Заводський суд міста Миколаєва задовольнив позов проти "Миколаївського глиноземного заводу" про виплату понад 9,208 млрд грн компенсації за заподіяну шкоду екології та місцевим жителям.
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомила громадська організація "Стоп шлам", яка подавала позов.
"Перемога! Тільки що Заводський районний суд міста Миколаєва задовольнив позов ГО "Стоп Шлам", яке діє в інтересах своїх 1279 членів, і присудив стягнути з Миколаївського глиноземного заводу понад 9,2 мільярдів гривен за заподіяну моральну шкоду!" ,- сказано в повідомленні.
Суд також стягнув із заводу судовий збір у розмірі 10,5 тис.грн.
Громадська організація "Стоп шлам" подала позов до суду в листопаді минулого року. Тоді глава організації Василь Орел заявив, що членами ГО «Стоп шлам» є жителі міста Миколаєва і районів Миколаївської області, які наближені до заводу. Головною претензією до заводу було те, що він забруднює своїми відходами від обробки бокситу і виробництва глинозему (червоним шламом) прилеглі до шламосховищ території. Участь у подачі позову взяв колишній народний депутат, а нині лідер "Еко партії" Борислав Береза, за словами якого, до нього звернулася організація «Стоп шлам» і місцеві активісти, щоб він допоміг їм вирішити їх проблему.
«Миколаївський глиноземний завод» має намір побудувати біля Миколаєва ще одне, третє, шламосховище, яке повинно являти собою ставок-накопичувач площею майже 19 гектарів і глибиною 7 метрів.
Директор Віктор Кожевников, своєю чергою, відмовився перевірити, як викиди заводу і шлам впливають на навколишнє середовище.
Нещодавно експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України виявила ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу, які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров'я людини.
У травні співробітники Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу провели перевірку Миколаївського глиноземного заводу, і прийшли до висновку, що облаштування ставка-накопичувача проводиться незаконно.
Миколаївський глиноземний: що необхідно знати
Миколаївський глиноземний завод є виробником сировини для алюмінієвої промисловості, його виробнича потужність становить 1,6 млн тонн глинозему на рік.
Завод був введений в експлуатацію в 1980 році. У 2000 році він був включений в технологічний ланцюжок найбільшої російської алюмінієвої компанії РУСАЛ і належить російському олігарху Олегу Дерипасці.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Дмитро Шварц