MY.UAНовини
Павло Калениченко: Якщо провайдер приховує базу абонентів, то буде справедливо, якщо він заплатить у сотні разів вищу компенсацію
Павло Калениченко: Якщо провайдер приховує базу абонентів, то буде справедливо, якщо він заплатить у сотні разів вищу компенсацію

Павло Калениченко: Якщо провайдер приховує базу абонентів, то буде справедливо, якщо він заплатить у сотні разів вищу компенсацію

Громадська спілка «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (далі КАМП) уже рік збирає роялті за авторські та суміжні права за кабельну ретрансляцію з провайдерів. Тим часом спілка подала низку судових позовів в інтересах одного з правовласників — компанії «Світова музика», яка діє в інтересах російського представника Sony Music. «Детектор медіа» запитав керівника КАМП Павла Калениченка, скільки грошей спілка зібрала з ринку провайдерів у 2020 році і як вони були розподілені між правовласниками, а також про судові спори з найбільшим ОТТ-провадером Megogo, обвинувачення у андерепортингу «Ланету» тощо.

Водночас Павло Калениченко є представником ще двох організацій, які збирають або мають намір збирати авторську винагороду у сфері медіа. Це «Український музичний альянс» (УМА), який збирає роялті з радійників за суміжні права, і спілка «Автори та видавці», яка має збирати роялті з радійників та телеканалів за авторські права. Втім через оскарження конкурсу іншою учасницею — Українською агенцією з авторських та суміжних прав (УААСП) — міністр економічного розвитку й торгівлі не скасував результати конкурсу, але й не підписав наказу про акредитацію.

Трохи пояснимо контекст. Організація колективного управління (ОКУ) — це посередник між користувачами та авторами. Ці організації мають зібрати винагороду за використання авторських та суміжних прав у різних сферах, розподілити її та віддати українським та іноземним авторам і правовласникам: музикантам, письменникам, художникам тощо. За законом «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», ухваленим у 2018 році, збирати роялті в кожній сфері мають ОКУ, акредитовані в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. У медійній сфері до кінця 2020 року були лише дві акредитовані міністерством організації — КАМП і УМА.

КАМП цього року домовилася з провайдерами про тарифи, почала збирати роялті за авторські та суміжні права та активно подавати позови до суду проти тих провайдерів, які не бажали укладати угоди. А от радійники з УМА не дійшли згоди щодо тарифів роялті. Відповідно до ухваленого влітку 2020 року закону, якщо індустрія не домовляється зі своєю ОКУ, сторони намагаються визначити тариф через суд. Поки що судові процеси не почалися.

17 грудня комісія Мінекономіки підбила підсумки конкурсу і прийняла рішення про акредитацію ОКУ у ще двох сферах. У сфері публічного сповіщення, де платниками роялті за використання музичних творів є телерадіокомпанії, комісія визначила переможцем нову громадську спілку «Автори та видавці», президенткою якої є співачка Руслана Лижичко. У сфері публічного виконання, де платниками роялті є заклади HoReCa — «Організацію колективного управління авторськими та суміжними правами» (ОКУАСП). ОКУАСП свого часу подала позов проти Мінекономіки, через що була заблокована акредитація у цих двох сферах. Ще один учасник конкурсу — «Українська агенція з авторських та суміжних прав» (УААСП) на чолі з Валерієм Харчишиним — попросила міністра зупинити процес акредитації, бо вважає, що конкурсна процедура проходила з порушеннями, та готова оскаржувати результати конкурсу в суді.

Детальніше про те, за якими тарифами платять роялті радіостанції, з ким укладені договори і чому не вдається домовитись із Суспільним,  чому компенсацію організація колективного управління правами збирає саме для  «Світової музики» і чому організації не можуть домовитись про об’єднання у сфері авторських прав, читайте в інтерв’ю Павла Калениченка.

— Павле, як минув рік роботи КАМП як акредитованої організації у сфері кабельної ретрансляції? Скільки договорів уклали з провайдерами? Скільки роялті вдалось зібрати?

— Якщо говорити не про календарний рік, а про період з першого травня 2020 по перше травня 2021 року, то за цей рік ми домовились про тарифи, уклали близько 140 договорів із провайдерами. Зібрали понад 10 мільйонів гривень, які частково були розподілені і зараз виплачуються, частково розподіляються зараз, а гроші, зібрані у квітні 2021 року, чекають на розподіл. Також ми почали активну судову практику і бачимо результат.

— Як ви розподілили отримані гроші?

— Після утримання збору з управління (він не може перевищувати 8,33% від доходу) ми розподілили гроші на кілька частин. Одну  з них ми  запллатили за музику і перерахували їх в «Український музичний альянс», а другу — в організацію «АРМА-Україна», яка акумулювала аудіовізуальні права.  Музична частина далі розподіляється між музичними правовласниками, організаціями колективного управління, а аудіовізуальна йде на користь авторів кіно через організацію Cinema, яка є членом CISAC, та на користь кінопродюсерів через міжнародну асоціацію продюсерів AGICOA.

— Гроші надійшли до чотирьох організацій, а вони мають  скерувати їх до правовласників?

— Так. Але ми стежимо за цим процесом.

Згідно з аудиторським звітом, на операційні витрати КАМП пішло 870 тисяч гривень. На що ви їх витратили?

— Велика частина грошей пішла на судові збори, інші витрачаємо на юристів, зарплати, оренду. Є ще поточні витрати, наприклад на ксерокопіювання документів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Не думаю, що ці гроші перевищують звичайні розумні витрати.

— Є ще невикористані 582 тисячі гривень. На що підуть вони?

Ці гроші одержані в кінці 2020 року, вони розподілені у першому кварталі 2021 року.

— Чи інвестуватимете ви ці гроші у створення автоматизованої системи ідентифікації прав та розподілу авторської винагороди? Це хвилює ринок.

— Ми працюємо над її створенням. Ще не знаю , чи вона працюватиме саме в КАМП чи спільно у КАМП, УМА та АРМА. Закон зараз передбачає два методи розподілу – прямий та непрямий. Перший заснований на звітах користувачів (саме так відбувається розподіл роялті, одержаного з радіо). Непрямий метод застосовується тоді, коли платники роялті не можуть надати чіткі звіти, як у сфері кабельної ретрансляції. Музична частина винагороди за кабельну ретрансляцію зараз розподіляється так: 50% грошей розподіляється за звітами українських музичних телеканалів, 25% — не музичних телеканалів, ще 25% — відповідно до MTV топ-100.

— КАМП досить активно подає позови до провайдерів як щодо укладання договорів, так і в інтересах правовласника. Скільки судових позовів до провайдерів ви подали?

— Загалом близько 140. Однак щодо більшості з них уже підписані договори або є судові рішення, що набрали законну силу. Понад 95% наших позовів суди задовольняють. Більшість позовів стосується укладення договорів, і лише 7 чи 8 позовів — про стягнення компенсації.

— Чи завжди  поданню позовів, особливо через компенсацію, передують перемовини?

— Ми розуміємо, що ті, хто не підписав із нами договір і не виплачує роялті, діє незаконно і є правопорушниками. Тому не вважаємо за обов’язкове проводити переговори до подання позовів про стягнення компенсації. А от у позовах про укладання договору оферту ми надаємо провайдерам за двадцять днів до подання позову.

— Зараз найбільш суперечливі позови — ті, які ви подаєте в інтересах підприємства «Світова музика». Як ви ставитесь до того, що вона діє в інтересах російської компанії?

— Я не бачу в цьому проблеми. У «Світової музики» немає російського репертуару. Їхній каталог — це каталог Sony Music, великої міжнародної компанії, яка справді має дочірню компанію в Росії.

Але ж юридична особа в Росії отримує прибуток, приміром, від тієї ж компенсації.

— Позивачем у справі є «Світова музика» — це українська компанія, вона має різні ланцюги договорів, і серед них є резидент Росії, цей резидент Росії після одержання грошей виплачує їх західній материнській компанії.

— Це єдина компанія серед тих, які ви представляєте, що має зв’язок із Росією?

— В  УМА є договір з російською дочірньою компанією Sony Music Entertainment. Можливо, є ще декілька договорів з резидентами з Росії. Але загалом наші партнери – це українські та зарубіжні компанії. Втім слід також розуміти, що в Україні використовується і російський репертуар — і на радіо, і на телебаченні. Звісно, таких творів стало значно менше з 2014 року, однак вони є. За цей репертуар російські правовласники також отримують гроші. Це їхнє право. Якщо в Україні російський репертуар не використовуватиметься, вони й роялті з України не отримуватимуть.

— За словами юриста «Радіокомітету» Олега Солімчука, згідно з договором, поданим «Світовою музикою», територія прав, які має «Олл мюзік паблішинг», обмежується Співдружністю незалежних держав, куди не входить Україна.

— У «Світової музики» з «Олл Мьюзік Паблішинг» чітко вказана територія України, наскільки я знаю. Тому не думаю, що тут є суперечності.

— Асоціація правовласників і постачальників контенту просить Верховну Раду зробити підставою для скасування акредитації організації колективного управління те, що вона збирає та розподіляє авторську винагороду на користь правовласника, який є резидентом держави-агресорки. Як ви ставитесь до цієї ініціативи і чи бачите ви для себе ризики?

— Я погано ставлюсь до держави-агресорки. Але ця ініціатива — це дуже популістська історія. Адже у сфері інтелектуальної власності є міжнародні договори, де йдеться про зобов’язання України охороняти об’єкти авторського та суміжних прав сотень держав, і серед них Росії. Росія має таке саме зобов’язання щодо України.  Й у разі ухвалення такого закону Україні потрібно буде вийти з міжнародних договорів. А це практично неможливо, тому що принципово вплине на позицію України на міжнародній арені. На це ніхто не піде. Музичні права дуже динамічні, їх постійно передають мільйони авторів, виконавців і юридичних осіб із різних країн. В Україні хтось має права на територію Молдови, в Росії хтось має права на територію України, в Україні хтось має права на територію Росії (і такі випадки є).  Це пов’язано з бізнес-процесами європейських чи американських компаній. Я не думаю, що ці процеси варто регулювати законодавчо.

— Ваші позови до провайдерів щодо отримання компенсації ви подавали лише в інтересах «Світової музики»? Чи ви плануєте позови від інших правовласників також?

— КАМП подавав позови в інтересах «Світової музики». Але ми розглядаємо різні можливості і постійно спілкуємось із різними правовласниками.  Для розгляду справи у суді правовласник має брати активну участь, забезпечити потрібні документи. Часом це буває непросто. У майбутньому ми плануємо позови від інших правовласників до тих провайдерів, які займатимуться андерепортингом (применшенням кількості абонентів — ДМ).

— Це ваш метод боротьби з андерепортингом?

— Так. Адже у цьому є логіка. Якщо провайдер, приховує справжню кількість абонентів і не враховує їх у платежах КАМПу, то буде справедливо, якщо він заплатить у сотні разів вищу компенсацію безпосередньо правовласнику.

— Публічні підозри у андерепортингу ви  висловлювали щодо компанії «Ланет». Чи стане саме цей провайдер першим, хто отримає такий позов?

— Зараз ми вирішуємо це питання. Думаю, що перший позов стосуватиметься стягнення заборгованості, а не компенсації. Зараз ми шукаємо оптимальну модель виявлення андерепортингу, і в цьому плануємо співпрацювати з медіагрупами, якщо вони будуть зацікавлені.

— Власник «Ланету» Віктор Мазур розповідав, що заяву щодо андерепортингу КАМП зробив під тиском провайдерів «Воля» та «Дата Груп», які входять до наглядової ради партнерів КАМП. Це правда?

— Ні, на нас ніхто не тиснув. Ані «Воля», ані «Дата груп» не знали про наше публічне звернення до «Ланету». КАМП зацікавлений лише  в тому, щоб «Ланет» доплатив те, що він ще не доплатив. У нас не має жодного іншого інтересу, пов’язаного з Ланетом.

— Яка зараз ситуація у вас з ОТТ-провайдерами? Чи укладаєте ви договори з ними?

— Ми вже уклали угоди з найбільшими ОТТ-провайдерами: Oll.tv, «Трініті», sweet.tv, «Київстар ТБ». З Megogo поки що договір не укладений. Ми подали кілька позовів про стягнення компенсації і розглядаємо можливість подання позову про укладання договору. Ми звертались до Megogo, але провайдер не готовий домовитись. Не бачу об’єктивної причини для таких правопорушень. На мою думку, вони просто не хочуть платити адекватні гроші за контент.

— Адекватні — це в межах погоджених з індустрією тарифів?

— Так, звісно.

— На якому етапі розгляд справ?

— В одному чи двох позовах суд нам відмовив. Зараз ми подаємо апеляційні скарги. Решта справ у першій інстанції.

— Чи подаєте ви або правовласники, з якими ви співпрацюєте, позови до телеканалів?

— Ні. Телеканали здебільшого виплачують авторську винагороду. Звісно, є проблема у тому, що досі не  затверджена акредитація ОКУ у сфері авторських прав. Але телеканали виплачують роялті за синхронізацію правовласникам безпосередньо. І в тому числі, наскільки я знаю, «Світовій музиці», тому не думаю, що у більшості телеканалів будуть проблеми. Інше питання — радіостанції. Вони, на жаль, якраз не готові платити адекватні гроші за музику.

— Чому б «Світовій музиці» у цьому випадку не звернутись до радіостанцій і таким чином не укласти договір? Навіщо позови?

— Але ж тут ідеться про крадіжку. Я ж не можу спочатку взяти ваш автомобіль чи інше майно, а потім питати, чому ви до мене не звернулись. Це неправильно. Якщо я хочу використовувати ваше майно, то маю найперше звернутись до вас, і якщо ми вже домовимось, тільки тоді я можу це зробити. Якраз це логічна схема.

— Яка зараз ситуація у УМА та радіостанцій? Щодо тарифів домовитись не вдалось, однак зараз ви укладаєте угоди на виплату роялті. На які тарифи ви орієнтуєтесь?

— Зараз тимчасово суми договорів визначаються у переговорах і залежать від домовленості сторін. Але ми готуємо позов щодо встановлення тарифу через суд. На жаль, цей процес складний, він потребує суттєвої кількості економічних та маркетингових досліджень, але ми вже на фінальній стадії. Сподіваюсь, що вже у травні ми зможемо подати позов про встановлення тарифів для радіо.

— Чи за єдиним тарифом ви укладаєте договори?

— Ми орієнтуємось на єдиний підхід. Але ж ви розумієте, що всі радіостанції різні і за форматом, і за обсягом мовлення. Тому це, звісно, різні суми. Ми уклали договори з майже усіма великими радіостанціями. Не укладені договори, хоча ми вже дійшли певної згоди, з Business Radio Group. Ведуться переговори з «Тавром». Ми в кінці минулого року домовились про тимчасові тарифи, але ще не маємо підписаних договорів.

— Чи укладені договори з регіональними радіостанціями та суспільним мовником?

— У нас є близько 300 договорів із регіональними радіостанціями. А от із  суспільним мовником угода не укладена. Ми прийдемо до нього після затвердження тарифів. Ми багато років вели переговори з Суспільним, і раніше збирати винагороду заважало положення однієї з урядових постанов, де йшлось про те, що роялті не можна сплачувати за рахунок бюджету. Але зараз ця постанова вже не актуальна. А НСТУ зараз є порушником прав інтелектуальної власності, оскільки не сплачує роялті ані за авторські, ані за суміжні права. Це питання щопівроку піднімається під час діалогу уряду України та Євросоюзу, і від керівництва НСТУ лунають різні дивні виправдання.

— Судових позовів до Суспіліьного ви не плануєте?

— Плануємо, якщо не зможемо домовитись. Однак після затвердження тарифів.

Скільки грошей вам удалось зібрати з радіостанцій за минулий рік?

— За використання об’єктів суміжних прав — понад два мільйони гривень.

— Ви також є представником організації «Автори і видавці». Як ви бачите можливості для розблокування ситуації з акредитацією у сфері авторських прав? Адже міністр не підписав рішення комісії і не затвердив переможця, але й не призначив повторний конкурс.

— Акредитація не завершена через незаконний вплив Офісу президента та Міністерства культури. Адже зустрічі проходять саме з цими органами, хоча вони не мають прямого стосунку до колективного управління. В результаті українські й зарубіжні правовласники вже чотири місяці не одержують авторську винагороду, яка під час пандемії має для них ще більше значення, ніж завжди. На мою думку, міністр економіки  має розблокувати цю ситуацію та підписати  наказ про акредитацію. Про це говорить і Міжнародний альянс з інтелектуальної власності, і Офіс торгового представника США у Списку 301, який фактично визначає країни з високим рівнем піратства.

— Але ж сама акредитація зараз оскаржується. Інший учасник, УААСП, подав скаргу і в міністерство, і у НАБУ.

— Є порядок оскарження рішення про акредитацію у Міністерстві економічного розвитку. Таку скаргу подали, її розглянули і відмовили у її задоволені. Про це говорив заступник міністра. Це не є перешкодою для підписання наказу про акредитацію. Заява у НАБУ тим паче не впливає на процес акредитації. Адже правоохоронний орган зобов’язаний відкрити кримінальне провадження за будь-якою заявою, навіть якщо у ній написано повну нісенітницю. Поліція інколи ігнорує такі звернення, але суди зобов’язують правоохоронні органи відкривати кримінальні провадження. Сам факт кримінального провадження не означає наявність правопорушення. Це означає, що є конфлікт, і не всі задоволені результатами конкурсу. Так буває з багатьма конкурсами.

— При  цьому переговори тривають. І останньою тезою, яку оголошували ваші опоненти, було досягнення компромісу і можливості об’єднання. За яких умов ви готові на це піти?

— Ми готові до об’єднання для забезпечення повної прозорості й максимальної ефективності управління. І ми не наполягаємо на ліквідації УААСП. Однак наші переговори поки що не досягли успіху. Дуже складно домовитись, якщо одна зі сторін переговорів хоче не так забезпечити її ефективну роботу в інтересах усіх правовласників, як насправді отримати максимальний контроль кількох окремих людей над організацією.

Останній формат обговорень: ми у колі менеджменту обговорювали технічні питання, як можна побудувати спільну роботу. Ми говорили, що в організаціях частка прав фізичних та юридичних осіб має бути 50 на 50. При тому потрібно розуміти, що юридичні особи — це не тільки видавці, це й компанії, що належать самим авторам. Але наші колеги пропонують інші відсотки (наприклад, 67% на 33% або 60% на 40%), і дуже складно переконувати правовласників прийняти таке положення, бо це несправедливо. Більше того, саме принцип «50 на 50» закладено в управлінні однієї з найефективніших організацій світу — британської PRS.

Друге спірне питання стосується виконавчого органу. Адже зрозуміло, що в ОКУ відбувається певна робота. І роблять цю роботу директори і співробітники ОКУ. Тому правильна побудова виконавчого органу надважлива. І УААСП, і ми згодні, що це може бути колегіальний виконавчий орган. Але ми вважаємо, що до нього мають входити люди, які нестимуть чітку персональну відповідальність за певний напрямок роботи. А наші колеги пропонують, щоб у цей орган, крім менеджерів, входило 7-8 авторів. Такий підхід створить орган колективної безвідповідальності. І кожний з менеджерів посилатиметься на те, що десятеро людей не зібрались і не змогли ухвалити рішення, або це рішення суперечило моєму і я тепер не можу досягнути певних показників. Це запорука неефективності роботи ОКУ. Тому на це ми погодитись не можемо.

— Чи принциповою для вас у переговорах про об’єднання є збереження акредитації «Авторів та видавців»? Чи готові ви відмовитись від акредитації задля об’єднання?

— Якщо нам удасться домовитись, то цілком імовірно, що не доведеться відмовлятись від акредитації. Адже є багато виходів із ситуації, якщо буде згода всіх сторін. Можна змінити статут, внести кадрові зміни в органи управління. Якщо ми дійдемо згоди, то вирішимо питання про акредитацію. А з організацією, навколо якої об’єднаються переважна більшість правовласників, активно співпрацюватимуть і інші акредитовані організації, в тому числі КАМП і УМА.

— Організація Валерія Харчишина єдина, яка є членом CISAC. Чи намагались ваші організації отримати членство у цій організації?

— УМА діє не  у сфері авторського права, а переважно у сфері суміжних прав. А правила CISAC передбачають, що члени організації повинні займатись у першу чергу авторськими правами. УМА має визнання іншої міжнародної організації у сфері суміжних прав — IFPI. Відразу після отримання акредитації «Автори та видавці» звернуться у CISAC із заявою про набуття членства.

Фото: з особистого архіву Павла Калениченка

Теги за темою
Рынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Настоящий монстр: Обзор смартфона IQOO 13
GameMag
2025-02-13T20:40:50Z
Во что поиграть в феврале, не тратя деньги: подборка бесплатных игр для ПК и PS
Фокус
2025-02-13T20:15:36Z
Konami раскрыла системные требования Metal Gear Solid Delta: Snake Eater — стартовал прием предзаказов
GameMag
2025-02-13T19:39:32Z
Ваш кот чувствует вашу и не только смерть: тревожные случаи, которые наука не в силах объяснить
Знай
2025-02-13T18:51:08Z
«Абоба» явилась: В Сети появились обзоры Avowed
GameMag
2025-02-13T18:16:00Z
На самом деле мы едва выжили: историк рассказал о трех моментах, когда человечество могло вымереть полностью
Telegraf
2025-02-13T18:15:54Z
Новый iPhone SE представят 19 февраля: Тим Кук анонсировал презентацию
Фокус
2025-02-13T18:00:54Z
Плотность энергии на 50% больше: создан прорывной аккумулятор на основе кремния
Фокус
2025-02-13T17:15:36Z
Больше энергии и меньше шума: создана особая насадка на ветряные турбины
Фокус
2025-02-13T16:57:12Z
Гороскоп на 14 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-13T18:54:23Z
Блины на Масленицу: топ-3 лучших начинок без мяса, которые точно понравятся всем
Фокус
2025-02-13T18:12:46Z
Колбаса под запретом? Как выбрать наименее вредный вариант в супермаркете
Знай
2025-02-13T16:21:31Z
Как приучить кота пить из миски, а не из туалета
Знай
2025-02-13T15:51:09Z
Вкусные сырники: что нужно добавить в муку, чтобы они получились идеальными
TSN
2025-02-13T15:36:03Z
Народные приметы и поверья, знаки и сны, предвещающие хорошее
TSN
2025-02-13T14:51:34Z
Три слова, которые заставят замолчать того, кто вас критикует
TSN
2025-02-13T14:36:03Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на День Святого Валентина 2025
Фокус
2025-02-13T14:12:58Z
Зарплата до 30 тысяч и бесплатное проживание: в Буковеле появилась интересная вакансия
Telegraf
2025-02-13T12:48:20Z
Пятеро детей провалились под лед на реке Ингулец
Gazeta UA
2025-02-13T20:48:31Z
Хотела купить авто: в Харькове задержала мать, которая продала собственного ребенка
Telegraf
2025-02-13T20:27:03Z
Гомель атаковали дроны: местные выкладывают ВИДЕО своего ужаса
Новости Украины
2025-02-13T19:57:58Z
Ребёнок погиб под колесами авто: в полиции сообщили подробности трагедии
TSN
2025-02-13T18:51:45Z
Город атаковали беспилотники: аэропорт Сочи приостановил работу
Апостроф
2025-02-13T17:30:46Z
Мощные взрывы в Одессе: РФ атаковала баллистикой - что известно
Comments UA
2025-02-13T16:39:25Z
Наезд на демонстрантов в Мюнхене: несколько человек в тяжелом состоянии, водитель задержан
TSN
2025-02-13T16:24:47Z
Россияне атаковали из дрона автомобиль в Херсоне: двое погибших
Корреспондент
2025-02-13T15:54:27Z
Женщина "помогала" мужчинам заниматься сексом с ее подругами и зарабатывала на этом
TSN
2025-02-13T15:51:02Z
Зеленский пообещал Трампу передать чемпионский пояс Усика – СМИ
ZN UA
2025-02-13T21:01:52Z
Костюк в трехсетовом матче потерпела поражение и не смогла выйти в полуфинал турнира в Дохе
TSN
2025-02-13T20:51:16Z
В Италии после огласки убрали флаг России
Telegraf
2025-02-13T20:18:10Z
Беринчик и Дэвис показали вес перед чемпионским боем
TSN
2025-02-13T19:33:46Z
17-миллионый новичок "Шахтера" забил пяткой в дебютном матче
Telegraf
2025-02-13T15:27:02Z
Назван самый высокооплачиваемый спортсмен мира
ZN UA
2025-02-13T14:03:20Z
"Бокс – это наркотик": Усик впервые прокомментировал решение Фьюри завершить карьеру
TSN
2025-02-13T13:36:17Z
В Днепре 16-летний спортсмен во время игры упал и перестал дышать
Comments UA
2025-02-13T13:18:23Z
Жена Зинченко показала фигуру в бикини на фоне живописных пляжей
Gazeta UA
2025-02-13T13:09:26Z
Платежку можно уменьшить на 35%: украинцам дают шанс сэкономить на отоплении
Знай
2025-02-13T20:30:06Z
Сырский рассказал о подконтрольной территории в РФ
Корреспондент
2025-02-13T20:07:04Z
Люди бунтуют: в оккупированном Крыму серьезные проблемы
Comments UA
2025-02-13T19:57:02Z
Огромный комплекс с бронзовой статуей: как выглядит могила экс-мера Киева Омельченко
Telegraf
2025-02-13T19:12:09Z
Киев оказался в плену "грязного" облака: в Сети публикуют ФОТО
Новости Украины
2025-02-13T18:51:52Z
"Хороший результат": Зеленский сообщил об успешных боях полка "Скала", детали
Фокус
2025-02-13T18:30:45Z
Циничный удар "Искандером" по Одессе: стало известно, куда целились оккупанты
Comments UA
2025-02-13T17:18:32Z
Россияне на резиновых лодках пытаются форсировать реку в Харьковской области
ZN UA
2025-02-13T17:01:19Z
На юге – угроза от баллистики, в Одессе раздались взрывы
TSN
2025-02-13T16:39:09Z
Писк моды "нулевых": украинкам показали фасон сумки, которая разорвет тренды весной 2025
Знай
2025-02-13T20:51:06Z
Канье Уэст и Бьянка Цензори расстались после скандального "Грэмми"
Фокус
2025-02-13T20:21:00Z
Жена Позитива после родов похудела на 12 кг и показала, как изменилась ее фигура: "Стыжусь тела"
TSN
2025-02-13T19:27:52Z
"Укрпошта" выпустит марку в честь города Волноваха
Комсомольская правда
2025-02-13T19:06:48Z
"Капитан Америка: Дивный новый мир": рецензия на новую часть франшизы с Харрисоном Фордом
Фокус
2025-02-13T18:57:08Z
Потап вышел на связь после скандального интервью Дудю
GlavRed
2025-02-13T18:30:14Z
Звезда "Лиги смеха" Люленов назвал условие, при котором получит украинское гражданство
TSN
2025-02-13T18:24:13Z
Джамала на редком фото показала, как выглядела с родной сестрой в юности
TSN
2025-02-13T18:00:42Z
«Вселенная Любви»: в Киеве открыли выставку памяти художницы-шестидесятницы
ZN UA
2025-02-13T17:49:40Z
Пропавшие без вести: цифры, зафиксированные в Украине, и данные Международного Красного Креста существенно отличаются
ZN UA
2025-02-13T21:07:39Z
Авианосец USS Harry Truman США столкнулся с торговым судном в Средиземном море
Фокус
2025-02-13T20:51:34Z
Зеленский анонсировал новое назначение в командовании Воздушных сил ВСУ
Апостроф
2025-02-13T20:07:18Z
Военный раскритиковал мобилизацию 18-летних: "Одни получают бонусы, а другие теряют здоровье"
Знай
2025-02-13T19:30:11Z
Появились детали годовых контрактов для мужчин 18-24 лет
Лига
2025-02-13T19:27:17Z
Отсрочка от мобилизации: в Минобороны прокомментировали изменения в "Резерв+"
TSN
2025-02-13T19:24:11Z
Дети не умеют считать деньги – исследование показало проблему подрастающего поколения
Знай
2025-02-13T19:12:06Z
Портал в другой мир: в Австрии лыжница сняла удивительное природное явление
Фокус
2025-02-13T18:36:15Z
​Наибольшая операция: НАТО испытывает новую модель развертывания войск без США
Апостроф
2025-02-13T18:30:14Z
Дефицит витамина В12: как он влияет на кожу и аппетит
TSN
2025-02-13T18:36:20Z
Стартует снижение цен на лекарства: что обещают аптеки и производители
Знай
2025-02-13T18:36:05Z
Ваша сковородка может вас отравить: почему не стоит готовить на поцарапанном покрытии
Знай
2025-02-13T17:51:44Z
Какие признаки свидетельствуют о том, что цветок может погибнуть: смотрите на листья
TSN
2025-02-13T16:39:28Z
Мужчина съел 100 столовых ложек сливочного масла в течение 10 дней: результат был неожиданным
TSN
2025-02-13T15:51:07Z
Какие части тела мы пропускаем во время принятия душа
Знай
2025-02-13T14:51:52Z
С 1 марта аннулируют декларации с семейными врачами: что нужно сделать срочно
Знай
2025-02-13T12:30:02Z
ВИЧ может вернуться с новой силой: организация, борющаяся с ним, на грани коллапса
Фокус
2025-02-13T12:12:51Z
Заставил 40% людей завязать с алкоголем: ученые открыли неожиданный эффект оземпика
Фокус
2025-02-13T11:36:21Z
YASNO дарит скидки абонентам Vodafone: как сэкономить 10% на покупках
Знай
2025-02-13T20:12:08Z
Повышение минимальных выплат в Украине: какие изменения ждут граждан в 2025 году
Политека
2025-02-13T19:01:13Z
Российский миллиардер Шелков потерял в Украине значительные активы
Корреспондент
2025-02-13T18:45:00Z
Найдете – сорвете "джекпот": 2 копейки можно продать за астрономическую сумму
Знай
2025-02-13T18:21:25Z
Цены на молочку в Украине могут не вырасти, а кое-где даже упасть
Знай
2025-02-13T18:06:31Z
В НБУ предупредили украинцев, выросло количество фальшивых долларов: где можно встретить подлог
Политека
2025-02-13T17:04:15Z
Курсы доллара и евро выросли четвертый день подряд
Корреспондент
2025-02-13T16:54:35Z
Украинские предприятия могут стать первыми жертвами газового дефицита – Рябцев
TSN
2025-02-13T16:09:24Z
Снова одно государство? Приднестровье объявило о неожиданном решении
Telegraf
2025-02-13T15:06:48Z
Водителей штрафуют за остановку автомобиля: о чем следует знать, чтобы не потерять 3 тысячи гривен
Знай
2025-02-13T19:51:25Z
Владельцы Ferrari и McLaren могут экономить тысячи гривен: их освободили от налога
Знай
2025-02-13T17:21:07Z
Черный как ночь: в Киеве заметили эксклюзивный кроссовер Maybach
Фокус
2025-02-13T16:27:13Z
Седан, кроссовер и вен: Kia презентует сразу три недорогих электромобиля
Фокус
2025-02-13T15:42:29Z
Семья попала в аварию на Tesla: ее заставили выплатить компании Маска $23 000 компенсации
TSN
2025-02-13T15:36:47Z
На рынок выходит большой американский электрофургон с запасом хода 290 км
Фокус
2025-02-13T12:06:27Z
Байкер из кровати и скотча создал мотоцикл, который ездит по воде
Фокус
2025-02-13T12:00:40Z
Новый 900-сильный суперкар от Toyota рассекретили на первых изображениях
Фокус
2025-02-13T10:42:29Z
Слияние отменяется: Honda и Nissan прекратили переговоры об объединении
Фокус
2025-02-13T09:42:08Z
Трамп анонсировал встречу представителей Украины, России и США в Мюнхене
Европейская правда
2025-02-13T21:09:06Z
Трамп объяснил, почему сначала позвонил Путину, а затем Зеленскому
Comments UA
2025-02-13T21:06:04Z
Правительственный самолет из США прилетел в Москву, — росСМИ
Фокус
2025-02-13T20:57:44Z
"Вонь умиротворения", - экс-министр обороны Британии предупредил о "новом Мюнхенском сговоре"
Новости Украины
2025-02-13T20:57:33Z
Глава Пентагона: С 2016 по 2020 год агрессии РФ против Украины не было
ZN UA
2025-02-13T20:55:27Z
Трамп заявил, что Украина будет участницей "мирных переговоров"
Европейская правда
2025-02-13T20:48:58Z
На росТВ пропагандист "опустил" Толстого и выдал страшную правду о войне. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-13T20:39:24Z
Жертва пропаганды. Новая глава разведки США
Корреспондент
2025-02-13T20:36:59Z
В Третьей штурмовой резко высказались о Европе, получившей "хороший удар" от США
TSN
2025-02-13T20:36:06Z