MY.UAНовини
Вода в Крим – не єдина ціль Росії. Про «димову завісу Москви» розповідає Микола Сунгуровський
Вода в Крим – не єдина ціль Росії. Про «димову завісу Москви» розповідає Микола Сунгуровський

Вода в Крим – не єдина ціль Росії. Про «димову завісу Москви» розповідає Микола Сунгуровський

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський

Перетворення України в територію постійних навчань – сильний стримуючий фактор для Росії, вважає директор військових програм Центру Разумкова

Росія продовжує грати в свою традиційну гру-«відмазку». Нещодавня заява міністра оборони Росії Сергія Шойгу про нібито відведення майже 100 тис. російських військ від українських кордонів насправді виявилась напівфейком. Про це вже заявили українські прикордонники. За їх інформацією, зі східних кордонів України російські війська нікуди не пішли. Часткове відведення відбулося лише в окупованому Криму. Саме відведення військ на півострові потрапило на федеральні телеканали, де глядачів запевнили, що Росія має мирні наміри, а нагнітанням ситуації займається Україна. Інформації місцевих пропагандистських ресурсів може повірити внутрішня аудиторія, але не за межами РФ.

У заяви російського керівництва не вірять як в Україні, так і в Європі. Міністр оборони Швеції Петер Хультквіст назвав дії Росії «димовою завісою», оскільки на кордоні з Україною залишаються обладнання та матеріальна частина, що дає «можливість швидкого нарощування своїх дій». Керівництво НАТО підтримало зменшення напруги на кордоні, водночас закликало РФ до подальшого відведення військ від кордону України.

Настають травневі свята, а також прийдешній День Перемоги. Враховуючи любов РФ до символізму, ці дні можуть стати додатковими приводами для дестабілізації ситуації.

Яка насправді була мета російських навчань, які сценарії можливі в подальшому, куди саме Росія може нанести удар, як захиститися Україні, якщо у військовому плані наша країна програє агресору в інтерв’ю «Главкому» розповів Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова.

«Для повернення на позиції до 23 квітня армії Росії потрібен максимум один тиждень»

Росія спочатку підвела 2 армії до кордонів України, потім заявила про їх відведення. Але насправді українські прикордонники кажуть, що від східних кордонів війська вони не відвели. Як з військової точки зору пояснити цю гру м’язами, до чого готується Росія?

За масштабами розгортання такі заходи навряд чи схожі на військові навчання. Задачі, які озвучувалися: можливість створення угрупування, перевірка командування, перевірка залізничної мережі, яку можуть підвести. Але для виконання таких задач достатньо методу присутності, або позначення. Тобто замість однієї армії розгортається, наприклад, дивізія. А замість дивізії один полк. У такій пропорції усе «обкатується», а потім екстраполюється на усі інші сили, грубо кажучи.

Для таких задач, які були поставленні під час навчання потрібно у 3-4 рази менше як особового складу, так техніки від залученої. Це були не навчання, а добре спланована операція з примусу.

Виникає питання не тільки в тому, чому у таких масштабах відбулося розгортання, а і в тому, чому саме зараз? Думаю, що це заочна відповідь Байдену від Путіна на запрошення до розмови. Путін, ніколи не ставить одну ціль, ніколи не женеться за одним зайцем. Таке розгортання окрім заочної розмови із Заходом мало на меті означити те, що потім пролунало у зверненні Путіна до Федерального зібрання: пострадянський простір – це наша зона відповідальності, зона наших інтересів. Не лізьте туди, інакше отримаєте відповідь.

Якщо розгортання військ – це відповідь Путіна Байдену, то в чому небезпеки для України у такому «діалозі» двох потужних держав?

Це навчання було розраховане і на те, щоби залякати політичне керівництво України. Мовляв, досить вам уже зі своєю незалежністю бігати, переходьте до прямих перемовин з так званими «ДНР» і «ЛНР», якщо ви хочете миру на Донбасі. Дії Росії – це показова силова відповідь на політику України. Боятися є чого. Не готуватися до такої загрози ми не можемо, спусковий гачок супротивник завжди може натиснути, досі цей ризик не усунуто.

Міністр оборони Швеції Петер Хультквіст якраз говорить про те, що Росія залишає біля кордонів озброєння і може швидко перекинути туди особовий склад. Наскільки швидко Росія може повернутися на позиції, які її війська займали до 23 квітня?

Протягом одного тижня, максимум. Уся інфраструктура (для утримування великої кількості військ) на кордонах уже створена. Лунали раніше думки, що для цього потрібні місяці і роки. Але справа в тому, що з 2014 року інфраструктура там уже створювалася. Особливо на Донбасі це все уже створено, і управлінська, і логістична інфраструктури. Залишилося завести війська. От і зараз (на кордоні) створене розгалужене, структуроване угрупування, яке не відведене, або зроблений вигляд, що відведене.

При тому це не означає, що одразу всі війська будуть залучені до операції. Може бути нанесений удар на якомусь основному напрямку і по деяких відволікаючих. Для цього достатньо буде на головному напрямку залучити до 10 батальйонних груп, на відволікаючих напрямках 3-5 батальйонних груп.

Багато експертів називають саме атаку з Криму найбільш вірогідною через потребу постачання дніпровської води до окупованого півострова. Але якраз у Криму війська дійсно відвели після навчань. Де тут логіка?

Це якраз до того, що Росія ніколи не женеться за одним зайцем. Цілей (розгортання і часткового згортання військ) декілька. Може бути основна ціль, можуть бути другорядні, які відволікатимуть.

Микола Сунгуровський: На стику Білорусі і Росії зосереджена 1-а танкова армія РФ

«Не виключений напад і з боку Білорусі»

Які сценарії найбільш імовірні?

Вода в Крим – не єдина ціль Росії. РФ показала, що вона не тільки можна створити угрупування, а й те, що вона може створити будь-яке угрупування з будь-якою конфігурацією, в тому числі з передислокацією великих десантних кораблів двох флотів з Каспійського моря.

Якщо говорити про сценарії, то цілком може бути велика десантна операція на азовському напрямку. Можливий прямий удар з боку територій, які контролюють так звані «ДНР» і «ЛНР». Може бути також удар з півночі. Не виключено і з боку Білорусі, бо після навчань «Захід 2021» російські війська там можуть і залишитися.

На стику Білорусі і Росії зосереджена 1-а танкова армія РФ. Це достатньо сильна ударна сила для того, щоби вдарити. Хоча з боку Чернігова труднопрохідна місцевість, тим не менше це найкоротший шлях до Києва.

Напрямків для можливого удару – декілька, він прийдеться на той, на якому противнику вдасться найбільше дестабілізувати ситуацію в середині України, щоби наступ був підтриманий зсередини. Це соціально політична дестабілізація. До таких, наприклад, належать останні події в Харкові. Нещодавно була спроба завести до міста «тітушок» для організації протестів (21 квітня СБУ повідомила про затримання на Харківщині мікроавтобусу з «тітушками», які мали намір провести акцію протесту в обласному центрі задля створення «картинки» для російських ЗМІ).

Можна спробувати вбити клин між патріотичними силами і політичним керівництвом за рахунок, наприклад, колишніх учасників бойових дій. Якщо ви звернете увагу на навчання, яке проводить СБУ, то вони відбуваються у тих областях, де дестабілізуючі дії можливі. Тобто ми також не стоїмо на місці, прораховуємо, бачимо ситуацію. Тому є надія, що бачення агресивних намірів Росії у нас є, якщо не політичного керівництва, то воєнного точно.

Начальник Генерального штабу Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді повідомив про 28 батальйонних тактичних груп російських військ, зосереджених на кордоні з Україною. Чому вимір іде на батальйонні тактичні групи, як їм протистояти?

Батальйонна тактична група – це просто розрахункова одиниця. В залежності від функціонального призначення їх чисельність коливається від 300 до 1000 осіб. Насправді угрупування російських військ, яке розгорнуто на кордоні є не бригадного і, відповідно, не батальйонного складу, а дивізійного і полкового складу. Наприклад, 150-та дивізія, яка розгорнута на донецькому напрямку, складається з 6 полків. Тобто там розрахунок ведеться не на батальйонні групи, а на полки. Батальйонні групи використовуються для експедиційних, або для операцій з оборони. Для наступальних операцій використовують полки.

Микола Сунгуровський: Перетворення території України в територію постійних навчань з присутністю сил наших західних партнерів є достатньо сильним стримуючим фактором для Росії (Фото: Уніан)

«Найслабші ланки України – не тільки авіація і флот»

Найслабшими ланками нашої армії експерти часто називають авіацію і флот. Літаків обмаль і вони стоять на відкритому повітрі, це легка ціль для ворога. А щодо флоту, то у нас мала кількість кораблів, та і Росія значно обмежила пересування в Чорному морі і фактично закрила Азовське. Які ще є слабкі ланки, як мінімізувати ці мінуси в сьогоднішніх умовах можливого повномасштабного вторгнення Росії?

Не тільки мова про авіацію і флот. Можна назвати також нашу протиповітряну оборону і засоби радіоелектронної боротьби, ракетні війська. Це все види Збройних сил, де Україна суттєво програє Росії. Якщо ви спитали про флот, то тут у нас співвідношення сил з ними приблизно як 1 до 10. Єдине, що ми можемо зробити – це підсилювати берегову оборону, тобто мінування десантно-небезпечних напрямків, створення глибокої ешелонованої оборони, яка була б розрахована на висадку десанту не тільки з моря, але й з повітря. Всі вищеназвані види військ технологічно складні.

Навіть якщо сьогодні буде ухвалене рішення західними партнерами про постачання якихось складних озброєнь до України, насамперед авіації, засобів протиповітряної оборони (ППО), радіоелектронного захисту (РЕП), то все це може бути задіяне не раніше, ніж через один рік. Просто тому, що техніку потрібно буде привести до робочого стану, адже постачання відбуватимуться не з війська, а з якихось складів. Все це технологічно складна операція, яка потребує часу. Поки нам потрібно розраховувати на власні сили. Звичайно, не відмовлятися від допомоги, але починати її отримувати нам потрібно було ще позавчора, а не сьогодні.

В Україні немає виробництва винищувальної авіації, винищувачі ми закуповуватимемо за критерієм ефективність-вартість. Тут слід враховувати можливість заключення договорів, за якими, скажімо, відбудеться отримання техніки і буде певний плюс (для країни-постачальника) для роботи в інших областях у країні, куди техніку постачають.

Щодо озброєння, яке ми можемо, або збираємося виробляти, то його закупівлі не повинні бути масштабними, інакше ми поставимо на коліна усю свою оборонну промисловість. Ідеться про бронетанкову техніку, гелікоптери, артилерію.

Що тоді ще може зробити Захід, аби допомогти прямо зараз?

Перетворення території України в територію постійних навчань з присутністю сил наших західних партнерів є достатньо сильним стримуючим фактором для Росії. Це необхідно робити і це робиться разом з підготовкою з боку західних консультантів. А те, що фізично ніхто воювати за нас не буде – це правда.

Росія полюбляє символічні дати. 2 травня – роковини трагедії в Одесі, 9 травня – День перемоги, за кілька місяців парламентські вибори в Росії. Наскільки велика вірогідність загострень під ці дати? За якими діями можна буде ідентифікувати, що Росія вдаватиметься до загострення?

Росія веде гібридну війну, мова не тільки про війська, які вони накопичили на кордоні. Мова і про дестабілізацію всередині України. Коли ми говоримо про напрямок якихось ударів, то ці напрямки визначатимуться з огляду на ті місця, де Росії вдалося дестабілізувати ситуацію в України. Цей фактор складно промацати, але він сильно впливає на становище противника. Росія завжди займалася дестабілізацією, в тому числі до символічних дат. Це можуть бути дії диверсійних груп, дії агентурної мережі, 5 колони, в тому числі Церкви Московського патріархату, що ми бачимо вже зараз.

«Слабкість Росії полягає в протистоянні ФСБ і ГРУ»

Зрозуміло, що у військовому плані Україні складно конкурувати з Росією, але чи є у Росії слабкі сторони?

Одну зі слабких сторін Росії я бачу в тому, що незважаючи на усю гібридність, стратегічність своїх дій, все у них робиться колективним розумом. А коли різні боки колективного розуму не просто підсиджують одне одного, а й підставляють, як це у випадку з розвідками, то в цьому суттєва слабкість. В основному мова про дві конкурентні структури – Федеральну службу безпеки (ФСБ) і Головне розвідувальне управління (ГРУ). Економіка – це ще один слабкий фактор Росії. Якщо будуть введенні додаткові санкції з боку США, які торкнуться вторинного ринку суверенного боргу Росії, то це буде дуже сильний удар по економіці.

Колишній прем’єр-міністр Євген Марчук в одному з інтерв’ю висловив думку, що до літа Росія не проводитиме активних дій, повномасштабного вторгнення не буде. Чи ви згідні з такою думкою? Які фактори на рішення Росії впливатимуть?

Однією з дат, після якої можна буде про це предметніше говорити є дата зустрічі Путіна з Байденом. В залежності від результатів і тональності цієї розмови.

Окрім того, давайте не забувати, що скоро мають відбутися навчання «Захід 2021» (спільні білорусько-російські навчання, які заплановані на вересень 2021 року). Тоді відбудеться повторне розгортання військ. Постає питання, для чого було розгортати зараз, якщо можна було розгорнути війська на прийдешніх навчаннях?

Це лише підтверджує думку, що ця операція була проведена для підвищення ставок до розмови з Байденом.

Михайло Глуховський, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Євро-0 може повернутися на АЗС: експерт розкрив, чому уряд розглядає такий крок
GlavRed
2025-07-06T21:27:25Z
В російських аеропортах скасували сотні рейсів «для забезпечення безпеки польотів»
УкраинФорм
2025-07-06T20:36:22Z
"Мають бути дві сукні на сім років": Гетьманцев розповів, як вираховують прожитковий мінімум, у мережі обурені
Telegraf
2025-07-06T19:57:02Z
Яку площу землі можуть виділити учаснику бойових дій
24tv
2025-07-06T19:03:17Z
Не так, як в Україні: Попенко розповів про реальну вартість комуналки в Європі
Хвиля
2025-07-06T18:45:04Z
В Україні торік створили 86 об’єктів природно-заповідного фонду - Міндовкілля
УкраинФорм
2025-07-06T18:39:38Z
Літаки не літають, потяги – не їдуть: через БпЛА росіяни не можуть виїхати з Санкт-Петербурга
24tv
2025-07-06T18:12:39Z
Надбавка до пенсії за понаднормовий стаж, хто має право і як оформити
360ua.news
2025-07-06T18:03:40Z
Китай дорого заплатив за лідерство у сфері рідкоземельних металів – NYT
InternetUA
2025-07-06T18:00:36Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Що зробити перед сном, щоб прокинутися без стресу: проста дія
Gazeta UA
2025-07-06T21:39:29Z
Нова версія коронавірусу: що вона робить із людським голосом
Фокус
2025-07-06T19:36:08Z
І корисні, і смачні: 12 овочів із найнижчим вмістом цукру
GlavRed
2025-07-06T19:27:33Z
Чому після роботи за комп’ютером німіють пальці?
360ua.news
2025-07-06T19:18:01Z
Як розпізнати інсульт: основні ознаки і симптоми
Gazeta UA
2025-07-06T17:36:29Z
Китай обмежує держзакупівлі медичного обладнання з ЄС
УкраинФорм
2025-07-06T16:09:57Z
Чому волосся випадає через стрес — і як його врятувати
360ua.news
2025-07-06T16:06:08Z
Коли РФ почне найбільший терор проти українських міст: Берлінска закликала готуватися
TSN
2025-07-06T21:18:43Z
Ізраїль планує призвати понад 50 000 студентів релігійних вишів
Лига
2025-07-06T20:49:46Z
Хто насправді вирішив призупинити постачання зброї Україні — Клімкін вказав на головного
TSN
2025-07-06T20:36:55Z
Навіщо Трамп блокує допомогу Україні: Клімкін пояснив
TSN
2025-07-06T20:36:08Z
Україна переможе, якщо Захід візьметься за розум: Forbes назвав план дій
GlavRed
2025-07-06T20:27:37Z
Кому вигідна нескінченна війна в Україні
GlavRed
2025-07-06T20:27:27Z
Нетаньяху: Ізраїль не допустить присутності ХАМАС у Газі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T20:24:45Z
Після негативної розмови з Путіним: чи надасть Трамп Україні зброю
24tv
2025-07-06T20:12:14Z
Зеленський підписав санкції проти криптовалютного ринку Росії
Комсомольская правда
2025-07-06T20:06:08Z
Британія зупинила виробництво винищувачів Typhoon через брак замовлень, – FT
24tv
2025-07-06T21:18:15Z
Прикордонники показали, як знищили розвідувальний дрон та станції зв’язку росіян
УкраинФорм
2025-07-06T21:12:43Z
" Я тут, бо мені не байдуже": у Києві відбулася акція на підтримку полонених українців
24tv
2025-07-06T21:03:55Z
ЦАХАЛ розішле 54 тисячі повісток студентам ультраортодоксальних семінарій
24tv
2025-07-06T21:03:15Z
"Дитині з метро" виповнюється 25 років: історія, яка сколихнула весь світ
Фокус
2025-07-06T20:57:12Z
Американські розробники представили новий бойовий корабель USS Pierre класу Independence
InternetUA
2025-07-06T20:51:45Z
Новий закон в Огайо кардинально змінив процедуру отримання водійських прав
Топ Жир
2025-07-06T20:48:06Z
Базова військова підготовка з 1 вересня: депутат пояснив, як усе працюватиме
TSN
2025-07-06T20:36:42Z
Базова військова підготовка для студентів: у Раді розкрили ключові деталі
GlavRed
2025-07-06T20:27:49Z
Росіяни атакують на різних напрямках та обстрілюють позиції: зведення Генштабу за 6 липня
24tv
2025-07-06T20:42:46Z
Чи прийдуть до України "пекельні рекорди": якою буде погода наступного тижня
TSN
2025-07-06T20:36:04Z
Повернувся із СЗЧ добровільно: військових попередили щодо виплат
Знай
2025-07-06T20:21:44Z
На фронті 149 зіткнень, ворог зробив 40 спроб вклинитися в оборону на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-06T20:03:45Z
Окупанти вдарили по авто на Харківщині: що відомо про загиблого хлопчика і його родину
24tv
2025-07-06T20:03:12Z
Квест не зламати ноги і дійти до пляжу. Що стало зараз з окупованим Сімеїзом в Криму
Telegraf
2025-07-06T20:00:35Z
Прогноз погоди в Україні на тиждень з 7 по 13 липня: синоптики попередили, де буде найспекотніше та куди прийдуть грози
Политека
2025-07-06T20:00:21Z
Окупанти тричі за день обстріляли Куп'янськ: пошкоджено багатоповерхівку, є постраждалі
24tv
2025-07-06T19:54:53Z
"З видом на шахеди": креативна реклама квартири в Одесі повеселила мережу
Telegraf
2025-07-06T19:48:48Z
«Це символ демона, терміново викиньте!»: мольфар розповів про трендову дитячу іграшку
GlavRed
2025-07-06T21:27:51Z
Гороскоп на завтра 7 липня: Ракам - неймовірний успіх, Стрільцям - гарні новини
GlavRed
2025-07-06T21:27:13Z
Гора ягід та неймовірна начинка: рецепт пирога "Літня фантазія"
24tv
2025-07-06T20:48:06Z
Як позбутися мух в квартирі: чотири рослини, які ненавидять комахи
Фокус
2025-07-06T20:15:38Z
Весілля Безоса принесло Венеції 1,1 мільярда доларів
InternetUA
2025-07-06T20:00:19Z
Бюджетні "Мальдіви" в центрі Європи: блогер зробив неймовірне відкриття для всіх
24tv
2025-07-06T19:15:09Z
Чому вам обов'язково треба відпочити на Світязі влітку
24tv
2025-07-06T19:06:19Z
Як очистити клавіатуру ноутбука: корисні поради
InternetUA
2025-07-06T18:57:21Z
Сім’я з Британії виграла суд у туроператора через відсутність снігу у Лапландії
360ua.news
2025-07-06T18:27:36Z
Юрій Нікітін показав свою 94-річну маму-іменинницю
GlavRed
2025-07-06T21:27:04Z
3 найкращі літні романтичні фільми для перегляду у спекотний вечір
24tv
2025-07-06T20:36:49Z
Донька Тетяни Шеліги розкрила правду про стан зірки напередодні її смерті: "Пекельні болі"
TSN
2025-07-06T20:36:46Z
Максим Галкін замилував прогулянкою з 76-річною Пугачовою та розвагами з їхніми дітьми-двійнятами
TSN
2025-07-06T20:36:13Z
Без краплі фотошопу: Ольга Сумська вразила архівними фото з відвертої зйомки
24tv
2025-07-06T19:36:05Z
"Клявся, божився, що ніколи не одружуся": герой "Азовсталі" Михайло Діанов показав фото зі свого весілля
FaceNews
2025-07-06T19:21:34Z
30 років тому Сильвестр Сталлоне приміряв образ Адама у найкращій рекламі Versace: кадр – шедевр
24tv
2025-07-06T19:18:18Z
Melovin заявив про мобілізацію просто під час концерту: де служитиме співак
TSN
2025-07-06T19:09:42Z
"Він з нами!": світова зірка кіно "запалила" на останньому концерті Оззі Осборна
Фокус
2025-07-06T19:06:56Z
Кількість загиблих від повені в Техасі зросла до 80 людей
УкраинФорм
2025-07-06T21:39:15Z
Інтернет-шахраї ошукали чоловіка на понад 50 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-06T21:27:21Z
Упродовж тижня з небезпечних територій Сумщини евакуювалися 150 людей, серед них - 25 дітей
УкраинФорм
2025-07-06T20:49:50Z
На Львівщині чоловік став "в'язнем" ванної кімнати: курйозна історія від ДСНС
TSN
2025-07-06T20:36:44Z
У ДСНС прокоментували інформацію про "пожежу" на ТЕЦ-6
Gazeta UA
2025-07-06T19:21:43Z
Вибух та пожежа у Києві: що відомо про наслідки
TSN
2025-07-06T18:51:18Z
На Львівщині чоловік інформував у Viber про патрулі ТЦК
InternetUA
2025-07-06T18:28:38Z
На Львівщині рятувальники визволили чоловіка, став заручником власної ванної
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T18:27:49Z
У Києві чоловік святкував реєстрацію Bentley Bentayga та розбив його вщент, – ЗМІ
24tv
2025-07-06T18:27:02Z
Кожен п’ятий покупець тепер витрачає понад тисячу доларів щомісяця на автомобіль
Топ Жир
2025-07-06T19:03:49Z
Стартував аж 19-им: сенсаційний пілот з Німеччини вперше в кар'єрі потрапив на подіум Формули-1
24tv
2025-07-06T18:18:36Z
Тест-драйв Ford Puma 1.0 MHEV 155: гібрид, який про керованість
AutoCentre
2025-07-06T18:06:36Z
Новий Kia K4 GT-Line не є справжнім GT, але перемагає у найважливішому: огляд
Топ Жир
2025-07-06T17:03:52Z
Фахівці назвали найбрудніші місця в салоні автомобіля та прості способи їх чищення
Gazeta UA
2025-07-06T16:15:11Z
Геймер перетворив авто Honda CR-V на контролер для Need for Speed ​​Underground
ITC
2025-07-06T16:01:29Z
Запасне колесо — у минулому, чи готові ви до ризику на дорозі?
360ua.news
2025-07-06T15:00:22Z
Nio випустила електрокросовер Onvo L90: 6 місць, холодильник, 600 км пробігу менш ніж за $42 тис
ITC
2025-07-06T12:25:36Z
Великовантажні автомобілі з нульовим рівнем викидів хочуть звільнити від дорожніх зборів до 2031 року
AutoCentre
2025-07-06T11:49:54Z
"Підмога з Марса": дивний слід у небі над Одесою та Кримом переполошив українців
Telegraf
2025-07-06T20:27:44Z
Не працює будильник на смартфоні Android: причини та способи вирішення проблеми
InternetUA
2025-07-06T19:51:59Z
"Творчість та її автор": кіт став зіркою мережі через "шкоду" в домі господаря
Фокус
2025-07-06T19:51:06Z
Apple готує понад 15 нових продуктів до кінця року
Portaltele
2025-07-06T19:48:59Z
Освічений кур'єр: випускник Оксфорда покинув науку заради служби доставки в Китаї
Фокус
2025-07-06T18:06:03Z
Підтримка Windows 10 завершується: що робити користувачам старих ПК
InternetUA
2025-07-06T17:18:11Z
Як зберегти колонку в хорошому стані під час використання на природі: поради
InternetUA
2025-07-06T15:48:05Z
Не працює будильник на смартфоні Android: причини та способи вирішення проблеми
Gazeta UA
2025-07-06T15:30:39Z
Абонентам Lifecell: monobank показав, як поповнити рахунок без інтернету
Хвиля
2025-07-06T15:03:29Z
Назарина – про Ільвес: У кваліфікації Ліги Європи поганих команд не буває
Football.ua
2025-07-06T21:39:45Z
Жіночий Євро-2025 з футболу. Норвегія обіграла Фіннляндію, Швейцарія - Ісландію
УкраинФорм
2025-07-06T21:15:46Z
Айна оновить свою угоду з Ноттінгем Форест
Football.ua
2025-07-06T21:15:26Z
Скрипник: Наша мета – бути тією силою, котрою Зоря була раніше
Football.ua
2025-07-06T20:51:38Z
Крістал Пелес посилиться захисником Аякса
Football.ua
2025-07-06T20:21:30Z
Колишній суперник Кличка розповів, як завершиться реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-06T20:21:01Z
Німеччина трансферна. Літні переходи
Football.ua
2025-07-06T19:51:53Z
Шахтар — Словацко 1:1 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-06T19:48:42Z
Баскетболістки збірної України обіграли Боснію та Герцеговину на Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-06T19:42:44Z