Верховна Рада України 18 травня прийняла закон №2195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони».
Про це повідомляє прес-служба ВРУ.
«Верховна Рада 272 голосами прийняла проект закону №2195 в другому читанні та в цілому як закон в редакції комітету із подальшим техніко-юридичним доопрацюванням», — йдеться в повідомленні.
Законом удосконалено механізми та процедури продажу та передачі в користування земельних ділянок, проведення прозорості аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності шляхом проведення таких аукціонів в електронній торговій системі.
«Законом встановлено, що продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюються на конкурентних засадах (на земельних торгах) у формі електронного аукціону у випадках та порядку, встановлених главою 21 Земельного кодексу. Не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря», — зауважують у ВРУ.
Також законом встановлено, що «земельні ділянки державної чи комунальної власності продаються або передаються в користування (оренду, суперфіцій, емфітевзис) окремими лотами на конкурентних засадах (на земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою статті 134 Земельного кодексу».
«Законом визначено випадки, коли земельні ділянки державної чи комунальної власності не підлягають продажу, передачі в користування на конкурентних засадах (на земельних торгах). Законом викладено у новій редакції статті 135−139 Земельного кодексу», — зазначено у проекті документу.
Крім того, законом встановлено, що земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу ціну за придбання прав емфітевзису, суперфіцію, або найвищий розмір орендної плати, зафіксовані під час проведення земельних торгів (далі — цінова пропозиція). Земельні торги проводяться в електронній торговій системі, що перебуває у державній власності. Порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи затверджує Кабінет міністрів України.
Земельні торги проводяться не раніше 30 днів та не пізніше 45 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення земельних торгів. Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями цей закон набирає чинності через п'ять днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», крім пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня опублікування цього закону.
«Земельні торги щодо земельних ділянок, які до дня набрання чинності цим законом були включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, виставлених на земельних торгах, та щодо яких не було опубліковано оголошення про проведення земельних торгів, проводяться в порядку, встановленому цим законом. Земельні торги щодо земельних ділянок, стосовно яких до дня набрання чинності цим законом було опубліковано оголошення про проведення земельних торгів, проводяться відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим законом», — підкреслили в парламенті.
Нагадаємо, Аграрний комітет відхилив проекти постанов, які блокували підписання закону про земельну децентралізацію.