MY.UAНовини
Atlantic Council: Що буде, якщо "Північний потік-2" в обхід України добудують?
Atlantic Council: Що буде, якщо "Північний потік-2" в обхід України добудують?

Atlantic Council: Що буде, якщо "Північний потік-2" в обхід України добудують?

"Північний потік-2" абсолютно нікому не потрібен / фото REUTERS

Наслідків від завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2" від російського Санкт-Петербургу до Німеччини через Балтійське море буде багато. Найважливіші з них стосуються національну безпеку, енергетичну безпеку, геополітику, енергетичну політику ЄС й управління. 

При цьому, поява "труби" майже не вплине на поставки самого газу. А ціни вже падають. Тож єдине питання в цій ситуації - хто отримає дохід від транзиту. Про це в своєму аналізі пише експерт Atlantic Council Андерс Аслунд. Він зауважує, що "Північний потік-2" вплине на низку країн, зокрема на Білорусь, Німеччину, Польщу, Росію й Україною. Але вплив відчує й Східна Європа загалом, так само як Євросоюз і США.

Національна безпека

Вочевидь, вплив на національну безпеку буде найбільш важливим наслідком "Північного потоку-2". Швидше за все, транзит через газопроводи України, Білорусі й Польщі припиниться. Це розв'яже Росії руки у її військових авантюрах проти України й Білорусі. Для Заходу загалом надзвичайно важливо не допустити такого розвитку полій. Велика російська військова агресія проти України або Білорусі буде загрозою для національної безпеки всієї Європи. Якщо "Газпром" відмовиться від транспортування газу через ці дві країни, а українська транзитна ГТС буде покинута, цей ризик сильно зросте.

Енергетична безпека Європи

Завершення будівництва "Північного потоку-2" підірве енергетичну безпеку Європи. В 2019 році загальний попит на газ 27 країн ЄС досяг піку на рівні 390 мільярдів кубометрів. Сувора кліматична політика Євросоюзу не дозволить досягнути цього показника знову. В 2019 році поставки російського газу в 27 країн-учасниць становили максимальні 168 мільярдів кубометрів. А це 43% від загального споживання газу в ЄС.

В 2021 році прогнозований об'єм експорту газу з Росії в союз становить приблизно 135 мільярдів кубометрів. І цифра буде поступово скоротиться до 120 мільярдів до 2030 року. Зменшення споживання не буде різким. Тому що країни Центральної Європи будуть переходити з вугілля на газ. А Німеччина хоче замінити цим паливом свою атомну енергетику. Однак, нарощення споживання не очікується.

При максимальному щорічному експорті на рівні 135 мільярдів кубометрів, 110 мільярдів або 81% Росія зможе транспортувати через дві гілки "Північного потоку". Зважаючи на те, що "Газпром" схильний зупиняти поставки посеред зими, це надзвичайний ризик для безпеки. Російська компанія дуже часто обривала поставки газу для пострадянських країн заради політичного чи фінансового вимагання. Це ж саме вона може зробити і з країнами ЄС.

Навіть якщо відкинути злі наміри "Газпрому", завжди може статися аварія. Але проблеми надмірної залежності від одного маршруту експорту просто не виникають за умов, що існує лише "Північний потік-1". Таким чином, поява "Північного потоку-2" піднімає ризики для поставок до неприйнятного рівня.

Геополітичний ефект

Геополітичні наслідки від завершення будівництва "Північного потоку-2" можуть бути нищівними. Очевидними намірами Росії стало утворення союзу з Німеччиною й Австрією (а також з Нідерландами й Бельгією) проти Східної й Північної Європи. "Північний потік-2" - найбільш зухвала спроба розколоти ЄС. І всі докази свідчать проти Кремля.

В жовні 2015 року тогочасний міністр економіки й енергетики Німеччини Зігмар Габріель зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним в його резиденції на околицях Москви.

"Пан Олексій Міллер і пан Маттіас Варніг продовжать просувати проект "Північного потоку-2". Це в наших інтересах. Найважливіше, з точки зору юридичних питань, щоб ми подбали про збереження всього цього під юрисдикцією влади Німеччини, на скільки це можливо. Якщо нам це вдасться, можливості для зовнішнього втручання будуть обмежені. І в нас хороші позиції в цьому питанні", - цитує Кремль слова Габріеля.

Ця цитата з'явилася через кілька тижнів після оголошення про запуск "Північного потоку-2" в середині 2015 року. Вона чітко дає зрозуміти, що весь проект суто геополітичний. Оскільки протест США проти газопроводу підтримують більшість країн ЄС, американські санкції не вб'ють клин між США і Європою. Габріель - соціал-демократ, так само як і його наставник - Герхард Шрьодер. Одразу після того, як СДПН зазнала поразки на парламентських виборах в 2005 році, Шрьодер дав дозвіл на будівництво "Північного потоку-1". І коли він залишив посаду канцлера Німеччини, Путін призначив його головою комітету акціонерів компанії Nord Stream AG, зареєстрованої в Швейцарії. Але абсолютним власником її виступає "Газпром". З тих пір Шрьодер діяв як головний лобіст Путіна в Німеччині.

Важко зрозуміти, як уряд країни НАТО може прийняти все це, так само як і те, що Німеччина - найбільш багатостороння серед великих країн ЄС, так довго діє в односторонньому порядку. На щастя, у Німеччині немає єдності щодо "Північного потоку-2". Окрім Шрьодера абсолютна підтримка проекту надходить лише від правих радикалів з "Альтернативи для Німеччини", й партії "Лівих". "Зелені" повністю проти "Північного потоку-2", а "Вільні демократи" здебільшого негативно ставляться до нього.

ХДС Ангели Меркель розкололася у питанні газопроводу. Цілком можливо, що більшість членів партії налаштовані проти нього. Депутат від ХДС і голова комітету Бундестагу з закордонних справ  Норберт Рюттген сказав, що завершення будівництва "Північного потоку-2" буде "повним підтвердженням для Володимира Путіна, що він веде правильну політику, тому що Захід нічого не робить".

Постачання газу

Іронічно те, що постачання газу з Росії в ЄС майже не відчує ефекту від появи "Північного потоку-2". Об'єми скорочувалися з 2019 року. І, швидше за все, ще кілька років попит протримається на рівні 135 мільярдів кубометрів, а потім знову почне падати. Оскільки Європа швидко рухається в напрямку відмови від вуглеводнів.

У "Газпрому" вже є більше газопроводів в ЄС, ніж йому потрібно. Транзитна потужність ГТС України становить приблизно 120 мільярдів кубометрів на рік. А номінально вона здатна перекачувати 160 мільярдів кубометрів. Газогін "Ямал-Європа", який проходить через Білорусь і Польщу, здатен транспортувати 33 мільярди кубометрів на рік. Обидві "труби" працюють чудово в той час, як "Північний потік-1", який повністю належить Росії, постійно зіштовхується з перебоями в роботі. 

Дві гілки "Північного потоку" разом зможуть транспортувати 110 мільярдів кубометрів газу на рік. Новозбудований "Турецький потік", який належить "Газпрому", теж здатен перекачувати 31,5 мільярда кубометрів. Хоча лише половина від цього об'єму призначена для Європи. Таким чином, будуючи "Північний потік-2", Росія добивається пропускної здатності на рівні 319 мільярдів кубометрів на рік. І все це для того, щоб перекачувати 135 мільярдів, які споживає Європа. А це на 136% більше, ніж потрібно. Тож "Північний потік-2" не має жодного комерційного сенсу. Автор зауважує, що його розрахунки не включають два газопроводи, призначені виключно для Туреччини: "Блакитний потік" і "Турецький потік-1".

Фінансові наслідки

Фінансовий ефект від того, буде добудований "Північний потік-2" чи ні, буде великим, але не головним. Фактично всі наслідки можна розділити на дві групи. Одна з них стосується перерозподілу доходів від транзиту в разі добудови газопроводу. Інша - це перевищені витрати на "Північний потік-2".

Традиційно Україна заробляла на транзиті газу три мільярди доларів на рік. Але ця цифра впала до двох мільярдів, оскільки Росія скоротила транспортування через українську ГТС, відправивши об'єми в "Північний потік-1". Польща і Білорусь отримували по 500 мільйонів доларів на рік за транзит. Хоча "Газпром" володіє білоруською ГТС.

Після завершення будівництва "Північного потоку-2" Німеччина буде заробляти два мільярди доларів на рік, транспортуючи російський газ в країни Південної й Східної Європи, яких можуть змусити платити трохи більше за це паливо. В грудні 2019 року "Газпром" і "Нафтогаз" підписали п'ятирічну угоду про транзит через Україну. Російська компанія зобов'язана була перекачувати 65 мільярдів кубометрів газу в 2020 році, а потім по 40 мільярдів з 202-го до 2024-го. Торік "Газпром" виконав свої контрактні зобов'язання. Але в нього був комерційний інтерес зробити це. Зважаючи на довгу історію порушень контрактів з боку "Газпрому" це не заспокоює. І російська компанія не може надати жодних надійних гарантій.

В 1997 році "Газпром" страждав від надлишку газу. Тож він припинив приймати жодні об'єми чи транзит з Туркменістану на півтора роки. В Ашхабаду не було іншого експортного маршруту. Росія зняла свою блокаду лише після того, як Туркменістан збудував альтернативний газопровід в Іран. Навесні 2009 року газу було знову надто багато. Цього разу туркменський газопровід в Росію "випадково" вибухнув, тому що "Газпром" припинив приймати туркменський газ за контрактом, не повідомивши Туркменістан. Ашхабад засвоїв цей урок. Тепер Китай будує великий газопровід в Туркменістан, щоб не покладатися на Росію.

Чому "Газпром" не вчинить так само з Україною? Робота газопроводу вимагає стабільного потоку, який Росія ніколи не гарантує. "Газпром" може зупинити транзит на півроку, що виведе всю систему з ладу, а потім поскаржиться, що Україні нібито не виконує свої контрактні зобов'язання. Зважаючи на те, що "Газпром" постійно програє арбітражні конфлікти в Стокгольмі, йому не можна довіряти.

Висновки

"Північний потік-2" не має жодного комерційного сенсу. Оскільки російські поставки газу в Європу навряд чи будуть збільшуватися, немає потреб у нових газопроводах між Росією і Європою. "Північний потік-2" служить двом сферам: геополітиці й сумнівним бізнес-інтересам. І обидві вони неприйнятні. Геополітична мета - це полегшити російську військову агресію проти України й Білорусі, політично відрізати Німеччину від ЄС і США, а також корумпувати важливі голоси, особливо членів німецької й австрійської еліти. Так само Європа не повинна допомагати близьким друзям Путіна збагачуватися через будівництво непотрібної й надто дорогої "труби".

Історія "Північного потоку-2"

  • Проектом "Північний потік-2" передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим "Північним потоком-1".
  • Враховуючи санкції, які прийняла Палата представників Конгресу США в законопроекті про американський оборонний бюджет, компанії, що займаються будівництвом газопроводу "Північний потік-2", не змогли його добудувати.
  • 9 грудня 2020 року Палата представників Сполучених Штатів схвалила оборонний бюджет на наступний рік з розширеними обмеженнями проти російського газопроводу "Північний потік-2".
  • Будівництво газопроводу "Північний потік-2" відновилося 11 грудня.
  • Сполучені Штати закликають європейських союзників і приватні компанії припинити роботи з побудови газопроводу "Північний потік-2", і готують більш широкі санкції щодо російського проекту.
  • Сенат США затвердив оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, в якому передбачені нові санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".
  • 7 січня 2021 року в Німеччині заснували фонд для підтримки добудови "Північного потоку-2".
  • 13 січня 2021 року Держдепартамент США повідомив європейські компанії, причетні до будівництва газопроводу "Північний потік-2", про ризик введення нових санкцій.
  • 18 січня 2021 року США попередили союзників у Європі про намір ввести санкції проти російського корабля" Фортуна", який бере участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".
  • 14 березня віце-президент Єврокомісії Франц Тіммерманс заявив, що Європі не потрібен газопровід "Північний потік-2". Попри це, Німеччина продовжує наполягати на завершенні проекту.

  • Президент України Володимир Зеленський назвав російський газопровід "Північний потік-2" пасткою для країн всієї Європи.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Переклад: Лесь Димань

Теги за темою
Північний потік-2
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Ми непереборні завдяки цьому, – лейтенант ДПСУ сказав, що допоможе Україні перемогти
24tv
2025-04-30T20:00:36Z
Така воля Папи Франциска: кардинала з кримінальним минулим не допустили до конклаву
24tv
2025-04-30T19:51:31Z
Високоточна зброя чи дешеві дрони: Залужний назвав, що ефективніше
TSN
2025-04-30T19:51:30Z
До використання у ЗСУ допустили українські зарядні станції Titanium
1News
2025-04-30T19:46:49Z
Батьки дітей, які навчаються дистанційно, зможуть працювати з дому: Зеленський підписав закон
Фокус
2025-04-30T19:46:19Z
Лейтенант ДПСУ відповів, як ставиться до "бусифікації" та ухилянтів
24tv
2025-04-30T19:45:16Z
Грошова допомога у Харкові: хто має право та як оформити виплати
Политека
2025-04-30T19:31:52Z
Індійські розробники інтегрували ракети Mistral у бойові гелікоптери Prachand
InternetUA
2025-04-30T19:31:04Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Франція звинуватила спецслужби рф у численних кібератаках протягом 4 років
InternetUA
2025-04-30T21:07:40Z
ЄС підтвердив, що існує "план Б" для збереження санкцій проти РФ у разі угорського вето
Европейская правда
2025-04-30T21:06:08Z
Київ поголився на перелік із 22 умов закінчення війни, які висунули США – Келлог
Факти ICTV
2025-04-30T21:03:42Z
Україна готова сьогодні підписати угоду про копалини зі США — Bloomberg
ZN UA
2025-04-30T21:00:13Z
Уряд ухвалив важливе рішення щодо угоди про надра зі США
Хвиля
2025-04-30T20:52:24Z
Індія нападе найближчим часом. Пакистан отримав дані
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T20:51:53Z
"Путін — брехун і вбивця. Домовлятися з ним неможливо" — ексміністр оборони Британії
ТСН
2025-04-30T20:51:29Z
Як Україна вистояла у війні з Росією: Залужний назвав 7 ключових аспектів
ТСН
2025-04-30T20:51:05Z
Сіла у «Таксі» і поїхала у «Київ»: співачка Liya Li запрем’єрила новий трек
Storyboom
2025-04-30T21:09:18Z
TAYANNA – "До води" – 8 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-30T21:07:20Z
Неможливо відірватися: 10 найпопулярніших серіалів на Netflix, які стали фаворитами українців
24tv
2025-04-30T21:00:15Z
Гері Олдмен уперше зізнався, чому вже 30 років йому соромно перед Демі Мур
GlavRed
2025-04-30T20:52:55Z
Злата Огнєвіч різко висловилася про "артистів-одноденок"
GlavRed
2025-04-30T20:27:06Z
Вибуховий трилер з Томом Гарді: новий фільм-бойовик став найпопулярнішим на Netflix
24tv
2025-04-30T19:30:44Z
"Подібний на Захура": Камалія відкрила таємницю свого особистого життя
GlavRed
2025-04-30T19:27:55Z
Денисенко приписують роман із відомим режисером: реакція "коханців"
GlavRed
2025-04-30T19:27:35Z
"Хто тримає оборону": співак Юлік вразив своїм публічним зверненням
GlavRed
2025-04-30T19:27:00Z
Юань проти долара: нова валютна стратегія Китаю у світі тарифних воєн
Хвиля
2025-04-30T20:06:33Z
З продажу вживаних речей українцям доведеться платити податки: як це буде працювати
Telegraf
2025-04-30T19:57:51Z
Виплати зросли, але не у всіх: хто став отримувати більші пенсії у квітні
Фокус
2025-04-30T19:51:16Z
Західні компанії готуються до можливого послаблення санкцій США і відновлення торгівлі з росією – FT
iPress
2025-04-30T19:45:28Z
Угода щодо рідкоземельних металів: Україна запропонувала правки в останню хвилину, — Бессент
Фокус
2025-04-30T19:27:02Z
Попри складу ситуацію з Пакистаном: індійська рупія злетіла до максимуму за кілька місяців
24tv
2025-04-30T19:09:48Z
Що зміниться від 1 травня для українців: пальне, "Резерв+" та інші нововведеня
ТСН
2025-04-30T19:06:55Z
Хто може розраховувати на компенсації до 120 000 гривень
24tv
2025-04-30T19:03:45Z
В Україні почала дешевшати капуста: чому падають ціни
24tv
2025-04-30T19:03:40Z
На Київщині директора підприємства судитимуть за збитки громаді майже на ₴500 тис. під час ремонту доріг
Украина Криминальная
2025-04-30T21:09:58Z
Украина предложила Израилю помощь в борьбе с лесными пожарами
Лига
2025-04-30T20:54:45Z
У Харкові внаслідок вибуху вибухонебезпечного пристрою травмувались двоє осіб
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T20:48:57Z
В Івано-Франківську чоловік підпалив себе і пішов вулицею
TSN
2025-04-30T20:18:51Z
У Івано-Франківську чоловік підпалив себе на очах перехожих: що відомо про його стан
Telegraf
2025-04-30T20:06:01Z
У Харкові під час перевірки документів чоловік погрожував ножем співробітнику ТЦК
Мій Харків
2025-04-30T19:09:20Z
Подзвонили з "банку": довірлива жінка стала жертвою аферистів
InternetUA
2025-04-30T18:49:29Z
На Житомирщині чоловік до смерті побив жінку, бо сплутав її з дружиною
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T18:30:41Z
Удар по Кам’янському на Дніпропетровщині: у лікарні померла поранена жінка
1News
2025-04-30T18:15:00Z
Від плям не залишиться і сліду: як очистити подушку без пральної машини
GlavRed
2025-04-30T20:45:55Z
Виноград буде як з картинки: чим обробити його від хвороб у травні
24tv
2025-04-30T20:30:46Z
Хвороба боляче вдарить по гаманцю: від чого залежить розмір лікарняних у 2025 році
Знай
2025-04-30T20:12:39Z
Випадок ботулізму після ботоксу в Запоріжжі: лікар розповіла про симптоми та ускладнення
Факти ICTV
2025-04-30T18:37:31Z
Як прибрати суперклей з рук: ефективні домашні методи
GlavRed
2025-04-30T18:27:26Z
Не з'являться ніколи: як обробити подвір'я від кліщів
24tv
2025-04-30T18:12:17Z
Чому у міністра – міністерка, а в педіатра – педіатриня? Мовознавиця пояснила закономірності творення фемінітивів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T17:15:52Z
Не лише біль у шлунку: що таке гастрит, чому виникає та як лікувати
24tv
2025-04-30T17:15:22Z
Елегантна вечеря без зайвих зусиль: як правильно запікати спаржу – рецепт без турбот
24tv
2025-04-30T17:06:59Z
Хронологія війни – день 1163: бої на фронті загострилися, а росіяни знову обстріляли Харків
Telegraf
2025-04-30T21:00:01Z
Російські дрони влучили по АЗС у Харкові
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T20:57:27Z
У які дні тижня не можна прибирати: будуть фінансові втрати
GlavRed
2025-04-30T20:27:41Z
Тут був яр, у якому збиралися безхатьки, а тепер "оселилися" посольства: де в Києві ця вулиця
Telegraf
2025-04-30T20:24:27Z
Погода в Україні 1 травня: вдень буде тепло, але місцями дощитиме
Комсомольская правда
2025-04-30T19:31:53Z
Лінія фронту станом на 30 квітня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T19:24:04Z
Бояться "каменів з неба"? Перед травневими святами в окупованому Криму почалася істерика
Telegraf
2025-04-30T19:18:52Z
Усе на захист Керчі: росіяни дуже сильно оголили кримську ППО
24tv
2025-04-30T19:09:35Z
Росіяни збільшують кількість штурмів - DeepState
Gazeta UA
2025-04-30T19:03:31Z
Що робити, якщо чухається ліва рука: прості дії, які притягнуть більше грошей
GlavRed
2025-04-30T21:00:43Z
Ви негайно захочете їх приготувати: популярні страви з 90-х, смак яких ви ніколи не забудете
24tv
2025-04-30T21:00:20Z
Геній, що підкорив парфумерний світ: які парфуми створив Квентін Біш
24tv
2025-04-30T20:36:02Z
Бруд сам злітає за секунди: чим відмити пальці після молодої картоплі
GlavRed
2025-04-30T20:27:53Z
Часник приголомшить урожаєм: це добриво потрібно використати в травні
24tv
2025-04-30T19:51:40Z
Чи можна садити плющ біля дому: одиниці знають про значення рослини
24tv
2025-04-30T19:30:42Z
Про нього знають одиниці: рецепт млинців, за яким вони виходять ледь не прозорими
24tv
2025-04-30T19:30:13Z
Мікрозрада у стосунках: що це таке і 5 тонких ознак, на які варто звернути увагу
24tv
2025-04-30T19:24:43Z
Улюблений напій Кейт Міддлтон: чому вона надає перевагу
24tv
2025-04-30T19:24:01Z
Палладіно: Наша мрія пройти весь шлях у Лізі конференцій
Football.ua
2025-04-30T21:01:29Z
Злива голів-красенів: Барселона у видовищному півфіналі ЛЧ зіграла внічию з Інтером
24tv
2025-04-30T20:57:03Z
Аморім: Дьокереш? Якщо гравець хоче лише Лігу чемпіонів — він не прийде в Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-04-30T20:52:56Z
ПСЖ може продати Маркіньйоса влітку
Football.ua
2025-04-30T20:36:28Z
Чемпіонат світу з хокею: Україна розгромила Румунію
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T20:33:00Z
Пеллегріні: Фіорентина грає у хороший футбол
Football.ua
2025-04-30T20:11:49Z
Світоліна оновила особистий рекорд за кількістю перемог
24tv
2025-04-30T19:39:35Z
Гол Мане не допоміг Ан-Насру у півфіналі Азіатської Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-04-30T19:25:57Z
Ямал у 17 років досяг позначки в 100 матчів за Барселону
Football.ua
2025-04-30T19:16:26Z
Наступна M3 від BMW отримає електричну версію та оновлений шестициліндровий двигун
Топ Жир
2025-04-30T20:45:30Z
iPhone у світі авто: експерти назвали машини, які найменше втрачають у ціні з роками
24tv
2025-04-30T20:15:39Z
Цей Scion отримав нотки Aston Martin
Топ Жир
2025-04-30T19:15:12Z
Volkswagen відзначив мільйонний електромобіль, але це призводить до фінансових втрат
Топ Жир
2025-04-30T18:45:13Z
Як обрати оливу для гібридного авто
AutoCentre
2025-04-30T18:33:00Z
Власник проїхав на цьому Porsche два роки та продав його дорожче за новий майже на $2000
Топ Жир
2025-04-30T18:00:05Z
Рідкісні кадри: "український "Шахед" запустили з легкового автомобіля
Фокус
2025-04-30T17:22:48Z
Вирішено проблему витоку пального в комерційних автомобілях Fuel Cell
AutoCentre
2025-04-30T16:46:06Z
Весь час помилялися: водії не знали, що означає символ на приладовій панелі
Фокус
2025-04-30T16:21:22Z
Google видалила з Google Play майже половину всіх програм
InternetUA
2025-04-30T20:16:04Z
Соцмережа X втратила понад 11 мільйонів користувачів у Європі за пів року
iPress
2025-04-30T18:46:06Z
Смартфони Samsung отримають унікальний чип, який усе змінить: що відомо
InternetUA
2025-04-30T18:15:06Z
Власники цих тварин набагато рідше страждають на деменцію: перевірте, чи є ви серед них
Telegraf
2025-04-30T18:06:39Z
Electronic Arts скасувала шутер у всесвіті Titanfall та скоротила працівників Respawn Entertainm
24tv
2025-04-30T18:03:41Z
One UI 7 дісталася найстаріших флагманів Samsung раніше терміну
InternetUA
2025-04-30T17:43:59Z
Для Kingdom Come Deliverance 2 найняли групу «моральних» консультантів — аби гра нікого не образила
ITC
2025-04-30T17:25:13Z
DOOM: The Dark Ages у подарунок до відеокарт NVIDIA GeForce RTX 50 ─ в Україні стартувала акція
ITC
2025-04-30T17:23:47Z
Хотів бути у тренді, але щось пішло не так: рятувальник ДСНС повторив популярну фішку і розсмішив мережу
Telegraf
2025-04-30T17:18:37Z