В Україні є два препарати, на основі яких потенційно у майбутньому можна створити власну вакцину проти коронавірусу.
Про це очільник МОЗ Максим Степанов заявив в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.
"Що стосується української розробки, української вакцини - у нас дійсно є вже два кандидати на вакцину", - уточнив міністр.
Він додав, що один препарат проходить доклінічні дослідження, а інший перебуває на стадії стабілізації лікарської форми.
Проте для того, щоб виробляти вакцини, необхідні потужності. Зокрема, для створення спеціального кластера, який би міг займатися такими дослідженнями, з держбюджету виділено 100 млн гривень, проте цих коштів може не вистачити
"Коштів недостатньо, треба буде додавати", - резюмував глава МОЗ.
Також у Казахстані в понеділок, 26 квітня, стартувала кампанія вакцинації проти коронавірусу казахським препаратом QazVac. Одним з перших, хто прищепився даною вакциною, став міністр охорони здоров'я Казахстану Олексій Цой.
Нагадаємо, що раніше йшлося про те, що США поділяться зі світом всім своїм запасом COVID-вакцин від AstraZeneca, а це 60 мільйонів доз, коли препарати пройдуть перевірку з боку американського Управління з продовольства і медикаментів (FDA). Зазначається, що близько 10 мільйонів доз вакцини від AstraZeneca вже виготовлені і готові до використання, однак не схвалені американським регуляторам. Тим часом ще близько 50 мільйонів доз перебувають на різних стадіях виробництва і можуть бути готові до відправки в травні та червні.
Відео Новини України: хто отримає укол від коронавірусу вакциною AstraZeneca
Вакцина приїхала. Партія AstraZeneca, виробленої на фабриці у Південній Кореї, вранці прибула до України. Її розвозитимуть по пунктах вакцинації. В продовж травня у рамках глобальної ініціативи COVAX в Україну надійде близько 1 мільйон 400 тисяч доз. Кого щеплюватимуть вакциною з сьогоднішньої партії – дивіться далі.
- Facebook 1
- Telegram
- Messenger
- Viber