/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fe9888ed273b2e041a40eee19e5b1947d.jpg)
"Поводяться, як жебраки": у Держдумі РФ жорстко образили Латвію через скандал із прапором Білорусі на хокейному ЧС
Гучний скандал розгорівся на Чемпіонаті світу з хокею-2021, який відбуваєтся цими днями в Латвії.
Після історії з викраденням білоруськими спецслужбами опозиціонера Романа Протасевича в Мінську мер Риги Мартіньш Стакіс замінив національний прапор Білорусі, який символізував участь команди в турнірі, на біло-червоно-білий прапор, що використовувався під час протестів проти самопроголошеного Олександра Лукашенка.
На дії глави міста відреагував не тільки президент Міжнародної федерації хокею Рене Фазель, а й у російській Держдумі. Якщо перший лише зажадав повернути прапор Білорусі на місце, то депутат із РФ Дмитро Свищев дозволив собі жорсткі образи на адресу Латвії.
"Якщо у керівників Латвії та Риги вистачить розуму, то вони вибачаться перед Росією, Білоруссю і міжнародною федерацією хокею. Вони повинні обов'язково попросити вибачення і сказати, що це помилка. Якщо цього не буде зроблено, то це означає одне: це авантюра і провокація з метою заробити.
Латвія - маленька і бідна країна, вона нікому не потрібна: ні Євросоюзу, ні НАТО. І вони лаються з усіма сусідами. Могли б бути гарними сусідами з Білоруссю, але ні. Вони це роблять, щоб на них звернули увагу партнери за Північно-атлантичним блоком. Поводяться, як жебраки! Але це все не має ніякого відношення до спорту", - цитує Свищева "Чемпионат".
- У Чемпіонаті світу з хокею беруть участь 16 команд.
- Учасники розбиті на дві групи по 8 колективів.
- До плейоф вийдуть чотири найсильніші команди кожної групи.