MY.UAНовини
Владислав Лясовський, «Молодість»: Цього року ми вперше не випрошували грошей у держави
Владислав Лясовський, «Молодість»: Цього року ми вперше не випрошували грошей у держави

Владислав Лясовський, «Молодість»: Цього року ми вперше не випрошували грошей у держави

Уже цієї п’ятниці, 29 травня, у столиці відкриється 50-й, ювілейний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість». Минулого рокуйого очолив Іван Адамчук і привів нових людей у команду. Перед ними поставили мету оновити фестиваль, розширити аудиторію та залучити більше молоді. Про те, чи вдалося все це здійснити, а також про те, якою буде цьогорічна «Молодість», ми поговорили з колишнім виконавчим директором і теперішнім головою Наглядової ради фестивалю Владиславом Лясовським.

— Владиславе, перед тим, як перейти до обговорення цьогорічного ювілейного фестивалю «Молодість», розкажіть нашим читачам, для чого створено Наглядову раду фестивалю, чим вона займається, яку роль відіграє.

Наглядова рада (Андрій Халпахчі, Віктор Мазур і Андрій Мірошниченко. — Ред.) окреслює стратегічні напрямки розвитку фестивалю, не займається поточною діяльністю і не втручається в роботу менеджменту (хіба мінімально в якісь кризові моменти, але зараз таких, на щастя, немає).

Сьогодні кінофестивалі по всьому світу переживають нелегкі часи, і навіть не через коронавірус. Випробування почалися ще років п’ять тому, коли глядачі почали все більше обирати інші інструменти для перегляду контенту. У фестивалів, безумовно, залишилася фахова аудиторія — кіномани, які люблять кіно, і сінефіли, які не просто його люблять, а ще й добре в ньому розбираються. І, звісно, у фестивалів залишилася функція, яку вони завжди виконували, — пошук нових облич, нових режисерів, нових імен, нових напрямків. Але ми розуміємо, що це лише дві складові успіху. Дуже важливою складовою є широка аудиторія, яка й дає фестивалю імпульс та формує інтерес до цього івенту в цілому як до свята. Залучити таку аудиторію — це виклик. І саме Наглядова рада в першу чергу думає над тим, яким чином далі має розвиватися фестиваль — що робити, як змінюватися на краще, виходячи з того, яким ми бачимо сьогоднішній час.

Певні питання з бюджетом ми вирішуємо також.

Торік фестиваль ризикнув і пройшов у змішаному форматі — онлайн і офлайн — у самий розпал пандемії, у той час, як інші українські та світові кінофестивалі обмежилися показами онлайн. Вас не зупинило навіть те, що Київ тоді був на межі червоної зони. Цього року історія повторюється — столиця лише нещодавно вийшла із жорсткого локдауну, тобто проведення фестивалю було під загрозою. Чи був в організаторів план Б?

Я впевнений, що кінофестиваль не може проходити онлайн, навіть у форс-мажорних обставинах. Краще вже взагалі нічого не проводити. Бо онлайн-формат — це просто перегляд фільмів. Фестиваль — це свято, зустрічі, спілкування, майстер-класи. Має бути взаємодія, безпосередній зв’язок між усіма його учасниками.

Кілька років тому ми змінили дати проведення «Молодості» — перенесли його з жовтня на травень. Деякі представники кіноспільноти критикували це рішення, але ми вважаємо, що це найкращий час для проведення подібного івенту в столиці. Минулого року ми мали два варіанти: проводити онлайн у травні чи ризикувати й намагатися провести офлайн у серпні або ж навіть у жовтні, як раніше. Ми ризикнули, бо не могли не зробити цього.

Щодо цьогорічного фестивалю, безумовно, ми виконуємо всі санітарні норми, необхідні для того, щоби фестиваль відбувався, — маски, обмежена кількість гостей тощо. Це вимога часу, нічого не зробиш. Але ми впевнені, що все буде добре, що все пройде в нормальному традиційному вигляді. І, до речі, «Молодість» — це єдиний кінофестиваль у Європі на сьогодні, який проходить офлайн, інших я не знаю. І це велика відповідальність, але це наша принципова позиція і ми будемо робити все можливе, щоб «Молодість» завжди проходила наживо, а не віртуально.

Минулого року ви оновили команду, покликали до неї багато молодих фахівців і планували значно розширити аудиторію «Молодості», залучити до неї більше молоді. Чи вдалося це, на вашу думку?

Я є членом комітету FIAPF з фестивалів і на останній зустрічі, коли представники кінофестивалів жалілися, що все важче й важче залучати глядачів, президент FIAPF відповів, що час не стоїть на місці й усі ті речі, які були популярні та які ми робили 10–20 років тому, вже не актуальні, треба бути більш гнучкими, шукати нові форми, формати, і саме це є запорукою успіху фестивалів. Немає жодних меж. Великі фестивалі-монстри — Канни, Венеція, Берлін — мають певні формати, рамки, до яких усі звикли. А «Молодість» — це новаторство, не лише в роботах режисерів, а й у формі фестивалю.

У нас був чіткий меседж для нової команди — треба забути про все й думати, як зараз молодь дивиться на фестивальний рух, чого не вистачає, що потрібно додати. Ми дали їм карт-бланш. Цю молоду команду привів Іван Адамчук, і я впевнений, що позитив є.

На жаль, коронавірус накладає певний відбиток і ми не можемо зробити все, що потрібно, наприклад, не можемо сьогодні отримати традиційну більш суттєву підтримку від бізнесу, бо час важкий і для них. Але я впевнений, що команда рухається в правильному напрямку. Подивимося, як усе пройде цьогоріч, бо минулого року вони все робили вперше, а сьогодні вже мають трохи досвіду. Мені теж буде цікаво подивитися, що з цього вийде.

Що саме додала нова команда? Запровадила нові шляхи комунікації із глядачем, нові меседжі в цих комунікаціях, знайшла нових партнерів, що ще?

Оновлена команда покращила роботу з інтернет-середовищем — з аудиторією в соціальних мережах. Якщо раніше ми кликали волонтерів і їх збиралося 100–200 людей, то сьогодні прийшло 400, а це все молоді люди. Команда знайшла ті комунікаційні інструменти, які дозволили показати молоді — «Молодість» є. Бо раніше нашою основною аудиторією були люди більше поважного віку, які могли бути з фестивалем десятки років, навіть із дитинства.

Також я бачу сьогодні дуже багато креативних партнерів — «1+1 Media», «Fedoriv Agency» та інші. І для нас це дуже важливо, бо ми хочемо зняти шар нафталіну і зробити цей фестиваль у першу чергу для молоді. Я впевнений, що кожна наступна «Молодість» буде ще цікавіша.

З минулого року «Молодість» посилила індустріальну секцію — додала серіальний пітчинг, більше майстер-класів. Це також один зі стратегічних напрямків?

Безумовно. Це, до речі, почав запроваджувати Іван Адамчук, це було в його програмі розвитку фестивалю, коли він прийшов на посаду директора «Молодості». І ми звернули увагу на додаткові фахові заходи, бо для нас дуже важливо, щоб ми не були командою, яка збирається на три місяці, проводить фестиваль, а потім дякує одне одному й прощається. «Молодість» — це явище, це більше, ніж фестиваль. Хіба ще якийсь культурний захід чи подія в Україні має такий вік — 50 років? Я таких не знаю. Може, хтось щось проводить, але не на такому рівні й не на тему кіно. Тому це явище, яке має тривати весь рік. У нас є програма різних подій протягом року. Наприклад, ми організовуємо тижні кіно —– іноземного в Україні та українського за кордоном. Дуже багато майстер-класів, як під час фестивалю, так і після нього.

Маємо дуже багато амбіцій щодо розвитку фестивалю. Навіть плануємо організувати фестиваль «Золоте Оленятко» для студентів, де буде виключно студентське кіно — це те, з чого починалася «Молодість» 50 років тому. Ми вважаємо, це дуже цікаво й потрібно. Ми знайшли підтримку в цьому питанні від Міністерства культури та інформаційної політики.

Днями фестиваль заявив амбасадорів — Алана Бадоєва, Аліну Паш і Івана Фролова. Це теж нововведення молодої команди?

Так, це наша креативна молодь придумала, це одна з новацій, і я тільки за. Амбасадори своїм авторитетом, словами, думками підтримують нашу подію. Нам дуже приємно, що такі талановиті люди вболівають за «Молодість». Чим більше їх буде — тим краще. І не лише в Україні, а й за кордоном теж.

— Щорічно «Молодість» має проблему з фінансуванням. Який бюджет цьогорічного фестивалю і хто його фінансує?

Це правда, фінансове питання завжди було дуже болючим для «Молодості». Це не секрет, що будь-який кінофестиваль має подібні проблеми, бо не є прибутковою організацією, а грошей потрібно багато. Берлінале коштує близько 10 млн євро, Каннський кінофестиваль — 20 млн євро. Нам у Києві не потрібні такі великі кошти, бюджет може бути в межах 20 млн грн, я не можу зараз сказати точну цифру, остаточну суму зрозуміємо вже після проведення фестивалю. Але я хочу звернути увагу, що, як не дивно, цього року допомога Мінкульту й Держкіно була такою, що ми без них нічого не зробили би, їхня підтримка була вирішальною. Саме завдяки їм ми маємо можливість зробити те, що запланували.

Тобто фестиваль «Молодість» нарешті не просив грошей сам?

Так, саме в цьому є родзинка нинішнього фестивалю — нам не довелося ходити й випрошувати, як роками доводилося робити Андрію Халпахчі раніше. Це дуже гидко, бо ми не та структура, яка має ходити із протягнутою рукою. Цього року міністр культури і голова Держкіно сказали, що 50 років — це велика подія і потрібно виділити гроші. Нам не дали стільки, скільки ми хотіли, й це нормально, але було зовсім інше ставлення, зовсім інший діалог.

Ви вважаєте, це сталося завдяки оновленню фестивалю чи радше завдяки новим людям, які очолили галузеві відомства, — міністру культури та інформаційної політики Олександрові Ткаченку та голові Держкіно Марині Кудерчук?

– Так, це завдяки їм, це ж вони приймають рішення. Не хочу робити їм рекламу, але кажу, як є: я не очікував такої підтримки, вона мене приємно вразила. Було би чудово отримати таку ж підтримку й від Києва, але ми поки перебуваємо в діалозі.

Ви вже отримали ці гроші?

Ще ні, бо вони виділяються після проведення кінофестивалю.

Скільки заявок «Молодість» отримала цього року?

Мені важко сказати, цим опікується Андрій Халпахчі. Знаю лише, що заявок було багато, але відбірники готують близько 200 фільмів до показу. Раніше було більше, але я вважаю, що така кількість є оптимальною, адже глядач усе одно дивиться не більше 3–4 фільмів на день.

Ви вже визначили для себе найбільш очікувані фільми цьогорічної програми?

— Ні, я заздалегідь не аналізую програму, мені цікаво відчути ті ж емоції, які буде відчувати пересічний глядач, наш гість. А потім будемо аналізувати побачене, спілкуватися, знаходити цікаві роботи. Навмисно я туди не втручаюсь.

Ще одна болюча тема, пов’язана з коронавірусом, — запрошені іноземні гості, яких за нинішніх обставин дуже важко залучити, хоча кожен фестиваль завжди намагається привезти зірку міжнародного масштабу. Цього року вдалося запросити відомі обличчя?

Це дійсно проблема, але вона не лише наша. Ми маємо цілковиту підтримку від наших державних органів, але самі гості не дуже хочуть їздити зараз, хочуть трохи пересидіти вдома. Ми справді запрошували декількох зірок і, на жаль, вони відповіли, що цього року не приїдуть. У нас була ідея на честь 50-річчя запросити тих зірок, які в нас уже були, але теж не вийшло.

Так, безумовно, будуть певні сюрпризи, гучні імена, наприклад, Кшиштоф Зануссі. Про інших поки не скажу.

Владиславе, наостанок не можу не запитати. Як ви оцінюєте стан української кіноіндустрії сьогодні, враховуючи коронавірусну кризу, що дуже вдарила по ній? Чи зможемо вийти з цієї кризи, чи повернуться люди в кінотеатри?

Ви дуже чітко сформулювали проблему. Мені здається, вся суть саме в останніх словах — люди в кінотеатри. Бо фахівців ми маємо, маємо великий прогрес, і ці люди не загубляться, якщо не поїдуть кудись. Криза мине і все буде добре — і сценарії будуть, і зйомки будуть. Це моя суб’єктивна думка, але я впевнений, що її поділяють багато людей.

Щороку ми знаходимо все більш талановиті імена в українській кіноіндустрії, які знімають усе якісніші фільми — на рівні сценаріїв, гри акторів, постпродакшену, промокампаній тощо. І ми бачимо, що ринок рухається. І цей досвід уже нікуди не дінеться. Але маємо питання щодо інфраструктури, й це в першу чергу питання до влади. Нам потрібно більше кінотеатрів, бо сьогодні вони є лише у великих містах, а в містах із населенням менш як 50 тисяч — нічого немає, а справжня українська аудиторія саме там. П’ять міст-мільйонників не роблять бокс-офіс фільму, а Держкіно попросить показати результат. Результатів не може бути, доки немає інфраструктури. Тобто в нас уже є люди, які спроможні робити кіно, давайте тепер зробимо інфраструктуру. І все буде добре. Я налаштований оптимістично.

Фото надане фестивалем «Молодість»

Теги за темою
Ринок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп планує призначити телеведучого Ларрі Кудлоу керувати економікою країни - WSJ
УкраинФорм
2024-11-15T17:39:21Z
Російська рулетка — чому Путін обирає для ударів то Київ, то Одесу, то Кривий Ріг?: експерт розповів
TSN
2024-11-15T17:36:18Z
Україна завершила перевірку законодавства для переговорів про вступ до ЄС
360ua.news
2024-11-15T17:33:54Z
Ізраїль знищив активний дослідницький центр ядерної зброї в Ірані — Axios
ZN UA
2024-11-15T17:33:00Z
"Перевзувся" просто у залі суду: нардеп Шевченко назвав Лукашенка ворогом
24tv
2024-11-15T17:30:06Z
"Йому саме це і потрібно": Жданов пояснив, як Трамп може підіграти Путіну
GlavRed
2024-11-15T17:28:53Z
1000 днів "великої" війни з Росією: що далі?
GlavRed
2024-11-15T17:28:16Z
Росія має намір вдарити по українській інфраструктурі: експерт розповів коли
TSN
2024-11-15T17:22:36Z
Парламенту Литви можуть представити кандидатуру нового прем'єра наступного тижня
Европейская правда
2024-11-15T17:22:20Z
Надя Дорофєєва вперше повідомила про майбутнє материнство - деталі
GlavRed
2024-11-15T17:28:29Z
Оля Полякова потролила Лесю Нікітюк, яку заскочила в обіймах свого 62-річного чоловіка
TSN
2024-11-15T17:22:10Z
Лілія Ребрик одягла 8-місячну доньку в незвичний total black образ і розповіла про її зміни
TSN
2024-11-15T17:21:24Z
Вагітна дружина Остапчука показалася топлес за декілька тижнів до пологів: "Просто пощастило"
TSN
2024-11-15T17:21:05Z
"Своя Епоха": Третя штурмова випустила альбом з топвиконавцями України, деталі
Фокус
2024-11-15T17:15:46Z
Мартін Скорсезе назвав найкращу драму 2024 року: «Психологічно потужна та зворушлива»
ITC
2024-11-15T16:44:24Z
Конан О'Браєн вперше стане ведучим церемонії «Оскар»
УкраинФорм
2024-11-15T16:16:46Z
На "Міс Всесвіт-2024" відбувся конкурс національних костюмів: як виступила українка
24tv
2024-11-15T16:00:43Z
Меган Маркл без принца Гаррі відвідала вечірку у Лос-Анджелесі
Фокус
2024-11-15T16:00:06Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
МСЕК замінять новою системою встановлення та підтвердження інвалідності - рішення уряду
УкраинФорм
2024-11-15T16:44:45Z
Зворотний ефект: чому кава викликає сонливість
24tv
2024-11-15T16:30:27Z
Потрібно їсти частіше. Дієтологи назвали найкорисніші сорти риби
Фокус
2024-11-15T15:36:42Z
Алкоголь і спорт: чи можна поєднувати без ризиків для здоровʼя
24tv
2024-11-15T15:36:11Z
В Інституті Амосова відкрили оновлену дитячу реанімацію
УкраинФорм
2024-11-15T15:31:29Z
Надмірне сидіння може підвищити артеріальний тиск навіть у дітей
Portaltele
2024-11-15T14:46:13Z
Як вкласти дітей спати: експерт радить давати один смаколик перед сном
Фокус
2024-11-15T14:30:25Z
МСЕК відходять у минуле: інвалідність встановлюватимуть за новими правилами
Знай
2024-11-15T14:12:40Z
Випробувані на війні в Україні: США включать у програму Replicator нові дрони
InternetUA
2024-11-15T17:37:43Z
ЄС схвалив спільні оборонні закупівлі: Гетманцев пояснив, чому це важливо для України
TSN
2024-11-15T17:36:49Z
Троє сестер успадкували рідкісну монету від померлого брата і не можуть повірити в її цінність
TSN
2024-11-15T17:36:07Z
Традиція зародилася несподівано: чому ми п'ємо шампанське на Новий рік
GlavRed
2024-11-15T17:28:29Z
В Україні засудили адміна телеграм-каналу, який “зливав” місця вручення повісток
InternetUA
2024-11-15T17:28:17Z
NGL.media: Мінкульт витратив у 2022-23 році 24 млн грн на книжки для національної єдності
Детектор М
2024-11-15T17:25:52Z
Коли вдова чи вдівець може знову одружитися: пояснення священника
24tv
2024-11-15T17:24:57Z
Чоловік проїхав велосипедом 4400 км за 100 днів, щоб помиритися з дружиною – фото
TSN
2024-11-15T17:24:16Z
Військовий літак РФ наблизився до повітряного простору Британії: королівські ВПС підняли винищувачі
TSN
2024-11-15T17:22:17Z
Доведеться сидіти у темряві, навіть без відключень: українцям показали новий тариф на світло
Знай
2024-11-15T17:36:53Z
Курячі яйця будуть "різко" дорожчати: яких цін чекати українцям у грудні
GlavRed
2024-11-15T17:28:42Z
Газпром відзавтра припиняє поставки газу австрійській компанії через Україну
УкраинФорм
2024-11-15T17:24:28Z
Які проблеми наявні в українській енергетиці зараз
24tv
2024-11-15T17:21:54Z
В Раді хочуть знайти варіанти для подолання боргової кризи на енергоринку
TSN
2024-11-15T17:21:20Z
Фонд держмайна залучив іще 27,4 мільйона за проєктом «Земельний банк»
УкраинФорм
2024-11-15T17:13:08Z
Доходи від детінізації бізнесу майже такі ж, як фінансова допомога від Канади
24tv
2024-11-15T17:06:55Z
Морські перевезення зерна з України дешевшають на тлі слабкого попиту
AgroPortal
2024-11-15T17:00:48Z
Кабмін змінив критерії бронювання працівників
ZN UA
2024-11-15T17:00:17Z
Що добре роз'їдає іржу на плитці: сім перевірених домашніх засобів, які впораються не гірше за хімію
TSN
2024-11-15T17:22:02Z
3 ложки на квадратний метр – бліх, кліщів і клопів у курятнику більше не буде
TSN
2024-11-15T17:22:02Z
В якому режимі найкраще прати пуховик: він не зіб'ється і матиме вигляд нового
TSN
2024-11-15T17:21:53Z
Як позбутися неприємного запаху з взуття: прості лайфхаки, які працюють
24tv
2024-11-15T17:21:16Z
Додайте зубну пасту в оцет – і надовго позбудетеся найпопулярнішої проблеми
TSN
2024-11-15T17:21:09Z
Хрусткі зовні та ніжні всередині: як приготувати курячі крильця
Фокус
2024-11-15T17:15:25Z
Як приготувати смачні заварні тістечка: Ліза Глінська дала покроковий рецепт
Политека
2024-11-15T16:43:51Z
Опеньки, тушковані в сметані: готуємо смачні грибочки поки ще сезон
24tv
2024-11-15T16:33:42Z
Як позбутися безладу в будинку: 8 цінних порад
24tv
2024-11-15T16:30:08Z
Челсі та Тоттенгем не лякає цінник Забарного в 50 млн фунтів стерлінгів
Football.ua
2024-11-15T17:28:12Z
Мельгоса оголосив стартовий склад України U-21 на матч проти Португалії
Football.ua
2024-11-15T17:15:48Z
Тайсон наполіг на особливих правилах: що змінили у форматі бою з Полом
Хвиля
2024-11-15T17:15:34Z
Тренер Шахтаря: Якщо обіграємо ПСВ, я не впевнений, що моя родина і друзі спілкуватимуться зі мною
Football.ua
2024-11-15T17:13:20Z
Раньєрі: Доля захотіла, щоб я повернувся до Роми
Football.ua
2024-11-15T16:59:16Z
Онлайн-трансляція пресконференції Реброва перед матчем Грузія – Україна
24tv
2024-11-15T16:31:26Z
Мбаппе пояснив невиклик у збірну Франції на тлі чуток про конфлікт з Дешамом: що відомо
24tv
2024-11-15T15:21:21Z
Натякнув на нокаут: Ф'юрі показав, як готується до реваншу з Усиком
TSN
2024-11-15T15:18:15Z
Ексдружина Узелкова після конфлікту з його мамою зробила заяву про її стосунки з боксером
TSN
2024-11-15T15:18:03Z
Не востаннє: навіщо росіяни пробували прорватися у Куп'янськ
24tv
2024-11-15T17:36:51Z
Масований обстріл Одеси: куди "прилетіли" дрони і що відомо про загиблу жінку
TSN
2024-11-15T17:36:19Z
У Києві нагородили службових собак - серед них вівчарка-сапер Арні та доберман-рятувальник Ханна
Комсомольская правда
2024-11-15T17:34:12Z
На Чернігівщині росіяни створюють фейкову "перемогу" – DeepState
TSN
2024-11-15T17:33:50Z
Після потепління різко вдарять морози, будуть снігопади та хуртовини: відома дата
GlavRed
2024-11-15T17:33:09Z
Зеленський показав роботу 79 десантно-штурмової бригади
УкраинФорм
2024-11-15T17:13:59Z
Коли потепліє, чи будуть снігопади, мороз, рання зима: інтерв'ю з синоптикинею Укргідрометцентру
24tv
2024-11-15T17:06:22Z
Ворог за день понад 15 разів бив по Нікопольщині, пошкоджене комунальне підприємство
УкраинФорм
2024-11-15T17:04:36Z
Росіяни видавали свої пересування на березі річки Судість за захоплення села на Чернігівщині
24tv
2024-11-15T17:00:22Z
Катування євромайданівців: Верховний суд залишив 6-річне ув’язнення для ексберкутівця
УкраинФорм
2024-11-15T17:34:07Z
Представник ТЦК відкрив стрілянину під Києвом: Міноборони відреагувало
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T17:21:42Z
В українському суді вирішили підзаробити на мобілізції: корупційна схема принесла чимало грошів організатору
Политека
2024-11-15T17:04:04Z
На Полтавщині в експосадовця Держказначейства виявили необґрунтованих активів на суму понад $61 млн
Украина Криминальная
2024-11-15T16:57:07Z
Іспанська поліція знайшла 4000 кг кокаїну на рибальському судні
Европейская правда
2024-11-15T16:16:14Z
Вимагали ₴80000 неіснуючого боргу – у Сумах затримали двох зловмисників
Украина Криминальная
2024-11-15T16:06:02Z
Двоє правоохоронців налагодили схему наживи: їх клієнтами стали ухилянти, подробиці
Политека
2024-11-15T16:01:14Z
Двоє зловмисників ошукали 88-річну жінку майже на ₴100 тис. за схемою «ваш син потрапив у ДТП»
Украина Криминальная
2024-11-15T15:48:02Z
ДТП у Вараському районі: один водій загинув, інший тяжко травмувався
Украина Криминальная
2024-11-15T15:36:02Z
Apple видалила з російського AppStore додаток «Радио Свобода»
УкраинФорм
2024-11-15T17:28:47Z
Відома дата презентації Samsung Galaxy S25 – про смартфони вже майже все відомо
InternetUA
2024-11-15T17:22:07Z
Китай відправив вантажну місію на свою космічну станцію
УкраинФорм
2024-11-15T17:21:49Z
Дослідники розробили спосіб виявлення зіпсованого молока за допомогою смартфона
TSN
2024-11-15T17:21:10Z
Колишній бос Google каже, що віддаленим працівникам «не світить» підвищення без повернення в офіси
ITC
2024-11-15T17:20:16Z
Епічна картинка - не для всіх: названо вимоги до "заліза" по S.T.A.L.K.E.R 2
Знай
2024-11-15T17:15:12Z
Samsung розчарувала: смартфон Galaxy S25 не стане найпотужнішим телефоном 2025 року
Фокус
2024-11-15T16:45:01Z
Віцеканцлер Німеччини висунув обвинувачення за образи в Інтернеті
Европейская правда
2024-11-15T16:44:19Z
"Єдина у своєму роді": рештки маленької пташки ери динозаврів закрили прогалину віком в 70 мільйон років
Фокус
2024-11-15T16:36:57Z
Яким чудом Nissan X-Trail прискорюється 0-100 за 7 секунд
AutoCentre
2024-11-15T17:15:52Z
Відбувся перший публічний показ автобусів VDL Van Hool
AutoCentre
2024-11-15T16:16:03Z
Зимовий омивач в авто: як обрати не підробку
Взгляд
2024-11-15T15:42:58Z
Mercedes-Benz Trucks відкрив зарядний парк для електровантажівок
AutoCentre
2024-11-15T14:12:27Z
Водії зі стажем обов'язково возять в автомобілі пляшку з оцтом: навіщо так робити
TSN
2024-11-15T13:18:35Z
Зимові шини Michelin Alpin: як стати еталонним продуктом
AutoCentre
2024-11-15T12:34:06Z
В Україні зростає попит на «американців» із пробігом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T10:51:55Z
Про низькотемпературні властивості олив 5W-30 чи 0W-30. Не все так однозначно?
AutoCentre
2024-11-15T10:42:55Z
З екраном замість решітки радіатора: GAC показав великий електричний кросовер Hyptec HL
AutoGeek
2024-11-15T10:33:53Z