MY.UAНовини
Дослідження Chatham House: Україні потрібна подальша міжнародна підтримка у просуванні медійних реформ та розвитку незалежних ЗМІ
Дослідження Chatham House: Україні потрібна подальша міжнародна підтримка у просуванні медійних реформ та розвитку незалежних ЗМІ

Дослідження Chatham House: Україні потрібна подальша міжнародна підтримка у просуванні медійних реформ та розвитку незалежних ЗМІ

На сайті Chatham House опубліковане дослідження «Посилення громадського інтересу в українському медіапросторі» (Strengthening public interest in Ukraines media sector). Його авторка — журналістка з України Анна Корбут, яка дописувала для «Українського тижня», New Eastern Europe, Carnegie Europe та інших українських та зарубіжних видань. 2017 року вона навчалась на стипендії Джеймса Дентона у Вашингтоні, а 2018—2019 року — на стипендійній Російсько-Євразійській програмі у Chatham House. У дослідженні йдеться про спроби просування журналістських стандартів, медіаграмотності та підвищення рівня довіри суспільства до медіа в Україні всупереч тотальній залежності та політичному впливу, що панує в галузі. «Детектор медіа» переказує ключові тези дослідження.

Медійне середовище України складне, розмаїте й конкурентне, а також молоде — йому лише три десятиліття. Головні чинники, які його сформували — слабка та олігархізована економіка, диктат політичних еліт та вплив Росії. На відміну від центральноєвропейських медіаринків, в українські медіапідприємства практично не інвестували західні компанії (й навряд чи робитимуть це у близькому майбутньому); це дало олігархам шанс поступово викупити найвпливовіші медіа й панувати на ринку. Викликом для України є небезпека фінансування медіа з Росії, що зазвичай тягне за собою ігнорування професійних стандартів та перетворення ЗМІ на інструмент пропаганди та інформаційної війни.

Більшість українських засобів масової інформації належить приватним власникам, які часто використовують їх для політичного впливу. Найбільше цей вплив помітний після зміни власника, що тягне за собою помітні зміни в редакційній політиці, а також коли на ринку раптом виникають нові добре фінансовані медіа, власники яких залучені до політичного життя. Зазвичай такі медіа відверто упереджені на користь конкретних політичних гравців або просувають певний порядок денний, хоча деякі з них діють обережніше.

Політики інтенсивніше використовують медіаресурс під час виборчих кампаній (і витрачають на промоцію в медіа під час виборів неймовірні гроші); втім є приклади просування ідеологічних наративів або бізнес-інтересів незалежно від виборчого циклу. Закон регулює висвітлення виборів та агітацію в медіа, однак законодавчі обмеження не стримують політиків і партії від зловживань прямою та прихованою рекламою. 2015 року ГО «Детектор медіа» дослідила проблеми регулювання політичної реклами й назвала їхні головні причини: низьку етичну культуру політиків; готовність медіа бути використаними для просування політичних інтересів; небажання медіа включатись у механізми саморегуляції; високий рівень толерантності медійників до порушень журналістських стандартів і прихованої реклами, а також брак дієвих механізмів моніторингу, контролю дотримання вимог закону та покарання за їх порушення.

Втім певна кількість медіа дотримується високих професійних стандартів та пропонує майданчик для вільних політичних і суспільних дискусій. Переважно це онлайн-видання, друковані журнали й газети, втім є й теле- і радіомовники, зокрема Суспільне, а також міжнародні мультимедійні платформи, що підтримуються донорами (українські служби «Радіо Свобода», Бі-бі-сі тощо). Незалежні медіа дискриміновані в порівнянні з олігархічними, адже вимушені боротися за виживання в умовах нездорової економіки. Наприклад, у 2020 році олігархічні медіагрупи отримали 95% рекламних грошей телевізійного  ринку. Дотації та рекламні доходи дозволяють олігархічним медіа вкладати гроші в модернізацію та найякісніший контент, тому вони залишаються найпопулярнішими.

Український медіапростір плюралістичний у тому сенсі, що багато різних телеканалів, радіостанцій і видань, що належать різним власникам, пропонують різні погляди на події. Це унеможливлює централізований контроль і цензуру, хоча так було не завжди. Найпопулярніші медіа зосереджені радше на просуванні інтересів своїх власників, ніж на всебічному інформуванні аудиторії; через це деякі теми представлені в медіапросторі надмірно, інші — навпаки. Проблемою також є безкарність злочинів проти журналістів, зокрема й убивств, які залишаються не розслідуваними роками.

Політики в Україні повинні захищати журналістів — не тільки гарантувати їхню фізичну безпеку, а й розслідувати злочини проти журналістів і впровадити норми, які унеможливлять адміністративний і законодавчий тиск на медіа. Політичним діячам слід припинити дискредитацію журналістів і медіа, зокрема з використанням ботоферм.

Телебачення є найбільш популярним і впливовим видом медіа в Україні, втім дослідження Київського міжнародного інституту соціології та «Детектора медіа» свідчить, що його вага зменшується. На відміну від, наприклад, Білорусі й Молдови, де російські медіа є дуже впливовими на ринку, в Україні, особливо після блокування кремлівських каналів у 2014 році, зменшилась і аудиторія російських медіа,  і трансляція та споживання виробленого в Росії телевізійного контенту.

Радіостанції та друковані видання поступово частково чи повністю переходять в онлайн; друковані версії низки раніше популярних видань закрились через економічні проблеми. Загальна аудиторія радіо зменшується, хоча розважальні радіостанції мають порівняно стабільні доходи. Реальну аудиторію друкованих видань важко оцінити, адже вони часто декларують перебільшені наклади. Друковані медіа ліцензуються Міністерством юстиції, тому їхні засновники відомі, однак інформація про формальних, а надто реальних власників газет і журналів не є широко доступною читачам.

Ринок онлайн-медіа набагато менш монополізований, ніж телевізійний, що дозволило низці незалежних видань, які не належать політикам і олігархам, вийти в лідери. З іншого боку, межа між якісними онлайн-медіа, що дотримуються стандартів, та квазімедіа — нечітка (втім це глобальна проблема). Онлайн-видання значною мірою залежать від новинних агрегаторів, які дають їм трафік, проте не розрізняють якісні видання та сайти-смітники, що дужче поглиблює проблему.

Регулювання медіа в Україні поширюється насамперед на телебачення і радіомовлення. Функції саморегуляції галузі розподілені між низкою організацій, які переважно не мають реальних повноважень і важелів впливу на ситуацію. Хоч і роблять свій внесок у професійну дискусію та пропонують реформи у сфері медіа, тож міжнародним партнерам слід продовжувати їх підтримувати.

Після Революції гідності відбулися зміни в регулюванні сфери медіа, зокрема був ухвалений закон про прозорість медіавласності для теле- і радіоорганізацій (онлайн-видання залишаються значною мірою непрозорими, власники багатьох із них невідомі або підставні). Зараз готується проєкт закону «Про медіа», що має впорядкувати регулювання та відповідальність онлайн-видань та інтернет-платформ платного телебачення, дотримання авторських прав, а також впровадити конкретні механізми саморегуляції/співрегуляції. Поки що щодо цього законопроєкту тривають дискусії; зокрема його критикує низка громадських організацій, які працюють у сфері медіа. Втім ухвалення галузевого закону необхідне для оздоровлення медійного ринку, створення передумов для його деолігархізації та зменшення політичного впливу.

Іншим важливим проривом після 2014 року стала реформа державних медіа. Суспільне телебачення, згідно з моніторингами громадських організацій, стало єдиним, у новинах якого навіть під час виборчої кампанії немає ознак прихованої політичної реклами та агітації. Суспільне поки що має порівняно невисокі рейтинги, а хронічне недофінансування в перші роки після реформи не сприяло їх підвищенню. Воно прагне працювати в інтересах суспільства, тому шукає способів диверсифікувати джерела доходів або змінити модель фінансування, аби зменшити залежність від державного бюджету.

Попри залежність українського медіаринку від олігархів, в Україні і на загальнонаціональному, і на локальному рівні завжди були редакції та окремі журналісти, які дотримуються стандартів, служать інтересам суспільства та критично оцінюють дії влади. Важливим джерелом підтримки якісної журналістики в Україні віддавна є ґрантове фінансування. Міжнародна підтримка незалежних медіа, в тому числі й Суспільного — важлива противага для олігархічного медіаринку. Втім ця підтримка розпорошується між багатьма медіа та журналістами й не може забезпечити зростання потужних гравців, здатних перемогти олігархічні медіа в конкурентній боротьбі.

Активна спільнота небайдужих медійників, медійних експертів, активістів та неурядових організацій досліджує й аналізує медіапростір, започатковують та просувають (зокрема у співпраці з прогресивною частиною політиків) ініціативи та реформи, а також певною мірою виконують функцію саморегуляції. Платформи для дискусії медійних фахівців, зокрема некомерційні медіа-про-медіа, роблять свій внесок у розвиток культури індустрії. Втім їхній вплив на прийняття державних рішень обмежений, фінансування — нестабільне й часто залежить від міжнародних донорів, а в медійній спільноті досі немає згоди щодо етичних і якісних стандартів. Україні слід поступово розвивати власні, не залежні ані від держави та місцевих центрів політичного впливу, ані від іноземного фінансування інституції, що моніторять ситуацію в інфопросторі та на медіаринку.

Брак професіоналізму — ще одна тотальна проблема в українській медіаспільноті, пов’язана з відсутністю якісної прикладної журналістської освіти, нездоровим ринком і злиденністю багатьох ЗМІ. Редакції не дають своїм працівникам можливостей для навчання й розвитку, не забезпечують якісною технікою, не мають грошей на оплату відряджень, а низька зарплатня не дозволяє журналістам оплачувати саморозвиток.

Великим викликом для українських медіа є низький рівень медійної грамотності аудиторії, про який свідчать регулярні дослідження (зокрема ініційовані чи проведені за участі ГО «Детектор медіа»). Нездорове медійне середовище та нерозвинена культура медіа призвели до апатії та неадекватного сприйняття медійного контенту. Ця тенденція пов’язана із глобальними змінами у споживанні медіа та зростанням популізму. Ініціативи, спрямовані на підвищення медіаграмотності та опірності аудиторії до дезінформації й медійних маніпуляцій, а також на поширення знань про стандарти журналістики, привертають увагу суспільства до цих тем. Цю роботу необхідно продовжувати та поширювати на освітню сферу.

Чимало медіа пропонує свій контент (зокрема — завдяки щедрому фінансуванню олігархічних груп — високоякісний) задарма, й українська аудиторія до цього звикла, тому вважається, що вона не готова платити за споживання медійного продукту. Втім деякі медіа намагаються заохотити аудиторію платити за якісний контент. Великі видання  («Новое время», «Ліга» та інші) впроваджують платний доступ до частини своїх матеріалів; деякі незалежні видання випробовують моделі клубної підтримки та збирають пожертви. Медіагрупи 2020 року закодували свій сигнал, аби абоненти супутникового телебачення не могли дивитись їхні канали безкоштовно, та декларують наміри розвивати сегмент платного телебачення. Криза, пов’язана з епідемією коронавірусної хвороби, змусила медіа бути активнішими в побудові бізнес-моделей, заснованих не лише на рекламних доходах.

Українському медіаландшафту загрожує занепад традиційних способів доставки інформації та споживання контенту; неправдива інформація та дезінформація; зміни в медійній економіці; конкуренція з боку соціальних медіа та технологічних платформ; нестабільна політична ситуація та ворожі дії Росії. Олігархічні медіа, скоріш за все, й надалі домінуватимуть на українському медіаринку в близькому майбутньому, якщо становище їхніх власників не зміниться. Вони мають достатньо ресурсів, аби втримати наявну аудиторію й залучати нову, зокрема в інтернеті.

Заборона політикам володіти засобами масової інформації була би кроком у правильному напрямку, але не цілковитим розв’язанням проблеми, адже політики легко знаходять підставних власників для своїх медіа. Поза тим, обмеження принаймні прямого політичного впливу на медіа могло би поступово вплинути на сприйняття цього явища в суспільстві, політикумі та медійній спільноті.

Реформи у сфері регулювання медіа, на додачу до реформи суду і правоохоронних органів, могли б обмежити вплив медіавласників та захистити ЗМІ від агресії та маніпуляцій із боку політиків. Міжнародні партнери та українська активна медійна спільнота повинні поєднувати зусилля у просуванні цих реформ.

Міжнародна підтримка та регуляторний нагляд — необхідні передумови підвищення прозорості та стійкості українських медіа. Варто також підтримувати незалежні медіа, яким бракує ресурсів для змагання з олігархічними ЗМІ, та просування журналістських стандартів як цінності. Реформа Суспільного — позитивний приклад того, чого можна досягнути у цій царині. Міжнародна допомога цим медіа може бути як фінансовою, так і експертною — їх варто залучати до міжнародних фахових дискусій, допомагати їм опановувати сучасні інструменти створення контенту та роботи з аудиторією. Для того, щоб у довгостроковій перспективі в аудиторії з’явився запит на якісний контент, слід також докладати більше зусиль для підвищення рівня медіаграмотності. Україні потрібна широка кампанія з медіаосвіти, що охопить усі вікові й соціальні групи, стосуватиметься і традиційних медіа, і соціальних мереж. Поки що структурам громадянського суспільства, які займаються медіаграмотністю, бракує ресурсів для організації такої кампанії.

Теги за темою
ІнфопростірСтатті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Ціни на ключові продукти злетіли до небес - яка причина аномального подорожчання
GlavRed
2025-07-08T19:27:48Z
В Україні оновили порядок нарахування виплат: що зміниться для нинішніх та майбутніх пенсіонерів
Хвиля
2025-07-08T19:27:13Z
Мінімалка зросте в три етапи: скільки отримуватимуть українці у найближчі три роки
Знай
2025-07-08T19:06:48Z
В Україну заходить великий гравець оборонки: Excalibur Army відкриває офіс і запуск виробництва
24tv
2025-07-08T19:06:44Z
Кінець російській нафті: в Угорщині пропонують відновити трубопровід "Одеса-Броди"
TSN
2025-07-08T19:03:07Z
Яким чином відновити втрачені документи на землю: деталі процедури
24tv
2025-07-08T19:00:35Z
У мережі поскаржились на роботу "Укрзалізниці": у чому річ і що відповіли у компанії
Telegraf
2025-07-08T19:00:06Z
Від початку року ДТЕК виробив 1,2 млн запчастин для забезпечення вуглевидобутку
TSN
2025-07-08T18:48:28Z
Польща може зазнати «шоку» на ринку праці через плани українських біженців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T18:39:09Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Радіологи стали набагато точніше передбачати рак грудей: що стоїть за їхнім успіхом
Фокус
2025-07-08T19:42:48Z
Поширена інфекція призведе до 12 мільйонів випадків раку шлунка у молодих людей
24tv
2025-07-08T19:06:20Z
Ми щодня стаємо трохи дурнішими, використовуючи ChatGPT: вчені пояснили, як це відбувається
24tv
2025-07-08T19:06:19Z
7 прихованих небезпек у вашому домі, які не можна ігнорувати
24tv
2025-07-08T19:00:20Z
Чому на газоні з’являються коричневі плями: як їх позбутися
24tv
2025-07-08T16:48:46Z
Найкращі дієти для чоловіків різного віку
24tv
2025-07-08T16:18:14Z
Штучний інтелект допоміг парі зачати дитину після 18 років невдалих спроб
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T15:30:55Z
Трамп втрачає терпіння: чи можуть США ухвалити нові санкції проти Росії
24tv
2025-07-08T20:33:41Z
У США шахрай спілкувався з топ-чиновниками, прикидаючить держсекретарем Рубіо - WP
GlavRed
2025-07-08T20:27:43Z
Конференція з відновлення України. Президент затвердив склад делегації
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T20:27:25Z
Глава МЗС України підтвердив, що незабаром замінять посла у США і не лише
Европейская правда
2025-07-08T20:21:24Z
Жорсткі санкції проти РФ і не тільки: сенатор Ліндсі Грем пояснив погрозу Трампа
TSN
2025-07-08T20:21:16Z
Зеленський синхронізував три пакети санкцій ЄС з українськими
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T20:18:16Z
Експерт розповів про ефективний метод захисту від агресії РФ
Gazeta UA
2025-07-08T20:12:38Z
Законопроєкт про посилення санкцій США проти Росії внесуть на розгляд Конгресу 9 липня
ZN UA
2025-07-08T20:09:16Z
Команда Трампа критикує Apple за небажання перенести виробництво до США
InternetUA
2025-07-08T20:01:44Z
Лінія фронту станом на 8 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T20:27:03Z
Росіяни влаштували новий нічний обстріл: у Києві чули вибухи
Telegraf
2025-07-08T20:24:00Z
"Люди божеволіли": росіяни про подробиці операції "Труба" в Суджі
TSN
2025-07-08T20:18:59Z
На фронті - 148 зіткнень, ЗСУ знешкодили майже 180 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-08T20:18:39Z
"Силам оборони доводиться відходити": ситуація на Запоріжжі загострилась, деталі
GlavRed
2025-07-08T20:15:01Z
Графік відключення газу у Вінницькій області: де тимчасово не надаватимуть послуги
Политека
2025-07-08T20:00:59Z
Росія атакує ТЦК, щоб зірвати мобілізацію та викликати ненависть до ЗСУ – військовий Тимочко
Лига
2025-07-08T19:33:44Z
Сухопутні війська відреагували на обстріли ТЦК і заявили, що мобілізація все одно буде тривати
Gazeta UA
2025-07-08T19:33:33Z
Графік відключення світла в Чернігівській області: де не буде енергопостачання майже тиждень
Политека
2025-07-08T19:30:56Z
Спільне виробництво зброї, яке зміцнює Україну: яка країна ЄС вже долучилася
GlavRed
2025-07-08T20:27:52Z
По всі Україні оголошено ракетну небезпеку: що відомо
TSN
2025-07-08T20:18:26Z
Повний місяць у липні 2025: як побачити "Оленячий місяць" в Україні
24tv
2025-07-08T20:06:34Z
Держслужба з етнополітики виявила ознаки афілійованості УПЦ з Російською православною церквою
УкраинФорм
2025-07-08T20:03:11Z
Ольга Стефанішина прокоментувала «крінж-відео» Мінʼюсту
Детектор М
2025-07-08T19:57:46Z
Залишила паспорт і телефон: в Італії зникла 18-річна українка Марія Бугайова
24tv
2025-07-08T19:51:31Z
Освітня сфера на порозі змін: масштабні реформи, скорочення шкіл і злиття вишів
ZN UA
2025-07-08T19:49:28Z
Ситуація на фронті та контакти зі США: Зеленський провів нараду з військовим командуванням
УкраинФорм
2025-07-08T19:48:08Z
У МОН назвали головні цифри та факти основної сесії НМТ 2025 року
24tv
2025-07-08T19:36:24Z
Де зараз акторка Анастасія Шульга, яка знімалась у кліпі "Океану Ельзи"
24tv
2025-07-08T20:33:52Z
"Шок і втрата": мама чотирьох Інна Мірошиченко розповіла про викидень
GlavRed
2025-07-08T20:27:50Z
Під неї плакали мільйони: якою була найпопулярніша пісня світу в 1998 році
24tv
2025-07-08T19:21:43Z
Дружина Остапчука розбила його телефон під час сварки і майстерно вийшла з ситуації: "Не всі вдома"
TSN
2025-07-08T18:48:21Z
На одному подиху: 3 короткі турецькі серіали, які можна подивитися за вечір
24tv
2025-07-08T18:39:36Z
У Стокгольмі відбудеться четвертий Український культурний фестиваль
УкраинФорм
2025-07-08T18:21:37Z
Скарлетт Йоганссон стала найкасовішою акторкою в історії кіно
360ua.news
2025-07-08T18:06:44Z
Як російський триколор: Бейонсе здивувала неоднозначним сценічним вбранням
Telegraf
2025-07-08T18:06:43Z
Джастін Бібер на тлі чуток про розлучення показався в обіймах дружини й зробив гучну заяву
TSN
2025-07-08T17:51:27Z
Зупинити жовтіння листя троянд дуже просто: ось основні рекомендації
24tv
2025-07-08T20:27:52Z
Золотисті пляжі і комфортна вода: маловідомий острів у Європі пропонує сховатися від спеки
24tv
2025-07-08T20:06:18Z
Швидко, ситно і оригінально: рецепт хумусу з буряка – намазка на всі випадки життя
24tv
2025-07-08T19:42:58Z
Як перетворити балкон на розкішний сад: 5 правил від квіткових дизайнерів
Telegraf
2025-07-08T19:30:56Z
Гороскоп на 9 липня: Близнюки - відкрийте очі, Терези - будьте чесними
FaceNews
2025-07-08T19:21:38Z
Шпаки атакують: що робити, щоб зберегти урожай вишні
24tv
2025-07-08T19:12:05Z
Домашні улюбленці допомагають старшим людям залишатися здоровими: вчені назвали основні види
Фокус
2025-07-08T19:00:57Z
Копійчаний засіб, який точно спрацює: як позбутися бронзівки на рослинах
24tv
2025-07-08T18:51:37Z
Виправити макіяж легко: просто дотримуйтесь цих порад
24tv
2025-07-08T18:45:18Z
В іспанській Валенсії спалахнула пожежа в житловому будинку, 14 постраждалих
Европейская правда
2025-07-08T20:27:40Z
На границе с Румынией нашли мертвого мужчину в горах
Новости Украины
2025-07-08T20:18:21Z
Відомі німецькі автобани потріскались від спеки – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T20:12:41Z
Дві жінки стали жертвами телефонних шахраїв, втративши чималенькі гроші
InternetUA
2025-07-08T19:31:29Z
На Харківщині жінка заявила, що її побили під час мобілізації сина
УкраинФорм
2025-07-08T19:21:38Z
Шахрайство на виплатах загиблого військового: поліцейські затримали родича працівниці ТЦК
TSN
2025-07-08T18:33:13Z
Чоловік передавав росіянам фото секретних об’єктів Харкова
InternetUA
2025-07-08T18:31:56Z
У центрі Києва спалахнула квартира
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T18:30:06Z
У Росії розбився "аналоговнетний" БПЛА, який перебував у розробці 14 років
InternetUA
2025-07-08T17:58:23Z
Новий торговий знак Dodge підтверджує назву Outlaw для потужної версії Charger з ДВЗ
Топ Жир
2025-07-08T20:03:04Z
Bentley показала концепт свого першого електромобіля
1News
2025-07-08T19:45:10Z
Pagani представила новий спідстер Codalunga у стилі 1960-х років
Топ Жир
2025-07-08T19:33:21Z
Продажі Mercedes значно знизилися через подвійне підвищення митних тарифів Трампа
Топ Жир
2025-07-08T18:48:18Z
Bentley презентує свій перший електромобіль — розкішний седан з підвищеною посадкою та тримісним салоном
Топ Жир
2025-07-08T17:48:34Z
У червні українці купили рекордну кількість нових електромобілів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:24:13Z
Volkswagen представив новий позашляховик Jetta, який не буде доступний для покупки
Топ Жир
2025-07-08T17:18:01Z
Hyundai має намір відмовитися від фізичних кнопок в авто
AutoCentre
2025-07-08T17:12:23Z
Fiat повертається до бензинових двигунів і механічної коробки передач у моделі, яка спочатку планувалася як виключно електромобіль
Топ Жир
2025-07-08T16:33:50Z
ШІ навчився брехати, погрожувати та шантажувати — все заради власної вигоди
InternetUA
2025-07-08T20:01:19Z
"Підтримую всією душею": ШІ Ілона Маска звернувся до українців після баталії з росіянами
Telegraf
2025-07-08T19:48:02Z
В Індії жінка поскаржилась на чоловіка через втрату підписників в Instagram
360ua.news
2025-07-08T19:15:07Z
Триває прийом заявок на отримання гранту для створення коротких документальних фільмів та контенту для соцмереж
Детектор М
2025-07-08T18:57:41Z
Чат-бот Ілона Маска Grok зарядився «потужністю» і неочікувано зайняв проукраїнську позицію
AIN
2025-07-08T18:06:24Z
Науковці знайшли найдавнішого птерозавра Північної Америки – йому 209 мільйонів років
24tv
2025-07-08T18:06:17Z
Новий витік розкриває дизайн iPhone 17 Air
Portaltele
2025-07-08T18:00:03Z
OnePlus випустила бюджетний смартфон Nord CE 5 із рекордним акумулятором в історії бренду
InternetUA
2025-07-08T17:24:26Z
Виживання в S.T.A.L.K.E.R. 2? В GSC натякають на більш хардкорний режим
ITC
2025-07-08T17:16:43Z
Жуан Педро забив дебютний гол за Челсі у ворота рідного клубу
Football.ua
2025-07-08T20:24:37Z
Усик відверто зізнався, чи був насправді нокдаун у першому бою з Дюбуа
24tv
2025-07-08T20:18:48Z
Брага підписала гравця збірної Швеції
Football.ua
2025-07-08T19:55:14Z
К'єлліні став співвласником Лос-Анджелеса
Football.ua
2025-07-08T19:34:14Z
Присвоєння «Героя України» закатованому юному футболісту. Петиція набрала потрібні голоси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T19:18:21Z
Український голкіпер "Реала" Лунін потрапив у мовний скандал, сказавши російською у США
ZN UA
2025-07-08T19:15:01Z
Комо націлений на Давінсона Санчеса
Football.ua
2025-07-08T19:03:57Z
Оприлюднено фінансові деталі трансферу Рейндерса до Манчестер Сіті
Football.ua
2025-07-08T19:01:49Z
Дружина футболіста Динамо похизувалась ідеальною фігурою на відпочинку в Іспанії
24tv
2025-07-08T19:00:28Z