/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fd4e94fb33c5737d6f77daa842b6d2206.jpg)
За місяць до запуску програми: сім країн ЄС почали видавати "паспорти вакцинації"
Сертифікат буде доступний в цифровому форматі у вигляді QR-коду або на папері.
Сім країн Європейського Союзу 1 червня почали видавати цифрові сертифікати вакцинації, за місяць до запуску програми по всьому блоку.
Про це у вівторок, 1 червня, йдеться в заяві на сайті Єврокомісії.
"Сім держав-членів - Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія і Польща - вирішили доєднатися до програми та почали видавати перші сертифікати ЄС, в той час як деякі країни вирішили запустити цифровий сертифікат COVID ЄС тільки тоді, коли будуть розгорнуті всі функції. Найближчими днями і тижнями приєднаються більше країн", - йдеться в повідомленні.
Сертифікат буде доступний в цифровому форматі у вигляді QR-коду або на папері. Він буде доказом того, що людина була вакцинована проти COVID-19, здала негативний результат тесту або видужала від інфекції.
"Створений всього за два місяці, шлюз ЄС забезпечує перевірку функцій безпеки, що містяться в QR-кодах всіх сертифікатів. Це дозволить громадянам і владі бути впевненими в достовірності сертифікатів. Під час цього процесу ніякі особисті дані не передаватимуться і не зберігаються", - пояснили в Єврокомісії.
Нагадаємо, що в Єврокомісії цей документ вже погодили і домовилися впровадити його від 1 липня. І діятиме він протягом 12 місяців.
Україна запустить "COVID-паспорти" або "ковід-сертифікати", які будуть вимогою подорожей країнами ЄС, разом із європейськими партнерами. Впровадження цього документа планується на початок липня.