует бежать к врачу
Comments UA
2025-02-18T13:30:48Z
Биохакер, одержимый молодостью, назвал три причины преждевременного старения организма
Фокус
2025-02-18T12:42:54Z
Задыхаются еще в утробе: ученые открыли новую опасность для беременных
Фокус
2025-02-18T12:42:26Z
Какие овощи нельзя есть, если вы хотите похудеть
UAToday
2025-02-18T12:33:50Z
ПФУ утвердил показатель для индексации пенсий
Корреспондент
2025-02-18T19:45:42Z
"Российский газ в эту трубу не пойдет": может ли Украина возобновить транзит голубого топлива
TSN
2025-02-18T18:51:11Z
ДТЭК сотрудничает с международными партнерами для усиления энергобезопасности — Тимченко
TSN
2025-02-18T18:21:46Z
В Минфине назвали суммы расходов госбюджета в январе
Корреспондент
2025-02-18T18:21:28Z
Россия стремится сорвать передачу болгарских ядерных реакторов Украине – Foreign Policy Research Institute
TSN
2025-02-18T18:18:20Z
Страны G7 обсудят снижение лимита цен на нефть для удара по экономике РФ - СМИ
Gazeta UA
2025-02-18T18:18:16Z
Украинские акции на Варшавской бирже пошли вверх
Gazeta UA
2025-02-18T18:15:02Z
Минцифра получит контроль над азартными играми в Украине: изменения в политике
Comments UA
2025-02-18T17:36:41Z
Нацбанк повысил курс доллара
Корреспондент
2025-02-18T17:06:57Z
Гуманитарка или мошенничество: как контрабандисты ввозили авто без таможенных платежей
Comments UA
2025-02-18T18:03:17Z
Топ-10 лучших семейных авто: практичность, комфорт и безопасность
Comments UA
2025-02-18T16:42:16Z
Мощный и доступный: новый электрокроссовер Honda показали до презентации
Фокус
2025-02-18T14:21:12Z
Как правильно прогреть автомобиль на морозе и сохранить двигатель
Gazeta UA
2025-02-18T13:03:25Z
Представлен новый Volvo XC60 2025: как изменился премиальный кроссовер
Фокус
2025-02-18T11:51:37Z
Цена — до $20 000: презентован яркий и недорогой электрокроссовер Chevrolet
Фокус
2025-02-18T09:21:22Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Volkswagen за $10000 впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-02-18T07:27:57Z
110 000 долларов: водителю BMW выписали огромный штраф за незначительное нарушение ПДД
Фокус
2025-02-17T18:06:06Z
Geely собрала электрический аналог Volkswagen Jetta на 200 "лошадок": новенькая - $11 тыс
Знай
2025-02-17T17:51:40Z
Что Путин хочет "продать" Трампу по поводу Украины: источник сообщил, что президент США пока не "покупает"
Новости Украины
2025-02-18T19:51:12Z
Военный хотел уволиться со службы, но ему отказали: что решил суд
Политека
2025-02-18T19:27:54Z
Американцы очень недовольны: кто слил прессе детали закрытых переговоров с Россией
Comments UA
2025-02-18T19:09:29Z
Россия бросает Китай. Это и была цель переговоров США в Саудовской Аравии
Лига
2025-02-18T19:09:17Z
С России могут снять санкции: госсекретарь США Марко Рубио раскрыл подробности
Новости Украины
2025-02-18T18:54:43Z
Мирный план в три этапа. Итоги встречи США - РФ
Корреспондент
2025-02-18T18:51:57Z
Гончаренко сообщил, кого могут назначить генпрокурором
Апостроф
2025-02-18T18:51:45Z
Тайный план принца: почему США и РФ встречались в Саудовской Аравии
Фокус
2025-02-18T18:51:09Z
СМИ: Франция созывает второй саммит по Украине и безопасности Европы
Европейская правда
2025-02-18T18:39:27Z