MY.UAНовини
Atlantic Council: Що буде, якщо "Північний потік-2" в обхід України добудують?
Atlantic Council: Що буде, якщо "Північний потік-2" в обхід України добудують?

Atlantic Council: Що буде, якщо "Північний потік-2" в обхід України добудують?

"Північний потік-2" абсолютно нікому не потрібен / фото REUTERS

Наслідків від завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2" від російського Санкт-Петербургу до Німеччини через Балтійське море буде багато. Найважливіші з них стосуються національну безпеку, енергетичну безпеку, геополітику, енергетичну політику ЄС й управління. 

При цьому, поява "труби" майже не вплине на поставки самого газу. А ціни вже падають. Тож єдине питання в цій ситуації - хто отримає дохід від транзиту. Про це в своєму аналізі пише експерт Atlantic Council Андерс Аслунд. Він зауважує, що "Північний потік-2" вплине на низку країн, зокрема на Білорусь, Німеччину, Польщу, Росію й Україною. Але вплив відчує й Східна Європа загалом, так само як Євросоюз і США.

Національна безпека

Вочевидь, вплив на національну безпеку буде найбільш важливим наслідком "Північного потоку-2". Швидше за все, транзит через газопроводи України, Білорусі й Польщі припиниться. Це розв'яже Росії руки у її військових авантюрах проти України й Білорусі. Для Заходу загалом надзвичайно важливо не допустити такого розвитку полій. Велика російська військова агресія проти України або Білорусі буде загрозою для національної безпеки всієї Європи. Якщо "Газпром" відмовиться від транспортування газу через ці дві країни, а українська транзитна ГТС буде покинута, цей ризик сильно зросте.

Енергетична безпека Європи

Завершення будівництва "Північного потоку-2" підірве енергетичну безпеку Європи. В 2019 році загальний попит на газ 27 країн ЄС досяг піку на рівні 390 мільярдів кубометрів. Сувора кліматична політика Євросоюзу не дозволить досягнути цього показника знову. В 2019 році поставки російського газу в 27 країн-учасниць становили максимальні 168 мільярдів кубометрів. А це 43% від загального споживання газу в ЄС.

В 2021 році прогнозований об'єм експорту газу з Росії в союз становить приблизно 135 мільярдів кубометрів. І цифра буде поступово скоротиться до 120 мільярдів до 2030 року. Зменшення споживання не буде різким. Тому що країни Центральної Європи будуть переходити з вугілля на газ. А Німеччина хоче замінити цим паливом свою атомну енергетику. Однак, нарощення споживання не очікується.

При максимальному щорічному експорті на рівні 135 мільярдів кубометрів, 110 мільярдів або 81% Росія зможе транспортувати через дві гілки "Північного потоку". Зважаючи на те, що "Газпром" схильний зупиняти поставки посеред зими, це надзвичайний ризик для безпеки. Російська компанія дуже часто обривала поставки газу для пострадянських країн заради політичного чи фінансового вимагання. Це ж саме вона може зробити і з країнами ЄС.

Навіть якщо відкинути злі наміри "Газпрому", завжди може статися аварія. Але проблеми надмірної залежності від одного маршруту експорту просто не виникають за умов, що існує лише "Північний потік-1". Таким чином, поява "Північного потоку-2" піднімає ризики для поставок до неприйнятного рівня.

Геополітичний ефект

Геополітичні наслідки від завершення будівництва "Північного потоку-2" можуть бути нищівними. Очевидними намірами Росії стало утворення союзу з Німеччиною й Австрією (а також з Нідерландами й Бельгією) проти Східної й Північної Європи. "Північний потік-2" - найбільш зухвала спроба розколоти ЄС. І всі докази свідчать проти Кремля.

В жовні 2015 року тогочасний міністр економіки й енергетики Німеччини Зігмар Габріель зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним в його резиденції на околицях Москви.

"Пан Олексій Міллер і пан Маттіас Варніг продовжать просувати проект "Північного потоку-2". Це в наших інтересах. Найважливіше, з точки зору юридичних питань, щоб ми подбали про збереження всього цього під юрисдикцією влади Німеччини, на скільки це можливо. Якщо нам це вдасться, можливості для зовнішнього втручання будуть обмежені. І в нас хороші позиції в цьому питанні", - цитує Кремль слова Габріеля.

Ця цитата з'явилася через кілька тижнів після оголошення про запуск "Північного потоку-2" в середині 2015 року. Вона чітко дає зрозуміти, що весь проект суто геополітичний. Оскільки протест США проти газопроводу підтримують більшість країн ЄС, американські санкції не вб'ють клин між США і Європою. Габріель - соціал-демократ, так само як і його наставник - Герхард Шрьодер. Одразу після того, як СДПН зазнала поразки на парламентських виборах в 2005 році, Шрьодер дав дозвіл на будівництво "Північного потоку-1". І коли він залишив посаду канцлера Німеччини, Путін призначив його головою комітету акціонерів компанії Nord Stream AG, зареєстрованої в Швейцарії. Але абсолютним власником її виступає "Газпром". З тих пір Шрьодер діяв як головний лобіст Путіна в Німеччині.

Важко зрозуміти, як уряд країни НАТО може прийняти все це, так само як і те, що Німеччина - найбільш багатостороння серед великих країн ЄС, так довго діє в односторонньому порядку. На щастя, у Німеччині немає єдності щодо "Північного потоку-2". Окрім Шрьодера абсолютна підтримка проекту надходить лише від правих радикалів з "Альтернативи для Німеччини", й партії "Лівих". "Зелені" повністю проти "Північного потоку-2", а "Вільні демократи" здебільшого негативно ставляться до нього.

ХДС Ангели Меркель розкололася у питанні газопроводу. Цілком можливо, що більшість членів партії налаштовані проти нього. Депутат від ХДС і голова комітету Бундестагу з закордонних справ  Норберт Рюттген сказав, що завершення будівництва "Північного потоку-2" буде "повним підтвердженням для Володимира Путіна, що він веде правильну політику, тому що Захід нічого не робить".

Постачання газу

Іронічно те, що постачання газу з Росії в ЄС майже не відчує ефекту від появи "Північного потоку-2". Об'єми скорочувалися з 2019 року. І, швидше за все, ще кілька років попит протримається на рівні 135 мільярдів кубометрів, а потім знову почне падати. Оскільки Європа швидко рухається в напрямку відмови від вуглеводнів.

У "Газпрому" вже є більше газопроводів в ЄС, ніж йому потрібно. Транзитна потужність ГТС України становить приблизно 120 мільярдів кубометрів на рік. А номінально вона здатна перекачувати 160 мільярдів кубометрів. Газогін "Ямал-Європа", який проходить через Білорусь і Польщу, здатен транспортувати 33 мільярди кубометрів на рік. Обидві "труби" працюють чудово в той час, як "Північний потік-1", який повністю належить Росії, постійно зіштовхується з перебоями в роботі. 

Дві гілки "Північного потоку" разом зможуть транспортувати 110 мільярдів кубометрів газу на рік. Новозбудований "Турецький потік", який належить "Газпрому", теж здатен перекачувати 31,5 мільярда кубометрів. Хоча лише половина від цього об'єму призначена для Європи. Таким чином, будуючи "Північний потік-2", Росія добивається пропускної здатності на рівні 319 мільярдів кубометрів на рік. І все це для того, щоб перекачувати 135 мільярдів, які споживає Європа. А це на 136% більше, ніж потрібно. Тож "Північний потік-2" не має жодного комерційного сенсу. Автор зауважує, що його розрахунки не включають два газопроводи, призначені виключно для Туреччини: "Блакитний потік" і "Турецький потік-1".

Фінансові наслідки

Фінансовий ефект від того, буде добудований "Північний потік-2" чи ні, буде великим, але не головним. Фактично всі наслідки можна розділити на дві групи. Одна з них стосується перерозподілу доходів від транзиту в разі добудови газопроводу. Інша - це перевищені витрати на "Північний потік-2".

Традиційно Україна заробляла на транзиті газу три мільярди доларів на рік. Але ця цифра впала до двох мільярдів, оскільки Росія скоротила транспортування через українську ГТС, відправивши об'єми в "Північний потік-1". Польща і Білорусь отримували по 500 мільйонів доларів на рік за транзит. Хоча "Газпром" володіє білоруською ГТС.

Після завершення будівництва "Північного потоку-2" Німеччина буде заробляти два мільярди доларів на рік, транспортуючи російський газ в країни Південної й Східної Європи, яких можуть змусити платити трохи більше за це паливо. В грудні 2019 року "Газпром" і "Нафтогаз" підписали п'ятирічну угоду про транзит через Україну. Російська компанія зобов'язана була перекачувати 65 мільярдів кубометрів газу в 2020 році, а потім по 40 мільярдів з 202-го до 2024-го. Торік "Газпром" виконав свої контрактні зобов'язання. Але в нього був комерційний інтерес зробити це. Зважаючи на довгу історію порушень контрактів з боку "Газпрому" це не заспокоює. І російська компанія не може надати жодних надійних гарантій.

В 1997 році "Газпром" страждав від надлишку газу. Тож він припинив приймати жодні об'єми чи транзит з Туркменістану на півтора роки. В Ашхабаду не було іншого експортного маршруту. Росія зняла свою блокаду лише після того, як Туркменістан збудував альтернативний газопровід в Іран. Навесні 2009 року газу було знову надто багато. Цього разу туркменський газопровід в Росію "випадково" вибухнув, тому що "Газпром" припинив приймати туркменський газ за контрактом, не повідомивши Туркменістан. Ашхабад засвоїв цей урок. Тепер Китай будує великий газопровід в Туркменістан, щоб не покладатися на Росію.

Чому "Газпром" не вчинить так само з Україною? Робота газопроводу вимагає стабільного потоку, який Росія ніколи не гарантує. "Газпром" може зупинити транзит на півроку, що виведе всю систему з ладу, а потім поскаржиться, що Україні нібито не виконує свої контрактні зобов'язання. Зважаючи на те, що "Газпром" постійно програє арбітражні конфлікти в Стокгольмі, йому не можна довіряти.

Висновки

"Північний потік-2" не має жодного комерційного сенсу. Оскільки російські поставки газу в Європу навряд чи будуть збільшуватися, немає потреб у нових газопроводах між Росією і Європою. "Північний потік-2" служить двом сферам: геополітиці й сумнівним бізнес-інтересам. І обидві вони неприйнятні. Геополітична мета - це полегшити російську військову агресію проти України й Білорусі, політично відрізати Німеччину від ЄС і США, а також корумпувати важливі голоси, особливо членів німецької й австрійської еліти. Так само Європа не повинна допомагати близьким друзям Путіна збагачуватися через будівництво непотрібної й надто дорогої "труби".

Історія "Північного потоку-2"

  • Проектом "Північний потік-2" передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим "Північним потоком-1".
  • Враховуючи санкції, які прийняла Палата представників Конгресу США в законопроекті про американський оборонний бюджет, компанії, що займаються будівництвом газопроводу "Північний потік-2", не змогли його добудувати.
  • 9 грудня 2020 року Палата представників Сполучених Штатів схвалила оборонний бюджет на наступний рік з розширеними обмеженнями проти російського газопроводу "Північний потік-2".
  • Будівництво газопроводу "Північний потік-2" відновилося 11 грудня.
  • Сполучені Штати закликають європейських союзників і приватні компанії припинити роботи з побудови газопроводу "Північний потік-2", і готують більш широкі санкції щодо російського проекту.
  • Сенат США затвердив оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, в якому передбачені нові санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".
  • 7 січня 2021 року в Німеччині заснували фонд для підтримки добудови "Північного потоку-2".
  • 13 січня 2021 року Держдепартамент США повідомив європейські компанії, причетні до будівництва газопроводу "Північний потік-2", про ризик введення нових санкцій.
  • 18 січня 2021 року США попередили союзників у Європі про намір ввести санкції проти російського корабля" Фортуна", який бере участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".
  • 14 березня віце-президент Єврокомісії Франц Тіммерманс заявив, що Європі не потрібен газопровід "Північний потік-2". Попри це, Німеччина продовжує наполягати на завершенні проекту.

  • Президент України Володимир Зеленський назвав російський газопровід "Північний потік-2" пасткою для країн всієї Європи.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Переклад: Лесь Димань

Теги за темою
Північний потік-2
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У червні Україна скоротила експорт молочки до ЄС через скасування пільгових режимів
Agravery
2025-07-18T09:28:48Z
Як 10% експортне мито на експорт сої та ріпака вдарить по українському агросектору
Telegraf
2025-07-18T09:27:56Z
Середня зарплата не дорівнює середній пенсії: які виплати отримуватимуть українці
GlavRed
2025-07-18T09:27:21Z
Видатки загального фонду держбюджету в червні становили ₴337,4 мільярда
УкраинФорм
2025-07-18T09:19:21Z
Українська компанія залучила $1,5 мільйона на розвиток стійких до РЕБ систем зв'язку
УкраинФорм
2025-07-18T09:15:51Z
Інфляція сповільнилася, але українці не вірять у покращення
24tv
2025-07-18T09:15:04Z
Стефанішина назвала 2027 рік кінцевим терміном у підготовці України до вступу в ЄС
Европейская правда
2025-07-18T09:13:36Z
Скільки коштує кілограм цибулі: ціни за рік зросли
24tv
2025-07-18T09:06:59Z
Українці можуть перейти на вигідніший вид пенсії: як отримувати більше грошей
Знай
2025-07-18T09:06:14Z
Кіберфахівці ГУР атакували інфраструктуру Газпрому - джерело
УкраинФорм
2025-07-18T09:28:30Z
Китай нахабно картографує морське дно біля Тайваню і важливої морської бази США, - NYT
InternetUA
2025-07-18T09:28:01Z
Росія і надалі глушитиме європейські супутники, які нібито допомагають Україні
УкраинФорм
2025-07-18T09:27:34Z
Словаччина розблокує 18-й пакет санкцій проти росії – Фіцо
iPress
2025-07-18T09:24:10Z
Орбан роками саботує ЄС у координації з Путіним - Сікорський
УкраинФорм
2025-07-18T09:19:14Z
Росія готує масований удар по Україні: експерт розкрив причину паузи РФ в повітряних атаках
TSN
2025-07-18T09:18:10Z
Зеленський призначив Умєрова на нову посаду: указ
TSN
2025-07-18T09:15:42Z
П’ятьох громадян Молдови позбавили громадянства через службу в іноземній армії
Европейская правда
2025-07-18T09:13:49Z
Рада Безпеки ООН екстрено зібралася через загострення конфлікту в Сирії
360ua.news
2025-07-18T09:12:49Z
Пластиковий сир: що виявили вчені в популярному молочному продукті
Фокус
2025-07-18T05:45:19Z
Бджолина отрута допомагає побороти рак грудей: важливе відкриття
24tv
2025-07-18T04:18:49Z
Туберкульоз минулого місяця зареєстрували у понад 1300 людей
Gazeta UA
2025-07-18T04:12:43Z
У червні туберкульоз зареєстрували у 1306 людей - ЦГЗ
УкраинФорм
2025-07-17T23:36:59Z
Чекайте на неперевершений урожай помідорів: як доглядати за ними у липні
24tv
2025-07-17T21:24:27Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T20:12:23Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:02Z
Харчове отруєння: причини, симптоми та коли варто звертатися до лікаря
24tv
2025-07-17T19:03:26Z
Чим зняти зубний біль?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:27:49Z
Армія РФ за добу вбила чотирьох людей на Донеччині
УкраинФорм
2025-07-18T09:28:30Z
Спека повертається, відома дата: лише в кількох областях буде прохолодно
GlavRed
2025-07-18T09:27:35Z
Отруєння у львівському ресторані China Hi: госпіталізували 70 людей
УкраинФорм
2025-07-18T09:27:15Z
Поки російська бронетехніка працює з закритих позицій, солдати РФ вмирають у "піхотних походах" — військовий
ZN UA
2025-07-18T09:24:01Z
Ворог уночі обстріляв Центральний ринок та житлові квартали в Херсоні
УкраинФорм
2025-07-18T09:09:14Z
"Ми маємо всі шанси": ЗСУ можуть вибити росіян з однієї області України
GlavRed
2025-07-18T09:03:34Z
У Києві судитимуть двох спільників, які під приводом обміну валюти пограбували киян на ₴2,1 млн
Украина Криминальная
2025-07-18T09:00:30Z
Негода накрила Прикарпаття: 3 села залишилися без транспортного сполучення
24tv
2025-07-18T08:54:06Z
Сили оборони мають всі шанси звільнити Сумщину від ЗС РФ, — офіцер бригади "Сталевий кордон"
Фокус
2025-07-18T08:51:53Z
Тим, хто каже, що Ліна Костенко мовчала
Детектор М
2025-07-18T09:24:52Z
Будинок за 1 євро на Сицилії: власники розповіли, скільки їм коштуватиме ремонт
24tv
2025-07-18T09:24:45Z
В Україні спростили процес бронювання працівників підприємств
Telegraf
2025-07-18T09:24:37Z
Навчальні заклади пустять "під ніж": у МОН пояснили, які школи зникнуть першими
Знай
2025-07-18T09:21:51Z
Румунія хоче виробляти дрони разом з Україною та продавати їх в Європу — ЗМІ
ZN UA
2025-07-18T09:21:32Z
"Що це за штука": жінка поглянула на будинок свого сусіда і жахнулася
Фокус
2025-07-18T09:21:11Z
Нацрада оголосила радіоконкурс на 15 FM-частот
Детектор М
2025-07-18T09:19:53Z
В Україні на одного новонародженого припадає троє померлих – «Опендатабот»
ZN UA
2025-07-18T09:06:52Z
Сітка не допомогла: в мережі показали наслідки удару БПЛА по заводу "Энергия" в РФ
Фокус
2025-07-18T09:06:10Z
"Барбі" повертається: Mattel і Illumination знімуть перший анімаційний фільм для кінотеатрів
Gazeta UA
2025-07-18T09:21:37Z
Зірка "Спіймати Кайдаша" Григорій Бакланов вперше розповів про нову кохану
Комсомольская правда
2025-07-18T09:12:28Z
Зірка "Кіборгів" Ясіновський розповів чомусь пішов з акторства і хто вплинув на його повернення до професії
Комсомольская правда
2025-07-18T08:54:12Z
Зірка серіалу "Спіймати Кайдаша" відверто зізнався, що готовий піти на війну: "Я піду служити"
24tv
2025-07-18T08:45:21Z
Зручні кросівки, які завжди мають стильний вигляд
Gazeta UA
2025-07-18T08:39:10Z
«Вартові Різдва»: вийшов перший трейлер різдвяної комедії з Бокланом, Кукуюком і Бліндарем у головних ролях
GlavRed
2025-07-18T08:33:15Z
Стильні окуляри на літо 2025: найкраща добірка для модних дівчат
24tv
2025-07-18T08:30:12Z
Зірка «Тіней забутих предків» зустрічається з чоловіком, який молодший за неї на 25 років
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T08:21:45Z
Міністерство культури і національної спадщини
Детектор М
2025-07-18T08:09:25Z
Розхламлення методом чотирьох коробок: як це зробити
24tv
2025-07-18T09:24:13Z
Не стрижіть та не фарбуйте волосся в цей день: залучите в життя одні проблеми
24tv
2025-07-18T09:12:45Z
Райське місце: людям пропонують безкоштовне житло, харчування і премії за життя на острові
Фокус
2025-07-18T09:12:44Z
Втрутилися росіяни: КНДР знову закрила для іноземців щойно відкритий курорт
24tv
2025-07-18T09:06:21Z
Огірки будуть плодоносити довше, якщо знати один секрет городника
Gazeta UA
2025-07-18T08:54:09Z
Ви помилково вважали їх українськими: 4 поширені імені, які мають іноземне коріння
24tv
2025-07-18T08:45:42Z
Попелиця втікатиме з вашого городу: натуральний інсектицид, який працює краще за хімію
TSN
2025-07-18T08:36:51Z
Не Морське око: шалено красиве озеро в Карпатах біля України
24tv
2025-07-18T08:30:03Z
Китайський гороскоп на завтра 19 липня: Драконам - випробування, Свиням - розчарування
GlavRed
2025-07-18T08:27:38Z
В Одесі затримали жінку, яка збиралася підірвати обласний ТЦК
24tv
2025-07-18T09:27:51Z
На Буковині викрили чергову схему незаконного виїзду чоловіків за кордон
Украина Криминальная
2025-07-18T09:18:51Z
У Києві співробітник ТЦК насмерть забив чоловіка, від якого відмовились військові частини
Комсомольская правда
2025-07-18T09:06:41Z
Інспектор, який в Калуші розганяв дітей біля фонтану пострілами в повітря, отримав смішний штраф
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T09:00:39Z
Теракт у годину пік: СБУ підтвердила затримання жінки, яка хотіла підірвати ТЦК в Одесі
Фокус
2025-07-18T09:00:02Z
За сексуальне насильство щодо 6-річної дівчинки судитимуть мешканця Київщини
Украина Криминальная
2025-07-18T08:54:08Z
Наймолодшій – чотири роки. Через отруєння в ресторані Кацуріна госпіталізовано вже 70 людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T08:39:14Z
На Львівщині стався обвал на вугільній шахті: є постраждалий
24tv
2025-07-18T08:21:13Z
Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, двоє загиблих
1News
2025-07-18T08:09:07Z
Легенда екстриму: трагічно не стало улюбленця публіки та зірки 90-х і 2000-х
GlavRed
2025-07-18T09:27:40Z
Катерина Усик примчала до чоловіка в Лондон - причина
GlavRed
2025-07-18T09:27:08Z
Козак, гетьман, джентльмен: як Олександр Усик розповідає про Україну через свої образи
24tv
2025-07-18T09:24:06Z
Українські баскетболістки - у другому кошику перед жеребкуванням Євро-2027
УкраинФорм
2025-07-18T09:19:43Z
Реал продав захисника до Алавеса
Football.ua
2025-07-18T09:19:16Z
Майстер шоу та ефектних перфомансів: у яких образах Усик з'являвся на рингу
24tv
2025-07-18T09:12:35Z
У Малі ліквідували воєнного злочинця, тренера російського боксера Повєткіна - джерело
УкраинФорм
2025-07-18T09:04:20Z
Шульга та Скапінцев допомогли своїм клубам виграти матчі Літньої ліги НБА
УкраинФорм
2025-07-18T09:03:12Z
Усик – Дюбуа: онлайн-трансляція церемонії зважування перед реваншем
24tv
2025-07-18T08:54:32Z
Революційна функція iPhone покладе край спам-дзвінкам
InternetUA
2025-07-18T09:19:36Z
У NASA стверджують, що планета Сатурн може плавати на воді: чи можливо це
Фокус
2025-07-18T08:45:55Z
Подорож у минуле: прихована функція Google Maps зворушила Мережу, як її ввімкнути
Фокус
2025-07-18T08:36:21Z
Де в Україні найродючіші землі: науковці назвали конкретний населений пункт в одній області
GlavRed
2025-07-18T08:27:16Z
Оновлення Android виправить помилки на популярних смартфонах: що потрібно зробити
Фокус
2025-07-18T08:27:13Z
У мережі сміються з начальника компанії, якого з коханкою показали на весь стадіон
Фокус
2025-07-18T08:21:09Z
Що відбувається з батареєю смартфона при повній розрядці
InternetUA
2025-07-18T08:16:25Z
Приватність у смартфоні: що ми втрачаємо, коли не зважаємо
Фокус
2025-07-18T08:15:02Z
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину
Фокус
2025-07-18T08:12:35Z
Класичний Land Rover перетворили на 700-сильного монстра
AutoCentre
2025-07-18T09:15:59Z
Запас ходу — 1300 км: виробник смартфонів показав стильний електричний універсал
Фокус
2025-07-18T09:12:28Z
Рекламна кампанія RENAULT – UN.PATENT здобула золотого Канського лева
AutoCentre
2025-07-18T08:43:25Z
На український ринок виходить новий Volkswagen Transporter T7: ціни та версії
Фокус
2025-07-18T08:36:34Z
Українці купують більше китайських авто: які марки найпопулярніші
24tv
2025-07-18T08:33:52Z
Дешевше ніж очікувалось: кросвен Kia Carens отримав повністю електричну версію
ЗаРулем
2025-07-18T08:33:44Z
Mitsubishi випустив семимісцевий кросовер за $30 000
AutoCentre
2025-07-18T08:16:06Z
На базі Toyota: Subaru презентувала спортивний електрокросовер для молоді
Фокус
2025-07-18T07:45:42Z
Subaru презентувала новий електричний кросовер на базі Toyota C-HR
AutoCentre
2025-07-18T07:10:37Z