Вартість нафти марки Brent до 2050 року може знизитися в 6 разів, до 10-18 дол. за барель, за умови, що країни виконають умови Паризької кліматичної угоди.
Про це свідчать дані звіт британської консалтингової компанії Wood Mackenzie.
У дослідженні говориться, що у зв'язку із зусиллями щодо запобігання кліматичним змінам попит на нафту почне скорочуватися у 2023 році.
До 2030 року вартість нафти марки Brent в середньому становитиме 37-42 дол. за барель, при тому, що нинішня вартість 60-70 дол. за барель. До 2040 року ціни на нафту коливатимуться від 28 до 32 дол. за барель, а вже до 2050 року ціни будуть на рівні 10-18 дол. за барель.
Згідно з базовим сценарієм дослідників, попит на газ перевищить попит на нафту вже після 2030 року, а ціни на скраплений газ в Азії будуть більш преміальними щодо нафти.
"Якщо світ докладе всіх зусиль, щоб обмежити глобальне потепління до 2 градусів за Цельсієм, то наслідки для нафтогазової галузі будуть серйозними. Власні моделі Wood Mackenzie показують, як попит і пропозиція енергії можуть різко змінитися перед лицем швидких політичних і технологічних змін, спрямованих на скорочення викидів парникових газів відповідно до Паризької угоди", - сказано в дослідженні.
У звіті підсумували, що, згідно зі сценарієм прискореного енергетичного переходу до 2050 року, ринок енергії буде поступово електрифікуватися. У 2050 році електроенергія буде забезпечувати 47% загального споживання енергії у світі в порівнянні з 20% сьогодні. А найбільш забруднюючі вуглеводні, такі як вугілля і нафта, будуть витіснені. Ціни опиняться під тиском, оскільки попит впаде, традиційні відносини між цінами на нафту і газ будуть перевернуті з ніг на голову.
Що цьому передувало
У квітні 2020 року через пандемію коронавірусу вартість нафти марки Brent впала до рекордного значення - нижче 20 дол. за барель. До кінця грудня її вартість зросла до 47 дол. за барель. У 2019 році вартість нафти зазначеної марки перебувала на рівні 60-70 дол. за барель.
У квітні 2021 року вартість нафти марки Brent також коливалася від 62 до 70 дол. за барель.
Головні новини України та світу на ранок 28 квітня
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Ганна Бредіхіна