Нардеп від «ОПЗЖ» Ілля Кива заважав журналістці hromadske вести стрім з-під будівлі суду, де обирають запобіжний лідеру партії Віктору Медведчуку та допустив некоректні висловлювання на адресу журналіста Богдана Кутєпова.
Зокрема, Кива нав’язливо питав у журналістки, яка вела пряму трансляцію, чи «звернувся Кутєпов до психіатра» та назвав журналіста «божевільним».
Крім того, невідомі у чорному одязі створили біля входу до суду живий ланцюг і заважали журналістам вести зйомку та перекрили доступ до входу суду. Правоохоронці, які перебували біля суду не відреагували на поведінку як Киви, так і невідомих, які перешкоджали журналістці.
«Детектор Медіа» звернувся за коментарем до поліції Києва.
13 квітня Печерський районний суд Києва обирає запобіжний захід підозрюваному в держзраді народному депутату від «Опозиційної платформи – За життя» Віктору Медведчуку.
Нагадаємо, 11 травня 2021 року генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри народним депутатам від «Опозиційної платформи – За життя» Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку. СБУ того ж дня провела обшук у Медведчука. Нардепів підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму.
Підозру їм оголосили за трьома епізодами. Один із них стосувався проєкту проти інформаційної безпеки України під назвою «Промінь»: начебто вони планували вербувати українців у РФ для розповсюдження російської пропаганди. Ще один епізод стосується розграбування національних ресурсів в Азовському морі. Третій епізод відбувся у серпні 2020 року, коли Медведчук нібито надіслав Козаку секретні дані про розташування, особовий склад і бойову підготовку прихованого військового підрозділу Збройних Сил України.
Медведчук ввечері 11 травня повідомив, що перебуває в Україні та не збирається ховатися від правосуддя. Однак не уточнив, де саме нині перебуває. 12 травня Оксана Марченко повідомила, що разом з Медведчуком вже повернулася додому. За даними СБУ, Тарас Козак наразі перебуває за кордоном.
Віктор Медведчук прибув до Офісу генерального прокурора 12 травня. Виступаючи перед журналістами, він пояснив, що приїхав туди, бо «почув, що викликають». Медведчук відмовився коментувати інформацію щодо розграбування національних ресурсів в Азовському морі та передачу РФ секретних даних про військовий підрозділ Збройних Сил України, оскільки ще не читав підозру. Водночас він додав, що «не знає про це родовище» й «не має до нього жодного стосунку».
Адвокат Медведчука після візиту до прокуратури повідомив лише про вручення підозри. Офіс генпрокурора, своєю чергою, заявив, що Медведчуку вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Офіс генерального визначив Медведчука у розмірі трохи більше 300 мільйонів гривень.
Фото: Радіо Свобода