MY.UAНовини
Чи можлива корупція в автоматизованій системі розподілу авторської винагороди
Чи можлива корупція в автоматизованій системі розподілу авторської винагороди

Чи можлива корупція в автоматизованій системі розподілу авторської винагороди

Якщо ви чуєте, як у громадському місці грає музика, за це хтось платить — або, принаймні, має платити. В Україні виплата винагороди (роялті) правовласникам багато років була «сірою зоною», а правовласники боролись за унормування цієї сфери та реальні покарання для тих, хто розважає своїх глядачів, слухачів або відвідувачів музикою й не хоче за це платити. Але збирати гроші за використання десятків і сотень тисяч творів із численних компаній різного типу — величезна робота, яку неможливо робити вручну.

Після реформи управління авторськими правами роялті з медіа, провайдерів, HoReCa (готелів-ресторанів-кафе) та інших користувачів почали збирати акредитовані в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства організації колективного управління. «Детектор медіа» докладно розповідав про ці організації тут. Вони мають зібрати гроші за використання авторських та суміжних прав у різних сферах, розподілити їх та віддати українським та іноземним авторам і правовласникам. Однак у більшості таких організацій немає власної автоматизованої системи ідентифікації прав та розподілу авторської винагороди.

Наприклад, роялті з радіостанцій за суміжні права розподіляється між правовласниками згідно зі звітами самих радіостанцій. Роялті, яке платять кабельні провайдери за ретрансляцію, за словами керівника двох акредитованих організацій — «Коаліції аудіовізуальних і музичних прав» (КАМП) і «Українського музичного альянсу» (УМА) Павла Калениченка, — розподіляється так: 50 % за звітами українських музичних телеканалів, 25 % — немузичних телеканалів, ще 25 % — відповідно до топсотні MTV. Павло Калениченко сказав «Детектору медіа», що його організації працюють над створенням автоматизованої системи. Окрім того, що Павло очолює дві акредитовані організації колективного управління, він є представником громадської спілки «Автори та видавці», яку комісія міністерства визнала переможцем конкурсу у сфері публічного сповіщення (збирати роялті з телеканалів), однак міністр не затвердив це рішення через оскарження процедури з боку інших учасників конкурсу.

Автоматизована система «Смарт» уже є в «Української агенції з авторських та суміжних прав» (УААСП), яку очолює фронтмен гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин. Саме ця організація заблокувала результати конкурсу.

Павло Калениченко пов’язує систему «Смарт» УААСП із «кулуарними домовленостями з непрофільними чиновниками і одним депутатом з особистим інтересом». Йдеться про «слугу народу» Микиту Потураєва, голову Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, який модерував зустріч «Авторів та видавців» та УААСП в Міністерстві економіки. Калениченко стверджує, що «фірма сина (Микити Потураєва) одержала від ГО УААСП декілька мільйонів гривень за розробку малозрозумілого програмного забезпечення».

Валерій Харчишин підтверджує: систему «Смарт» розробляв Валентин Потураєв. Але, мовляв, УААСП провела «розслідування» щодо причетності Микити Потураєва до фірми Валентина Потураєва і не виявила порушень. Адже система «Смарт» — на балансі ГО УААСП.

«Частки у програмі він не має, не мав і не може мати, тому що не існує економічних моделей чи алгоритмів, за якими програма акумулювала би власну грошову комісію. Ця програма є інструментом ідентифікації та доступу до звітів інтернет-платформ для визначення винагороди і розподілу коштів серед авторів та правовласників», — пояснив Валерій Харчишин.

Микита Потураєв запевнив «Детектор медіа», що не має стосунку ні до системи «Смарт», ані до УААСП. Мовляв, його син займається програмуванням і його залучили до розробки програми. «Звинувачення абсурдні. Таким чином намагаються не мене дискредитувати. Вони вдаються до дуже непорядних конкурентних дій. Smart Technologies — знана українська ІТ-компанія. Вони зробили програму, яка належить УААСП. Більше жодних зв’язків немає», — сказав депутат.

Валентину Потураєву належить 5 % Smart Technologies. Він каже, що компанію створили, аби продавати за кордон розроблену українськими ІТ-компаніями автоматизовану систему ідентифікації прав та розподілу авторської винагороди. УААСП оголосила тендер, Smart Technologies його виграла й залучила до розробки компанію IPS.

«Вони зібрали команду з фахівців, які створювати програми для більшості онлайн-банків. У нас була ідея зробити прозору систему збору роялті, щоб автори могли в онлайні побачити, як використовуються їхні твори, і могли вивести ці гроші собі на рахунок, сплативши податки», —розповідає Валентин.

За його словами, Smart Technologies не мала жодного стосунку до розподілу роялті, а прагнула вивести програму «Смарт» на міжнародний рівень. «Ми вели переговори з ОКУ в Чехії, Польщі, країнах Балтії. Організували цей проєкт на базі УААСП, бо ця організація — партнерка CISAC. Тож ми сподівалися, що саме міжнародна організація сформує зацікавленість у програмі».

За словами Валентина Потураєва, Smart Technologies не отримала грошей за розробку проєктів — її інтерес був у продажі ліцензій для західних ОКУ. «IPS отримала близько двох мільйонів гривень. Це небагато, адже у програмі використовуються складні алгоритми банківського обліку. Тобто це невеликі гроші для такої програми. Подібні проєкти в інших сферах коштують значно дорожче. Звісно, хтось скаже, що таку програму можна розробити й за пів мільйона, але це смішно: якісний продукт коштує більше», — коментує Валентин. За його словами, зараз він не бере жодної участі в управлінні Smart Technologies.

Права на програму «Смарт» належать Smart Technologies. Представники розробника програми, компанії IPS, стали співзасновниками Smart Technologies. Керуючий партнер IPS Роман Кірданов відповів на запитання «Детектора медіа» про принципи роботи програми, як розподіляється авторська винагорода, які механізми залучені, щоби стати на заваді корупційним схемам.

— Романе, чи вдалося продати ліцензію на програму «Смарт» у інші країни?

— Ми працюємо над цим, але це нешвидкий процес. На це може піти два-три роки. Зараз ведемо переговори із замовниками зі Словаччини, маємо партнерів у Британії. Кілька тижнів тому ми спілкувались із німецькою компанією, яка хвалилася, що має подібну систему. Але коли ми порівняли функції, то вони зрозуміли, що їм вигідніше не розвивати свою систему, а придбати і пропонувати на ринку нашу. До того ж, якщо вартість нашої системи — до пів мільйона євро, то розробка такого ж функціоналу їм обійдеться в десятки мільйонів євро.

— Права на продаж ліцензії програми по світу та по Україні у вас?

— Щодо України ГО УААСП має виключну ліцензію.

— Яка вартість програми для українських компаній?

— Залежить від перемовин і від функціоналу, який хоче мати компанія. Умовна ціна за ліцензію для українського ринку — від 150 тисяч доларів + вартість адаптації до умов роботи компанії.

— Чи були звернення від інших українських ОКУ, які б хотіли придбати систему?

— Були, але до купівлі програми вони не дійшли. Я виходець із банківської системи, й більша частина розробників теж звідти. Ми коли прийшли, то ідеалізували цей процес: хотіли створити систему, за допомогою якої можна чесно і прозоро розподіляти гроші між правовласниками залежно від використання об’єктів авторського права. Нам здавалося, що ввесь ринок захоче скористатися нашою послугою. Але ми помилились, адже ринок ще не до кінця готовий до цього.

— Які принципи для розподілу винагороди закладені в алгоритм системи?

— У першу чергу нашою метою було врахувати всі грошові операції до копійки, права та угоди, пов’язані з цими правами. Тому в нашій системі є три основні блоки.

Перший блок — реєстр об’єктів права. До нього входять правовласники та їхні твори. При цьому в системі фіксуються всі угоди щодо передачі прав, збору за управління ОКУ тощо. І все дерево правочинів зберігається в цій системі.

Другий блок — облік винагороди за використання творів. Цей блок писали спеціалісти, які розробляли процесинговий центр у банківській системі. Тут фіксується вся інформація про операції оплати. З командою Валерія Харчишина ми вже пропрацювали кабінети для правовласників, які працюють у режимі онлайн. Там правовласник може побачити інформацію щодо договору, платежі, збір за управління правами за договором, зареєстровані твори тощо. Також він бачить, за які твори і які види прав (публічне сповіщення, механічні права, інтернет тощо) він отримав гроші. Для користувача теж розроблені онлайн-кабінети, що дає змогу проглядати укладені ліцензій та іншу інформацію. Ми хочемо піти від паперових носіїв. Також найближчим часом ми можемо дати можливість оплати карткою.

—Моніторинг не передбачений? Усі звіти надають користувачі (наприклад, медіа)?

— Зараз так. Але моніторинг передбачається в майбутньому. Усі ці звіти медіа здають у Нацраду, яка може їх перевірити. До того ж у Європі вже активно працюють компанії, які роблять моніторинг ефіру. І вони можуть давати такі звіти в режимі онлайн.

І третій блок — розподіл роялті без участі людського фактору. Звісно ж, бази частково наповнюються вручну, хоча є змога імпортувати каталоги, а також часткова ідентифікація, яку робить людина: новий твір, відмінність у написанні твору тощо. Сам розподіл авторської винагороди на правовласників система робить автоматично, відповідно до інформації з міжнародних та локальних баз даних. Зазвичай зарубіжні пісні мають свій цифровий код, і система ідентифікує міжнародний репертуар та проводить розподіл автоматично.

— Тобто українські автори через відсутність цього цифрового коду в більшості випадків позбавлені можливості ідентифікувати свої твори?

— Ні. Цифровий код мають не всі твори українських авторів. Але розподіл проводиться відповідно до творів, зареєстрованих українськими правовласниками. Всі автори, що передають в управління ГО УААСП свої майнові права на території поза межами України, отримують роялті за використання своїх творів.

— Як отримати цей код?

— ГО УААСП, яка є членом CISAC, може подавати заявки на реєстрацію творів українських авторів у міжнародній базі. Якщо у якійсь країні слухають наші пісні, то місцева ОКУ цієї країни завдяки інформації з міжнародних баз ідентифікує правовласників твору та платить нашим правовласників. Адже збори роялті ГО УААСП проводить не лише в Україні, а з усіх країн світу.

— Прослуховування пісень на цифрових майданчиках також дає роялті авторам?

— У ГО УААСП є договори з цифровими майданчиками, які платять роялті за використання творів на території України.

Ще один блок обліку, про який я ще не розказав — це так звана чорна скринька. Алгоритм, закладений у програму, спрямований на роботу акредитованої ОКУ, тобто розширене колективне управління. ОКУ ліцензує весь музичний репертуар користувача, повинна ідентифікувати правовласників та виплатити розподілене роялті. Якщо не всі правовласники в договірних відносинах, наприклад, із ГО УААСП, гроші за твори невідомих правовласників акумулюються на рахунку того твору, який неможливо ідентифікувати, доки не з’явиться правовласник. У нашій системі кожна копійка в кожну хвилину врахована. Але поки що ГО УААСП збирає й розподіляє гроші лише за твори, що входять до її каталогу.

— Ця система захищена від корупції?

— Ця система є однією зі складових, яка може створити прозорі правила і збільшити збори роялті для правовласників. За цим ринком я спостерігаю три-чотири роки. З 80 мільйонів гривень зборів із ринку за останні роки ми дійшли до 150 мільйонів. І учасники ринку розподіляють ці гроші між собою. Якщо налаштувати роботу ринку правильно, його можна збільшити. Свого часу банки об’єднались і створили культуру використання банківських карток. Кожна людина має 2-3 картки різних банків. За моїми підрахунками, мінімальний потенціал зборів — два мільярди гривень. За два-три роки злагодженої співпраці ми можемо вийти на цю цифру. 20 % збору за управління ОКУ — це вже 400 мільйонів гривень. Їм не потрібно буде «дерибанити» ці 150 мільйонів, які є зараз. Адже зараз автори майже нічого не отримують.

P.S. від «Детектора медіа». Редакція, як завжди, готова надати слово опонентам та всім зацікавленим у темі.

 

Теги за темою
СтаттіРинок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
ЄІБ планує розширити кредитні гарантії експортерам в Україну
УкраинФорм
2025-07-08T08:33:14Z
Добре для фермера — погано споживачу: якими будуть ціни на картоплю
AgroPortal
2025-07-08T08:30:13Z
З 1 серпня банки змінюють правила користування картками: що варто знати
GlavRed
2025-07-08T08:27:01Z
Нуль комісій за РКО зарплатного проєкту. Розповідаємо про переваги для малого й середнього бізнесу
AIN
2025-07-08T08:00:56Z
Робота одного з КПП на кордоні з Угорщиною тимчасово зупинена
Европейская правда
2025-07-08T07:49:41Z
Перші два індустріальні парки отримали державне стимулювання на понад ₴200 мільйонів
УкраинФорм
2025-07-08T07:45:24Z
Кабмін обмежив отримання ветеранських грантів
Хвиля
2025-07-08T07:42:57Z
Робота в Україні: росте попит на гнучкі форми зайнятості
ZN UA
2025-07-08T07:42:54Z
Діра в бюджеті України: у ЄС знайшли способи, як покрити дефіцит у 19 мільярдів доларів
24tv
2025-07-08T07:39:59Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Яких продуктів краще уникати влітку, щоб не нашкодити здоров'ю
24tv
2025-07-08T08:36:10Z
Чому ваша дитина часто плаче: вчені дізнались одну з причин
ZN UA
2025-07-08T08:18:46Z
Електричний струм покращує математичні здібності — сміливий експеримент в Оксфорді
ITC
2025-07-08T08:12:56Z
Від лікарень до швидкої: масштаби руйнування медичної інфраструктури України
Хвиля
2025-07-08T07:15:57Z
Ось 4 причини, чому на вашому газоні з'явилися коричневі та жовті плями
24tv
2025-07-08T07:06:06Z
Білий наліт на листі кабачків може занапастити весь урожай: як боротися з борошнистою росою
Telegraf
2025-07-08T06:54:40Z
Яскраве нічне освітлення може підвищити ризик небезпечних захворювань
24tv
2025-07-08T04:51:38Z
Німеччина заявила про лазерну атаку Китаю на її літак в межах місії ЄС
Европейская правда
2025-07-08T08:42:30Z
"Чим їх озброювати?": чи нападе путінська армія на НАТО - експерт відповів
GlavRed
2025-07-08T08:42:21Z
Директор НАБУ про справу Чернишова: Підозру вручили найвищій посадовій особі з часів Лазаренка
УкраинФорм
2025-07-08T08:42:06Z
Українська розвідка назвала імʼя росіянина, який готував ракетний удар по Охматдиту
УкраинФорм
2025-07-08T08:42:01Z
Стефанішина: Угорщина не може заблокувати старт переговорів України з ЄС
Европейская правда
2025-07-08T08:39:52Z
MELOVIN розкрив, коли насправді мобілізувався до Державної прикордонної служби та як складав присягу
TSN
2025-07-08T08:39:18Z
У ЄС анонсували "найжорсткіші санкції" проти Росії за останні три роки
ZN UA
2025-07-08T08:37:21Z
Росія жертвує малим бізнесом заради війни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T08:36:40Z
Трамп "за" мирні переговори з Іраном, але готовий завдати нового удару
ZN UA
2025-07-08T08:34:29Z
В Україні через негоду знеструмлений 701 населений пункт
УкраинФорм
2025-07-08T08:33:46Z
Сьогодні Україну накриють дощі з грозами і шквалами, але літня спека не відступить
Известия Киев
2025-07-08T08:30:18Z
російські війська намагаються змінити тактику бою на фронті – ISW
iPress
2025-07-08T08:30:09Z
Китайський гороскоп на завтра 9 липня: Зміям - самотність, Собакам - зміни
GlavRed
2025-07-08T08:27:17Z
Незаконні роботи на залишках палацу Розумовського у Києві: Мінкульт б'є на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T08:24:12Z
За добу Росія обстріляла 13 населених пунктів Донеччини, загинули троє цивільних
Комсомольская правда
2025-07-08T08:22:29Z
Сили оборони змогли вибити ЗС РФ з кількох позицій на кордоні з Дніпропетровщиною
Фокус
2025-07-08T08:06:51Z
Таких інтенсивних штурмів ще не було: чому росіяни різко активізувалися на Запорізькому напрямку
24tv
2025-07-08T08:03:20Z
У Львові буревій повалив майже пів сотні дерев і пошкодив автівки
УкраинФорм
2025-07-08T07:54:14Z
У мережі майже немає інформації про них: що відомо про батьків Залужного
Telegraf
2025-07-08T08:42:03Z
Не 8 липня: коли тепер офіційно святкують День сім'ї в Україні
24tv
2025-07-08T08:39:42Z
До Світової федерації українських жіночих організацій приєдналася асоціація зі Швейцарії
УкраинФорм
2025-07-08T08:39:19Z
Військова закликала мобілізувати жіннок: "Є багато різної роботи"
Знай
2025-07-08T08:36:44Z
Розкриті технічні характеристики французьких високоточних бомб AASM Hammer
InternetUA
2025-07-08T08:34:35Z
Кількість роботів у військах зросла на третину за пів року – Міноборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T08:30:59Z
Водії відмовляються возити пільговиків: що робити учасникам бойових дій
Хвиля
2025-07-08T08:30:46Z
Аналітик розповів, завдяки чому масове виробництво "Шахедів" може втратити сенс
ZN UA
2025-07-08T08:30:32Z
"Пакет школьника": в Минсоцполитики рассказали, как получить помощь на 5 тысяч грн
Фокус
2025-07-08T08:30:07Z
Солодкі парфуми на літо: зачарують запахом всіх жінок та чоловіків
24tv
2025-07-08T08:15:30Z
Забута перлина України: чим особливий палац Бадені, який колись вражав розкішшю
Gazeta UA
2025-07-08T08:00:02Z
Нетуристичні напрямки: три локації в Туреччині, куди місцеві їздять на відпочинок
24tv
2025-07-08T07:48:19Z
4 знаки зодіаку, у яких у липні настане поворотний момент у житті
GlavRed
2025-07-08T07:27:50Z
Рятівники від спеки: які кімнатні рослини принесуть в дім прохолоду
24tv
2025-07-08T07:27:40Z
Молочний манікюр: модні ідеї та дизайни
24tv
2025-07-08T07:03:03Z
Попелиця на кукурудзі: як уникнути пожовтіння листя та грибка на качанах
AgroPortal
2025-07-08T07:00:06Z
Як перевірити заземлення у квартирі після переходу на 230 вольтів
24tv
2025-07-08T06:42:36Z
Без цього добрива помідори не виростуть. Чим найкраще підживити томати у липні
Telegraf
2025-07-08T06:24:25Z
Напали із пневматичними пістолетами на чоловіка: в Одесі двом підліткам повідомили про підозру в хуліганстві
Украина Криминальная
2025-07-08T08:42:32Z
На Миколаївщині судитимуть посадовця, який привласнив понад 2,3 млн грн на перепродажу дров для ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T08:36:20Z
Поліцейські застерігають від шахраїв, які представляються операторами мобільного зв’язку
Украина Криминальная
2025-07-08T08:36:19Z
У Деснянському районі Києва невідомий застрелив чоловіка
УкраинФорм
2025-07-08T08:33:44Z
Нахабне пограбування: у Мексиці викрали золотий вантаж
1News
2025-07-08T08:30:56Z
Національний антирекорд: на Закарпатті 19-річний хлопець 13 разів пробував втекти до Угорщини
Комсомольская правда
2025-07-08T08:30:31Z
У Техасі кількість жертв повені сягнула психологічної позначки
Gazeta UA
2025-07-08T08:30:22Z
В Росії сталася загадкова авіатроща: літак впав на житловий будинок
Telegraf
2025-07-08T08:27:51Z
19-річний львів’янин 13-й раз намагався незаконно перетнути кордон
Украина Криминальная
2025-07-08T08:27:50Z
Соломія Вітвіцька відповіла на хейт через відпочинок з нареченим-військовим у Буковелі
24tv
2025-07-08T08:36:07Z
Формула-1 став головним хітом Apple
1News
2025-07-08T08:30:15Z
“Ліга Сміху” повертається на ТЕТ в улюбленому форматі фестивалю
GlavRed
2025-07-08T08:27:59Z
Христина Соловій вперше за довгий час показала фото з братом, який у ЗСУ
24tv
2025-07-08T08:00:40Z
Вийшов трейлер нового фільму від оскароносного українського режисера Мстислава Чернова
24tv
2025-07-08T07:45:18Z
"Очі в Очі" зібрали повну залу в ATLAS
Вива
2025-07-08T07:45:12Z
"Міс Всесвіт 2017" Демі-Лей Тібоу вперше стала мамою
Комсомольская правда
2025-07-08T07:36:47Z
Олеся Єгоричева про здоров’я та молодість: як пройшов бранч у Києві
Вива
2025-07-08T07:33:32Z
Трейлер «2000 метрів до Андріївки» — нова документалка від творців «20 днів у Маріуполі» про запеклі бої під Бахмутом
ITC
2025-07-08T07:31:55Z
Офіційно: новому Fiat 500 повернули бензиновий мотор
ЗаРулем
2025-07-08T08:42:59Z
Kia EV5 з’являється в Європі, але чи зможете ви обійтися без важливої відсутньої опції?
Топ Жир
2025-07-08T08:18:29Z
В Україні продажі електрокарів зросли на 30%: рейтинг моделей
AutoCentre
2025-07-08T08:16:41Z
Склали рейтинг найпопулярніших електромобілів в Україні
Gazeta UA
2025-07-08T08:06:47Z
ТОП 7 кросоверів для поганих доріг до 30 тисяч доларів
ITC
2025-07-08T07:34:37Z
У Toyota розповіли, коли вийде нова Celica
AutoCentre
2025-07-08T07:06:32Z
Названо найнадійніші автомобілі світу у 2025 році
ЗаРулем
2025-07-08T07:00:28Z
Спека "вб’є" двигун авто дуже швидко, якщо забути про одну перевірку
GlavRed
2025-07-08T03:27:22Z
Який термін ремонту авто в сервісі вважається надто тривалим?
Топ Жир
2025-07-08T00:48:39Z
На Землі стануть коротшими два дні в липні й один у серпні: що відбувається з планетою
Фокус
2025-07-08T08:42:41Z
Android 16 "зламав" екран блокування на Google Pixel: що пішло не так
24tv
2025-07-08T08:36:33Z
Замерзла вода в космосі робить те, що вважалося неможливим: що виявили фізики
Фокус
2025-07-08T08:36:11Z
Тонкі, як сучасні інструменти: у Китаї знайшли найстаріші у світі сталеві голки для акупунктури
Фокус
2025-07-08T08:27:36Z
Що потрібно зробити одразу після купівлі нового телефону
InternetUA
2025-07-08T08:16:28Z
Танення льодовиків може спричинити ще більше вибухових вивержень у всьому світі
Portaltele
2025-07-08T07:57:35Z
BOE стає найбільшим постачальником дисплеїв для MacBook
Portaltele
2025-07-08T07:57:05Z
Mafia: The Old Country показали в дії — 9 хвилин стелсу, перестрілок і мафіозної атмосфери
ITC
2025-07-08T07:52:20Z
Китай — новий головний ринок Apple? iPhone випередив місцеві бренди через урядові субсидії, а у США є ризик мит
ITC
2025-07-08T07:40:28Z
Тоттенгем посилився гравцем збірної Японії
Football.ua
2025-07-08T08:42:10Z
Кукурелья: Флуміненсе — команда дуже високого рівня
Football.ua
2025-07-08T08:36:15Z
Наполі відмовив Галатасараю у трансфері Осімгена за 60 мільйонів
Football.ua
2025-07-08T08:34:43Z
Флуміненсе — Челсі: цікаві варіанти ставок на поєдинок Клубного чемпіонату світу
Football.ua
2025-07-08T08:21:33Z
Зірка Баварії переніс операцію після жахливої травми
24tv
2025-07-08T08:21:19Z
Міжнародна федерація фехтування допустила на чемпіонат світу майора армії Росії
ZN UA
2025-07-08T08:16:50Z
Металіст 1925 – Карабах 5:4 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-08T08:12:53Z
Перша ракетка України відмовився давати інтерв’ю українською мовою
Telegraf
2025-07-08T08:09:57Z
Баскетбол: чоловіча збірна України U18 назвала склад перед Євро в Румунії
УкраинФорм
2025-07-08T08:06:48Z