MY.UAНовости
Зустріч пам'яті Богдани Костюк: «Вона мала цінний талант не плутати суперечку й людину»
Зустріч пам'яті Богдани Костюк: «Вона мала цінний талант не плутати суперечку й людину»

Зустріч пам'яті Богдани Костюк: «Вона мала цінний талант не плутати суперечку й людину»

У Києві презентували «Книгу пам’яті про Богдану Костюк». Її колеги і друзі говорили про роль українських журналістів у творенні відповідального медіапростору, серед яких була й Богдана — перша координаторка Київського бюро «Радіо Свобода».

Біля входу в «Veterano Pizza» зустрічаю її господаря — ветерана війни Леоніда Остальцева. Колись нас познайомила Богдана Костюк. «Презентація книжки спогадів? Проходьте на літню терасу…» Надвечір 25 травня тут, у серці Києва, біля Майдану Незалежності, де Богдана любила бувати й часто записувала інтерв'ю з ветеранами, зібралися її колеги, друзі, а також учасники війни, волонтери, активісти. Вони смакують брускетами — улюбленими канапками журналістки — і гортають книжку спогадів про Богдану Костюк, якої не стало 7 червня минулого року.

«Книгу пам’яті про Богдану Костюк» надрукувало тернопільське видавництво «Джура». Поряд зі спогадами близьких людей видання містить її перші прозові публікації зі збірки есеїв «Круча», а також журналістські роботи. Більшість із них — тексти, опубліковані на «Радіо Свобода»; є також її матеріали в чеському виданні «Русский вопрос» та польському «Українському альманасі».

 

Геннадій Друзенко, Інна Кузнецова, Костянтин Вінниченко, Джеймі Флай

Ветеран війни Костянтин Вінниченко, головний консультант відділу забезпечення діяльності Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників бойових дій, найчастіше згадує дві розмови з нею:

— В останній нашій розмові Богдана говорила: «Я дуже хочу, щоб Оля Бенда (це ветеранка війни, яка втратила на війні ногу) для мене зробила смаколики». І ми з Олею не встигли, на жаль. І коли з пані Наталкою Позняк ми говорили про те, щоб зібрати людей, які пам’ятають про пані Богдану, хотілось би принести ці смаколики — ніби це об’єднає й бажання Богдани, й сьогоднішнє зібрання, коли ми всі поруч.

А попередня розмова була дуже довгою. Богдана готувала роботу про історичний Київ — зокрема, про Ярославну. Ми говорили про різне ставлення до цієї постаті, про досвід попередніх поколінь. Один із моїх дідів був істориком, пережив численні обшуки в часи НКВС, через що було втрачено деякі історичні документи. Богдана запевняла: «Я буду довго збирати інформацію, але видам суспільству неймовірну й цікаву історію». Ця здатність не просто широкого бачення, а занурення і захоплення — дуже рідкісна. Богдана розширювала тему завдяки сумнівам, які дають можливість достукатися до правди.

— Ви просили маму Богдани надати вам доступ до зібраної донькою інформації?

— Зберуся з духом і зроблю це, аби всі могли прочитати історію про Ярославну. Часом я ніби подумки раджуся з Богданою, щоб досягти в собі справжності, яка була в ній. «Треба жити», — говорила Богдана, і це дуже містка фраза про життя у широкому сенсі.

 

Наталка Позняк-Хоменко

Саме мамі Богдани Оксані Дмитерко та її подрузі з Одеси Надії Верещагіній спало на думку зробити книжку. «Вони почали збирати спогади про Богдану, підіймати її архіви і шукати її рідкісні фото», — розповідає Наталка Позняк-Хоменко, спеціалістка Українського інституту національної пам'яті, одна з упорядників видання.

— Що ти дізналася про себе за рік без Богдани?

— Вона несла світло, вона несла впевненість, вона несла мудрість. Цей рік ми це брали в Богдани і мали вчитися все це генерувати в собі. Тому тільки на початку цього шляху. Я сьогодні говорила з багатьма, й усі казали: «Я не стер номер Богдани з телефона», «Я не видалив її сторінку», «Я з нею розмовляю, вона поряд».

Ця книжка мала з’явитися як факт існування Богдани серед нас. Бо, аби пам'ятати людину, потрібно щось предметне. Коли книжку передали Богданиній мамі, вона подзвонила мені й каже: «Я не можу нічого зробити — весь час плачу, бо куди не повернуся, скрізь на мене дивиться Богдана».

Можливо, хтось і не буде її читати, хтось прогляне, прочитає тільки раз, але вона стоятиме на поличці. І щоразу, кидаючи погляд на фотографію, на ім’я «Богдана Костюк» на форзаці, ми будем згадувати все, що нас пов’язує з Богданою. Можливо, будуть і інші книжки, але поява цієї дала нам підставу знову збиратися разом.

 

Геннадій Друзенко гортає «Книгу пам’яті про Богдану Костюк»

«Коли когось із побратимів не стає, наш обов'язок — прожити життя й за ту людину, яка перейшла в кращий світ. Богдану не наздогнала куля на фронті, але вона справді згоріла, коли віддавала себе всю», — говорить Геннадій Друзенко, співзасновник та керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова.

— Навіть коли я з Богданою не погоджувався й ми через певні речі емоційно сперечалися, в неї був рідкісний, дуже цінний для українців талант не плутати суперечку й людину. Коли Господь посилає небайдужих, це благословення, це велике щастя, бо ти знаєш, що людині це болить, що їй це дорого. І саме про такі суперечки кажуть, що в них народжується істина. Такі люди справді незамінні.

Я сьогодні дізнався — ніби отримав привіт із неба, — що у книжку «Волонтери: сила небайдужих» я потрапив саме з рекомендації Богдани, і Наталка Позняк-Хоменко зробила зі мною інтерв’ю. Хоча, звісно, розмова більше велася про шпиталь, а я завжди казав, що це спільний проєкт, — сам би я його не зробив.

У Богдани було вміння любити, віра в добро, розуміння, що добро треба сіяти, а Господь уже знає, де воно зійде. Я дедалі більше переконуюсь, що чудово профінансовані проєкти стають мильною булькою. А коли ти починаєш робити потрібну справу ледь не на голому ентузіазмі, воно злітає. І напевне, це те, що вміла робити Богдана. Вона зводила правильних людей, підтримувала гідні реалізації ідеї, іноді навіть поза лаштунками, творила добро і всіх нас чогось важливого навчила.

 

Інна Кузнецова та Лариса Мудрак

Якою мірою їм не вистачає Богдани, гостро відчули і колеги — попри переважно дистанційну роботу під час карантину. Говорить Інна Кузнецова, керівниця Київського бюро «Радіо Свобода»:

— Попри майже порожній офіс, люди працювали. І ми відчули пробуксовування деяких тем, бо вона ці теми закривала. Це, зокрема, теми, які стосувалися життя єврейської громади в Україні, всі питання, які стосувалися Бабиного Яру або пам’яток української культури. Доволі часто до нас зверталися ветерани, аби щось сказати, що раніше вони могли говорити Богдані й вона їх записувала. В цьому ми відчували Богданину відсутність. Її стіл і крісло досі порожні — там ніхто не сидить. Коли людина поруч із тобою, ти не настільки відчуваєш оцю її потрібність, необхідність, як коли вона відсутня. І те, що її немає, — це жаль великий.

 

Джеймі Флай, президент «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» і Оксана Точаненко, голова Представництва RFE/RL.

Чи не всі присутні на презентації книжки пам’ятають Богдану Костюк як талановиту комунікаторку й людину доброї волі. А якою мірою журналістська спільнота може стати перемовником і волонтером для самої себе, аби захистити Владислава Єсипенка в Криму, ув’язнених білоруських колег, зокрема Романа Протасевича, Ігоря Лосика, співробітників московської редакції «Радіо Свобода», деякі проєкти яких російський уряд визначає як «іноземних агентів» — запитую Джеймі Флая, президента корпорації «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»:

— Я не дуже добре знав Богдану, але після того, як вона померла, прочитав багато відгуків її колег про внутрішню силу цієї людини. Богдана, яка пропрацювала понад двадцять п’ять років на «Радіо Свобода», стала об’єднавчою особистістю і для корпорації, і для всієї медіаспільноти.

Прикладом солідарності може бути наша організація, яка мовить у 23 країнах 27 мовами. Корпункт «Свободи» є в Афганістані, де працювати журналістом дуже ризиковано й де нещодавно вбили нашого колегу лише за те, що він робив свою роботу. Ми об’єднали зусилля з Київським бюро на підтримку журналістів московської редакції. Не важливо, в якій країні ми працюємо. Велика винагорода — мати доступ до вільної преси, до демократії, і, власне, завдяки професійному побратимству ми можемо це отримати.

 Частина журналістів московської редакції «Радіо Свобода» переїхала до Праги, частина — до Києва. Що робитиме керівництво RFE/RL, аби налаштувати роботу російської служби?

— Ми б не хотіли закривати офіс у Росії. Але, вочевидь, Кремлю і особисто Володимиру Путіну не подобаються альтернативні медіа. Тому нам доведеться переглянути свою роботу, втім згортати діяльність ми не плануємо — будемо мовити з Київського бюро, із празької студії, адже надавати альтернативну інформацію нашій аудиторії важливо. Ми працювали із журналістами в Росії і до цього, і за часів Радянського Союзу. І будемо продовжувати це робити. Звісно, ми б не хотіли наражати їх на зайву небезпеку. Будемо намагатися переконатися, що вони убезпечені.

Регіональний директор «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» у країнах Європи і розвитку телепроєктів Кирило Сухоцький у коментарі «Детектору медіа» визначив роль українських журналістів, серед яких була Богдана Костюк, у творенні відповідального медіапростору.

— Сейчас во многих странах, но в Украине особенно, для журналистов важно понимание собственной миссии, собственной совести. Понимание, что они обслуживают не бизнес, не политическую силу, а правду. Понимание необходимости нести объективные, беспристрастные новости своей аудитории. У них есть долг перед аудиторией: для нее они главные коммуникаторы от Бога. Киевское бюро Радио Свобода сейчас станет одним из главных хабов «Радио Свобода», вторым, наверное, по величине после Праги. Здесь будут работать журналисты из России и Беларуси. И мне кажется, в принципе для украинских СМИ и для Украины это история успеха, что Киев становится региональным центром для качественной свободной журналистики.

Геннадій Друзенко підтверджує це:

— Я дуже радий, що «Радіо Свобода» є на цій презентації, оскільки воно — одне з небагатьох ЗМІ, яке може відсторонитися від наших олігархічних і не тільки війн. На жаль, журналістика не стала прибутковим фахом в Україні, й незалежне фінансування багато чого варте. Як свого часу це був Мюнхен, потім Прага, можливо, на часі подумати, щоби зробити не просто бюро «Радіо Свобода». Українці заслужили, аби мати в Києві регіональний центр цього радіо, яке я ще в своєму підлітковому віці слухав крізь усі радянські «глушилки». Це справді звучало як слово свободи.

Тому важливо, по-перше, підставити плече тим, хто мусить тікати від авторитарних самодурів, але, з іншого боку, не тільки прихистити їх по-людськи, а дати їм можливість стати на ноги й переходити в контрнаступ. Моє покоління пам'ятає, як Радянський Союз виявився Голіафом на глиняних ногах. І ця свобода слова правди виявилася ефективнішою за ядерну зброю. І це, напевно, заповідь Богдани — віра в слово.

 Як ми, на вашу думку, можемо допомогти тим, хто за ґратами в Білорусі?

— Це не сорокові роки, коли Захід був готовий воювати з Радянським Союзом на полі бою: в Кореї, потім у В'єтнамі. Потрібно просто не дати їх забути. Я побачив у передмові до книги спогадів Богдани Семена Глузмана, якого дуже люблю і шаную. Коли про твій біль, про твоє ув’язнення говорять, набагато легше тримати навіть такі довгі, виснажливі терміни за ґратами, які були в українських дисидентів. Бо найгірше — це замовчування й забуття.

Тобто ми маємо всьому світу нагадувати, що він хворий, поки ці люди у в’язниці. Бо насамперед ми всі люди. Потім — білоруси, українці, росіяни, німці, поляки, американці. І врешті-решт ми маємо якийсь паспорт. І коли порушуються засадничі права людини, ми маємо про це волати. Навіть якщо це буде голос того, хто волає в пустелі. І ми знаємо: врешті-решт той, хто волав у пустелі, переміг. Не мовчіть. Поки ми не мовчимо, їхня жертва не даремна. А ми, чим зможемо, будемо допомагати.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Фінляндія отримає від ЄС 1,6 млрд євро на утримання кордону з Росією
Европейская правда
2025-07-19T06:45:41Z
МЗС Естонії: ЄС почав роботу над новим пакетом санкцій проти Росії
Европейская правда
2025-07-19T06:30:49Z
Французи надто багато відпочивають: влада пішла на радикальний крок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:06:00Z
Соратник Фаріон: Російською на фронті не говорять
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:51:24Z
ЗМІ дізнались, як США перерозподілятимуть поставки зброї заради України
Европейская правда
2025-07-19T05:37:35Z
Польща піднімала в небо винищувачі через удар РФ по Україні
Европейская правда
2025-07-19T05:25:20Z
Новий удар по Кремлю: Британія та ЄС ріжуть доходи РФ завдяки цінам на нафту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:18:49Z
Чи зустрінеться Путін з Трампом і Сі Цзіньпіном: Кремль дав відповідь
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:57:13Z
Атака на Одесу, вибухи в Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:24:47Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Чеддер дешевшає, а сухе молоко дорожчає — підсумки липневих торгів GDT
Agravery
2025-07-19T05:21:49Z
Світовий ринок пшениці: в яких умовах доведеться торгувати Україні
AgroPortal
2025-07-19T05:00:34Z
Reuters: Грецькі танкери продовжують постачати російську нафту попри санкції ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:36:23Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Суд відмовився арештувати «будинок розпусти» у центрі Києва, пов'язаний з Кличком
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:06:49Z
Виконував бойові завдання на рідній Лиманщині та в районі Авдіївки. Згадаймо Ярослава Труша
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:00:23Z
Карта бойових дій в Україні станом на 19 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:54:37Z
Продовольчі ярмарки у Києві 19-20 липня: де можна придбати фермерські продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:24:37Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 19 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:33:45Z
Царьов поскаржився на занепад Донецька: місто троянд перетворилося на «місто пакетів в унітазі»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:33:16Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Чи правильно казати «зеесушник», «есбеушник»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:15:26Z
19 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:21:32Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Південна Корея бореться з паводками: понад сім тис людей покинули свої домівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:48:58Z
«Дипломатичний» виїзд за $18 тис: у Львові викрили ексвикладача вишу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:06:03Z
Залишив напис і підпалив храм: на Закарпатті затримано підозрюваного
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:45:30Z
Людей виводили з палаючих квартир після атаки БпЛА: ДСНС показала фото з Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:54Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z