MY.UAНовини
“Дика українка” з кінокамерою і майстриня пера: Як Софія Яблонська відкрила для себе весь світ
“Дика українка” з кінокамерою і майстриня пера: Як Софія Яблонська відкрила для себе весь світ

“Дика українка” з кінокамерою і майстриня пера: Як Софія Яблонська відкрила для себе весь світ

15 травня виповнюється 114 років із дня народження Софії Яблонської української мандрівниці, фотографки та письменниці з Галичини, яка у 1930-х роках самостійно здійснила навколосвітню подорож. Українка майстерно описувала свої пригоди  так звані тревелоги, в популярних на той час виданнях. Її документальні нариси завжди супроводжувалися яскравими фотографіями, зробленими на власну кінокамеру.

У день народження Софії Яблонської пригадуємо найцікавіші епізоди із життя мисткині та розглядаємо світлини, на яких зображений вже давно неіснуючий світ.

Софія Яблонська народилася у 1907 році в селищі Германів на Львівщині, у родині католицького священика. У 1920-х вона відвідувала курси комерційної діяльності для жінок, вивчала акторське мистецтво та серйозно зацікавилася кінематографом. У Тернополі Яблонська керувала двома кінотеатрами.

У 1927 році Софія прийняла доленосне рішення на власні зароблені гроші поїхати в Париж, щоб навчитися знімати документальне кіно. Це був лише початок дивовижного шляху, який чекав на неї попереду. На багато років Франція стане тим форпостом, куди Яблонська завжди буде вертатися після довгих мандрів. Там вона познайомилася із Володимиром Винниченком і Степаном Левинським.

Тринадцять років Софія Яблонська проживе в Китаї, який стане для неї не лише туристичним відкриттям, але й справжнім домом. Саме там вона зустріла свого майбутнього чоловіка  французького дипломата Жана Удена. В Азії у них народилося троє синів.

 

"Мандрівка чарівної львов'янки по Европі, Африці та Азії"

Софія зачаровувала та дивувала сучасників як в Україні, так і далеко за її межами.

Якось у львівському виданні "Експрес вечірній" написали про відгук француза Жана Ардена, директора товариства "Опторг-Юнан-Фу", де працювала Яблонська. У своїй статті він згадував Софію та її роботу в Юнані у 1932 році, куди вона приїхала знімати документальні нариси. На основі відзнятого матеріалу пізніше створювали листівки з Далекого Сходу.

Жан Арден відзначає інтровертний стиль життя Софії в Парижі. За його словами, вона не любила зустрічатися із європейцями, щоб "не каламутити своїх азійських вражень західною цивілізацією". "Це рідкісна жінка: інтелігентна, смілива, метка і самостійна. Має всі риси слов'янки, отже гордість, може, і прибільшену, що є причиною, чому вона нетовариська і дика" описує Софію Яблонську Арден. Можливо, доля правда в його судженнях є. У розмовах із журналістами Яблонська сама іноді іронічно називала себе "дикою українкою".

У листах, які Софія пише з Парижа, стає очевидним як сильно її захопив французький стиль життя із його joie de vivre. З нотками іронії вона описує парижан та їхню любов до кав'ярень, де, за словами письменниці, минає майже все життя парижан. Яблонська й сама з великими задоволенням приходить туди не лише поїсти, але й посидіти на терасі як справжній voyeurs, що приходить туди споглядати за перехожими та плином життя.

Зокрема, кав'ярні часто відвідують художники. За ними Софія Яблонська особливо любить спостерігати. На галицькому діалекті, вона називає їх "малярами". "На терасі залишаються малярі, що не мають охоти малювати, і ті, що чекають на настрій, або не спали ніч, заливаючи свій "сплін", і ті, в яких ательє холодне, врешті, закохані і зневірені, та всі інші, кому нема куди спішитися",  розповідає Яблонська про публіку однієї із кав'ярень на Монпарнасі.

У галицькій пресі особливу увагу звертали як на зовнішність своєї землячки, так і на її "фантастичну кар'єру, подібну до сенсаційної фільми". Відмічали її незвичайну красу, літературний талант і величезну працю, завдяки якій мандрівниця змогла вибороти собі повну незалежність.

Софія Яблонська любила подорожувати на самоті, але завжди з фотоапаратом і своїми записниками. Люди зачитувалися статтями та нарисами про дивовижні подорожі львівської панянки і щиро дивувалися, як їй вдалося лишитися живою після всіх пережитих пригод в найекзотичніних куточках світу.

Час від часу Софія поверталася на рідну Львівщину, де провідувала своїх батьків та братів і сестер. Земляки активно стежили за її пересуваннями по світу завдяки публікаціям в журналах, куди Яблонська писала репортажі  "Жіноча доля", "Ми і світ", "Нові шляхи" та інших.

Шанувальники масово приходили на творчі зустрічі та публічні виступи, щоб послухати як Яблонська розповідає про далекі краї та зачитує власні тревелоги. В рамках цих зустрічей Софія показувала свої фотографії з подорожей. "Ми побачили світлини, розкішні, великі. Почули подих Азії, великої, загадочної, жорстокої",  писали у галицькій пресі.

Багато хто уявляв Софію самовпевненою та задирикуватою femme fatale, але були сильно здивовані, коли перед ними з'являлася просто жінка  спокійна, стримана, вельми привітна і завжди елегантна.

Якось Софію Яблонську спитали в інтерв'ю по приїзді на Батьківщину:

Напевне, не одна Ваша землячка подивляє Вашу відвагу, що Ви так самі мандруєте по диких країнах...
Відвага  це річ умовна. Гадаю, що перше треба мати в собі зародні фанатизму, а потім це річ звички. Адже острах, переляк, жах  це справа уяви. Коли людина забуває про можливість небезпеки, тоді Китай чи країни диких племен видаються їй так само доступні, як прогулянка до Винник.

Справді, Софія Яблонська була сміливою та рішучою. Без жодного страху вона сама ретельно планувала свої маршрути, була відкритою для пізнання всього нового. З властивою їй природньою допитливістю, майстерно описувала свої мандри з дуже детальними подробицями про традиції та культуру різних народів, про особливості їхнього побуту та стилю життя.

Після гостин в Україні Яблонська вже мала план нових подорожей і готова була рушати далі. "По моїм короткім побуті в краю, поїду знову шукати інших світів та інших обріїв. Це моє призначення! Здається мені, що, хто раз попав у вереницю мандрівок, той уже ніколи з неї не вимкнеться. Це мовби невпинне зачароване колесо, що тягне за собою невидимими струями!,  писала авторка.

Під час мандрів особливу увагу Софія Яблонська звертала саме на людей. Робила багато портретів на свою кінокамеру, любила першою починати діалог із незнайомцями і таким чином, ще глибше занурювалася в невідомі раніше світи.

У часи, коли не існувало ані соціальних мереж, ані бюджетних можливостей для швидких подорожей, українській мандрівниці вдалося побачити майже весь світ. Серед країн, які відвідала Яблонська  Єгипет, Шрі-Ланка, Морокко, Китай, Камбоджа, Індонезія, В'єтнам, Полінезія, Австралія, Нова Зеландія, США.

У 1931 році Софія поїхала на Далекий Схід у складі французької експедиції, яка знімала документальне кіно. Потім лишилася подорожувати як соло мандрівниця  незалежна та із жагою пізнання нових земель. Цікавим є те, як Софія Яблонська сприймає нові країни. Вона завжди шанобливо ставилася до всіх народів, з якими контактувала, та поважала їхні звичаї. Під час подорожей була готова до несподіванок і не нарікала на дискомфорт.

Перш за все мандрівницю цікавило досліджувати невідоме. Там, де інші туристи бачили бруд, бідність, небезпеку чи антисанітарію, Яблонська фокусувала свою увагу на людях та їхніх емоції, на особливостях архітектури та декору інтер'єрів, на краєвидах і секретних місцях, куди їй зазвичай вдавалося потрапити завдяки жвавій комунікації із місцевими та вродженій допитливості.

У Морокко на запрошення каїда Софія Яблонська відвідує гарем та знайомиться із його сімома дружинами. У своїх подорожніх нарисах вона детально описує особливості інтер'єру та зовнішність арабських жінок: "Кожна вдягнена у вбрання іншого кольору, а руки, мов гадюками, аж до рамен обкручені браслетами. Зачіски їхні блискучі, пригладжені, закінчені фантазійним медальйоном, що звисає на чоло та кінчиком доторкає татуйованого рисунку поміж бровами. Руки, вуха й підборіддя розписані кольоровими рисунками".

У В'єтнамі Софія Яблонська залюбки дегустує вуличну їжу. Вона робить мальовничий опис тропічної рослинності островів Пенанг і Яви.

На Балі разом із полінезійцями бере участь у релігійних церемоніях та розповідає, як полювала з ними на акулу. Якось під час зустрічі із земляками Софія відзначила, що на Балі голландці максимально підтримують давні звичаї тубільців. Майже сто років тому цей острів вже притягував величезну кількість туристів з усього світу, які приїжджали туди в пошуках екзотики.

Великою мрією Софії Яблонської було потрапити в Таїті та острови Бора-Бора. І вона це здійснила. Мандрівницю настільки вразила краса та самобутність цих місцин, що вона лишилася на деякий час там пожити, щоб сповна насолодитися буттям у тропічному краї. Там вона активно спілкується із місцевими жителями і долучається до їхніх буденних занять, вивчає їхнє автентичне життя. Українку на островах прийняли як "свою" і навіть дали їй місцеве ім'я Теура, що в перекладі означає "Червона птаха".

Пізніше, коли в Софії спитають, чи знайшла вона той райський острів, про який мріяла, вона відповість: "Найшла і не один, де навіть довший побут не розчарував мене і куди я напевне ще вернусь. Найкращі між ними  острівці Таїті, там, де я жила безжурним життям щасливої людини між морем і сонцем, без ніяких потреб".

 

"Ніколи не запізно..."

Ще одна цікавинка літературного стилю Софії Яблонської її вміння писати про все не лише захопливо, а й легко та іронічно. У своїх нарисах і листах мандрівниця звертала багато уваги на власні спостереження та багато ділилася досвідом інших людей. Зокрема писала спеціалізовано на тему краси і догляду за собою. Не дивно, що подібні нотатки Софії користувалися великим попитом серед галицького жіноцтва.

Українським землячкам було дуже цікаво дізнатися, як за собою доглядають жінки в інших краях, чим вони користуються і, найголовніше, які ж вони, універсальні секрети краси? Софія Яблонська щедро ділиться порадами і посилається на знайомих їй експерток, яким довіряє. Таким чином, окремі тревелогів, українка писала також статті в стилі сучасних б'юті блогерів. "Кожній жінки потрібна година на день на плекання своєї краси",  писала Софія.

Наприклад, у "Листах з Китаю", Софія Яблонська розповідає про поради для жінок від своєї французької подруги Клодіни. Це рекомендації із догляду за своєю зовнішністю  як правильно приймати душ, щоб почуватися бадьорою, як робити зачіску і правильно накладати макіяж, якими продуктами харчуватися, щоб виглядати здоровою, і як треба відпочивати та робити гімнастику тощо.

"Назагал раджу жінкам якнайменше і як можна найпізніше вживати косметичних штучок або й зовсім їх не вживати, якщо їм на це дозволяють їх природні якости,  як живо червоні уста, рівні гарні брови, природні рум'янці,  якости, що їх тепер у місті не легко стрінуи",  зауважувала в 1930-х роках Софія Яблонська.

Також вона застерігала жінок від бажання купувати все й одразу, і підкреслювала, що важливо звератися лише до хороших фахівців: "Кожна жінка повинна мати досить знання косметики, щоб не впасти у руки шарлатанів, що їх єдиною ціллю буде продати якнайбільше і найдорожчих кремів і пудрів, дати якнайбільше масажів або якнайчастіше зміняти колір її нігтів і волосся".

 

"Теура. Софія Яблонська"

У 2018 році у видавництві "Родовід" вийшла ілюстрована книга "Теура. Софія Яблонська". Метою проєкту було представити світові й Україні багатогранну постать Софії Яблонської як фотографа, письменницю, мандрівницю та кінодокументалістку. До альбому увійшли фотографії з архіву Наталі Уден, внучки Яблонської, та три книжки мандрівної прози з літературної спадщини української мандрівниці.

Унікальне вміння Софії Яблонської бачити красу там, де її не помічали інші. Протягом років вона вивчала різні культури, навчалася в них, черпала натхнення і на основі отриманого досвіду створювала щось "своє", глибоко персональне.

У рамках презентації книги "Теура. Софія Яблонська", в Києві відбулася виставка костюмів Яблонської, які вона сама перешивала з речей, знайдених в різних країнах світу  барвисті жакети, сукні, спідниці, кімоно. На багатьох предметах одягу зображені китайські традиційні візерунки. Спогади із країни, яка відіграла в житті Софії Яблонської одну з ключових ролей.

автор фото: Ліда Возіанова

За свого життя, окрім багатьох публікацій у пресі, Софія Яблонська створила декілька повноцінних книг, де зібрані її тревелоги "Чар Марока" (1932), "З країни рижу та опію" (1936), "Далекі обрії" (1939).

У 1946 році разом із родиною письменниця повернулася до Франції, де жила спершу в Парижі, а після смерті чоловіка оселилася на острові Нуармутьє, де за власними проєктами будувала вілли і повернулся до літературної творчості. У 1971 Софія Яблонська загинула в автокатастрофі.

"Перед нами ще стільки життя, стільки майбутніх побід, а може, й не раз поразок. Тому-то нам над усе треба живого духа, веселого настрою, витривалости, оптимізму, незламности",  писала українська мандрівниця в листі. І ці слова Софії Яблонської будуть актуальні в усі часи.

 

Дивіться також:

Серж Лифар  "бог танцю", палкий патріот Києва, вірний друг Коко Шанель.

Бунтарки, художниці та дисидентки: В Україні створили інтерактивний проєкт про мисткинь-шістдесятниць.

 

 

Книги
Подорожі
Софія Яблонська
фотографія
Теги за темою
Путешествия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Українці масово потопають в кредитах: куди витрачають та для чого найчастіше беруть
Знай
2025-07-14T02:07:21Z
Дефіцит продуктів у Миколаєві: що може зникнути із полиць супермаркетів
Политека
2025-07-14T02:01:26Z
Компанія Apple відстає від лідерів у гонці ШІ-інновацій
InternetUA
2025-07-14T02:01:00Z
Через дефіцит пороху: на Одещині вирощують бавовник, що може змінити оборонну політику України
Фокус
2025-07-13T22:46:33Z
Чехія заблокувала DeepSeek через побоювання, що дані користувачів витечуть у Китай
InternetUA
2025-07-13T22:01:13Z
На Запорізькій АЕС вночі лунала стрілянина, біля енергоблоків знайшли гільзи - МАГАТЕ
УкраинФорм
2025-07-13T21:16:36Z
Існує кілька підстав: коли штрафи ТЦК підлягають оскарженню
Знай
2025-07-13T19:37:50Z
Додаткова індексація пенсій можлива: умови підвищення виплат
Хвиля
2025-07-13T19:31:38Z
Мрія колекціонера за смішні гроші. В Україні продають раритетний годинник з СРСР
Telegraf
2025-07-13T18:49:12Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Як легко позбутися пилу на кімнатних рослинах: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-13T21:01:45Z
Знизить рівень цукру в крові та налагодить роботу кишківника: лікарі назвали найкорисніший вид хліба
Знай
2025-07-13T19:52:25Z
Купуєте половинку кавуна? Лікарка радить двічі подумати
360ua.news
2025-07-13T19:10:52Z
Назвали різновид горіхів, які уповільнюють старіння
Gazeta UA
2025-07-13T19:01:55Z
У лікарнях побільшало пацієнтів внаслідок масового отруєння біля водоспаду Шипіт
Gazeta UA
2025-07-13T17:12:50Z
Скільки калорій треба витратити, щоб виносити немовля: дослідження австралійців
Gazeta UA
2025-07-13T15:51:42Z
Як врятувати помідори від спеки - чим поливати томати
Gazeta UA
2025-07-13T15:21:48Z
Гуманітарна допомога пенсіонерам в Одесі: українці можуть отримати ліки, куди потрібно звертатись
Политека
2025-07-13T14:30:53Z
Росіяни атакували Вінницю ракетами: як це було
Gazeta UA
2025-07-14T02:40:34Z
Новий удар по доходах РФ: ЄС знижує цінову межу на нафту
Gazeta UA
2025-07-14T02:34:01Z
Пісторіус вирушає до США, у програмі візиту - обговорення допомоги Україні
УкраинФорм
2025-07-14T02:31:21Z
США отримають всі дані про війну – Зеленський
1News
2025-07-14T02:28:55Z
"Путін хотів усе": у чому російський диктатор недооцінив Трампа
24tv
2025-07-14T02:25:18Z
Трамп підтвердив передачу Patriot Україні: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T02:15:01Z
Німеччина зробила заяву про ракети Taurus для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T01:51:58Z
Путіну це не сподобається: одним кроком Трамп може дати Росії важливий сигнал
24tv
2025-07-14T01:45:45Z
Лавров і Ван І обговорили війну в Україні та співпрацю РФ і Китаю
ZN UA
2025-07-14T01:43:30Z
Потужні грози з градом насуваються на Україну: синоптики назвали області
Хвиля
2025-07-14T03:01:39Z
В Україні сонячно, а в західних областях дощитиме: погода на 14 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T03:01:18Z
Російські дрони атакували Харківщину, є пошкодження
1News
2025-07-14T02:58:37Z
У Сумах запровадили мораторій на перейменування вулиць до кінця воєнного стану
УкраинФорм
2025-07-14T02:55:27Z
В Овнів новий тиждень розпочнеться спокійно: гороскоп на 14 липня
24tv
2025-07-14T02:03:37Z
На невеликій ділянці фронту росіяни окупували один населений пункт та просунулися біля ще чотирьох — DeepState
ZN UA
2025-07-14T01:46:34Z
До чотирьох знаків зодіаку гроші "поллються" рікою: хто вони
GlavRed
2025-07-14T00:31:21Z
Київський фунікулер зупинять майже до кінця літа: у чому причина
24tv
2025-07-14T00:01:17Z
У Чугуєві внаслідок атаки пошкоджено підприємство
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T23:37:36Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Харківській області: де її надають
Политека
2025-07-14T03:01:09Z
Названо найкращий університет України у 2025 році: повний список лідерів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T02:27:33Z
Сукупний дохід сім'ї: що у нього входить при оформленні пільг
ZN UA
2025-07-14T02:25:14Z
Морські піхотинці показали, як зачищають Херсонщину від росіян
УкраинФорм
2025-07-14T01:55:55Z
Гороскоп на тиждень 14-20 липня для всіх знаків Зодіаку: потужний план Риб, тривога Раків та війна Скорпіонів
Знай
2025-07-14T01:43:41Z
Чому молодь не йде в священники? Релігієзнавець закликав ПЦУ міняти імідж
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T01:37:48Z
Красива, але дуже небезпечна: рибалка в Україні спіймав рідкісний "трофей"
GlavRed
2025-07-14T01:37:43Z
На благодійному футбольному матчі в Києві зібрали гроші на дрони Magura
УкраинФорм
2025-07-14T01:25:10Z
Атака безпілотників: на Київщині працює ППО
УкраинФорм
2025-07-14T01:07:39Z
DISCOMAN – "Королева" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-14T00:01:04Z
Страшний кінець: судмедексперт повідомив деталі смерті зірки серіалу "Усі жінки - відьми"
GlavRed
2025-07-13T23:25:18Z
Зняла перуку: 58-річна Ніколь Кідман показала себе у всій красі
GlavRed
2025-07-13T22:25:14Z
Відомий співак розповів, чим займається в ЗСУ після "жорсткої" мобілізації
Фокус
2025-07-13T20:16:37Z
5 цікавих нових мультфільмів, які варто подивитися разом з дітьми
24tv
2025-07-13T20:15:14Z
"Лазить по деревах": Ірина Білик показала 10-річного сина Табріза
Фокус
2025-07-13T19:13:05Z
Винесли всі речі: відомих українських артистів пограбували під час гастрольного туру
GlavRed
2025-07-13T18:27:13Z
Що подивитися, коли хочеться плакати: 3 щемливі фільми на Netflix, які доведуть до сліз
24tv
2025-07-13T18:03:26Z
Терміново оновлюйте гардероб: Андре Тан назвав нові тренди цього літа
Знай
2025-07-13T16:51:46Z
Україну атакував 7-бальний шторм: як довго "труситиме" магнітна буря
GlavRed
2025-07-14T03:04:05Z
Трагедія у Запоріжжі: під час купання потонув 17-річний хлопець
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T02:49:34Z
На Харківщині після удару РФ загорілося пшеничне поле: вогонь охопив 60 гектарів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T01:57:08Z
Смертельна ДТП сталася в Одеському районі
Украина Криминальная
2025-07-14T01:04:48Z
Прокуратура пояснила, чому київський наркодилер, засуджений до 5 років ув’язнення, зараз на волі
Украина Криминальная
2025-07-13T23:34:30Z
Росіяни атакували "Шахедами" Чугуїв: пошкоджено промислове підприємство
24tv
2025-07-13T22:25:31Z
На Прикарпатті чоловік погрожував поліцейському сокирою
Украина Криминальная
2025-07-13T21:58:28Z
Російський дрон атакував медиків на Сумщині під час евакуації пораненого
24tv
2025-07-13T21:46:02Z
На Харківщині пролунали вибухи, росіяни атакують дронами східні регіони України
ZN UA
2025-07-13T21:43:31Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 6 секунд знайти цифри 993
GlavRed
2025-07-14T02:34:28Z
Всі потаємні сторони розкриті: названо негативні риси кожного знаку зодіаку
GlavRed
2025-07-14T02:13:32Z
Старі прикраси "притягнуть" за собою багато проблем. Чому новому власнику краще їх позбутися
Telegraf
2025-07-14T00:25:14Z
День ангела 14 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-13T21:15:48Z
Дрони над пляжами та рейтинг цін: куди поїхати у відпустку влітку 2025-го
TSN
2025-07-13T20:45:30Z
Краще за лимонад та газовані напої: готуємо квас з бузини за рецептом предків
24tv
2025-07-13T20:42:40Z
Що символізують квіти і які букети не варто дарувати жінкам: поради флористів
Gazeta UA
2025-07-13T20:40:14Z
Зав'язь засихає та опадає: як врятувати урожай огірків
24tv
2025-07-13T20:01:43Z
Як захистити квасолю від жуків – перевірені поради
Gazeta UA
2025-07-13T19:31:22Z
DOE запускає перші у світі випробування ядерних мікрореакторів
InternetUA
2025-07-14T03:01:21Z
Щомісячний головний біль у минулому: lifecell повідомив про важливе нововведення
Хвиля
2025-07-14T01:13:54Z
Galaxy S26 Ultra може отримати камеру з новим сенсором Sony
InternetUA
2025-07-14T01:01:37Z
Собака зламала лапу: власники були приголомшені, коли побачили, що тепер робить кіт
Фокус
2025-07-14T00:31:22Z
Google тестує нові функції батьківського контролю у Android 16 Canary
InternetUA
2025-07-14T00:01:07Z
Найбільший на Землі метеорит із Марса виставили на аукціон Нью-Йорку
1News
2025-07-13T23:40:55Z
SpaceX Маска інвестує $2 млрд у штучний інтелект xAI
InternetUA
2025-07-13T23:01:25Z
Ось 5 порад, як зробити читання з Android зручним на будь-якому телефоні
InternetUA
2025-07-13T19:58:29Z
Що робити з електроприладами, коли наближається гроза
InternetUA
2025-07-13T19:01:31Z
Водіям назвали найкращий час для покупки уживаних авто: коли вартість впаде
Хвиля
2025-07-14T02:07:24Z
Подача страхової вимоги на $100 тис. буде успішнішою, якщо ви дійсно перебуваєте за кермом свого Porsche
Топ Жир
2025-07-14T01:19:43Z
Бюджетний електромобіль, який непомітно обігнав усіх іноземних конкурентів у Китаї
Топ Жир
2025-07-13T21:48:20Z
Багато власників Mazda не помічали цієї дрібної помилки, поки один із них не подав позов
Топ Жир
2025-07-13T20:18:03Z
Найважливіший кросовер Nissan отримає кардинальний редизайн, який може визначити його майбутнє
Топ Жир
2025-07-13T18:33:53Z
Безпека в дорозі, як правильно підготувати авто до поїздки
360ua.news
2025-07-13T18:27:58Z
Представлений Geely Galaxy A7 — гібридний седан із запасом ходу понад 2100 км та ціною від $14,5 тис
ITC
2025-07-13T16:58:10Z
У Китаї з 2027 року заборонить суперечливу функцію електромобілів
Топ Жир
2025-07-13T16:48:33Z
Фордівський електричний спорткар стає лише кращим: тест-драйв
Топ Жир
2025-07-13T15:03:05Z
Реванш Усик – Дюбуа: анонс бою за абсолютне чемпіонство
24tv
2025-07-14T02:19:06Z
Коул Палмер двічі забив, "Челсі" розбив ПСЖ у фіналі Клубного чемпіонату
Gazeta UA
2025-07-14T01:22:02Z
У другій грі Євробаскету-2025 українські баскетболісти зазнали фіаско
1News
2025-07-13T23:28:44Z
Трамп узяв участь у церемонії нагородження гравців «Челсі» та ПСЖ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T22:15:04Z
"Челсі" розгромив ПСЖ і виграв оновлений Клубний чемпіонат світу
ZN UA
2025-07-13T21:25:37Z
Епічне приниження ПСЖ: Челсі сенсаційно став переможцем Клубного чемпіонату світу-2025
24tv
2025-07-13T21:18:49Z
Колишній клуб Абрамовича здійснив гучну сенсацію на очах Трампа
Telegraf
2025-07-13T21:16:54Z
Арсенал домовився про придбання Дьокереша за 63.5+10 млн євро – The Athletic
Football.ua
2025-07-13T20:58:30Z
Джака може возз'єднатися з Ляказеттом у Неомі
Football.ua
2025-07-13T20:34:15Z