MY.UAНовини
Чи можлива корупція в автоматизованій системі розподілу авторської винагороди
Чи можлива корупція в автоматизованій системі розподілу авторської винагороди

Чи можлива корупція в автоматизованій системі розподілу авторської винагороди

Якщо ви чуєте, як у громадському місці грає музика, за це хтось платить — або, принаймні, має платити. В Україні виплата винагороди (роялті) правовласникам багато років була «сірою зоною», а правовласники боролись за унормування цієї сфери та реальні покарання для тих, хто розважає своїх глядачів, слухачів або відвідувачів музикою й не хоче за це платити. Але збирати гроші за використання десятків і сотень тисяч творів із численних компаній різного типу — величезна робота, яку неможливо робити вручну.

Після реформи управління авторськими правами роялті з медіа, провайдерів, HoReCa (готелів-ресторанів-кафе) та інших користувачів почали збирати акредитовані в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства організації колективного управління. «Детектор медіа» докладно розповідав про ці організації тут. Вони мають зібрати гроші за використання авторських та суміжних прав у різних сферах, розподілити їх та віддати українським та іноземним авторам і правовласникам. Однак у більшості таких організацій немає власної автоматизованої системи ідентифікації прав та розподілу авторської винагороди.

Наприклад, роялті з радіостанцій за суміжні права розподіляється між правовласниками згідно зі звітами самих радіостанцій. Роялті, яке платять кабельні провайдери за ретрансляцію, за словами керівника двох акредитованих організацій — «Коаліції аудіовізуальних і музичних прав» (КАМП) і «Українського музичного альянсу» (УМА) Павла Калениченка, — розподіляється так: 50 % за звітами українських музичних телеканалів, 25 % — немузичних телеканалів, ще 25 % — відповідно до топсотні MTV. Павло Калениченко сказав «Детектору медіа», що його організації працюють над створенням автоматизованої системи. Окрім того, що Павло очолює дві акредитовані організації колективного управління, він є представником громадської спілки «Автори та видавці», яку комісія міністерства визнала переможцем конкурсу у сфері публічного сповіщення (збирати роялті з телеканалів), однак міністр не затвердив це рішення через оскарження процедури з боку інших учасників конкурсу.

Автоматизована система «Смарт» уже є в «Української агенції з авторських та суміжних прав» (УААСП), яку очолює фронтмен гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин. Саме ця організація заблокувала результати конкурсу.

Павло Калениченко пов’язує систему «Смарт» УААСП із «кулуарними домовленостями з непрофільними чиновниками і одним депутатом з особистим інтересом». Йдеться про «слугу народу» Микиту Потураєва, голову Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, який модерував зустріч «Авторів та видавців» та УААСП в Міністерстві економіки. Калениченко стверджує, що «фірма сина (Микити Потураєва) одержала від ГО УААСП декілька мільйонів гривень за розробку малозрозумілого програмного забезпечення».

Валерій Харчишин підтверджує: систему «Смарт» розробляв Валентин Потураєв. Але, мовляв, УААСП провела «розслідування» щодо причетності Микити Потураєва до фірми Валентина Потураєва і не виявила порушень. Адже система «Смарт» — на балансі ГО УААСП.

«Частки у програмі він не має, не мав і не може мати, тому що не існує економічних моделей чи алгоритмів, за якими програма акумулювала би власну грошову комісію. Ця програма є інструментом ідентифікації та доступу до звітів інтернет-платформ для визначення винагороди і розподілу коштів серед авторів та правовласників», — пояснив Валерій Харчишин.

Микита Потураєв запевнив «Детектор медіа», що не має стосунку ні до системи «Смарт», ані до УААСП. Мовляв, його син займається програмуванням і його залучили до розробки програми. «Звинувачення абсурдні. Таким чином намагаються не мене дискредитувати. Вони вдаються до дуже непорядних конкурентних дій. Smart Technologies — знана українська ІТ-компанія. Вони зробили програму, яка належить УААСП. Більше жодних зв’язків немає», — сказав депутат.

Валентину Потураєву належить 5 % Smart Technologies. Він каже, що компанію створили, аби продавати за кордон розроблену українськими ІТ-компаніями автоматизовану систему ідентифікації прав та розподілу авторської винагороди. УААСП оголосила тендер, Smart Technologies його виграла й залучила до розробки компанію IPS.

«Вони зібрали команду з фахівців, які створювати програми для більшості онлайн-банків. У нас була ідея зробити прозору систему збору роялті, щоб автори могли в онлайні побачити, як використовуються їхні твори, і могли вивести ці гроші собі на рахунок, сплативши податки», —розповідає Валентин.

За його словами, Smart Technologies не мала жодного стосунку до розподілу роялті, а прагнула вивести програму «Смарт» на міжнародний рівень. «Ми вели переговори з ОКУ в Чехії, Польщі, країнах Балтії. Організували цей проєкт на базі УААСП, бо ця організація — партнерка CISAC. Тож ми сподівалися, що саме міжнародна організація сформує зацікавленість у програмі».

За словами Валентина Потураєва, Smart Technologies не отримала грошей за розробку проєктів — її інтерес був у продажі ліцензій для західних ОКУ. «IPS отримала близько двох мільйонів гривень. Це небагато, адже у програмі використовуються складні алгоритми банківського обліку. Тобто це невеликі гроші для такої програми. Подібні проєкти в інших сферах коштують значно дорожче. Звісно, хтось скаже, що таку програму можна розробити й за пів мільйона, але це смішно: якісний продукт коштує більше», — коментує Валентин. За його словами, зараз він не бере жодної участі в управлінні Smart Technologies.

Права на програму «Смарт» належать Smart Technologies. Представники розробника програми, компанії IPS, стали співзасновниками Smart Technologies. Керуючий партнер IPS Роман Кірданов відповів на запитання «Детектора медіа» про принципи роботи програми, як розподіляється авторська винагорода, які механізми залучені, щоби стати на заваді корупційним схемам.

— Романе, чи вдалося продати ліцензію на програму «Смарт» у інші країни?

— Ми працюємо над цим, але це нешвидкий процес. На це може піти два-три роки. Зараз ведемо переговори із замовниками зі Словаччини, маємо партнерів у Британії. Кілька тижнів тому ми спілкувались із німецькою компанією, яка хвалилася, що має подібну систему. Але коли ми порівняли функції, то вони зрозуміли, що їм вигідніше не розвивати свою систему, а придбати і пропонувати на ринку нашу. До того ж, якщо вартість нашої системи — до пів мільйона євро, то розробка такого ж функціоналу їм обійдеться в десятки мільйонів євро.

— Права на продаж ліцензії програми по світу та по Україні у вас?

— Щодо України ГО УААСП має виключну ліцензію.

— Яка вартість програми для українських компаній?

— Залежить від перемовин і від функціоналу, який хоче мати компанія. Умовна ціна за ліцензію для українського ринку — від 150 тисяч доларів + вартість адаптації до умов роботи компанії.

— Чи були звернення від інших українських ОКУ, які б хотіли придбати систему?

— Були, але до купівлі програми вони не дійшли. Я виходець із банківської системи, й більша частина розробників теж звідти. Ми коли прийшли, то ідеалізували цей процес: хотіли створити систему, за допомогою якої можна чесно і прозоро розподіляти гроші між правовласниками залежно від використання об’єктів авторського права. Нам здавалося, що ввесь ринок захоче скористатися нашою послугою. Але ми помилились, адже ринок ще не до кінця готовий до цього.

— Які принципи для розподілу винагороди закладені в алгоритм системи?

— У першу чергу нашою метою було врахувати всі грошові операції до копійки, права та угоди, пов’язані з цими правами. Тому в нашій системі є три основні блоки.

Перший блок — реєстр об’єктів права. До нього входять правовласники та їхні твори. При цьому в системі фіксуються всі угоди щодо передачі прав, збору за управління ОКУ тощо. І все дерево правочинів зберігається в цій системі.

Другий блок — облік винагороди за використання творів. Цей блок писали спеціалісти, які розробляли процесинговий центр у банківській системі. Тут фіксується вся інформація про операції оплати. З командою Валерія Харчишина ми вже пропрацювали кабінети для правовласників, які працюють у режимі онлайн. Там правовласник може побачити інформацію щодо договору, платежі, збір за управління правами за договором, зареєстровані твори тощо. Також він бачить, за які твори і які види прав (публічне сповіщення, механічні права, інтернет тощо) він отримав гроші. Для користувача теж розроблені онлайн-кабінети, що дає змогу проглядати укладені ліцензій та іншу інформацію. Ми хочемо піти від паперових носіїв. Також найближчим часом ми можемо дати можливість оплати карткою.

—Моніторинг не передбачений? Усі звіти надають користувачі (наприклад, медіа)?

— Зараз так. Але моніторинг передбачається в майбутньому. Усі ці звіти медіа здають у Нацраду, яка може їх перевірити. До того ж у Європі вже активно працюють компанії, які роблять моніторинг ефіру. І вони можуть давати такі звіти в режимі онлайн.

І третій блок — розподіл роялті без участі людського фактору. Звісно ж, бази частково наповнюються вручну, хоча є змога імпортувати каталоги, а також часткова ідентифікація, яку робить людина: новий твір, відмінність у написанні твору тощо. Сам розподіл авторської винагороди на правовласників система робить автоматично, відповідно до інформації з міжнародних та локальних баз даних. Зазвичай зарубіжні пісні мають свій цифровий код, і система ідентифікує міжнародний репертуар та проводить розподіл автоматично.

— Тобто українські автори через відсутність цього цифрового коду в більшості випадків позбавлені можливості ідентифікувати свої твори?

— Ні. Цифровий код мають не всі твори українських авторів. Але розподіл проводиться відповідно до творів, зареєстрованих українськими правовласниками. Всі автори, що передають в управління ГО УААСП свої майнові права на території поза межами України, отримують роялті за використання своїх творів.

— Як отримати цей код?

— ГО УААСП, яка є членом CISAC, може подавати заявки на реєстрацію творів українських авторів у міжнародній базі. Якщо у якійсь країні слухають наші пісні, то місцева ОКУ цієї країни завдяки інформації з міжнародних баз ідентифікує правовласників твору та платить нашим правовласників. Адже збори роялті ГО УААСП проводить не лише в Україні, а з усіх країн світу.

— Прослуховування пісень на цифрових майданчиках також дає роялті авторам?

— У ГО УААСП є договори з цифровими майданчиками, які платять роялті за використання творів на території України.

Ще один блок обліку, про який я ще не розказав — це так звана чорна скринька. Алгоритм, закладений у програму, спрямований на роботу акредитованої ОКУ, тобто розширене колективне управління. ОКУ ліцензує весь музичний репертуар користувача, повинна ідентифікувати правовласників та виплатити розподілене роялті. Якщо не всі правовласники в договірних відносинах, наприклад, із ГО УААСП, гроші за твори невідомих правовласників акумулюються на рахунку того твору, який неможливо ідентифікувати, доки не з’явиться правовласник. У нашій системі кожна копійка в кожну хвилину врахована. Але поки що ГО УААСП збирає й розподіляє гроші лише за твори, що входять до її каталогу.

— Ця система захищена від корупції?

— Ця система є однією зі складових, яка може створити прозорі правила і збільшити збори роялті для правовласників. За цим ринком я спостерігаю три-чотири роки. З 80 мільйонів гривень зборів із ринку за останні роки ми дійшли до 150 мільйонів. І учасники ринку розподіляють ці гроші між собою. Якщо налаштувати роботу ринку правильно, його можна збільшити. Свого часу банки об’єднались і створили культуру використання банківських карток. Кожна людина має 2-3 картки різних банків. За моїми підрахунками, мінімальний потенціал зборів — два мільярди гривень. За два-три роки злагодженої співпраці ми можемо вийти на цю цифру. 20 % збору за управління ОКУ — це вже 400 мільйонів гривень. Їм не потрібно буде «дерибанити» ці 150 мільйонів, які є зараз. Адже зараз автори майже нічого не отримують.

P.S. від «Детектора медіа». Редакція, як завжди, готова надати слово опонентам та всім зацікавленим у темі.

 

Теги за темою
СтатьиРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
"Я не відкрив Америку": Кличко пояснив свою заяву про територіальні поступки
24tv
2025-04-25T15:12:59Z
Німеччина про мирні перемовини: важливо зберегти суверенітет України
Европейская правда
2025-04-25T15:12:08Z
У Нідерландах судитимуть найбільшого суднобудівника за порушення санкцій проти РФ
Европейская правда
2025-04-25T15:10:50Z
Балістика з КНДР, ще 116 компонентів – з інших країн, – Зеленський про ракету, що атакувала Київ
24tv
2025-04-25T15:09:56Z
Віткофф і Путін обговорили відновлення прямих переговорів між РФ та Україною
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T15:09:36Z
Трамп каже, що "можливо" зустрінеться із Зеленським на похоронах папи римського
Лига
2025-04-25T15:06:22Z
Посол РФ знову прийшов без запрошення на пам'ятні заходи у Німеччині
Европейская правда
2025-04-25T15:05:31Z
Опозиція Чорногорії вимагає відставки проросійського спікера через витівку племінника
Европейская правда
2025-04-25T15:05:13Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Яка відстань має бути між сусідами: що говорить законодавство
24tv
2025-04-25T15:09:36Z
Будет ли новый Папа Римский другом Украины? У кого больше всего шансов возглавить Ватикан
Европейская правда
2025-04-25T15:04:39Z
Грошова допомога в Одесі: хто може розраховувати на виплати
Политека
2025-04-25T15:01:10Z
У секонд-хенді у Дніпрі виявили незвичну знахідку з триколором: "Це ганчірка?"
Telegraf
2025-04-25T15:00:51Z
Міноборони представило нового бойового робота Droid TW зі штучним інтелектом
Комсомольская правда
2025-04-25T14:54:23Z
Арсенал ядерної зброї Пакистану: кількість боєголовок на 2025 рік
Факти ICTV
2025-04-25T14:43:15Z
У Брянську ліквідували провідного інженера, що модернізував російські РЕБи
Telegraf
2025-04-25T14:39:30Z
Справжній зорепад можливостей: ТОП-5 знаків, яким усміхнеться доля у травні
GlavRed
2025-04-25T14:25:54Z
Ця спідниця – головний тренд літа: вона має бути в кожної дівчини
24tv
2025-04-25T14:51:41Z
"Танці на кістках": запальний концерт відомої співачки після трагедії у Києві обурив українців
Telegraf
2025-04-25T14:51:22Z
Після гучного розлучення: лідер гурту СКАЙ зізнався, що знову закоханий
Факти ICTV
2025-04-25T14:33:59Z
Жінки, в яких були стосунки з Тарасом Цимбалюком – головним героєм "Холостяка-14"
24tv
2025-04-25T13:48:50Z
З танцями і нарядними жінками: Потап у День жалоби здивував зухвалим анонсом
Фокус
2025-04-25T13:27:33Z
3 ідеальні зачіски на коротку стрижку каре: їх носить блогерка Аліна Френдій
24tv
2025-04-25T13:27:15Z
Перші кадри комедії «Клуб убивств по четвергах» Кріса Коламбуса — Пірс Броснан очолює групу пенсіонерів-детективів
ITC
2025-04-25T13:19:31Z
Кухонні шафи Сари Мішель Геллар похмурі, але створюють ефект вишуканості: який вони мають вигляд
24tv
2025-04-25T13:12:05Z
У Британії знайшли нові докази про особисте життя Шекспіра
360ua.news
2025-04-25T13:04:27Z
У Стамбулі досі фіксують серію підземних поштовхів після сильного землетрусу
Европейская правда
2025-04-25T15:10:59Z
Поліція завершила розслідування у справі щодо вбивства жителя селища Королево: обвинуваченому загрожує до 15 років увʼязнення
Украина Криминальная
2025-04-25T15:09:45Z
В селі Слобідка Обухівського району загинув 19-річний мотоцикліст врізавшись в електроопору
Украина Криминальная
2025-04-25T14:54:39Z
Батьків теж вбила Росія, сестра – у лікарні: ким був 17-річний загиблий внаслідок удару по Києву
24tv
2025-04-25T14:36:11Z
Гендерна рівність у грабіжників: у Харкові затримали жінку за скоєння розбійного нападу
Украина Криминальная
2025-04-25T14:30:52Z
В селі Петранка 17-річний мотоцикліст з 15-річним пасажиром врізався у металевий забор
Украина Криминальная
2025-04-25T14:16:46Z
Пʼяний водій лекговика Volvo збив 16-річного мотоцикліста та втік сховавши машину в полі
Украина Криминальная
2025-04-25T14:07:58Z
У Львові правоохоронці затримали водія “Мазди” який напав на патрульних
Украина Криминальная
2025-04-25T13:51:10Z
СБУ затримала агентку ФСБ, яка встановлювала «відеопастки» для корегування ударів по Київщині
Украина Криминальная
2025-04-25T13:36:21Z
Apple через рішення Трампа хоче перенести виробництво iPhone до Індії
Gazeta UA
2025-04-25T15:03:38Z
В Україні зростають борги з відшкодування ПДВ
AgroPortal
2025-04-25T15:00:28Z
Як зміняться тарифи на комуналку для українців з 1 травня
24tv
2025-04-25T14:39:47Z
Чи можна відкрити бізнес за 10 тисяч гривень – ідеї для старту
24tv
2025-04-25T14:36:24Z
Китай непублічно скасував мита на напівпровідники США
InternetUA
2025-04-25T14:30:39Z
Український ринок праці демонструє найвищу активність за роки війни
360ua.news
2025-04-25T14:30:10Z
"Стрибок" цін у травні: відомо, які види м’яса подорожчають найбільше
GlavRed
2025-04-25T14:25:07Z
Майже 50 грн за євро: експерт ошелешив прогнозом щодо курсу валют на травень
GlavRed
2025-04-25T14:25:05Z
Продажі Alphabet перевершили прогнози на тлі здобутків реклами у пошуку Google
InternetUA
2025-04-25T14:22:59Z
Як оформити інвалідність в Україні 2025: куди звертатися та які документи необхідні
Факти ICTV
2025-04-25T15:07:48Z
Скільки насправді потрібно стояти у планці задля досягнення бажаного результату
24tv
2025-04-25T14:45:35Z
Вдовиний горб: що це, чому виникає та як побороти
24tv
2025-04-25T14:16:34Z
Алгоритми надії: чи здатний штучний інтелект допомогти українськім військовим з ПТСР?
ITC
2025-04-25T14:10:13Z
Як працює підземний шпиталь ЗСУ від «Метінвесту» на лінії фронту
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T13:51:44Z
Як перестати прокидатись вночі: жінка поділилась давньоєгипетським методом
GlavRed
2025-04-25T13:27:58Z
Овочі та зелень, якими варто збагатити раціон у розпал весни
Gazeta UA
2025-04-25T13:00:43Z
З ампутованим серцем. Але все ще живі
ZN UA
2025-04-25T10:04:42Z
У людських клітин є «вуха»? Вчені кажуть, вони нас чують і це допоможе скинути зайвий жир
ITC
2025-04-25T08:22:06Z
Москалик став десятим російським генералом, який загинув після початку війни, – ЗМІ
24tv
2025-04-25T15:09:03Z
Скільки коштують квіти перед поминальними днями у Києві: огляд цін
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T14:39:08Z
Чи можуть США визнати Крим російським: експосол назвав 2 важливі нюанси
24tv
2025-04-25T14:36:10Z
Якою буде погода в Україні у травні: прогноз синоптиків
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T14:24:55Z
Прогноз погоди в Києві та області на 26 квітня: очікується різке похолодання та дощі
Политека
2025-04-25T14:16:55Z
Negotiation deadlock
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T14:06:54Z
Де було найбільше боїв: повідомили новини з передової
Gazeta UA
2025-04-25T14:03:54Z
Пенсія в Харківській області: виплачувати будуть по-новому
Политека
2025-04-25T14:01:40Z
Заяви про окупацію панівних висот занадто самовпевнені: 24-та ОМБр про Часів Яр
ZN UA
2025-04-25T13:58:57Z
Для найсмачнішої яєчні: 4 ресторанні секрети, про які мало хто знає
24tv
2025-04-25T14:36:59Z
Коли садити картоплю в травні: ці дні ідеальні для багатого врожаю
24tv
2025-04-25T14:36:18Z
Ремонт затирки між плиткою своїми руками: покроковий посібник для майстрів
24tv
2025-04-25T14:24:01Z
Гороскоп на вихідні для всіх знаків зодіаку
360ua.news
2025-04-25T14:07:12Z
"Чорнобиль відпочиває": як виглядає окупована Кирилівка перед пляжним сезоном 2025
Telegraf
2025-04-25T13:57:32Z
Ці 5 вуличних рослин можна виростити з живців: цвістимуть дуже скоро
24tv
2025-04-25T13:45:55Z
Бур'яни у дворі зникнуть за ніч, якщо обприскати їх одним кухонним засобом
GlavRed
2025-04-25T13:27:30Z
Ідеальні помідори виростуть у тих, хто посадить їх у ці дні травня
Telegraf
2025-04-25T13:04:12Z
Стане улюбленою для всієї сім'ї: найпростіша намазка з авокадо на хліб
24tv
2025-04-25T12:54:39Z
Світоліна виграла восьмий матч поспіль на турнірі WTA і встановила особисте досягнення
Комсомольская правда
2025-04-25T15:04:33Z
Тебас: В англійській Прем'єр лізі гроші витрачаються безглуздо
Football.ua
2025-04-25T14:54:37Z
Експрезидент Міжнародного союзу біатлоністів у суді зізнався, що мав зв'язок з російською повією
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T14:54:03Z
Пам'ятний гол Леоненка та втеча Бангури: історія українського "Класико" Шахтар – Динамо
24tv
2025-04-25T14:51:15Z
Шевченко запросив керівництво ФІФА та УЄФА до України
Football.ua
2025-04-25T14:39:35Z
Світоліна з упевненої перемоги стартувала на турнірі у Мадриді
ZN UA
2025-04-25T14:30:57Z
Ексворотар «Челсі» доєднався до французької армії та готовий приїхати служити в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T14:24:17Z
УАФ посмертно нагородила орденом журналіста Савелія
24tv
2025-04-25T14:21:28Z
Обіцяв розібратися, але знову влаштував зашквар: Шевченко потрапив у скандал
Telegraf
2025-04-25T14:16:27Z
Сoca-Cola починає випробування водневих вантажівок
AutoCentre
2025-04-25T15:07:10Z
Trumpchi S9 від GAC: висококласний китайський позашляховик з до 501 к.с. гібридною потужністю PHEV
Топ Жир
2025-04-25T14:45:32Z
Салон нового Chevrolet Corvette розсекретили до прем’єри
AutoCentre
2025-04-25T14:43:24Z
Водіям на замітку: як зміняться штрафи за перевищення швидкості в травні
GlavRed
2025-04-25T14:34:12Z
Новий Ferrari 296 VS видає стильні спалахи родзинки
Топ Жир
2025-04-25T14:00:02Z
Цей китайський седан схожий на модель Jaguar Type 00, але ми це не кажемо
Топ Жир
2025-04-25T13:30:45Z
Ексклюзивний Rolls-Royce Cullinan у всій красі з маргаритками
Топ Жир
2025-04-25T12:45:56Z
Porsche створила одне з цих звірів, яким можна керувати по дорозі, і воно все ще використовується щоденно
Топ Жир
2025-04-25T12:15:52Z
Great Wall представив свій перший V8 та всюдихід Tank 300 Hooke
AutoCentre
2025-04-25T12:07:02Z
Meta додала в окуляри Ray-Ban можливості ШІ та онлайн-перекладача
InternetUA
2025-04-25T15:01:20Z
Меми перетворили на зброю: вчені заявили, що їх використовують для розпалювання конфліктів
Фокус
2025-04-25T14:57:16Z
Екс-бос Discord назвав 3 гри, в які гратиме після звільнення: «Я пропустив Baldur’s Gate 3, в мене є борги»
ITC
2025-04-25T14:54:32Z
Моtorola Razr 60 Ultra вже в Україні: 7-дюймовий OLED, Snapdragon 8 Elite та ціна 55 тис. грн
ITC
2025-04-25T14:54:08Z
У Британії представили нові правила захисту дітей в інтернеті
iPress
2025-04-25T14:49:17Z
Удвічі дешевше iPhone 16 Pro: представлений найпотужніший смартфон Android
Фокус
2025-04-25T14:36:42Z
Втратила кошти через “вподобайки” у Телеграмі: жінка стала жертвою шахраїв
InternetUA
2025-04-25T14:28:24Z
Де заховане правильне число 24: лише геній його помітить за 5 секунд
GlavRed
2025-04-25T14:25:50Z
ChatGPT підтвердив свою неабияку вправність у розпізнанні місць за фото
ZN UA
2025-04-25T14:22:20Z