![У Буркіна-Фасо вбили двох іспанських журналістів](https://thumbor.my.ua/HDqKssZULJIbXtB7_-y81UDTyAQ=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2F976d845683d774d675dbcf05431aac4f.jpg)
У Буркіна-Фасо вбили двох іспанських журналістів
У Буркіна-Фасо 26 квітня вбили двох іспанських журналістів – військового репортера Девіда Беріана та оператора Роберта Фрейла. Про це повідомила Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів».
«Смерть цих репортерів є новою трагедією для журналістики, – сказав генеральний секретар RSF Крістоф Делуар. – Це говорить про виняткову мужність цих медіапрофесіоналів та дуже значні ризики, на які вони пішли, намагаючись висвітлити ситуацію в цьому регіоні для нас. Ми висловлюємо підтримку всім їхнім близьким та ЗМІ».
Журналісти працювали над документальним фільмом про боротьбу з браконьєрством в Національному парку Пама на сході країни. Їх вбили по дорозі до парку, який розташований недалеко від прикордонної зони Сахель – Малі, Нігеру та Буркіна-Фасо, де діють кілька збройних формувань.
«Конвой натрапив на позицію терористів, які відкрили вогонь», – повідомила влада Буркіна-Фасо.
Associated Press пише, що разом з журналістами загинув ірландець Рор Янг, директор Chengeta Wildlife Foundation. Міністерка закордонних справ Іспанії Аранча Гонсалес Лая розповіла, що в момент нападу троє чоловіків їхали з патрулем проти браконьєрства, до якого входило близько 40 людей.
За даними АР, відповідальність за напад взяла на себе група джихадистів, відома як JNIM, пов'язана з «Аль-Каїдою».
У 2013 році в Сахелі вбили двох французьких журналістів Radio France Internationale Гіслена Дюпона та Клода Верлона.
Нагадаємо, 31 липня 2018 року стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці (ЦАР) вбили журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва, які знімали там документальний фільм про роботу ПВК «Вагнер». Згодом з'явилася інформація, що журналісти прилетіли в Центральну Африку, щоб зняти документальний фільм про роботу «ПВК Вагнера» для «Центру управління розслідуваннями» (ЦУР) Михайла Ходорковського, і повинні були повернутися в Росію 18 серпня. «Вагнерівці» знали, що знімальна група перебуває в країні.
За основною наразі версією, автомобіль зі Джемалем, Расторгуєвим та Радченком був зупинений в ніч на понеділок на блокпосту, коли вони їхали зі столиці ЦАР Бангі в місто Сібю. У цей момент із засідки вийшли озброєні люди і фактично розстріляли росіян на місці, залишивши в живих водія.
Фото: RSF