Про допомогу у боротьбі із коронавірусом, відкриття пунктів пропуску на кордоні та забезпечення прав національних меншин ішлося під час протокольної зустрічі румунських дипломатів із заступником Міністра закордонних справ України Василем Боднарем та керівництвом Чернівецької області.
Так, на Буковину прибули Державний секретар Міністерства закордонних справ Румунії Дануц Себастьян Некулеєску, директор Департаменту з надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ Румунії Раїд Арафат, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану. Вони супроводжували 40-тонний гуманітарний вантаж із засобами захисту для медиків Чернівецької області, покликаний допомогти у протидії коронавірусній хворобі, повідомляє пресслужба ОДА.
Дануц Себастьян Некулеєску зауважив, що Румунія завжди готова допомагати Україні і хотіла б якомога швидше бачити її членом Європейського Союзу. У свою чергу, Раїд Арафат наголосив, що допомога, котру нині отримала Буковина, прибула в Україну з румунського боку по лінії НАТО за підтримки Міністерств закордонних справ обох держав.
Як наголосив голова Чернівецької ОДА, обласна влада працює над реалізацією інфраструктурних проєктів, що покликані покращувати життя в Україні. До них, зокрема, належить добудова пунктів пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ», що на українсько-румунському кордоні. Завершення зведення цих об’єктів підтримує президент України Володимир Зеленський, і вони є пріоритетними у 2021 році в рамках програми Велике будівництво.
Сергій Осачук також розповів, що сьогодні у Чернівецькій області працює відповідний комітет Верховної Ради, що розробляє законопроєкт «Про національні меншини в Україні». Депутати, зокрема, зустрічалися із представниками етносів, які мешкають на Буковині, щоби врахувати їхні пропозиції до цього документа.