/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fca6f6ffba65a1aa8c49376603ff83b5b.jpg)
Рада ухвалили закон Зеленського про "суд у смартфоні": що це означає
Несанкціоноване втручання в роботу системи тягне за собою відповідальність.
"Суд у смартфоні". Подати онлайн-позов, сплатити судовий збір, передати докази чи отримати копії судових рішень – все це та багато іншого можна буде зробити за допомогою нового сервісу. Верховна Рада підтримала запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування.
За ухвалення закону, відомого як "суд у смартфоні" проголосували 276 народних депутатів України.
Варто зазначити, що інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування – це система, яка забезпечує створення, збирання, зберігання, пошук, оброблення і передачу матеріалів та інформації (відомостей) у кримінальному провадженні.
Законом передбачено, ця система досудового розслідування взаємодіє з Єдиним реєстром досудових розслідувань та системою, яка функціонує в суді. Нею зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав та інтересів.
Відповідно до закону, матеріали досудового розслідування, що містяться в системі, передаються, їх копії чи примірники надаються в електронній формі, а за рішенням слідчого, дізнавача, прокурора, слідчого судді, суду, які їх передають чи надають, – у паперовій формі.
Згідно із законом, документи, підписані, погоджені в системі з використанням кваліфікованого електронного підпису, їх примірники в електронній та паперовій формі визнаються оригіналами документів.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців із дня його опублікування.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні працюють над послугою "суд у смартфоні", що повинно прискорити судовий процес і мінімізувати корупцію. Також має з'явитися суд присяжних.