MY.UAНовини
Тупицький заявив, що суд не дозволяв обшуки в його помешканнях
Тупицький заявив, що суд не дозволяв обшуки в його помешканнях

Тупицький заявив, що суд не дозволяв обшуки в його помешканнях

Тупицький вважає, що його хочуть змусити піти з посади / скріншот

Відсторонений голова Конституційного суду України Олександр Тупицький спростовує поширену напередодні в ЗМІ інформацію, що 22 квітня суд санкціонував низку обшуків в його квартирі, будинку, транспортних засобах, за місцем роботи, а також у родичів.

Про це він заявив у коментарі УНІАН.

Говорячи про своє кримінальне переслідування, Тупицький стверджує, що мета цього - примусити його піти з посади.

"Я до справи Татькова (колишній голова Вищого господарського суду України - УНІАН) не маю жодного відношення. Як й інші судді господарської юрисдикції, я вже свідчив по цій справі два роки тому тим же слідчим, і тоді до мене не виникало жодних запитань", - сказав він.

Також Тупицький запевняє, що насправді жодних неправдивих свідчень він не давав, а слідство тепер "намагається сфальшувати" його неточності у свідченнях як умисні.

"Мені ставили запитання: чи знаєте ви таку-то особу і називають її прізвище. Але я цю особу за прізвищем не знаю, лише за іменем. Потім допитують цю особу, і вона говорить, що знайома зі мною. З точки зору слідства я дав неправдиві свідчення, хоча я знаю цю особу лише по імені. От приблизно на цьому базуються мої "неправдиві" свідчення", - зазначив він.

Тупицький назвав неадекватним підхід слідства в тому, що воно намагається обрати йому запобіжний захід у рамках кримінального провадження: "Мені хочуть обрати запобіжний захід. Але ж я і так знаходжусь під цілодобовою охороною як голова Конституційного суду, і кожен мій крок відомий. Слідство також хоче, щоб я вніс заставу. Я думаю, це спосіб поганьбитись наді мною, витерти об мене ноги".

Говорячи про вчорашні повідомлення у ЗМІ про те, що суд санкціонував обшуки в помешканнях його родини, Тупицький стверджує: "У ЗМІ спеціально розганяється інформацію, що я нібито наперед знав про рішення судів щодо обшуків, хоча я дізнався про це зі ЗМІ. Це все робиться для того, щоб мене дискредитувати ще більше - що я на когось можу впливати, і таким чином, щоб клопотати потім про більш суворий запобіжний захід для мене, аніж застава".

Разом з тим Тупицький не виключає, що вчора в помешканні його тещі у Василькові поліція могла "поставити закладки для прослуховування".

"Вчора я приїхав у Васильків на дачу до будинку моєї тещі, але приїхав наряд поліції і сказав, що нібито подвір’я заміновано. Або вони там зробили якісь закладки, оскільки на місці були оперативні групи, мене на подвір’я не пускали, або це просто хтось похуліганив, або мене хочуть залякати таким чином", - вважає він.

З приводу ситуації, що його вже кілька місяців не пускають на роботу до КСУ, Тупицький зазначив, що він є головою Конституційного суду, оскільки звільнити його з посади судді голови суду можуть лише його колеги - судді КСУ "за визначеними законом підставами, а не президент України своїм указом".

"В указі президента Зеленського про скасування указу Януковича щодо мого призначення суддею не сказано про моє звільнення. Це по-перше. А по-друге, і Конституція, і закон про Конституційний суд визначились з порядком звільнення судді КСУ. Іншого шляху, як рішення суддів КСУ з цього приводу не існує", - сказав він.

Також Тупицький заявив, що йому не відомо, що спонукало президента до видання указів спочатку про його відсторонення, а потім і про звільнення: "Я не можу коментувати дії президента, але я можу припускати, що президента зумисно вводять в оману щодо юридичних підстав та їхніх наслідків".

Говорячи про свої позови до Верховного суду, де він оскаржує укази президента про своє відсторонення і про звільнення, Тупицький зауважив: "Мені важко сказати, наскільки довго ці позови будуть розглядатися. Я не буду звинувачувати своїх колег із Верховного суду, що вони затягують розгляд, тому що, по-перше, не передбачає якоїсь пріоритетності у розгляді тих чи інших справ. Але сподіваюсь, що справи будуть розглянуті у розумні терміни. Закон виділяє два місяці на розгляд, але не практиці і в Верховному, і в Конституційному ці строки часто є більшими".

Також він сподівається, що у Верховному суді пристануть на його бік і скасують ці укази президента.

"Як юрист я вважаю, що вони мають бути скасовані, і не через те, що це мова йде про мене, а через те, що в державі не можуть створюватись інститути впливу на судову владу. Це стосується усі суддів, а не лише Конституційного суду. Цього бути не повинно і рано чи пізно стане на свої місця", - додав він.

Конституційна криза в Україні

  • 27 березня президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким скасував укази президента від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду. Глава держави назвав Тупицького та Касмініна "особами, які протягом довгих років шкодили державним інтересам України".
  • 16 квітня Зеленський заявив, що процес перезавантаження Конституційного суду "на правильному шляху".
  • 22 березня постійний представник ВР в Конституційному суді, заступник голови парламентської робочої групи з врегулювання конституційної кризи, народний депутат від "Слуги народу" Ольга Совгиря повідомила, що Венеціанська комісія надала позитивну оцінку законопроекту "Про конституційну процедуру" (№4533). Комісія, зокрема, підтримує необхідність запровадження автоматизованої системи, яка буде здійснювати розподіл справ між суддями автоматично, що дозволить уникнути політичного впливу на розподіл справ в суді. Комісія також підтримує пропозицію визначити межі повноважень Конституційного суду, заборонивши йому визнавати неконституційними закони, які не були оскаржені до суду у встановленому порядку.
  • 13 квітня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду розпочав розгляд справи за позовом Тупицького до президента України про визнання протиправним та нечинним указу президента го про тимчасове призупинення його повноважень як судді КСУ.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Дмитро Хилюк

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Китай закликав своїх громадян терміново покинути Ізраїль
ГЛАВКОМ NET
2025-06-17T01:51:47Z
Трамп закликав мешкнців Тегерана евакуюватися через соцмережу, яка недоступна в Ірані
ZN UA
2025-06-17T01:42:58Z
Під час атаки росіян на Київ загинув громадянин США: Кличко повідомив подробиці
Telegraf
2025-06-17T01:42:31Z
Трамп терміново залишає саміт G7 через кризу на Близькому Сході
ZN UA
2025-06-17T01:39:41Z
Мобілізація 18-24-річних в Україні: Горбач сказав про "зручну" позицію Заходу
GlavRed
2025-06-17T01:33:51Z
Конфлікт Ізраїля та Ірану: як це вплине на постачання зброї від США для України
24tv
2025-06-17T01:24:28Z
Міністр оборони США заявив, що США перекинуть додаткові сили на Близький Схід
ГЛАВКОМ NET
2025-06-17T01:18:46Z
Росія атакує Київ ракетами та «шахедами»: горить будинок
ГЛАВКОМ NET
2025-06-17T01:18:31Z
Щодо Ірану не сумнівався: чому Трамп не наважується на різкі кроки проти Росії
24tv
2025-06-17T00:33:40Z
Швидко, точно, раптово: WSJ пояснив тактику ізраїльського наступу
Gazeta UA
2025-06-17T01:36:28Z
Мобілізація засуджених: хто може та не може вступити до війська
ZN UA
2025-06-17T01:03:28Z
Коштують шалено дорого: в Україні ростуть одні з найдорожчих грибів у світі
GlavRed
2025-06-17T00:45:22Z
"Навмання мишкою тикати": всі проблеми з НМТ показали в одному курйозному відео
Telegraf
2025-06-16T23:33:38Z
Ворожі кораблі у Чорному морі: відбулися пуски "Калібрів" – монітори
24tv
2025-06-16T23:12:03Z
Понад 50 виявлень вибухових речовин та зброї. Як службова вівчарка Міра працює на кордоні
ГЛАВКОМ NET
2025-06-16T23:00:33Z
Ракетна атака на Україну: ворог запустив ракети з Ту-95МС, Ту-160 та кораблів, Київ атакували "Кинджалом"
Telegraf
2025-06-16T22:45:14Z
17 червня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-06-16T22:42:48Z
Українці залишили у «Резерв+» понад 110 тисяч заявок на вакансії в Силах оборони
УкраинФорм
2025-06-16T22:12:37Z
РФ масовано атакувала Київщину ракетами та БпЛА: є руйнування
ГЛАВКОМ NET
2025-06-17T02:06:00Z
Обмеження руху в Чернівцях: кому і до яких нововведень готуватись
Политека
2025-06-17T02:00:33Z
На Донеччині повідомили про підозру колаборанту - «гендиректору» пропагандистського телеканалу
УкраинФорм
2025-06-17T01:57:59Z
У Криму Тайганське водосховище залишилося без корисного об'єму води - експерт
УкраинФорм
2025-06-17T01:24:52Z
Вибухи пролунали у Києві та Чернігові: на міста летіли ракети
24tv
2025-06-17T00:57:43Z
"Обмін" українських дітей на росіян: в ООН зробили першу заяву
GlavRed
2025-06-17T00:54:57Z
ЗСУ знищили «Град», заряджений снарядами з хімічною зброєю
ГЛАВКОМ NET
2025-06-16T23:57:50Z
Російські загарбники ще у 2019 році проєктували «модернізацію» Маріуполя - Центр вивчення окупації
УкраинФорм
2025-06-16T23:27:11Z
Учасники злочинної групи привласнили майже ₴4 млн під час закупівлі укриттів на Одещині
Украина Криминальная
2025-06-16T22:45:02Z
Соціальні мережі стануть для Овнів ворогом: гороскоп на 17 червня
24tv
2025-06-17T02:03:38Z
Годинники можуть показувати не тільки час... Чому їх краще не вішати вдома
Telegraf
2025-06-17T00:15:11Z
Як правильно користуватися парфумами влітку: секрети, які потрібно знати
24tv
2025-06-16T20:57:10Z
Він куди смачніший за окрошку: готуємо автентичний український суп холодник
24tv
2025-06-16T20:48:47Z
Варто тільки захотіти: які чотири знаки цього тижня здійснять усі свої бажання
Gazeta UA
2025-06-16T20:39:29Z
Не Албанія: де дешево відпочити на морі влітку 2025
24tv
2025-06-16T20:06:40Z
Зробіть це з трояндами у червні, щоб зберегти цвітіння: будете в захваті від результату
24tv
2025-06-16T20:00:13Z
Помідори будуть більшими та швидше дозріватимуть, якщо виконати одне завдання
GlavRed
2025-06-16T19:27:58Z
Психологиня дала 3 поради проти кризи середнього віку, але вони важливі для всіх загалом
24tv
2025-06-16T19:18:45Z
Водіям показали нові ціни на АЗС: де заправлятися стало невигідно
Хвиля
2025-06-17T02:06:24Z
В Україні хочуть запустити цифрову платформу для розв’язання житлових проблем, - Шуляк
InternetUA
2025-06-17T02:03:58Z
В Україні знижуються ціни на молоко
ГЛАВКОМ NET
2025-06-17T01:30:12Z
Українці за квітень отримали 445 мільйонів «Національного кешбеку»
УкраинФорм
2025-06-17T00:15:30Z
Україна демонструє США просування угоди про видобуток ресурсів – NYT
ГЛАВКОМ NET
2025-06-16T22:48:46Z
Закупівля палива зі збитками майже ₴47 млн – повідомлено про підозру екскерівнику Департаменту Центренерго
Украина Криминальная
2025-06-16T21:57:17Z
Через подорожчання картоплі росіяни перейшли на хліб і макарони - ЦПД
УкраинФорм
2025-06-16T21:48:45Z
"На захист людей": Гетманцев пояснив, чи буде оподатковуватися продаж особистих речей
Фокус
2025-06-16T20:45:33Z
Фонд енергетики потроїв обсяги закупівель обладнання для України
Хвиля
2025-06-16T20:39:34Z
"Найулюбленіший хлопець": Меган Маркл показала рідкісні кадри з принцом Гаррі та дітьми
GlavRed
2025-06-16T23:27:40Z
"Дуже сумно": дружина Брюса Вілліса показала нове фото хворого актора
GlavRed
2025-06-16T22:27:54Z
Розпочинає прийом заявок на участь у пітчингах Film Industry Office 16-го Одеського міжнародного кінофестивалю
Детектор М
2025-06-16T20:45:38Z
Його пісні слухав весь СРСР, а зник у 30: що приховує історія Івасюка
GlavRed
2025-06-16T20:27:07Z
У Нідерландах знайшли рідкісний тисячолітній меч з символами вірності
1News
2025-06-16T19:36:24Z
Заручини в Карпатах і відкладене весілля: стосунки Лесі Нікітюк та її коханого-військового
24tv
2025-06-16T19:33:15Z
Син Слави Дьоміна ледь не став героєм скандалу: охоронець викликав батька прямо до магазину
Знай
2025-06-16T18:51:05Z
Діва Монро розповіла про особисте життя та біологічну спорідненість із сином подруги
GlavRed
2025-06-16T18:27:59Z
Наречену Безоса не впізнати: Лорен Санчес здивувала своїм виглядом до слави
24tv
2025-06-16T18:06:44Z
Лікарні України поділять на кластери: як це позначиться на пацієнтах
Хвиля
2025-06-16T23:21:19Z
В Україні через російську агресію понад 2,3 тисячі медзакладів пошкоджені або зруйновані - МОЗ
УкраинФорм
2025-06-16T20:03:44Z
Як кава покращує моторику і пам’ять — нові наукові факти
360ua.news
2025-06-16T19:15:12Z
Як правильно пасинкувати помідори: корисні поради
Gazeta UA
2025-06-16T16:51:54Z
Комарі не витримують цього запаху: простий засіб, який можна зробити самостійно
GlavRed
2025-06-16T16:27:33Z
Як заморожувати м'ясо, рибу, овочі і фрукти - способи, які збережуть первинний смак
GlavRed
2025-06-16T16:27:07Z
Прийом добавок та модні дієти можуть підвищувати ризики раку
24tv
2025-06-16T16:24:22Z
Не любите редьку і грейпфрути – у вас може бути підвищений ризик деяких захворювань
24tv
2025-06-16T15:03:51Z
Забудьте про дієти без жиру, все вирішує рівень глюкози
360ua.news
2025-06-16T15:00:42Z
Росія масовано вдарила ракетами та "Шахедами" по Київщині: постраждали будинки, є поранена
24tv
2025-06-17T01:48:31Z
На Сумщині до п'яти років ув'язнення засудили чоловіка за підпал автівки військового
УкраинФорм
2025-06-17T01:09:42Z
У Києві є постраждалі внаслідок російської атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-06-17T01:00:35Z
На околицях Чернігова вибухнула крилата ракета, швидкісні цілі летять на Київ
ZN UA
2025-06-17T00:51:57Z
На Сумщині триває масова евакуація населення: понад 60% жителів покинули небезпечні райони
Gazeta UA
2025-06-17T00:45:13Z
Росіяни вдарили по Київщині дронами та ракетами: в ОВА розповіли про перші наслідки
ZN UA
2025-06-17T00:39:50Z
Київщина зазнала ракетного удару, є постраждалі, пошкоджені будинки, спалахнули пожежі
УкраинФорм
2025-06-17T00:39:30Z
У Києві вже півтора десятка поранених, загиблий громадянин США та влучання у шести районах
ZN UA
2025-06-17T00:33:45Z
Внаслідок ворожої атаки Запоріжжя на території підприємства сталася пожежа
УкраинФорм
2025-06-17T00:27:08Z
Дизайнери BMW були б у захваті від цієї моделі M3
Топ Жир
2025-06-17T01:30:31Z
Ви ще не бачили такого Ford Mustang Mach-E
Топ Жир
2025-06-17T00:00:33Z
Електромобіль Dodge Charger виявився надто тихим, що може стати проблемою
Топ Жир
2025-06-16T23:15:28Z
Піонер електричних універсалів отримає оновлений дизайн
Топ Жир
2025-06-16T22:45:54Z
Остання концепція Honda виглядає знайомо, але водночас вражає своєю новизною
Топ Жир
2025-06-16T22:00:03Z
Ауди Q3 позбувся підрульових важелів, хоча ми просили більше кнопок
Топ Жир
2025-06-16T21:00:32Z
Ювілейна 25-річна версія гібрида Toyota тепер коштує дорожче
Топ Жир
2025-06-16T20:45:50Z
В Україні помітили ракетний Гелендваген за півмільйона євро
Топ Жир
2025-06-16T20:21:46Z
Rivian відкликає тисячі авто через небажану функцію від BMW
Топ Жир
2025-06-16T20:15:14Z
Українець Трубін пропустив два голи за "Бенфіку" на старті КЧС-2025
ZN UA
2025-06-17T01:12:09Z
Евертон вступив у боротьбу за Вокера
Football.ua
2025-06-16T21:39:10Z
"Челсі" стартував на КЧС-2025 з перемоги над американським клубом українця
ZN UA
2025-06-16T21:33:45Z
Челсі стартував з перемоги на Клубному чемпіонаті світу завдяки суперголу від конкурента Мудрика
24tv
2025-06-16T21:15:31Z
Єремай продовжив контракт із Депортіво після зриву трансферу в Комо
Football.ua
2025-06-16T21:12:54Z
Мілан провів початкові переговори з Джакою — Плеттенберг
Football.ua
2025-06-16T20:51:34Z
Їм приписують роман: Даша Квіткова інтригуюче прокоментувала невдачу гравця Динамо на Євро
24tv
2025-06-16T20:48:16Z
Володар титулу BMF UFC виступив із зухвалою заявою перед боєм проти Пор'є
24tv
2025-06-16T20:30:17Z
Дьокереш хоче перейти в Арсенал, попри інтерес від Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-06-16T20:24:26Z
Знають одиниці: вчені розкрили, якою стороною правильно вішати туалетний папір
GlavRed
2025-06-17T01:12:01Z
Meta запроваджує рекламу в WhatsApp та обіцяє зробити її ненабридливою
InternetUA
2025-06-17T01:03:55Z
Журналісти Washington Post стали ціллю хакерів: що відомо
InternetUA
2025-06-17T00:03:30Z
Римляни їли дроздів - вчені дізналися більше про давні страви
Gazeta UA
2025-06-16T22:39:28Z
Як вимкнути функцію Google AI Overviews у вебпошуку
InternetUA
2025-06-16T22:19:50Z
25 найперспективніших ШІ-стартапів Європи за версією Bloomberg
ZN UA
2025-06-16T19:48:03Z
Залишаться не всі: чат-бот пояснив, як не втратити роботу через ШІ
InternetUA
2025-06-16T19:13:19Z
Як супутники Starlink заважає астрономам вивчати Всесвіт
24tv
2025-06-16T19:09:53Z
Binance святкує рішення SEC щодо відкликання позову: «Це розворот на 180 градусів»
ITC
2025-06-16T18:42:50Z