![Кластери з додаванням дат можуть стати дорожньою картою з виконання Мінська – Єрмак](https://thumbor.my.ua/47mQGqtkReSKYPlcYRoa3Ow2imk=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F8e180cfd96f769c1fb8aba13e85c422d.jpg)
Кластери з додаванням дат можуть стати дорожньою картою з виконання Мінська – Єрмак
Кластери, які запропонувала Франція та Німеччина, можуть стати основою дорожньої карти з виконання Мінських угод.
Оскільки у них логічно розписані кроки, починаючи з безпекових пунктів, пов’язаних із розмінуванням, розведенням сил, відведенням важкого озброєння, і завершуючи проведенням місцевих виборів.
Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він пояснив, що кластери – це не спроба змінити послідовність виконання пунктів Мінських домовленостей.
– Це зроблено в логічній послідовності того, що закладено в Мінських угодах. За винятком тих моментів, які вже зазнали змін, і тих позицій, які дуже часто трактуються опонентами так, як їм хочеться. Якщо сторони приймуть кластери, то з додаванням дат і термінів це може перетворитися на дорожню карту, – зазначив Єрмак.
Крім того, керівник Офісу президента вкотре наголосив: принципова позиція України полягає у тому, що вибори на Донбасі не можуть відбутися, поки кордон не передали під контроль українського уряду.
Модернізація Мінського формату
Напередодні віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Україна не планує відмовлятися від Мінського формату перемовин.
Оскільки це політико-дипломатичне зобов’язання, яке було взяте у 2014 році. Водночас, на його думку, Мінські домовленості потребують модернізації через юридичні неточності.