MY.UAНовини
Катерина М’ясникова, НАМ: Мета «Формули толерантності» — дати можливість подивитися на ситуацію очима людини, яку дискримінують, помінятися з нею місцями
Катерина М’ясникова, НАМ: Мета «Формули толерантності» — дати можливість подивитися на ситуацію очима людини, яку дискримінують, помінятися з нею місцями

Катерина М’ясникова, НАМ: Мета «Формули толерантності» — дати можливість подивитися на ситуацію очима людини, яку дискримінують, помінятися з нею місцями

15 травня 2021 року відбудеться прем’єра радіопрограми «Формула толерантності». Вона одночасно вийде на всеукраїнській радіостанції «Мелодія» та регіональних станціях «Західний полюс», ТРК «Відікон», «Блиск 106.6 fm», «СіД FM», «Великий Луг». Над проєктом із жовтня 2020 року працювали креативна команда «Лабораторії форматів» Національної асоціації медіа (НАМ) та колективи радіостанцій — загалом близько 50 людей.

За підтримки Фонду прав людини посольства Нідерландів НАМ надала регіональним радіо п’ять грантів по 40 тисяч гривень на виготовлення п’яти програм та безкоштовно залучила радіо «Мелодія» до виробництва 20 програм. Загалом в ефір вийде 25 радіопрограм, які транслюватимуть протягом одного місяця.

Творці хочуть, щоб радіослухачі почули історії людей, які зазнали дискримінації, та зрозуміли, як поведінка чи реакція інших може впливати на життя і змінювати його. Кожна історія — це особиста невигадана драма однієї людини, озвучена зірками шоубізу, серед яких співаки Олег Винник, Джамала, Олег Скрипка, ведучі Надія Матвєєва, Володимир Остапчук та інші.

Виконавча директорка НАМ, ініціатора проєкту «Формула толерантності», Катерина М’ясникова розповіла «Детектору медіа», як виникла ідея створити радіопрограму про толерантність, яку мету ставлять перед собою автори, як обирали радіостанції та чи будуть продовжувати проєкт.

– Катерино, що спонукало вас до створення проєкту «Формула толерантності»? Чому обрали саме формат радіо?

– Одним зі стратегічних завдань НАМ у 2020–2023 роках є підтримка і створення якісного контенту. Для нас визначення якісного контенту включає два аспекти: по-перше, він має бути цікавий для аудиторії, по-друге, він має нести якусь позитивну зміну, або інформувати нашу аудиторію про реформи, або давати можливість задуматися над якимись важливими питаннями, або навчати медіаграмотності. У цьому випадку маємо можливість попрацювати над однією з найскладніших та найактуальніших тем для українського суспільства — прийняття інакшості, якою б вона не була: національною, гендерною, політичною, релігійною тощо. В українському суспільстві є чимало питань, що мають об’єднувати, а не роз’єднувати суспільство. І для того, щоб вони швидше вирішилися, таку інакшість потрібно сприймати і ставитися до неї з повагою.

Чому саме радіо? Бо багато хто недооцінює можливості радіо в сторітелінгу. Радіо має величезний потенціал у донесенні ідеї у форматі розмови чи роздумів. Радіо — це друг, із яким ми залишаємося наодинці, коли їдемо в машині чи щось робимо вдома. Формат історії, який пропонує радіо, нам здався найбільш ефективним для такого проєкту.

Яка ситуація з толерантністю в Україні, на вашу думку? Як можна виправити чи побороти проблеми, що вже назріли в суспільстві?

– Про проблеми з толерантністю в Україні красномовно свідчать конфлікти на національному та релігійному ґрунті, гендерний дисбаланс і побутова дискримінація, пов’язана з вибором у житті. Банально — хтось одружений, а хтось не вірить в інститут шлюбу, хтось має дітей, а хтось сповідує чайлдфрі. Тому, на мою думку, питання толерантності й виховання правильного ставлення до того, що всі ми різні, дуже актуальне. Що ми можемо зробити? Говорити про це, привертати увагу, розповідати історії людей, які стикаються з нетолерантною поведінкою, а також не мовчати про те, як дискримінація впливає на наше життя. Власне, на це наш проєкт і націлений.

Що саме ви пропонуєте у «Формулі толерантності» — нагадати суспільству про проблеми чи запропонувати рішення? Яку мету перед собою ставите?

– Мета проєкту «Формула толерантності» — дати можливість слухачам подивитися на ситуацію очима людини, яку дискримінують, помінятися з нею місцями, відчути, як поведінка чи реакція інших впливає та змінює її життя. Слухачі зможуть підвищити свою обізнаність про етнічну, сексуальну, релігійну та інші форми різноманітності, а також про необхідність поваги та однакового ставлення до всіх людей. Бо іноді те, що нам здається просто випадковою необдуманою фразою, може іншій людині сильно відгукнутися, ранити чи образити. Зміна ракурсу й погляд очима того, кого ми не толеруємо, і є ідеєю цього проєкту.

– Проєкт складається з 25 коротких історій. Розкажіть про них.

Це будуть глибокі та щемкі історії про дискримінацію, відсутність поваги до особистих кордонів, насилля та приниження жінок та меншин (особливо ЛГБТІ та ромів). Програми сприятимуть тому, що толерантність стане однією з основних цінностей більшості українців.

Авторам проєкту було важко обрати найцікавіші історії, адже їх було безліч. Сотні історій про дискримінацію, насилля, приниження, з яких потрібно було обрати лише 25. За форматом це будуть історії, озвучені відомими людьми. Кожна з них — особиста невигадана драма однієї людини, яка зазнала дискримінації, цькування чи приниження.

Історії зачитуватимуть зірки українського шоубізу — хто саме?

– Слухачі почують голоси Олега Винника, Насті Каменських, Олега Скрипки, Ольги Полякової, Макса Барських, Джеррі Хейл, Таяни, Джамали, Сергія Танчинця, Ірини Білик, Олександра Пономарьова, Alyosha, Тараса Тополі, Дмитра Шурова, Юлії Саніної, Фагота, Надії Матвєєвої, Володимира Остапчука, Олега Собчука, Олексія Мочанова.

Хто створював проєкт? Чи долучалася до розробки «Лабораторія форматів» НАМу? Скільки людей над ним працювали? За який термін підготували до запуску?

– Унікальний радіоформат «Формула толерантності» створила креативна команда «Лабораторії форматів». А потім провела тренінги для колективів радіостанцій. Тож програми створюють всеукраїнська радіостанція «Мелодія» та регіональні радіостанції — «Західний полюс» (м. Івано-Франківськ), ТРК «Відікон» (м. Суми), «Блиск 106.6 fm» (м. Чернівці), «СіД FM» (м. Луцьк), «Великий Луг» (м. Запоріжжя).

Враховуючи команду «Лабораторії форматів», колективи радіостанцій, які працюють над проєктом, тренерів та менторів, — над цим проєктом працюють близько 50 людей.

До запуску готувалися з жовтня 2020 року. До середини червня 2021 року всі програми вже вийдуть в радіоефірах.

– Який бюджет проєкту? Чиїм коштом він створений?

– НАМ за підтримки Фонду прав людини посольства Королівства Нідерландів надала регіональним радіокомпаніям п’ять грантів по 40 тисяч гривень на виготовлення п’яти повноцінних програм (хронометраж кожної — до 5 хвилин) та залучила для виробництва 20 програм загальнонаціональне радіо «Мелодія» на безоплатній основі.

–– Як обирали радіостанції?

– На конкурсній основі. П’ять регіональних раідокомпаній-переможців транслюватимуть 20 програм «Формула толерантності», вироблених радіо «Мелодія», й по п’ять власного виробництва. Загалом в ефірі кожної регіональної радіостанції буде 25 програм, вони транслюватимуться по чотири рази на день протягом одного місяця.

–  На коли запланована прем’єра проєкту? І чи вже маєте плани на другий сезон?

– Прем’єра проєкту «Формула толерантності» одночасно пройде в ефірах національної та регіональних радіостанцій 15 травня 2021 року. Проєкт дуже перспективний, навіть у ході створення ми вже отримали багато позитивних відгуків, тому сподіваємося, що радіостанції зможуть самостійно продовжувати його створювати.

Фото надані НАМ

Теги за темою
Виробництво
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Агенція оборонних закупівель оголосила перші тендери на придбання FPV-дронів
УкраинФорм
2025-07-11T16:03:26Z
Податкова нагадала про збільшення з серпня штрафів за касові апарати
AgroPortal
2025-07-11T16:00:37Z
Буде скандал: чим займаються росіяни на Запорізький АЕС
24tv
2025-07-11T15:57:15Z
Україна та ЄС запускають фонд для оборонних стартапів, — Федоров
InternetUA
2025-07-11T15:52:33Z
Ціни на тепличні помідори в Україні продовжують знижуватися - аналітики
Gazeta UA
2025-07-11T15:45:39Z
До €600 мільйонів для бізнесу: ПриватБанк підписав найбільшу на українському ринку угоду з ЄБРР
УкраинФорм
2025-07-11T15:37:18Z
На Харківщині “шахеди” знищили УКПГ «Журавлина», але компанія «ЕСКО-ПІВНІЧ» вирішила її відновити
ZN UA
2025-07-11T15:36:05Z
Чи піднімуть пенсії ще раз у 2025 році: у Мінсоцполітики відповіли неочікувано
GlavRed
2025-07-11T15:33:36Z
Субсидії для пенсіонерів у Кривому Розі: в ПФУ попередили, чому розмір допомоги може зменшитись
Политека
2025-07-11T15:30:40Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Корейські вчені створили сенсор, що виявляє рак за 20 хвилин
360ua.news
2025-07-11T15:01:56Z
Найтривожніший день тижня: вчені виявили, коли зростає ризик тривалого стресу
TSN
2025-07-11T14:48:49Z
Хто з українських пенсіонерів може отримати безоплатні путівки в санаторій 2025 року
TSN
2025-07-11T14:48:23Z
Як захистити дім від комарів без хімії: простий засіб із кухонних інгредієнтів
TSN
2025-07-11T14:34:37Z
Як перевірити родимки: основні способи діагностики
24tv
2025-07-11T14:28:36Z
Як адаптувати європейські підходи до відповідальної гри: результати круглого столу
Политека
2025-07-11T14:22:39Z
Дозволила мочити манту і ходити в поліклініку без бахіл: куди зникла ексглава МОЗ Уляна Супрун
Telegraf
2025-07-11T14:01:13Z
МЗС: заява Будапешта про нібито смертельне побиття угорця в ТЦК – це маніпуляція
Европейская правда
2025-07-11T16:06:55Z
Літній наступ Росії та руйнівні атаки дронами по містах: що на Заході пишуть про Україну
24tv
2025-07-11T16:03:49Z
The Verge: Генпрокурор штату Міссурі розслідує, чому чатботи не люблять Трампа
InternetUA
2025-07-11T16:01:13Z
Путін опинився на межі: як диктатор припустився фатальної помилки щодо Трампа
24tv
2025-07-11T15:57:55Z
Які країни неможливо завоювати: блогерка здивувала відповіддю
GlavRed
2025-07-11T15:57:26Z
Йому до д*пи, що гинуть українці, – Кондратюк жорстко висловився про Данилка і пісні російською
24tv
2025-07-11T15:54:32Z
Республіканці в Конгресі хочуть глибше розглянути «самодіяльність» Гегсета щодо України - The Hill
УкраинФорм
2025-07-11T15:51:36Z
До Верховної Ради надійшов законопроєкт про вихід з конвенції про заборону протипіхотних мін
УкраинФорм
2025-07-11T15:51:07Z
Комітет Сенату США схвалив оборонний бюджет з $500 млн для України
Европейская правда
2025-07-11T15:49:07Z
Війська Росії хочуть увійти вглиб Дніпропетровської області на 10 кілометрів, – Буданов
24tv
2025-07-11T16:07:53Z
Негода у кількох областях: де і коли будуть грози, шквали та град
24tv
2025-07-11T16:03:42Z
Дніпропетровщину накрила негода: у Павлограді вирувала гроза з градом
24tv
2025-07-11T15:54:03Z
Рух транспорту та пішоходів на вулиці Університетській тимчасово обмежений
Мій Харків
2025-07-11T15:42:28Z
На вулиці Благовіщенській буде тимчасово заборонений рух транспорту
Мій Харків
2025-07-11T15:40:37Z
Низка трамваїв і тролейбусів у суботу змінить маршрути
Мій Харків
2025-07-11T15:37:34Z
Печерський суд відправив екссекретаря Київради Бондаренка під домашній арешт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T15:36:36Z
У Львові повінь принесла до супермаркету російський дрон
Фокус
2025-07-11T15:27:22Z
У Мелітополі ліквідовано п’ятеро окупантів та російську станцію управління військами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T15:22:05Z
Росія обрала нову тактику для ударів по Україні дронами
GlavRed
2025-07-11T16:15:07Z
Ще одного українського підлітка врятували з тимчасової окупації
УкраинФорм
2025-07-11T16:15:03Z
У Литві планують створити мобільні вогневі групи для захисту інфраструктури
УкраинФорм
2025-07-11T16:13:05Z
"Це все були реальні запитання": блогерка обурилася міфам про Україну, в які вірять європейці
24tv
2025-07-11T16:09:40Z
У США є значні запаси застарілих ракет, які можна передати Україні, – Залужний
24tv
2025-07-11T16:09:13Z
Україна готує технології боротьби з реактивними дронами – Мінцифри
iPress
2025-07-11T16:01:23Z
Російська армія сьогодні більша, ніж на початку вторгнення в Україну
Лига
2025-07-11T15:57:48Z
Коли святкуємо Медовий, Яблучний та Горіховий Спас у 2025 році: нові дати і традиції
GlavRed
2025-07-11T15:57:09Z
У Римі представили Платформу культурного відновлення України
УкраинФорм
2025-07-11T15:48:14Z
Літературний фестиваль «Фронтера» презентував програму заходів
УкраинФорм
2025-07-11T16:03:51Z
Це вже не модно: 4 застарілих тренди у підлогових покриттях
24tv
2025-07-11T16:03:05Z
"Фундація" повернулась із новим сезоном і новими героями
Gazeta UA
2025-07-11T15:30:30Z
Що читає, слухає та дивиться солістка відомого рок-гурту Vivienne Mort
24tv
2025-07-11T15:24:41Z
Леся Нікітюк показала свою фігуру через місяць пологів і як минуло її перше тренування у залі
TSN
2025-07-11T15:15:49Z
Сумку Birkin придбали на аукціоні за рекордні 10,1 мільйона доларів
Комсомольская правда
2025-07-11T15:13:28Z
Об'єднає митців із усієї Східної Європи: Ужгород прийме четвертий фестиваль "Кіно сусідів"
24tv
2025-07-11T14:58:05Z
Декстер, Супермен і найкраща екранізація Кінга: що дивитися у ліпні в кіно та вдома
Фокус
2025-07-11T14:31:00Z
«Видавництво Старого Лева» друкуватиме на замовлення читачів книги, тираж яких закінчився
Детектор М
2025-07-11T14:16:41Z
Найвищий в Україні, а у світі таких лише кілька: що це за міст і де він знаходиться
Telegraf
2025-07-11T16:15:41Z
Секрет щедрого врожаю: коли та як обривати листя у томатів
24tv
2025-07-11T15:48:22Z
Не повторюють за пасажирами: пілоти розповіли про правила поведінки на борту
Фокус
2025-07-11T15:36:20Z
Чи варто брати купувати липневі кавуни: не всі знають про важливий момент
24tv
2025-07-11T15:27:49Z
Чим замінити джинси в спеку: модні та зручні варіанти
24tv
2025-07-11T15:27:13Z
Мільйони — перебільшення: який дохід дає лаванда
AgroPortal
2025-07-11T15:01:26Z
Астрологи назвали 2 знаки зодіаку, для яких серпень стане місяцем змін
24tv
2025-07-11T14:30:53Z
У хід йшло все: сучасні діти і не знають, як в СРСР зберігали продукти у спеку
Telegraf
2025-07-11T14:28:57Z
Як запобігти накопиченню пилу в домі: дієві поради для чистоти й здоров’я
24tv
2025-07-11T14:28:14Z
Обстріл Києва: що сьогодні відбувається на місці російської атаки
TSN
2025-07-11T16:03:36Z
У Києві зіткнулися маршрутка і вантажівка, дев’ятеро постраждалих
УкраинФорм
2025-07-11T16:03:16Z
На Київщині поліція жорстко затримала ветерана з протезом: що сталося
TSN
2025-07-11T16:03:14Z
Ворог атакував Дніпропетровщину дронами та артилерією, поранені двоє людей
УкраинФорм
2025-07-11T15:57:14Z
"Шахед" розлетівся на шматки: кадри знищення безпілотника дроном-перехоплювачем
GlavRed
2025-07-11T15:39:30Z
Правоохоронці викрили схему фальшивих довідок для ухилянтів
1News
2025-07-11T15:18:01Z
У Харкові викрили масштабний схрон зброї: російські спецслужби намагалися приховати цей арсенал для своїх диверсійних груп
Мій Харків
2025-07-11T15:12:39Z
В РФ загорівся завод з виробництва деталей РСЗВ
1News
2025-07-11T15:12:29Z
На Херсонщині упродовж дня загинули двоє цивільних, ще четверо - поранені
УкраинФорм
2025-07-11T15:10:03Z
Hyundai показала заряджений IONIQ 6 N: 641 к.с., 3,2 секунди до сотні й імітація звуку ДВЗ
ITC
2025-07-11T16:04:12Z
Maserati може несподівано повернути восьмициліндрові двигуни
Топ Жир
2025-07-11T16:03:34Z
Покупці готові переплачувати за модель Volvo, яку бренд припинив поставляти в США
Топ Жир
2025-07-11T15:33:56Z
24 світові рекорди: електрогіперкар Rimac Nevera R за €2,3 млн демонструє потенціал EV
ITC
2025-07-11T15:04:30Z
Оновлення Suzuki Jimny в дорозі, але зміни будуть малопомітними
Топ Жир
2025-07-11T14:48:48Z
Електромобіль Lucid Air Grand Touring встановив світовий рекорд: 1200 км без підзарядки
Топ Жир
2025-07-11T14:04:54Z
Гібрид замість “електрички”: новий кросовер Lamborghini Urus кардинально змінить концепцію
AutoGeek
2025-07-11T14:04:27Z
IVECO Bus презентує компактні автобуси на біометані та електротязі
AutoCentre
2025-07-11T13:25:06Z
Заряджений електромобіль Hyundai Ioniq 6 N показали офіційно
AutoGeek
2025-07-11T13:22:49Z
Анекдоти та меми тижня: Grok проти росіян, сакральний портрет Стефанішиної та чергова атака дронів
Комсомольская правда
2025-07-11T16:07:27Z
Цвіркуни в тарілці, як комахи можуть нагодувати людство?
360ua.news
2025-07-11T16:03:49Z
Міжзоряна комета, яку виявили на початку липня, може бути старшою за Сонячну систему
УкраинФорм
2025-07-11T16:00:55Z
В океані виявили незвичного хижака на глибині 8000 метрів: який вигляд має
TSN
2025-07-11T15:48:22Z
Між інкубатором та акселератором: коли стартапу час рухатись далі — колонка
AIN
2025-07-11T15:30:12Z
Дослідники виявили шкідливий код у застосунку для Ethereum-розробників
InternetUA
2025-07-11T15:28:46Z
Свіжість буде триматися тижнями: як зробити освіжувач для унітазу своїми руками
GlavRed
2025-07-11T15:27:34Z
На Apple Watch в Україні запрацює eSIM
Корреспондент
2025-07-11T15:13:00Z
ШІ на чотирьох лапах: вчені створили робота, який адаптує ходу до незнайомої місцевості
ZN UA
2025-07-11T15:01:25Z
Барселона готова "піти ва-банк" заради підписання Рашфорда — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-11T16:01:25Z
"Динамо" зіграло внічию з англійцями на зборі в Австрії
ZN UA
2025-07-11T15:49:52Z
ЮКСА уклала угоду з військовим, який захищав Маріуполь
24tv
2025-07-11T15:42:23Z
Українські баскетболістки поступилися Болгарії на Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-11T15:30:33Z
Дьокереш відмовився повертатися до табору Спортінга та наполягає на переході в Арсенал
Football.ua
2025-07-11T15:19:45Z
Левандовський радикально змінив зачіску перед стартом сезону: відео з магічним перевтіленням
24tv
2025-07-11T15:13:49Z
Динамо та Вест Бромвіч розійшлися миром в рамках спарингу
1News
2025-07-11T15:12:55Z
У боротьбі за Кубок Європи ФІБА візьме участь український Дніпро
1News
2025-07-11T15:12:16Z
Пердута приєднався до Зорі
Football.ua
2025-07-11T15:10:24Z