Людство може зіштовхнутися із COVID-26 і COVID-32.
Людству загрожують нові спалахи COVID у в 2026 і 2032 роках. Цього можна уникнути завдяки ретельному вивченню походження COVID-19.
Про це заявив декан Національної школи тропічної медицини Медичного коледжу Бейлор в Х'юстоні Пітер Готез та один з експертів із коронавірусу та інфекційних захворювань в США в ефірі телеканалу NBC.
На думку вченого, першими двома глобальними епідеміями можна вважати спалахи атипової пневмонії SARS (2000-і роки) і близькосхідного респіраторного синдрому MERS (вперше зареєстрований в 2012 році). Саме пандемія COVID-19, з його слів, почалася в 2019 році і стала третьою масштабною пандемією в XXI столітті.
"Нинішня - третя за рахунком. Мати-природа говорить нам про те, що трапиться: буде COVID-26 і COVID-32, якщо ми повністю не зрозуміємо походження COVID-19", - сказав спеціаліст.
За його словами, необхідно досліджувати виникнення COVID-19 безпосередньо в китайському місті Ухань. На його думку, туди знову щонайменше на пів року слід відправити групу вчених, зокрема вірусологів, епідеміологів і експертів по кажанам. Фахівці повинні зібрати зразки вірусу і крові людей і тварин.
Американський вчений заявив, що без співпраці з Китаєм буде проблематично отримати відомості про походження COVID-19.
"Думаю, ми дійсно повинні зробити сильний тиск на Китай, щоб команда видатних епідеміологів і вірусологів в Китаї отримала безперешкодний доступ до тварин, людям, зразкам і лабораторій. Це в інтересах не тільки Китаю або США, а й усього світу", - зазначив учений.
Раніше у В'єтнамі виявили у нещодавно інфікованих пацієнтів новий різновид коронавірусу, який є сумішшю штамів з Індії і Великої Британії.
Нагадаємо, президент США Джо Байден 26 травня наказав американським розвідслужбам "подвоїти зусилля" в розслідуванні походження пандемії COVID-19. За його словами, зараз американські розвідники схиляються до двох версій походження COVID-19, зокрема витоку з лабораторії та контакту людини із зараженою твариною.
Минулого тижня низка країн, зокрема США і Велика Британія закликала ВООЗ повернутися в Китай для подальшого розслідування походження пандемії COVID-19.
Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала повний звіт про походження коронавірусу, що викликає хворобу COVID-19. Експерти ВООЗ вважають витік вірусу з лабораторії "вкрай малоймовірною", схиляючись до версії про передавання COVID-19 від кажанів до людей через іншу тварину-носія. Однак спосіб передавання досі незрозумілий. У звіті рекомендується провести додаткові дослідження худоби та домашніх тварин, які можуть заразитися коронавірусів, особливо кішок і норок.
Уряди 14 країн, в тому числі Австралії, Канади, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Південної Кореї, Словенії, Великої Британії та США, висловили стурбованість доповіддю ВООЗ про походження COVID-19.