Україна має план Б на той період, який необхідний для повноцінного вступу в НАТО.
Зокрема, Київ готовий розглянути отримання гарантій безпеки від Європейського Союзу та США, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Він висловив думку, що гарантована має бути не лише підтримка в оборонній сфері, а й у питанні енергетичної безпеки.
– Але це має бути не умовний Будапештський меморандум, який будь-який його підписант міг порушити. Відверто скажу: я збираюся обговорити таку можливість з президентом США Джо Байденом, тому що такі переговори лежать за межами Нормандського формату, – наголосив очільник держави.
За його словами, те, що Україна розглядає таку можливість свідчить про намір зупинити війну та гарантувати безпеку громадян.
Зеленський додав, що ініціатива знаходиться не в геополітичній площині, а є спробою зберегти життя людей і припинити стрілянину на лінії фронту.
Голова держави також зазначив, що у випадку вступу в НАТО Україна не має наміру звертатися до п’ятого пункту Північноатлантичного договору про колективну оборону до того часу, поки на її територію не почнеться широкомасштабне вторгнення.
Президент наголосив, що у випадку разі, якщо Альянс боїться захищати країни, що входять до військового блоку, організація просто втрачає свою цінність.
Нові вимоги НАТО до України
28 травня на засіданні Комітету з партнерства та колективної безпеки НАТО Україна отримала новий пакет Цілей партнерства з Північноатлантичним Альянсом.
Документ містить план реформування оборонної сфери на період до 2025 року.
Крім того, помічник генерального секретаря НАТО з питань операцій Джон Манза наголосив, що Україна на сьогоднішній день є найважливішим партнером Альянсу.