MY.UAНовости
Євгеніка Перемоги. Як 9 травня перетворюють на свято ксенофобії
Євгеніка Перемоги. Як 9 травня перетворюють на свято ксенофобії

Євгеніка Перемоги. Як 9 травня перетворюють на свято ксенофобії

Із кожним роком святкування 9 травня на проросійських каналах усе менше нагадує звичайні маніпуляції і все більше — повномасштабний антропологічний експеримент. Фанати миру за будь-яку ціну раптом одягаються у військову форму, глядачі в ефірі плачуть через начебто понівечену пам’ять, народ-переможець усе вище піднімається над іншими народами. Не так давно День перемоги був звичайний якорем, за допомогою якого Росія підтримувала кордони вже ментального СРСР. Але тепер він перетворюється на інструмент розпалювання ксенофобії: навколо вороги й вони знову намагаються забрати нашу «Пабєду».

Вісь музичного зла

Найбільш фриковим елементом 9 травня був концерт на Першому незалежному. Тут у Lip Sync Battle зійшлися практично всі постійні гості каналу: нардепи «ОПЗЖ», політичні коментатори, псевдожурналісти. Після переїзду на ютуб до Медведчука продовжують ходити лише найближчі люди. І часом їхня діяльність нагадує трупу комедійного шоу: одні й ті ж актори в різних випусках грають економістів, політологів, культурологів. А тепер і співаків.

Описати словами це неможливо, тут краще подивитися. Михайло Добкін у домашньому одязі виконав пісню з фільму «Два бойца». Олена Бондаренко, яка називала всіх українських військових злочинцями, співала про загиблих військових. Комедійний дует «Кролики» разом із комедійним дуетом «ОПЗЖ» згадували Януковича: «Мне не стало хватать его только сейчас — Когда он не вернулся из боя». Сніжана Єгорова, яка обурювалася, що Україна готова захищати себе зброєю, співала: «Нам нужна одна победа, одна на всех — мы за ценой не постоим». Музичну оцінку виконавців лишимо окремому трибуналу. Якщо він, звісно, зможе їх знайти, адже це явно не голос Олександра Качного.

Медведчук має таланти

Ще трешовішим, ніж музика, був сюжет концерту: він будувався на подорожах у часі. Побєдобєсіє дійшло до того рівня, що ведучі замріяно хотіли потрапити у дні Другої світової війни. Ну, знаєте, найкривавішої події в історії людства, періоду розквіту нацизму, окупації України. Версія минулого під Першого незалежного, щоправда, обійшлася без таких деталей. Співробітники каналу просто косплеїли червоноармійців та читали воєнні вірші. І, варто визнати, пропагандисти дуже природно виглядали в совєцькій формі.

Типове токшоу Першого незалежного

Була цього вечора і драма, адже далі ведучі Медведчука перенеслися в майбутнє, в якому історія перемоги була забута. За версією кума Путіна, в такій реальності все чорно-біле, народ вдягається як священики-хіпстери, а на Першому незалежному лишилося працювати двоє людей. На щастя, за допомогою сили пісень ситуацію виправили. Й альтернативна версія сторіччя перемоги стала виглядали як концерт на старому Першому національному.

Музична й театральна частини в Медведчука вдалися якраз на рівні любительського ютуб-блогу, а от за ідеологічними посилами відчувався досвід. По-перше, совєцька естетика. Увесь концерт глядачам показували костюми, пісні та ветеранів лише СРСР, таким чином відсікаючи будь-які інші прочитання історії та інших учасників буквально світової війни. Крім того, політики та ведучі наслідували совєцьких військових і виконавців. Нормалізуючи в нарешті незалежній Україні ці образи та нагадуючи глядачам про ідеали «спільного» минулого. З іншого боку, концерт розповідав про небезпеку. Судячи з нього, на «Пабєду» відбувається замах, і ми мусимо захистити її заради власного благополуччя.

На вулиці 9 травня 2045 року. Канал Медведчука все ще мовить тільки на ютубі

Блокада «Пабєди»

У своїх трансляціях 9 травня Перший незалежний та «Наш» лякали глядачів спільною тезою: «Пабєду» забувають. Цю ідею пропагандисти озвучували й раніше — для піару на підтримці ветеранів. Проте цього року риторика збагатилася значно агресивнішими нотами.

Для початку традиційне: ще до восьмої ранку на каналі Медведчука три рази повторили, що влада забула про свято. А потім сім годин поспіль транслювали урочистості за участі «ОПЗЖ». Члени партії включалися з різних міст, брали участь у ході, каталися на ретроавтомобілях. Від кількості політиків виникало враження, що це вони герої дня, а не якісь там ветерани на фоні. У певний момент ведучий Павло Кужеєв навіть обурювався«Бачимо от тільки одну політичну партію [...] Де всі решта?» Так Перший незалежний же їх просто не показував. Як і «Наш», на якому камери майстерно виловлювали тільки Мураєва та Новинського. Про всіх чиновників, які вшанували пам’ять загиблих 8 травня і перемогу над нацизмом 9 травня, коментатори говорили так, наче це просто не рахується. Між тим «ОПЗЖ» тим часом гості буквально кланялися.

Цікаво, про що мріє Медведчук, коли їде по Києву на військовій техніці?

Проте піаром справа не закінчилася. Пропагандисти намагалися викликати у глядачів відчуття загрози та намалювати для них ворогів. «Послідовники тих, хто підтримував нацистську Німеччину та співпрацював із нею, намагаються у будь-яких спосіб знищити пам’ять про переможців», — оголошували на вуличній акції «ОПЗЖ». Поки купа мітингувальників розмахувала прапорами «Фашизм не пройдет».

Коментатори в ефірі Медведчука розповідали, що Україна зустрічає свято в окупації. Ні, не Росії, — бандерівської ідеології. Що нащадки нацистів сьогодні мстять за свій сором та зраду. Що українців хочуть перетворити на залежних та принижених. Що на Західній України відбувається «оскотинивание местной власти». На фоні всього цього від завсідниці каналу Титаренко звучав заклик показати, «кто в доме хозяин».

На «Нашому» лунали ідентичні попередження. Євген Мураєв заявляв, що колишні польські території (!) нав’язують іншим регіонам чужу ідеологію. Та стверджував, що в сьогоднішній Україні є зрадники, які допомагають реалізувати плани часів Другої світової. Коментатори розповідали про реванш переможених. Ведуча запитувала, чи культ перемоги та переможців, серед яких були ж і українці, — він не стирається? І чи це не завелика ціна за євроінтеграцію? В ефірі чотири рази підряд (а потім ще безліч разів) показували відео, як хтось кидає «зігу» ветерану. Якась глядачка на телефонному зв’язку буквально плакала про справжніх переможців, а не тих, хто «оце лізе».

Мураєв демонізує Західну Україну на фоні плакату «Мир. Злагода. Єдність»

Пропаганда використовувала 9 травня для поділу українців на «чужих» та «своїх». Усіх, хто не підтримує совєцьку ідеологію, канали змальовували ворогами та провокували до них агресію. Фанатів «Пабєди» в її російському розумінні пропаганда змушувала почуватися загнаними в кут: влада проти нас, колишні поляки нав’язують свою ідеологію, переможені прагнуть реваншу. Ідеальна суміш для провокування конфліктів.

Übermensch

Найцікавіший зсув у святкуванні — акцент на «народові-переможці». Знову ж таки, раніше Росія вже використовувала цю концепцію: з метою єднання втрачених територій. Але цього року «переможці» все частіше протиставлялися іншим людям.

Для початку важливо розуміти, хто мається на увазі. Як ви знаєте, Радянський Союз фактично вигадав Велику Вітчизняну війну: взяв Другу світову та відсік від неї всі незручні дати, документи і країни. Аналогічно був виведений і «народ-переможець»: на це звання отримали право лише мешканці СРСР, хоча у війні перемогла коаліція більше двадцяти держав. Подібну логіку пропагандисти як тільки не пояснювали: то найбільшими втратами, то захопленням Рейхстагу. Але в будь-якому разі йшлося про виокремлення одного «советского народу» над іншими.

І цю сегрегацію активно використовують й зараз. На «Наш» коментатор бідкався«Поколение победителей рядом находится с поколением тех, кто убивал и вешал». На Першому незалежному розповідали, що переможцям нема з ким примирюватися. Крім того, на каналі Медведчука вийшло ціле шоу про післявоєнний СРСР з двома головними посилами: могутністю Союзу та зрадливістю союзників. Тут показували сюжети про радянську космічну програму під «Політ Валькірій» Вагнера. Та розповідали про плани нападу США на українські міста.

Статус «народу-переможця» узагалі передбачає унікальність, самотність та неможливість рівнозначної взаємодії з іншими народами. Інакше би переможцями вони були разом. Тож ведуча Першого незалежного відхрещувалася від Антигітлерівської коаліції, мовляв, це була просто дружба за інтересами, а не коаліція. Й обурювалася, що все більше українців говорить про спільну перемогу у війні. Ба більше, і канал Медведчука, і канал Мураєва намагалися подати історію так, наче вся Європа підтримувала Гітлера. А радянський народ, відповідно, був не просто наймогутнішим, а єдиним героєм. «Система Советского Союза была очень мощная, очень прогрессивная. И она же ведь сломала хребет всей Европе. Не только Германия на нас пошла, на нас пошла вся объединенная Европа», — розповідав «історик» Петро Толочко.

Переможець готується особисто зламати хребет останнім союзникам Гітлера

Також «народ-переможець» не міг опуститися до прощення. На Першому незалежному та «Нашому» постійно повторювали, що не розуміють, із ким миритися. Так, наче це не вони весь день вказували на ворогів. І виставляли примирення чимось принизливим, мовляв, чому ми маємо змінювати свою радість від перемоги на якусь жалобу через світову трагедію? Подібна логіка дуже потрібна українським пропагандистам: мілітаристичний реваншизм провокує явно більше конфліктів у суспільстві, ніж сум за загиблими. Але ще більше свято «Пабєди» потрібно сучасній Росії. Уявіть, що рани Другої світової загояться так само, як рани Першої. Домінація сторічної давнини втратить актуальність. «Народ-переможець» зрівняється з іншими народами.

День примирення з Росією

І все ж з певним примиренням на телеканалі «Наш» погодилися — примиренням із Росією. Це був один із усього кількох випадків, коли на фоні війни сторічної давнини хтось згадав про війну, яка триває в Україні прямо сьогодні. В інший час ведучі, політики та коментатори мріяли повернутися в лоно СРСР так, наче нічого не трапилося.

Зокрема, шоу Медведчука «От Великой Победы — до покорения космоса» майже три години лобіювало возз’єднання з Росією. Ведуча раз за разом повторювала, що Україна вже «не может повторить» совєцьких досягнень. А гості відповідали, що звершення можуть повернутися разом із «братьями». Підозрюваний у державній зраді Юрій Дудкін переконував, що Україна не впорається без допомоги Росії. Потім ведуча перекрутила ще один слоган: «"Ніколи знову" не вдасться повторити цей подвиг?». На що Петро Толочко заявив, що наша держава була успішна лише в «русском міре».

9 травня взагалі було днем тупих заяв. Наприклад, що «красное знамя» та зірка ніколи не були державними символами СРСР (відео). Що в Україні формують ментальність раба, насаджуючи людям ідеологію самостійності (відео). Проте навіть у такому антирейтингу перше місце заслужила сталіністка та ведуча Першого незалежного Тамара Горецька. Вона обурювалася«Що відбувається з українцями, з нашою історичною пам’яттю? [...] 62 % українців кажуть, що діяльність Сталіна була, як історичного діяча, який відбудував Україну, негативною для нас». Ніхто у студії не сказав пропагандистці, що та з’їхала з глузду. Олена Бондаренко, навпаки, покивала головою.

Якщо на таких аркушах написати по 100 імен жертв лише Голодомору, висота стосу буде чотири метри

Заперечення дійсності, правди та історії завжди було сильною стороною російської пропаганди. І все ж неможливо ще раз не відзначити, наскільки ницо на фоні цілодобової розмови про війну ведучі та коментатори ігнорували війну. Люди, які весь день клялися пам'ятати події сторічної давнини, забули про те, що відбуваються сьогодні. А коли згадували, це звучало як у Сергія Годного на Першому незалежному: «Людина віддала частину свого здоров’я, частину свого життя віддала за те, аби я сьогодні і мої діти мали можливість сьогодні жити в державі, де немає війни. Такої жорсткої. На превеликий жаль, точиться громадянська».

***

Пропаганда ворожнечі, реваншизм, ксенофобія, призначення ворогів та виокремлення свого народу — ці речі не були прямими причинами Другої світової війни. Але вони були її паливом. Тією ідеологією, якою Країни Осі підживлювали свою агресію по всьому світові і якою Росія сьогодні заповнює Україну. Варто віддати Путіну належне, він уміє готувати атмосферу. Згадайте, як мовний та регіональний «розколи» роздмухували у 2004 році і як Росія скористалася ними, аби виправдати свою агресію аж у 2014-му. Було б цікаво, якби ведучі Медведчука перенеслись у 2031 рік і показали глядачам, до чого їх ведуть.

На щастя, потуги Росії вже навряд чи мають значення. Як показує остання соціологія, українці знають, що «народ-переможець» не переміг би сам. Тільки третина громадян хоче святкували виключно День перемоги. Суспільством крокує примирення: 46 % позитивно ставляться до визнання воїнів УПА борцями за незалежність. Росія як завжди програє там, де панують знання та повага. І буде дуже іронічно, коли чергова ідеологія ненависті загине одного 9 травня.

Думки, висловлені в рубриці Column, передають виключно погляди самих авторів і можуть не збігатися з позицією редакції «Детектора медіа». Тексти авторських колонок суб'єктивні та не претендують на всебічне висвітлення теми.
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
«Срочно покидать города»: что известно о предполагаемой мести России за «Паутину»
Comments UA
2025-06-04T12:09:24Z
Илон Маск отреагировал на удары по аэродромам в РФ
Корреспондент
2025-06-01T20:27:08Z
Часики тикают: почему у Украины осталось времени всего до конца июня
Comments UA
2025-06-04T12:42:14Z
Полный разворот от Украины, какое решение приняли у Трампа, помимо пропуска Рамштайна
Comments UA
2025-06-04T12:30:15Z
ЦПД: Россия готовит масштабную информационную кампанию против Украины и Запада
Лига
2025-06-09T10:48:10Z
Песков заявил, что РФ наступает в Днепропетровской области: в ЦПД отреагировали
ZN UA
2025-06-09T10:42:22Z
Появилась реакция НАТО на удары Украины по аэродромам РФ и Крымскому мосту
Comments UA
2025-06-04T12:33:35Z
Кремль впервые отреагировал на операцию Паутина
Корреспондент
2025-06-03T11:18:55Z
Политолог Игорь Тышкевич: От Польши не стоит ждать любви - будет холодная поддержка
Комсомольская правда
2025-06-09T04:04:58Z
Что нельзя делать на Троицу 2025: полный список запретов
Факти ICTV
2025-06-08T04:42:04Z
4 категории мужчин исключат из воинского учета: их не мобилизуют
UAToday
2025-06-04T13:03:41Z
RMF 24: в Польше на границе с Украиной нашли брошенные системы ЗРК, предназначенные Киеву
Лига
2025-06-04T12:21:34Z
8 июня - сегодня День святой Троицы, что нельзя делать, все об этом дне
Комсомольская правда
2025-06-08T02:34:32Z
Украинцам отказывают во въезде в РФ из-за удаленных фото - росСМИ
Корреспондент
2025-06-09T10:33:11Z
На Сумщине майор армии зарабатывал миллионы на фиктивных "боевых" командировках
Новости Украины
2025-06-09T10:31:27Z
Сделают уклонистами и нарушителями? Что станет с "ограниченно пригодными"
Знай
2025-06-09T03:06:28Z
Отправят на заслуженный отдых: ряд украинцев смогут уйти на пенсию на 10 лет раньше
Знай
2025-06-09T03:21:54Z
Бесплатные продукты для ВПЛ: украинцам раздают пищу, что важно знать о такой помощи
Политека
2025-06-05T13:31:59Z
Россия уничтожает уникальное "розовое" озеро в Украине: его называют аналогом Мертвого моря
Telegraf
2025-06-07T15:33:19Z
Как прогнать всех насекомых из дома без "химии": один запах заставит их сбежать навсегда
UAToday
2025-06-03T14:15:46Z
Салат "Летний Оливье": хрустящий, свежий и очень вкусный
TSN
2025-06-04T12:36:31Z
Пять самых грязных вещей в спальне
Gazeta UA
2025-06-08T17:54:02Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июня 2025 года
Корреспондент
2025-06-09T10:30:31Z
Из чего сделать садовые дорожки: три бюджетных идеи
Gazeta UA
2025-06-09T09:45:33Z
Оккупанты превратили его в грязную лужу: в Украине исчезает уникальное Чистое озеро
Telegraf
2025-06-04T13:03:16Z
"Клубніка, суниця чи полуниця": как правильно называть первую ягоду летнего сезона
Gazeta UA
2025-06-08T12:24:34Z
Пять фруктов, которые созревают после того, как их сорвали
Gazeta UA
2025-06-08T13:36:56Z
Какие платья нельзя носить женщинам за 50: такие модели выглядят нелепо и добавляют возраст
TSN
2025-05-26T16:48:44Z
Джамала продала дом под Киевом: певица назвала причину и где сейчас живет с детьми
TSN
2025-05-26T18:18:35Z
54-летняя Наоми Кэмпбелл снялась для глянца в откровенных образах
Gazeta UA
2025-06-04T12:03:15Z
Лилия Ребрик восхитила романтикой с мужем на вокзале и показалась сразу с тремя дочерьми
TSN
2025-06-04T12:36:19Z
Хейли Бибер в бикини похвасталась идеальным телом на пляже
Gazeta UA
2025-06-09T10:42:43Z
Шесть базовых вещей, которые нужно взять в отпуск
Gazeta UA
2025-06-09T10:09:46Z
Рада стать бабушкой: Волочкова заговорила о пополнении
GlavRed
2025-06-04T11:51:55Z
Киркоров вызверился на Малахова и оскорбил его
GlavRed
2025-06-04T19:42:05Z
Олена Тополя рассказала о пластической операции
Корреспондент
2025-06-03T08:57:59Z
Эвакуация из города Сумы: что известно
Comments UA
2025-06-08T20:39:14Z
Срыв обмена пленными и телами погибших: что заявили в РФ
Comments UA
2025-06-07T18:15:21Z
Буданов: Обмен телами погибших запланирован на следующую неделю
Лига
2025-06-08T12:30:52Z
В Украине станет прохладнее: синоптик порадовала прогнозом на понедельник
Gazeta UA
2025-06-08T13:21:49Z
Кремль заявил о "буферной зоне" под Днепром
Корреспондент
2025-06-09T10:39:21Z
Враг снова врет о "выходе" на границы Днепропетровской области - официально
Новости Украины
2025-06-09T10:39:14Z
Синоптики обновили прогноз на понедельник
Gazeta UA
2025-06-09T03:18:57Z
С продвижением россиян появилась новая опасность для Сум
Telegraf
2025-06-07T11:15:23Z
В Сумской области не эвакуируются из-за ТЦК: что известно
Comments UA
2025-06-08T13:18:36Z
Škoda Favorit 1987 года переосмыслили как электрокар для нового поколения
Корреспондент
2025-05-29T18:15:23Z
Мощный спортивный внедорожник Nissan стоимостью более $100000 показали до премьеры
Фокус
2025-06-09T09:57:49Z
Как охладить сиденье и руль в салоне авто летом: простой лайфхак
Gazeta UA
2025-06-08T11:27:54Z
В Киеве заметили редкий заряженный кроссовер Volkswagen на 300 сил
Фокус
2025-06-08T08:36:41Z
Как самостоятельно поменять дворники на авто: алгоритм действий
Gazeta UA
2025-06-08T06:39:35Z
Мастер создал копию культового суперкара Ferrari с дверями как у Lamborghini
Фокус
2025-06-07T09:27:10Z
Спасет от жары и духоты. Сколько в Украине стоит вентилятор в авто
Telegraf
2025-06-07T07:24:01Z
Выгодные условия : как стать владельцем Mazda CX-5 уже сегодня
Корреспондент
2025-06-07T06:39:23Z
Suzuki остановила производство популярного авто из-за ограничения Китая на редкоземельные элементы
Хвиля
2025-06-07T01:12:51Z
В российской Казани вспыхнул сильный пожар
Корреспондент
2025-06-09T09:03:06Z
Последствия сильных взрывов в Киеве: куда попали россияне
Comments UA
2025-06-06T03:45:35Z
В Киеве 14-летний мальчик упал с канатного аттракциона, его госпитализировали
Комсомольская правда
2025-06-08T14:24:19Z
В Польше голый украинец бегал по улице и прыгал на авто
TSN
2025-05-28T15:21:21Z
В Японии произошел взрыв на авиабазе США, есть раненые
Лига
2025-06-09T10:27:07Z
В России разлилось 30 тонн дизеля: на Енисее ввели чрезвычайное положение
Новости Украины
2025-06-09T10:09:22Z
Трагический инцидент на отдыхе: девушка погибла во время полета на парасейлинге
Comments UA
2025-06-04T12:27:23Z
В России группа врачей продавала детей за границу
Корреспондент
2025-05-31T18:33:20Z
В Киеве на американца упал балкон у подъезда многоэтажки
VGorode
2025-05-29T12:57:14Z
Делает пищу смертельно опасной: врачи назвали частую ошибку при употреблении популярного продукта
Знай
2025-06-07T10:51:21Z
Шесть продуктов, которые уберегут от обезвоживания летом
Gazeta UA
2025-06-08T16:00:43Z
Что происходит с давлением, когда вы пьете чай с шоколадом
UAToday
2025-06-07T09:03:19Z
Влияет на щитовидку и вызывает аллергию: врачи назвали самый вредный для здоровья чай
Знай
2025-06-07T16:51:36Z
Простая вещь поможет избавиться от хронической боли в спине: это может сделать каждый
Comments UA
2025-06-09T09:18:08Z
Ученые впервые доказали, что микробы в организме младенца потом могут спасти ему жизнь
UAToday
2025-06-09T09:03:37Z
То, что ты ешь, может сделать тебя несчастным: учёные бьют тревогу
Знай
2025-06-04T12:51:48Z
"В одно время с курами": врач рассказала, когда ложатся спать самые здоровые люди
Фокус
2025-06-09T08:27:36Z
В Китае обнаружили новый коронавирус, который может вызвать пандемию
Хвиля
2025-06-09T07:21:32Z
Российские акции обвалились после ударов СБУ по аэродромам
Корреспондент
2025-06-01T17:42:33Z
Из-за 10-секундного опоздания самолет не пустили на посадку в Мюнхене - пассажиры провели в пути еще 12 часов
Апостроф
2025-06-04T11:57:13Z
Курс валют на выходные, 31 мая и 1 июня: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-05-31T06:51:29Z
Тарифы выросли на 50% за выходные: Попенко объяснил, кто завышает цены на свет для украинцев
Хвиля
2025-06-08T12:15:11Z
Украина не готова к введению экологической пошлины СВАМ и должна требовать у ЕС права на отсрочку - эксперт
Апостроф
2025-06-09T10:45:35Z
Квоты вместо “торгового безвиза”
Корреспондент
2025-06-09T10:36:58Z
В Украине появится линия по выпуску 155-мм снарядов при участии чешской CSG, — Милитарный
Фокус
2025-06-04T12:36:13Z
Курс валют на 5 июня: сколько будут стоить доллар, евро и злотый
TSN
2025-06-04T12:48:57Z
Швеция ослабляет 100-летнюю жесткую монополию на продажу алкоголя
Европейская правда
2025-05-31T21:00:54Z
Связь будет даже при блэкаутах: как продлить заряд батареи на смартфоне
Знай
2025-06-04T18:51:04Z
Pornhub остановил показ порно в одной из стран Европы: какая причина
Comments UA
2025-06-04T12:57:24Z
В Украине могут начаться отключение мобильной связи: причины и продолжительность
Знай
2025-06-06T04:36:53Z
ГУР "выключил" сервисы российской железной дороги
Корреспондент
2025-06-08T15:36:08Z
SpaceX запустит Falcon 9 с астронавтами из США, Индии, Польши и Венгрии
Корреспондент
2025-06-09T10:45:26Z
AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: як пройшов міжнародний агросаміт у Києві
AgroNews
2025-06-09T10:03:49Z
Два скопления галактик вот-вот врежутся друг в друга – снова
Фокус
2025-06-09T09:30:49Z
Обсяг експорту зернових Укрзалізницею за п’ять місяців 2025 року знизився на 30%
AgroNews
2025-06-09T09:13:54Z
Все популярные смартфоны смогут работать в интернете эффективнее: что нужно знать
Фокус
2025-06-09T08:51:36Z
Впервые за 28 лет: украинка стала чемпионкой Европы по художественной гимнастике
Апостроф
2025-06-08T13:43:28Z
Главный тренер львовского Руха уходит с должности досрочно
Корреспондент
2025-06-04T14:03:40Z
Гарсия перед провальным боем травмировался: Была операция
Корреспондент
2025-05-28T21:30:01Z
Составлена символическая сборная команда Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-06-01T17:24:06Z
Дортмунд намерен в третий раз дать шанс экс-звезде Юнайтед
Корреспондент
2025-06-09T10:42:44Z
Бывший тренер Шахтера возглавил Кривбасс
Корреспондент
2025-06-09T10:40:27Z
Битва в Торонто: букмекеры назвали победителя матча Украина - Новая Зеландия
Gazeta UA
2025-06-09T09:33:11Z
Ничего не изменится: Роналду рассказал, где продолжит карьеру
Корреспондент
2025-06-09T09:27:43Z
Тренер, выручивший Рому, принял предложение возглавить сборную Италии
Корреспондент
2025-06-09T08:54:24Z