MY.UAНовини
Режисерка Світлана Магда: «Українській анімації потрібні круті персонажі, не тільки козаки й котигорошки»
Режисерка Світлана Магда: «Українській анімації потрібні круті персонажі, не тільки козаки й котигорошки»

Режисерка Світлана Магда: «Українській анімації потрібні круті персонажі, не тільки козаки й котигорошки»

Як підняти анімацію в Україні до європейського рівня, кого з наших авторів варто дивитися і що в голові в людей, які створюють історії з рухомих картинок.

За п’ять років Світлана Магда провела понад 55 майстер-класів з анімації, що, за її підрахунками, охопили більше шести тисяч людей віком від 5 до 80 років. Вона організувала чотири ретроспективи української анімації, створювала анімаційні та соціальні проєкти, робила соціальну й комерційну рекламу, створила 45-хвилинну візуалізацію для театру «Вирій». Світлана має відзнаки міжнародних конкурсів та фестивалів, «UP to 21» (Польща) «Dytiatko International Children's Media Festival» (Україна) «Sydney international Festival of film by children» (Австралія). Також режисерка активно співпрацювала з українськими фестивалями «ART ПИКНИК», «Toon Camp», «KaZka Fest», «Капелюш», «Три Мультидні», «Міжнародний дитячий фестиваль театрального мистецтва "Птах"», «EdCamp Ukraine», «Мульті Дні в Хмельницькому», а в 2018 році на бердянському «РавликФест» була співорганізаторкою та програмною директоркою фестивалю.

 

Світлана викладала анімацію у «Школі кіно та телебачення "Дитятко"», школі-студії «Toon Fox», «Киностудии  Данки», «Academy of Visual Arts Kharkiv», «Geek School», а зараз розробляє курс із анімації для профільної єврейської школи.

За фахом Світлана соціологиня, але соціологією не займалась, бо захопилася… книжками. Пішла працювати до книжкової крамниці, а потім — до друкарні. Працюючи з папером, почала робити фігури різних персонажів з обрізків. А згодом пішла вчитися до Харківського університету мистецтва на режисерку театру ляльок. Знов розчарувалась і пішла шукати роботу в театрі. Так доля поступово вела її до авторської анімації.

— Я просто зрозуміла, що нічого, крім цього, я не хочу робити, — пояснює вона свій вибір професії. — Анімація — це для мене певне сприйняття світу, мовою, якою я говорю. Я можу знімати кіно, але не хочу. Світ анімації побудований на символізмі більшою мірою, ніж інші візуальні мистецтва. 

Нещодавно Світлана завершила свій перший міжнародний проєкт — серіал «Велобог: навчитися безпечно їздити на велосипеді». Створювати анімацію — її робота, але часто Світлані доводилося працювати буквально за ідею.

— Анімація — це дуже дорого, — розповідає Світлана. — Люди в нас цього не знають і не розуміють, тому часто намагаються замовити в мене щось за смішні гроші. «Залишилася ось така сума, до кінця року потрібно зробити хвилинний мультфільм» — а я за цю суму можу їм хіба що логотип оживити. Я працюю з художником-ілюстратором, а ілюстрація — одна ілюстрація — може коштувати до п’ятдесяти доларів. Одна хвилина якісної анімації — щонайменше сорок картинок. У 3D-анімації один персонаж коштує п’ять тисяч доларів. І це навіть не анімація, а створення болванки — сама анімація коштує дорожче, а хороша — в рази дорожча.

Коли я почала цим займатись, то мала ідею-фікс — відроджувати українську анімацію. Я не розуміла, чому цього ніхто не робить. Я довго працювала безкоштовно. Моя праця поверталася досвідом, знайомствами, спілкуванням і просто задоволенням від проведеного часу. Але якщо володіти інструментом і постійно підвищувати майстерність, гроші обов’язково приходять.

— Українську анімацію не назвеш популярною в Україні. Чи це в принципі можливо — зробити в окремій країні популярною свою, а не закордонну анімацію?

— Є приклад Франції: там візуальна культура чудово розвинена, а в анімацію вкладають великі гроші, зокрема бюджетні. Це показник платоспроможності держави, як на мене. Я в захваті від того, що зараз відбувається з румунською анімацією. Вони захопливі повні метри створюють! У Німеччині розвивають анімацію — не рвуться до першості в мальованій анімації, але круто розвивають VR. Дуже інтенсивно розвивається словацька анімація, зокрема завдяки підтримці Євросоюзу. Я з цікавістю за нею стежу, бо це можливий сценарій для української анімації.

В Україні люди щось знають про комерційну анімацію, а про авторську хіба що здогадуються.

— А чим відрізняється комерційний проєкт від авторського?

— Комерційний проєкт — це той, який зрозумілий одразу без напруження, а в авторській анімації потрібно думати, вмикати мозок, він має унікальні техніки виконання.

— Як виправити становище української анімації і зробити її впізнаваною?

— Треба популяризувати освітні можливості, проводити покази. Постійно пояснювати, що таке анімація.

Ось приклад із життя: раз на тиждень я заходжу на «Нову пошту», й мене щоразу питають «а у вас уже встановлений наш додаток?». Мене це зрештою спонукало встановити додаток, хоч він мені й не потрібен. Так має бути і з анімацією. «Ти дивилася цей мультик? А ось цей подивилася? Як тобі цей серіал? Як тобі персонаж?» На кінчику язика повинна ходити анімація — не тільки у таких, як я. Я влаштовувала приватні покази, але це крапля в морі. І то після них я дуже втомлювалась. Але й такі крапельки повинні бути, для цього треба шукати меценатів і можливості. Має бути більше фестивалів — і авторських, і комерційних, куди будуть запрошувати людей, які підніматимуть контексти й рівень, де можна буде зустрітися з однодумцями й відчути, що ти не сама. Зараз важко провести фестиваль наживо, але можна онлайн.

До епідемії я мала задумку створити майстерню. Запросити фахівців проводити лекції — нехай не з України поки що, а з Франції, Німеччини, Польщі та інших країн. Завдяки участі у фестивалях у мене утворилося коло знайомств. Така спільнота потрібна тим, хто починає свій шлях, щоб вони знайшли однодумців, щоби хтось відповів на їхні дурні запитання, які насправді дурними зовсім не є. І той, хто відповідає, був би обізнаною людиною, якій можна довіряти. Ось, наприклад, Олександр Бубнов — він знає, як зробити крутий проєкт, і може розповісти, як це робити. Потрібні люди, які можуть розповідати про анімацію.

Потрібно виховувати культурних журналістів, які можуть розповідати про неї — як це робить, наприклад, російська журналістка і критикиня Діна Годер. Я б думала про створення культурного медіа з наголосом на анімації, яке могло б розкручувати тему, допомагати людям знаходити анімацію, яка особисто їм подобається, й висвітлювати міжнародні фестивалі.

Але й самій анімації потрібні круті персонажі, а не тільки козаки й котигорошки. Не можна постійно юзати одне й те саме, з чого ми вже давно виросли. Ось вам приклад — Ariol, мультиплікаційний віслючок, якого вигадав 1999 року французький ілюстратор. У нього купили права, і вже дванадцять років виходить анімаційний серіал. Люди ростуть на цьому серіалі! А в нас досі кажуть, що нічого кращого за радянських персонажів немає.

— Мультфільми про козаків досі показують в «інтерсіті»…

— Авжеж, їм потрібно було чимось наповнити телевізор. (І вони думають: «Пам’ятаю, мені в дитинстві показували козаків, нехай вони будуть. Напишемо на “Укртелефільм”, нехай нам їх дадуть».) Можливо, це тому, що ліцензований кінопродукт коштує дорого.

Українська культура дуже самобутня. Якщо копнути в історію, то персонажні можливості нашої країни величезні. Просто їх потрібно знати й виокремлювати. Є також багато якісних книжкових видавництв — «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Основи» та інші, а ілюстратори — це найкращі друзі анімації. Як і письменники, які пишуть казки. Історії для кіно в Україні знаходять, і для анімації теж є величезна кількість сюжетів.

— Чи обов’язково ці історії мають бути пов’язані з Україною?

— Якщо ти говориш справжні і щирі речі, вони універсальні — їх зрозуміє людина і в Словаччині, і в Індії, і в Америці. Зараз я маю задумку великого проєкту, і я розмірковую: як зробити, щоб цей проєкт був цікавим в іншій країні, зрозумілий кожній людині.

До речі, вчора я виявила, що немає українського дитячого пластилінового серіалу про космос. Про машинки, циферки, букви є, а про космос немає. Знайшла нішу!

— Чи може держава заплатити за українську анімацію?

Анімаційний проєкт не описується просто словами — потрібно розробити персонажів, концепт, сценарій. Це дуже дорого — набагато дорожче, ніж проєкт кінофільму, який можна подавати на конкурс.

— Чи перспективний для України жанр документальної анімації? Можливо, висвітлення найдражливіших тем у цьому форматі допомогло би зробити анімацію популярнішою?

Документальна анімація — це дуже крутий шлях переосмислення проблем. Вона не дає людині занурюватись у страждання, а навпаки — допомагає випливати нагору. Важливо те, як ми реагуємо на події. Можна постійно реагувати драматично, але я за інший шлях — показувати не те, як наш будинок розбомбили, а як люди виросли й виграли завдяки війні. В мене десяток таких історій точно збереться. Я тут бачу величезний потенціал.

— Є також стереотип, що мультики — це для дітей. Що з ним робити?

— Людям потрібно пояснювати, що є анімація для дітей і є анімація для дорослих. Є анімація на дорослі теми, не розрахована на дітей.

— Де зараз українські аніматори можуть обмінятися досвідом?

— В Україні практично ніде. І це дуже складно, бо ти перетворюєшся на людину, яка витріщається в монітор із ранку до ночі в пошуках та знаходячи неперевершені стрічки! Мультфільми роблять звичайні люди, які накопичують досвід, спілкуючись між собою.

Якби не фестиваль «Лінолеум», про українську анімацію взагалі б нічого не знали. Українська студія «Борисфен» довго робила проєкти для французів. Студія мала три філії — у Харкові, Миколаєві та Києві, кожна мала понад 150 працівників. Тобто загалом понад пів тисячі фахівців. Робили мультфільми, серіали… В них є справді крута повнометражка «Lascars» («Диваки»); сюжет там дивний, але весь відмальований в Україні. Якби я не знала, що це зробила студія «Борисфен», то подумала би, що це французький продукт. Але більше цієї студії немає — є якісь залишки під іншими назвами.

— Чи вплинула пандемія на ринок анімації?

— Цей рік для візуального продукту дуже милостивий. Завдяки тому, що люди менше спілкуються, вони можуть більше дивитися. Sony Pictures випустить вісім повнометражних мультфільмів. Аніме виходить кілотоннами!

— Ваш проєкт «Велобог: Навчися безпечно їздити на велосипеді» був реакцією на карантинні реалії?

Звичайно. Громадський транспорт не ходить, але ти завжди можеш узяти велик і куди-небудь гайнути. Це подорож, спорт, здоров'я, пригоди, це відкритий мозок до сприйняття нової інформації!

Це був мій перший міжнародний проєкт. Його придумали двоє журналістів, які живуть у Кишиневі й мають сайт про велосипедний рух Ciclismul Urban. Вони захотіли зробити соціальний серіал. За півтора місяця ми вже мали три ролики. Організатори розповідали, що такої уваги до їхнього сайту не було ще ніколи: не менше трьох тисяч відвідувачів на день. І це навіть без реклами.

— Які мультфільми варто подивитися кожному, щоб дізнатися про українську анімацію?

— Краще дивитися роботи режисерів, яких не так і багато. Наприклад, Сашка Даниленка.

Варто дивитися анімації Микити Лиськова та Стаса Сантімова з Дніпра — в обох чудові стилі. Мені дуже подобається те, що робить режисерка й художниця Юлія Шалімова.

Цікаві проєкти робить студія «Червоний собака». Щиро радію за проєкт «Віктор Робот». Є  Оксана Курмаз, яка працює у студії «Анімаград». У Марії Федюк фантастичні роботи.

— Що в голові в аніматора?

— Як думає мій персонаж. Це головне секретне питання, яке має бути в голові в аніматора. Бо набагато важливіше, що він думає, ніж що він робить. Думки визначають дії.

Український аніматор також завжди думає, де взяти грошей на проєкт. Хоча ні, я думаю не про гроші, а як цікаво розповісти ідею. Якщо я почую ритм, музику, яка складе всю мою історію, і якщо побачу техніку, в якій хочу це зробити, я загоряюся процесом. Гроші знайдуться, можливості знайдуться, якщо ти знаєш, що ти хочеш зробити.

Теги за темою
Виробництво
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Не відвести очей від екрана: 3 гучні кіноновинки 2025 року, які вже можна переглянути онлайн
24tv
2025-05-10T11:36:19Z
Країни, які перемагали лише один раз на Євробаченні
24tv
2025-05-10T11:33:12Z
Їх знають мільйони: найпопулярніші пісні за всю історію Євробачення
24tv
2025-05-10T11:33:09Z
Вийшов перший тизер антирадянського зомбі-муві «Каховський об’єкт»
УкраинФорм
2025-05-10T11:24:06Z
У Києві презентували новий документальний фільм про морські операції ГУР МО України
Khreschatyk
2025-05-10T11:06:51Z
Рецензія на мультсеріал «Зоряні війни: Оповідки про Підземний світ» / Star Wars: Tales of the Underworld
ITC
2025-05-10T11:01:43Z
Жив у Росії, але не захотів бути там похований: як виглядає могила українського режисера Віктюка
Telegraf
2025-05-10T10:21:30Z
Мова на Євробаченні: зміни правил, рекорд від Норвегії та чи існують обмеження зараз
24tv
2025-05-10T09:51:32Z
«Мудрий мужчина цей Ткаченко!» Ольга Фреймут заявила, що динозаври завадили йому стати хорошим міністром культури
Детектор М
2025-05-10T09:36:10Z
Макрон, Мерц, Туск та Стармер їдуть до Києва: 10 травня вже будуть у столиці
Telegraf
2025-05-10T11:45:29Z
9 травня в Латвії: поліція почала 67 адміністративних процесів і затримала вісьмох осіб
Европейская правда
2025-05-10T11:45:22Z
Україна готова до повного припинення вогню з понеділка, — Сибіга
Фокус
2025-05-10T11:42:38Z
Фон дер Ляєн: ЄС запровадить санкції проти РФ у разі порушення режиму припинення вогню
Европейская правда
2025-05-10T11:40:57Z
Пєсков: москва не погоджується на паузу, бо це зміцнить позиції Києва
iPress
2025-05-10T11:36:45Z
Іноземні лідери поїхали в Москву не заради Путіна: Коваленко назвав справжню причину
GlavRed
2025-05-10T11:36:32Z
Трамп розповів про безсонні ночі, бо не може завершити війну в Україні за один день
Gazeta UA
2025-05-10T11:36:30Z
США та Європа підготували план припинення вогню в Україні з 22 пунктів: подробиці
Хвиля
2025-05-10T11:36:20Z
Конфігурація безпекового компоненту партнерів в Україні ще обговорюється - МЗС
УкраинФорм
2025-05-10T11:36:14Z
Назва, про яку всі забули - як раніше називався Хмельницький
GlavRed
2025-05-10T11:45:58Z
ЗМІ: майбутні поставки зброї Україні від Німеччини будуть засекречені
Европейская правда
2025-05-10T11:40:11Z
Привітання з Днем матері для тих, хто втратив дітей: щирі слова у прозі й картинках
24tv
2025-05-10T11:33:04Z
Іран готується передати РФ балістичні ракети Fath-360: чим це небезпечно для ЗСУ
Фокус
2025-05-10T11:31:38Z
Американські розробники представили бойовий модуль R800 RWS з інтегрованою гарматою MK44S
InternetUA
2025-05-10T11:31:24Z
Україна вшанувала пам'ять жертв концтабору «Ебензее» в Австрії
УкраинФорм
2025-05-10T11:10:41Z
Олександра Матвійчук запустила менторську програму для української молоді
Детектор М
2025-05-10T11:04:47Z
Пенсія в Запоріжжі: вдова потрапила в конфлікт із ПФУ, суд розібрався у справі
Политека
2025-05-10T11:01:04Z
Найтепліші привітання з Днем матері 2025: яскраві листівки для рідної мами
24tv
2025-05-10T11:00:44Z
Що їсти, щоб старіти повільніше і здоровіше – три продукти, що доступні кожному
24tv
2025-05-10T11:12:08Z
Шафран для шкіри обличчя: ефект ботоксу без уколів
ТСН
2025-05-10T09:18:48Z
Не кава і не какао: названо напій, який захищає мозок від старіння та хвороби Альцгеймера
ТСН
2025-05-10T08:39:18Z
Який продукт знижує цукор у крові за 15 хвилин — є у кожному магазині
ТСН
2025-05-10T08:38:13Z
Як можна вберегтися від укусу кліща: важливі правила, про які не варто забувати
TSN
2025-05-10T08:37:28Z
Змінити обличчя без косметології легко: спробуйте цей метод
24tv
2025-05-10T07:33:00Z
Скоро скринінг раку шийки матки можна буде робити вдома: як таке можливо
ZN UA
2025-05-10T07:07:52Z
Окріп, оцет та сода: як раз і назавжди позбутися нудотного запаху від зливу
Знай
2025-05-10T06:51:32Z
Чому деяким людям достатньо 3 годин сну: вчені знайшли відповідь
24tv
2025-05-10T06:42:54Z
160 тисяч іспанців були ізольовані в своїх домівках через токсичну хмару
Европейская правда
2025-05-10T11:31:54Z
Підозру оголосили крадію мідних кабелів на Сарненщині
InternetUA
2025-05-10T11:28:26Z
Замах на вбивство: в Житомирі чоловік стріляв у продавця магазину з пістолета
Украина Криминальная
2025-05-10T11:21:44Z
На Рівненщині водій-порушник наїхав автівкою на поліцейського
УкраинФорм
2025-05-10T10:52:18Z
Понад 150 тисяч людей заблоковані в Іспанії через токсичну хмару
Telegraf
2025-05-10T10:43:15Z
Росію охопили масштабні пожежі: видовищні кадри
24tv
2025-05-10T10:21:00Z
Фани Metallica спричинили землетрус у Вірджинії
360ua.news
2025-05-10T10:06:44Z
Святкували "побєдобєсія" до смерті: у Росії учасник "СВО" привіз гранату, яка вибухнула
24tv
2025-05-10T10:00:41Z
Росіяни вранці вдарили дроном по Херсону, є поранений
УкраинФорм
2025-05-10T09:57:29Z
У Женеві розпочалися торговельні переговори між США й Китаєм - ЗМІ
УкраинФорм
2025-05-10T11:36:52Z
Індійська компанія заявляє, що не передавала британське обладнання в Росію ‒ NYT
ZN UA
2025-05-10T11:36:46Z
Чи буде індексація пенсій військовослужбовцям у 2025 році
24tv
2025-05-10T11:33:26Z
У Європі знизилися запаси яблук: найбільше падіння в Польщі
AgroPortal
2025-05-10T11:30:19Z
Готівка за кордон: скільки валюти дозволено вивозити з України у 2025 році
24tv
2025-05-10T11:06:53Z
Яку пенсію можна мати при зарплаті 7 000 гривень
24tv
2025-05-10T10:51:30Z
Один із благодійних проєктів підтримки фермерів України завершився
AgroPortal
2025-05-10T10:30:29Z
Переговори між США та Китаєм щодо мит: проблема фентанілу є визначальною
ZN UA
2025-05-10T10:07:27Z
Біткоїн знову перетнув позначку $100 000: що стало причиною зростання
InternetUA
2025-05-10T09:31:09Z
В Україні з’явився Mercedes-Benz Actros L з незвичайною кабіною
AutoCentre
2025-05-10T09:43:06Z
Тюнери схрестили раритетний VW Beetle з Porsche Boxster, гібрид виставили на продаж
AutoCentre
2025-05-10T07:04:35Z
Словацька компанія анонсувала продаж літаючих авто
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T06:21:57Z
Українці активно купують нові авто: на які марки зріс попит у квітні
24tv
2025-05-10T05:09:46Z
Феррарі врізалася у Вольво, але дивно постраждала саме шведська машина
Топ Жир
2025-05-10T01:30:13Z
Один із найвідоміших італійських дизайнерських брендів може стати наступною великою втратою Audi
Топ Жир
2025-05-10T01:00:29Z
Faraday Future зазнала збитків у 48 мільйонів доларів та випустила лише два автомобілі у першому кварталі
Топ Жир
2025-05-10T00:00:40Z
Mercedes надав C-Class такий дизайн, який може сподобатися лише зірці
Топ Жир
2025-05-09T23:30:29Z
Легендарний спорткар продали за смішні гроші через корумпованого поліцейського
Топ Жир
2025-05-09T22:45:35Z
Нова система оплати за проїзд в Одесі: містянам зробили важливе попередження
Политека
2025-05-10T11:31:52Z
Дощитиме, а у деяких областях до -5: синоптики голосили прогноз погоди на найближчі дні
Gazeta UA
2025-05-10T11:31:42Z
Назад у СРСР. 9 травня окупанти влаштували у Маріуполі огидне дійство
Telegraf
2025-05-10T11:31:01Z
Здивує навіть місцевих: чому на Львівщини одночасно існували два обласні центри
GlavRed
2025-05-10T11:27:02Z
Генштаб повідомив про 196 боїв за добу
360ua.news
2025-05-10T11:00:13Z
Зірка "Жіночого лікаря" Ісаєнко чесно відповів, чому йому відмовили у мобілізації на початку війни
TSN
2025-05-10T10:51:02Z
Україну 11 травня накриють дощі, у деяких областях очікуються заморозки
Комсомольская правда
2025-05-10T10:37:19Z
Коли потепління накриє Україну: синоптикиня сказала точну дату
GlavRed
2025-05-10T10:27:41Z
ЗСУ встановили "кілзону" на 16 км уздовж фронту: під контролем усі дороги, росіяни обурюються, — Forbes
Фокус
2025-05-10T10:12:29Z
Сад наповниться ранковим співом: квіти, які приваблюють птахів
24tv
2025-05-10T11:33:06Z
Приберіть це зі свого резюме, якщо ви хочете знайти роботу
24tv
2025-05-10T11:21:02Z
Стильна зачіска з крабиком за 30 секунд: спробуйте повторити
24tv
2025-05-10T10:42:43Z
Як повернути білосніжність рушникам і простирадлам: простий лайфхак
GlavRed
2025-05-10T10:27:58Z
Дивовижне домашнє добриво для огірків: садівниця розвінчала популярний міф
GlavRed
2025-05-10T10:27:04Z
Найкращий подарунок – це турбота: 5 рецептів смачних десертів на День матері
24tv
2025-05-10T09:42:49Z
Гороскоп на 10 травня день нових починань і енергії
360ua.news
2025-05-10T09:30:06Z
Змішайте господарське мило з марганцівкою — і більше жодних плям: лайфгак для господинь
TSN
2025-05-10T08:39:48Z
Як обробити картоплю, щоб не було колорадського жука: природні методи без хімії
ТСН
2025-05-10T08:39:26Z
Лондонський Арсенал підписав Зубіменді
360ua.news
2025-05-10T11:36:56Z
"Буде гравцем світового класу": британський експерт оцінив перспективи легіонера збірної України
24tv
2025-05-10T11:33:03Z
Ліверпуль мусить заплатити за Фрімпонга 35-40 млн євро
Football.ua
2025-05-10T11:25:42Z
В української спортсменки відібрали медаль через помилку організаторів
Telegraf
2025-05-10T11:12:39Z
Костюк пояснила, чому потиснула руку ексросіянці Касаткіній
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T11:10:43Z
Два манчестерських клуби хочуть придбати Тоналі – Скіра
Football.ua
2025-05-10T11:10:22Z
"Авторитети" 90-х, які тримали Київ: як пішла епоха
Комсомольская правда
2025-05-10T11:04:12Z
Російський боксер зазіхнув на бій із Ломаченком
24tv
2025-05-10T11:00:36Z
Вілшир залишить Норвіч заради головної тренерської посади
Football.ua
2025-05-10T10:52:55Z
Нове кохання та великий прибуток: що принесе Близнюкам Сатурн до 2028 року
GlavRed
2025-05-10T11:27:20Z
Творці Clair Obscur: Expedition 33 прокоментували розробку доповнення – чого чекати фанатам гри
24tv
2025-05-10T11:21:53Z
У Японії створили перший у світі дрон, здатний викликати та направляти удари блискавки
24tv
2025-05-10T11:06:21Z
Windows 10 скоро піде з ринку — якою безплатною ОС замінити
InternetUA
2025-05-10T11:01:03Z
Монетизація на YouTube: скільки платять за 1000 переглядів
24tv
2025-05-10T10:15:11Z
Вісім функцій Android, які Apple має запозичити для iOS 19
InternetUA
2025-05-10T10:01:11Z
Найкращі смартфони Honor 2025 року: 4 моделі, які обрали експерти
Фокус
2025-05-10T10:00:27Z
Чоловік 10 років шукав по розпродажах річ своєї мрії: що це було
24tv
2025-05-10T09:45:25Z
Елітний кіт в мішку: як інтернет-шахрайка ошукувала покупців, продаючи вигаданих мейн-кунів
InternetUA
2025-05-10T09:26:19Z