США запровадили санкції проти російських компаній і суден, які пов’язані з будівництвом газопроводу "Північний потік-2".
Про це повідомляє ТСН з посиланням на прес-службу Міністерства фінансів США.
Обмеження торкнуться компаній Коксохімтранс, Мортранссервіс і Самарського теплоенергетичного майнового фонду.
При цьому Мінфін США дозволив співпрацю з Морською рятувальною службою в інших сферах.
Російські кораблі, проти яких запровадили санкції:
- "Академік Черський";
- "Артеміс офшор";
- "Бахтемір";
- "Балтійський дослідник";
- "Финвал";
- "Капітан Беклемішев";
- "Мурман";
- "Нарвав";
- "Сивуч";
- "Рятувальник Карєв";
- "Умка";
- "Владислав Стрижов";
- "Юрій Топчев".
Санкції США проти "Північного потоку-2"
Раніше стало відомо, що США не будуть вводити санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2" та її керівника. Зокрема, у доповіді Держдепартаменту США повідомляється про зняття санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом "Північного потоку-2", та її керівника Маттіаса Варніга, якого західні ЗМІ називають союзником президента РФ Володимира Путіна.
Попри це, Держдепартамент США оголосив про запровадження санкцій проти чотирьох суден та чотирьох юридичних осіб, які залучені до прокладання "Північного потоку-2". Держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що відмова від санкцій проти Nord Stream 2 AG та Варніга "відповідає національним інтересам США".
Північний потік-2: що відомо
- Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансують проект європейські компанії - французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
- Газопровід "Північний потік-2" побудований уже на 95%. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з вже існуючим "Північним потоком-1".
- Спорудження газопроводу призупинялося через запроваджені США санкції проти компаній-підрядників, однак у лютому 2021 року відновилося. Nord Stream 2 AG вирішив добудувати його власними силами.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Олег Давигора