У США 14 сенаторів-республіканців у четвер, 20 травня, представили законопроєкт, в якому ініціювали повернення санкцій щодо компанії Nord Stream 2. AG, яка бере участь в будівництві "Північного потоку-2".
Про це повідомляє The Hill.
Документ також передбачає запровадження обмежень щодо генерального директора компанії Маттіаса Варніга та "субпідрядників будь-якої організації", яка працює над будівництвом російського газопроводу.
"Ризикуючи послабити глобальні позиції Америки, адміністрація Байдена погоджується з помилковою стратегією Німеччини, яка дасть Путіну контроль над нашими союзниками в Європі", - заявив сенатор-республіканець від штату Нью-Йорк Кевін Крамер.
На його переконання, "трубопровід Путіна повинен бути зупинений". "Я закликаю своїх колег приєднатися до цих зусиль, перш ніж адміністрація змусить Сполучені Штати на власному гіркому досвіді зрозуміти, чому енергетична безпека означає національну безпеку", - висловився Крамер.
До співавторів законопроєкту також увійшли сенатори-республіканці Майк Браун (Індіана), Джон Корнин (Техас), Шеллі Мур Капіто (Вірджинія), Білл Кессіді (Вашингтон), Джоні Ернст (Айова), Стів Дейнс (Монтана), Чак Грасслі (Айова), Сінді Хайд-Сміт (Міссісіпі), Роджер Маршалл (Канзас), Рік Скотт (Флорида) і Роджер Вікер (Міссісіпі).
"Скасувати відмову і продовжити санкції" адміністрацію президента США Джо Байдена також закликав голова комітету Сенату США з міжнародних відносин, демократ Боб Менендес.
"Адміністрація заявила, що будівництво трубопроводу - погана ідея і що це російський проєкт зловмисного впливу. Я поділяю цю думку, але не розумію, як рішення буде сприяти зусиллям США з протидії російській агресії в Європі", - пояснив він.
Як повідомлялося, Державний департамент США представив Конгресу звіт, у якому ініціював відмову від санкцій щодо оператора газопроводу "Північний потік-2" Nord Stream 2. AG та його гендиректора Маттіаса Варніга, підкресливши, що це рішення "відповідає національним інтересам" США.
Водночас документ передбачає введення обмежень щодо чотирьох компаній і чотирьох суден, задіяних в будівництві російського газопроводу.
На думку міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, якщо будівництво "Північного потоку-2" все ж звершать, це буде поразкою американської дипломатії.
Раніше німецьке Федеральне відомство з судноплавства та гідрографії дозволило продовжити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", який прокладають в обхід України.
Як повідомлялося, Берлін наполягав на завершенні будівництва російського трубопроводу. Так, міністр фінансів Олаф Шольц заявляв, що проєкт закінчать, а канцлерка Ангела Меркель називала недоречним засобом санкції проти газопроводу, які США ввели у січні 2021 року.
У компанії Nord Stream 2 твердять, що газопровід побудований на 95%.
Відео Новини світу: США пояснили, чому не накладатимуть санкції на компанію, яка будує "Північний потік-2"
Сполучені Штати пояснили, чому не накладатимуть санкції на компанію, яка займається будівництвом "Північного потоку-2" та її гендиректора. У заяві держдепу сказано, що такі санкції не відповідають національним інтересам США. Йдеться головним чином про те, що Вашингтон не хоче суперечки з європейськими партнерами і насамперед Німеччиною, яка виступає лобістом будівництва російського газогону. Водночас американський держсекретар наголошує – позиція США щодо "Північного потоку-2" залишається незмінною, на їхню думку цей проект послабить енергетичну безпеку Європи, піде на шкоду Україні та східному флангу НАТО.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Оксана Сопрович